Skocz do zawartości
IGNORED

PIONEER / YAMAHA / CAMBRIDGE AUDIO


Dany123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum i życzę spelnienia marzeń w 2010 roku. Jest to mój pierwszy post i pierwsze prośba o poradę.

Mam zamiar zakupić nowe stereo mój stary pioneer slużyl mi okolo 20 lat bez zastrzeżeń i jeszcze pewnie będzie gral kolejne 20lat. Zestawy które biorę pod uwagę to PIONIEER A-A6-J CD PD-D6-J YAMAHA A-S700 CD-S700 CA AZUR 650A CD AZUR650C. Zestaw będzie gral z kolumnami KEF IQ 70 salon okolo 40m2 ale naglośnić chce jakieś 25m2 muzyka to prawie wszystko od Michaela Jacksona , Merlin Manson , Yelo , Marek i Wacek , chóry gospel , Motörhead itd. Jeśli chodzi o pioneera i yamahe to są mi znani producencji ,ale cambridge audio to prawie wcale wstyd przyznać. Prośba do zacnego grona znawców co byście mi polecili z tych zestawów. Dodam że znajduje się obecnie w UK i mogę kupić trochę taniej niż w Polsce zestaw CA 650a/c. Oczywiście czytalem forum i zdaje sobie sprawe zeby mieć dobre stereo to 20.000,00 pln na sprzęt i tyle samo na kolumny :). Nie jestem audiofilem potrzebuje przyzwoicie grające stereo dla zwyklego milośnika muzyki.

Co do kolumn mialem okazje je sluchać podlączone do amplitunera pioneera byl to koncert muzyki poważnej i bylo rewelacja jak dla mnie ,myślę ze ze wzmacniaczem będzie jeszcze lepiej. Z góry dziękuje i jeszcze raz życzę wszystkiego najlepszego w 2010r Daniel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiataj!

Wszystkie wymienione przez Ciebie zestawy to budżetówki. Według mnie najlepszy z tego wymieniłeś będzie Cambridge Audio - stosunek "jakości" do ceny - rewelacja! Kiedyś miałem i żałuje że sprzedałem:-) Nie wiem jak grają Twoje KEF'y, ale najlepsze kolumny do zestawu CA to takie z dominującym basem, bo jesli słuchasz na "pure direct'cie" możesz odczuwać niedostatek basu, ale mocy napewno Ci nie zabraknie!

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinie przedmówcy

 

U mnie podpięte pod Kefy IQ90 mam własnie cd650 ale z amplitunerem 650R i wg mnie gra to bardzo, ale to bardzo dobrze. No chyba że lubisz czuć basowy efekt drgającej podłogi - to wtedy będziesz rozczarowany.

Ja nie lubie; lubię słyszeć wszystkie indtrumenty, w poukładanej scenerii i to daje mi ten zestaw .. nad wyraz przejrzyście i czysto ... a wcale nie kosztował 20 000.

A może zastanów się na CA740, budżet prawie ten sam (oczywiście lekko chodzony) a piecyk jednak z troche wyższej półki.

Ja jestem własnie na etapie wyboru między 840A lub Marantza PM8003 ale 740 też biorę pod uwagę.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz tak sobie myślalem ze CA to będzie dobry wybór i ta cena 680 funtów. Co do kolumn mogę jeszcze rozważyć B&W -685 / 686 i CM5 ale nie wiem czy one mają więcej basu no i czy dam rade je tu posluchac na tym sprzęcie.

Pozdrawiam i czekam na dalsze opinie.

