Jump to content
IGNORED

TCXO czy zegarek dyskretny?

Andy777

Recommended Posts

No właśnie, za 30-40 dołków można mieć np:

golasa:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub komplecik:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak taki golas czy komplecik mają się do naszych starych dobrych jocko i innych zegarków dyskretnych?

ten pierwszy znam, spisuje się bardzo dobrze w tuningowanych odtwarzaczach. Sprawdzałem go w Pioneerze, teraz mam na elementach dyskretnych z najpawdopodobniej niższym szumem fazowym ale kto usłyszy różnicę. Ten TCXO jest mały i fajnie się wlutowuje tuż nad układem cyfrowym np typu 7404 - połączenia są najkrótsze z możliwych a to bardzo istotne aby dobry zegar dał z siebie wszystko.

W trakcie usuwania konta.

Jeżeli kupisz TCXO to i tak musisz go czymś zasilić. Nie polecam zasilania z reszty układu bo tak to sieje, że trudno odfiltrować. Na dodatek to taka częstotliwość, że większość kondensatorów się wykłada. Cena nie jest dużo wyższe, także na sam zasilacz chyba warto. Pamiętasz o mnie? :)

W sprawie zegarów/zasilaczy/stabilizatorów proszę pisać na muzgaudio@muzgaudio.com

Sklep: www.muzgaudio.com | Projekty: www.muzgdiy.wordpress.com

Muzg, pamiętam :) tylko muszę podjąć wysiłek wycieczki na PP.

Wersja z własnym zasilaniem wporzo, tylko ta wielka płytka mnie zniechęca. Pomyślałem, żeby może do golasa przykleić stabek z odsprzęganiem, i jednak pobrać prąd z prostownika lokalnego? chciałbym umieścić oscylator jak najbliżej celu (w transporcie i DAC/SRC), a tam mało miejsca i dlatego TCXO pasuje jak ulał. Pytanie powraca: jak z parametrami w porównaniu ze "zwykłym" zegarkiem?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.