Skocz do zawartości
IGNORED

Płyta na którą czekam w 2010 roku


darek81-85

Rekomendowane odpowiedzi

papageno, 5 Sty 2010, 18:34

 

Dosyć surowy i nie obrobiony materiał ale może dobrze że tak jest pewnie z czasem wyjdzie coś remasterowanego z różnym skutkiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do @papirus

 

Poruszyłeś bardzo ciekawy temat. Nie da się jednoznacznie i pewnie odpowiedzieć na zadane przez Ciebie pytanie. Natomiast mogę napisać co jest mi wiadomo na ten temat.

Otóż praktyce można spotkać albumy, które posiadają otwór (o różnych średnicach) w kodzie kreskowym lub w rogu. Są to oznaczenia sklepów muzycznych / sklepów z używanymi płytami lub magazynów. W zależności od tego gdzie widzimy album i jakie jest jego pochodzenie.

 

Najczęściej spotyka się albumy z otworami w kodzie kreskowym. Wcześniej w latach 80-tych, oraz dziewięćdziesiątych spotkać można było również albumy z wywierconymi otworami w etui i okładce.

Tak dobrze czytacie - wywiercone wiertarką o małej średnicy wiertła. Te praktyki częściej stosowały sklepy z używanymi płytami CD(lub winylami). W ich mniemaniu mogło to oznaczać:

 

- produkt nie jest na stanie sklepu/magazynu, a to jest tylko album przedstawiający egzemplarz jaki należy zamówić. Nie może on być zwrócony do producenta ani dopuszczony sprzedany.

- album błędny, ma zostać poddany zamianie (inne wydanie)

- album jest poza produkcją (discontinue) i nie będzie jego wznowienia wznowienia. Często w tym przypadku zaklejano barcode naklejką np. "last stock".

- jeżeli otwór jest tylko w papierze i wykonany spinaczem lub czymś podobnym (o równej średnicy) to oznacz to wersję promocyjną, nie do sprzedaży,

- dostały się do rąk ludzi od nieuczciwego sprzedawcy/właściciela sklepu i miały być zwrócone do producenta (wytwórni)(w tym przypadku oznakowania dokonać mogła Policja)

- dotarły do sklepu jako wersje demo i nie mogą być sprzedane jako nowe (w tym przypadku często oddawane są pracownikom sklepu)

 

Częściej można spotkać równo wycięte otwory w barcodzie. Te wiercone bardzo rzadko wychodziły poza mury sklepu. Jeżeli już się dostały w czyjeś ręce, to mogły być sprzedane przez pracownika sklepu. Również magazyny nawiercały otwory na albumach, które miały być przeznaczone do wyprzedaży. Praktyki takie stosowano głownie w USA.

 

Osobiście posiadam jeden krążek, który ma przewiercony barcode wraz z case'em.

 

Mam nadzieje, że choć trochę wyjaśniłem. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czekam na żadną nową płytę,grzebię w starszych rzeczach i to są dla mnie,bądź co bądź nowe płyty:)

Niemniej jednak nie obraziłbym się na nową płytę Nik'a bartsch's'a:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za profesjonalne podejście do tematu. A tak wygląda ta płyta w oryginale.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zdecydowanie posłuchałbym jakiegoś nowego Ozzy Osbourna, ale takiego w klimacie z kilku lat wstecz, bo niestety ostatni Black Rain mnie lekutko rozczarował - brak było magii faceta, który kompletnie nie potrafi śpiewać i przez to emanuje doskonałą energią kto słuchał np. Ozzmosis ten wie o czym mowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gardiner i 4 symfonia Brahmsa, ciekawe co potem może Czajkowski na flakach?

Norrington i kolejne utwory symfoniczne. On jest The Best

Concerto Koln, który odkrywa nieznanych ale ciekawych kompozytorów XVIII wieku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.