Daniel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MadOnion dzięki myślę że w takim razie zostanę przy kef iQ70 bo drgająca podloga to nie dla mnie :)

Daniel

P.S. No i oczywiście CAMBRIDGE AUDIO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do KEFA polecam coś z Marantza PM7003 + SA7003 super się zgrywa ze sobą warto posłuchać takiego zestawienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Yamaha ale A-S 1000 i CD-S 1000. Ostatnio robi znakomite urzadzenia. Nawrot do dawnych dobrych czasow czego nie mozna powiedziec o sprzecie Pioneera. CA moim zdaniem mozna sobie darowac. Neutralna Yamaha zagra z miekkimi muzykalnymi ale przejrzystymi Kefami na tyle wciagajaco ze nie bedzie sie chcialo wylaczac zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Yamaha jest pozbawiona przypadlosci tanich zestawow czyli suchego i wyzbytego z emocji dzwieku jaki oferuje np Marantz Denon i Pioneer. Warto dolozyc do zestawow z serii 1000 i 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady tak jak myślalem apetyt rośnie w miarę jedzenia. A gdyby rozważyć Yamaha A-S1000 czy CA AZUR 740A to który do kolumn KEF iQ70 ??

Pozdrawiam Daniel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiłbym się (i posłuchałbym) jeszcze nad tym:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To są świetne wzmacniacze predysponujące już do klasy średniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecanie konkretnych modeli bez określenia preferencji brzmieniowych nie ma najmniejszego sensu. Najpierw powinieneś powiedzieć jaki dźwięk lubisz, na czym ci najbardziej zależy, czego oczekujesz od zestawu.

 

 

 

Musisz zrozumieć, że "przyzwoity zestaw" dla jednego oznacza brzmienie szybkie, analityczne, dynamiczne; dla drugiego barwne, ciepłe, miękkie; a dla trzeciego neutralne, niepodbarwione, maksymalnie wierne. Nie ma jednej recepty na "przyzwoity dźwięk". Jeśli nie wybierzesz zestawu pod własne preferencje, będziesz żałował wydanych pieniędzy. Dlatego pierwszy krok na audiofilskiej drodze, to odpowiedzieć sobie na pytanie: "Co lubię? Czego oczekuję?" A dopiero potem do tego dopasować sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem KEF IQ 90 początkowo z Yamahą następnie z CA 640. Po podłączeniu ich do słabego Marantza grały dużo lepiej niż poprzednicy. Jak chcesz iść wysoko to walnij Marantza PM8003 lub NAD C355 lub wyżej. Do podanej przez Ciebie muzyki i kolumn KEF powinieneś zakupić ciepły wzmacniacz który doda kefą basu i miękiego brzmienia. Kefy przesłuchałem z wieloma wzmacniaczami i z YAMAHĄ i CA nie wypadały najlepiej no chyba że słuchasz jazu, klasyki czy innego pitolenia. Wogóle do takiej muzyki jaką podałeś kef nie spisze się najlepiej. Pomyśl nad np. Monitor Audio + Arcam (RX6 + A18 + CD17) lub YAMAHA + PARADIGM (seria 700 + Monitor 7 v.6 lub 9 v.6) posłuchaj takich zastawień, może bardziej Cie zadowolą. Nie kupuj na fora i opinie ja tak zrobiłem 3 razy, dobrze że kolega ma sklep i mogłem wymienić po jakimś czasie bo kupe kasy było by w plecy. SŁUCHAJ A NIE CZYTAJ, wiadomo zawsze ktoś może doradzić jakieś fajne ustawienie ale nie koniecznie może one pasować na Twoje ucho. Polecam także posłcuhać xindaka moim zdaniem dzwiękowo pobił CA 640 a cena 40% niższa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez dodam swoje trzy grosze .Miałem Cambridge Audio Azur 640 i wzmacniacz i cd ,do tego Kef Q5 to była tragedia naprawde basu wcale ,zdecydowanie nlepiej z Yamaha AX 497,jak chcesz Cambridge to lepiej z B&W,jak Kef to inne klocki.Tak naprawde Kef i Cambridge wcale sie dobrze nie uzupełniaja to chwyt marketingowy ,fajnie gra to ale tylko jazz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co lubię? Czego oczekuję?" dość trudne pytanie aby na nie odpowiedzieć pewnie muszę posluchać wszystkich brzmień a to nie jest latwe bo niby gdzie i jak?? Myśląc o muzyce którą slucham a jest to spory przekrój to chyba wzmacniacz o brzmieniu cieplym ,miękkim (a mówią że trza być twardym :)).No i te kefy ,to jak myślicie od jakich wzmacniaczy (cieple brzmienie) zacząć odsluch.Dluga droga do zakupu:).

