Skocz do zawartości
IGNORED

Inny Amlituner czy osobny wzmacniacz


Ravel75

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam Yamaha

 

Mam dylemat w która stronę pójśc w wymianie /rozbudowie sprzętu:

 

1. Dokupić wzmac np. Yamaha A-S700 +dosyć dobry Cd

lub

2.Zmienic obecny amplituner Yamaha 470 na lepszy z nastawieniem na lepsze stero - nie wiem jakie, mam sentyment do Yamahy , rozważał bym tez Marantz

 

Przy czym filmy i KD są sprawa drugo-rzędną ale bardzo sobię cenie DVD Audio . Takich pozycji będzie u mnie przybywać. Ostatnio zmieniłem kolumny na Maestro 180 i mam zagwostkę :

 

 

Chcę uzyskąć mękki, lepszy bass ( bardziej kontrolowany ),lepszą dynamikę.

Słucham od Pink Floyd w kierunku cięższych brzmień ( rock symfoniczny, gotyk ).

 

Jeżeli ktoś ma doświadczenia z zestawem Meatro 180 + stereo to też chętnie skorzystam z doświadczeń bo czym więcej czytam tym w zasdzie jest gorzej.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odcuciu Ravelu75 sam sobie w pewnych kwestiach przeczysz.

 

Z jednej strony nastawiasz się na większe preferowanie stereo, z drugiej piszesz o DVD-A, które z definicji są wielokanałowe.

 

Wpisujesz się w powszechny tok myślenia, sugerujący alternatywę rozłączną: albo dobre stereo, albo (w domyśle: taki sobie) wielokanał. Otóż jest to myślenie bałamutne. Dobry wielokanał też może istnieć. Jeśli dobre będzie 5.1 kanałów (mam na myśli końcowki mocy i głośniki) - to kiedy włączyć tylko 2 kolumny też będziesz miał dobre stereo. Nie ma tu, jak sądzę, żadnego dylematu.

 

Dla mnie filmy i KD też są drugorzędne, preferuję wielokanałowe nagrania audio i słuchanie takiejż muzyki. Dlatego dziwi mnie Twoja deklaracja, że DVD-A będzie u Ciebie przybywać. Skąd? O ile dobrze znam ten obszar: jest to schyłkowy, zanikający format. Tak jak w "wojnie formatów" BD vs HD-DVD zwyciężył ten pierwszy - tak tutaj SACD (w przeciwieństwie do DVD-A) odbił się od dna i "złapał drugi oddech". Ilość tytułów systematycznie rośnie, w Japonii to już stał się standard (w miejsce CD), w USA nowości muzyczne ukazują się równolegle: na CD i na SACD (przyczym cena jest identyczna). W Europie też jest tego coraz więcej. A więc ten trend dojdzie i do nas. Pewnie nie stanie się (jak w Japonii) standardem, raczej audiofilską niszą, ale dojdzie.

 

Marantz czy Yamaha. Indywidualne gusta. Gdybym miał wybór tylko spośród tych dwóch - brałbym Yamahę. Ale tak naprawdę jestem od początku mojej przygody z audio miłośnikiem Pioneera i mam już któryś-tam, za każdym razem coraz nowszy, sprzęt Made in Pioneer.

 

A tak na marginiesie rozmowy o SACD i DVD-A. Pisałem w innym miejscu na Forum, że właśnie (świeżutka sprawa) zaczęły się pojawiać pierwsze BD wg Profile 3. Pure audio, bez obrazu, sama muzyka. Ale za to jaka! 5.1 kanałów, każdy zapisany w gęstości 24/192 i w bezstratnym kodeku DTS-HD Master Audio. Taka jest norma tych zapisów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więć aby doprecyzowac to wygląda u mnnie tak:

 

80% stereo bo po prostu nie ma tytułów w SACD oraz w 5.1 Jak tylko jest jakiś fajny konert / wydanie wielokanałowe to kupuje ale mimo wszystko tego jest bardzo mało ( słucham dosyć niszowej muzyki ). Na 200 cd /dvd mam jakieś 20 w 5.1 , tylko jeden SACD.

 

Ale zauważam że wychodzi coraz więcej i bardzo się ciesze. Teraz mam dylemat jak dobrac sprzęt żeby to pogodzić.

 

Skłaniam sie ku koncepcji żeby dokupic wzmacniacz i dobre żródło CD, jednocześnie używać obecnego amplitunera a potem go wymienic ( za rok/ dwa ) jak się już troche wyklaruje sytuacja na rynku muzycznym.

 

Z drugiej strony wiadomo że to będzie więcej kosztowac niz zmiana tylko amplitunera. Kolumienki są ok, jestem bardzo zadowolony ( przynajmniej w 5.1 bo w stereo nie mam porównania )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens kupować wzmacniacz (stereo) i dobre CD. A potem wymieniać amplituner. Tworzysz bowiem niezależny, drugi nurt sprzętu. I masz podwójny wydatek.

 

Obecne odtwarzacze DVD czytają CD, niektóre także SACD i DVD-A. Natomiast odtwarzacze BD czytają oprócz tego jeszcze tylko CD i DVD. Nie czytają SACD i DVD-A. To znaczy: znakomita większość nie czyta. Ideałem byłby odtwarzacz BD czytający wszystko. I są na rynku polskim trzy takie modele: Denon za 22000 zł, Marantz za 20000 zł oraz inny Denon (taniocha) za 8900 zł.

 

Jak widzisz: ceny przebijają pułap zdrowego rozsądku. Ale te zabawki z roku na rok tanieją. W USA już można kupić BD który czyta wszystko, bodaj za 800 USD.

 

Na Twoim miejscu poczekałbym rok - dwa z tym co jest teraz, a potem wymieniłbym amplituner na nowy i sprawił sobie właśnie taki BD na wszystko.

 

Dodatkowym argumentem za takim rozwiązaniem są wspomniane przeze mnie BD pure audio. Choć nie brak głosów wieszczących, że to się nie przyjmnie. Jako powód podaje się następujące: CD w stosunku do winylu do była nowa jakość, półka wyżej. DVD w stosunku do VHS to też była nowa jakość, a BD (jeśli chodzi o obraz) w odniesieniu do DVD - to jest kolejna półka wyżej. Natomiast BD pure audio nie wnoszą NIC nowego ponad to, co audiofile już mają w postaci SACD (czy DVD-A).

 

Zwolennicy BD pure audio odpowiadają na to, że wyprą one docelowo SACD i same staną się podstawowym nośnikiem wielokanałowej muzyki. A że jest to format BD - przeto wystarczy zwykły odtwarzacz BD, a kwestia takich, co czytają wszystko stanie się bezprzedmiotowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.