Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory


publisher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam konfigurację NAD L-53 + monitory Klipsch Synergy B2. Ze sprzętu jestem bardzo zadowolony, ponieważ gra bardzo ładnie w pełnym zakresie głośności. Lubię posłuchać muzyki zarówno wieczorem w taki sposób, aby nie przeszkadzać domownikom (w miarę cicho), jak i głośno, kiedy warunki niezależne ode mnie nie stanowią ograniczeń :) Krótko mówiąc - zestaw w kazdych warunkach gra wyraźnie i miło, jednak życzyłbym sobie większej głębi basu.

Na początek (dla poprawy brzmienia, a nie basu) postanowiłem zainwestować w solidne standy, gdyż granie przy podłodze jest niekoniecznie idealne, jednak od kilku dni chodzą mi po głowie głośniki Monitor Audio BR2. Tak się jednak zastanawiam, czy warto robić miszmasz z głośnikami - kolumna B2 ma przetwornik 13,3 cm, natomiast MA BR2 ma głośnik 16,5 cm. Sądzicie że niskie tony ulegną znaczącej poprawie? Nie mam szans, aby umówić odsłuch w najbliższym czasie, a temat mnie frapuje, więc pytam.

Zastanawiam się też nad subem, gdzie wzorem dla mnie jest B&W asw610, jednak nie mam budżetu na niego, więc podpytałem o ewentualny projekt kolegów na DIY.

Podsumowując:

- standy bezwarunkowo kupuję, jednak pod znakiem zapytania jest wielkość górnego blatu, ponieważ napaliłem się na Monitor Audio

- jeżeli miałby być sub, to tylko w kompatktowych wymiarach, jak np. ASW610

- jednak zamiast ładować kasę w sub, moze lepiej zmienić monitory. Co sądzicie o Monitor Audio BR2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sprzęt podobnej klasy (raczej trochę niższej, ale nie tak bardzo, bo oba zestawy są budżetowe) i u mnie solidne standy dały BARDZO dużo.

Mam solidne standy spawane ze stali, kątowniki 3 mm ze stali narzędziowej hardox i blaty ze stali miękkiej 6 mm, ważą po kilkanaście kg sztuka, planuję je jeszcze dociążyć i popróbować różnych kombinacji z kolcami, ciężkimi blokami z kamienia, czy też dociążeniem suchym piaskiem.

 

Możesz kupić standy o za dużych blatach, te Klipsche są dosyć małe, nie będzie to pięknie wyglądało, ale w razie wymiany monitorów na większe będą te nowe solidnie stały.

 

Moje standy są zrobione pod wymiar Tannoi M2, czyli mają blaty o roziarach bliskich formatowi A4, a dokładnie 203 mm x 270 mm (A4 210 mm x 297 mm).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA mają troche więcej dołu, ale raczej dodanie suba aktywnego było by tu o wiele lepsze.

Jeśli już MA to polecałbym RS1, cena prawie ta sama a o półkę wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu interesowałem się monitorkami Monitor Audio BR2 - są naprawdę kapitalne i obecnie zresztą trwa na nie promocja (ostatecznie kupiłem Koda Harmony K-2000B). Ale czy lepiej zagrają niż te głośniki obecnie posiadane przez Kolegę? Obawiam się, że niekoniecznie - to jest droga raczej w bok niż wzwyż.

 

A jak Kolegę strasznie "nosi" aby coś koniecznie wymienić w systemie to zaintersowałbym się monitorami Ushera np. USHER V-601 lub konstrukcją DIY(?) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio BR2 mogę polecić z czystym sumieniem - grają naprawdę fajnie. Jednak najpierw pokombinuj z ustawieniem tego co masz to naprawdę może zmienić dźwięk diamttralnie, no i standy obowiązkowo. Suba ja bym sobie odpuścił, ale to ja juz tak mam, że suba w muzyce w ogóle nie używam, bo uważam że nie oddaje tego co powinien i odpowiedniej klasy monitory są w stanie zagrać odpowiednim basem w sposób bardziej satysfakcjonujący i naturalny, że tak powiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie.

 

Fakt - trochę mnie nosi :) Na pierwszy ogień idą więc standy, myślę na razie nad rodzajem i wymiarami profilu, jednak chcę je zamówić jeszcze w tym tygodniu :)

Planuję profil kwadratowy, min. 50x50, zastanawiam się też nad 80x80, spróbuję więc wyskoczyć do sklepu audio i zobaczyć, jak to u nich wygląda.

 

Co do suba, to wolałbym go uniknąć - ponieważ audio stoi w salonie, oprócz przyjemnego grania pełni funkcję wystroju wnętrza, a skrzynia basowa raczej mi się nie komponuje.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.