Pozdrawiam Daniel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu posiadałem zestawienie CA 740 + Kef IQ 70. Muszę przyznać, że było to jedno z lepszych połączeń audio w swojej klasie cenowej. Kefom brakowało basu ale scena dźwiękowa i pozostałe detale grały tak, że po prostu chciało się słuchać. Później przesiadłem się na B&W serię 6 (czego bardzo żałowałem). Na dzień dzisiejszy posiadam MA Silver ale jeszcze ni dopasowałem do niego odpowiedniego wzmacniacza.... a Kefy i CA 740 wciąż wspominam jako jedno z lepszych połączeń

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a już byłeś nastawiony na Cambridge'a, który na pewno nie gra ciepło i miękko i utopiłbyś sporo kasy. Od tego trzeba było zacząć.

 

 

 

To w UK nie ma salonów audio??? Oczywiście, że trzeba słuchać! Jeśli nie posłuchasz, to znowu jest duża szansa na wpadkę finansową.

 

Gdy wiesz już czego chcesz, drugim krokiem jest określenie:

- funduszy jakie posiadasz (i ewentualnie będziesz posiadał) na sprzęt

- czy interesuje cię sprzęt wyłącznie nowy czy również używki

- czy ma to być komplet od jednego producenta, czy też np. teraz wzmacniacz (z ebecnym CD) a za jakiś czas dozbierasz na odtwarzacz

(W jakim pomieszczeniu i do jakiej muzyki już wiemy.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akim03 z tego co słyszałem to Monitor Audio fajnie chodziły na Arcamie lub jakimś wyższym Xindaku, polecam przetestować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To w UK nie ma salonów audio???" A to byś się zdziwil w takim sensie jak my to rozumiemy Polacy (Europejczycy) to salonów audio niema! No może jeden na cale Nottingham i to glównie wysoka pólka cenowa ,reszta to TV i KINO DOMOWE tragedia.

Dziękuje za wszystkie porady zastanowię się nad troszkę wyższymi modelami skoro tyle porównań przede mną to i kasy więcej odlorze.

Jeszcze jak mogliście mi podpowiedzieć jakie wzmacniacze zaliczyć do grających ciepło i miękko.

Pozdrawiam serdecznie Daniel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wspominałeś o CA740, to rozumiem, że budżet na wzmacniacz wynosi ok. 4000zł. Moje propozycje do odsłuchu i zapoznania się z opiniami/recenzjami w tej cenie:

 

Xindak XA-6800E/SE (piękny wygląd, piękne brzmienie)

Xindak XA-6950V (mocny, zdrowy, ciepły dźwięk)

Xindak MT-3 (lampowy)

Marantz PM7003 (dużo zależy od kolumn)

Myryad Cameo/Z140 (j.w., raczej ze skutecznymi kolumnami)

Carat A57 (nie ukrywam, że w w tym przedziale cenowym to mój faworyt, swojego mam od półtora roku i nie zamieniłbym go nawet na McIntosha :)

Roksan Kandy (niestety ponad 4kzł)

Vincent SV226 (ale zdaje się, że ostatnio mocno zdrożał)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wspominałeś o CA740, to rozumiem, że budżet na wzmacniacz wynosi ok. 4000zł.

 

Tego wzmaka bierzesz za 3000 i to jeszcze można troche pohandlować ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Xindaki XA-6200(2400-2900zł) i XA-6950V(2900-3300zł) można kupić za podobne pieniądze, a od Kambodży dzieli je przepaść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.