Skocz do zawartości
IGNORED

Tuning Yamaha CDX-390 + posiada ktoś schemat? + kilka pytań?


AsterkaF

Rekomendowane odpowiedzi

Tu podobny temat z przekaźnikiem, może się przyda.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych guru... mam pytanie. jaki typ kondka najlepiej wspolgra z filtrami cyfrowymi soniaka cxdxxx oraz ze wzmakami operacyjnymi ad826>?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdan_, 8 Sty 2010, 09:28

 

>C809 i 810 usuń ale jakiś rezystor na wyjściu rzędu 68-200 Ohm musi być bo bez niego wzmacniacz

>operacyjny nie będzie pracował prawidłowo przy większej pojemności kabla sygnałowego.

 

Racja. Nidy tego nie doczytałem, a praktycznie każda nota aplikacyjna wzmacniaczy operacyjnych

wspomina o szkodliwości obciążenia pojemnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jak radzono C92 i C93 to już przeszłość, C70 i C75 to porządne 1uF Nichicon Muse, tyle w stopniu wyjściowym.

Na zasilaniu C72 i C73 zawitały zamiast 100uF, 220uF jak wyżej Nichicon Muse. Zamiast C83 zawitał 5600uF Nippon SXE.

 

Generalnie - uciekło trochę basu co mnie martwi - wysokie tony w końcu są choć natarczywe, więc pewnie C92 i C93 wrócą ale jako jakieś 1-10uF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asterka. przypominam ze kazdy kondzilek ma swoja charakterystyke brzmieniowa. wlasnie pieknie opisales nichicony :)

mozesz sprobowac je zbocznikowac. boczniki troche zmula srednice. w zaleznosci od bocznikow bedziesz mial rozny efekt koncowy.

 

 

wstaw tam Fc'ki a zobaczysz ze dzwiek bedzie inny. daj im sie wygrzac. na poczatku krzycza sucha srednica. pozniej pasmo sie rozszerza gora+dol.

ja fc'kow nie bocznikuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pisać Errate właśnie bo już po paru godzinach wysokie tony nieco się uspokoiły. :) Dalej są, ale już nie takie wredne i wybiegające przed wszystko, chociaż dalej trochę nie takie. Niech się jeszcze pogrzeją. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AsterkaF, 10 Sty 2010, 14:00

 

>Na zasilaniu C72 i C73 zawitały zamiast 100uF, 220uF jak wyżej Nichicon Muse. Zamiast C83 zawitał

>5600uF Nippon SXE.

>

>Generalnie - uciekło trochę basu co mnie martwi - wysokie tony w końcu są choć natarczywe, więc

>pewnie C92 i C93 wrócą ale jako jakieś 1-10uF.

 

W cdx-593 c72 i c73 mają po 1000uF ( u mnie United LXZ ).

Zmostkowanie c92 i c93 nie odpowiada za utratę basu; zlikwidowałeś coś, co przy okazji decouplingu jest filtrem górnoprzepustowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->iryys

 

Oczywiście masz rację, coś mi się pomerdało.

 

Generalnie wygrzewam dalej i wysokie tony wróciły na swoje miejsce. Są na odpowiednim poziomie choć do ich czystości można mieć jeszcze zastrzeżenia, natomiast umówmy się jest to tanie CD gdzie wiele tuningu nie ma.

 

Podsumowując generalnie jest duża zmiana in +. Wcześniej DVD które posiadam zjadało tego CD pod względem czystości wybrzmiewających dźwięków, teraz nie ma nawet startu, a przecież poczynione zmiany nie były ani zbytnio kosztowne ani pracochłonne. Koszt wszystkich kondensatorów i OPA to pewnie w granicach 50-60zł i ze 2-3h pracy. Efekt warty tych pieniędzy i czasu, pomijając to że sprawia mi to ogromną frajdę. Teraz pewnie czas na zasilanie, ale to raczej nie w tym miesiącu, życie jest życiem i są inne ważniejsze wydatki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale generalnie na razie siedzę i patrzę w schematy co jeszcze po poprawiać. To tak gwoli wyjaśnienia, że już skończyłem. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem w trakcie licytacji CDX-580. Jak się uda wyrwę ją za grosze. ;)

 

A co CDX-390 - sądze że to co osiągnąłem jest szczytem możliwości tego CD bez oddzielnego zasialania, zegarów etc.. Niestety podejrzewam dużą winę słabego DAC'a, a zakładac nowego? Raczej nie ma sensu - choć może po próbuje dla treningu zmienić tego CD "nie do poznania".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś Ty. Moja to jest taki wypas, że za 500 bym nie sprzedał, czyta nawet CD-RW, więc jakieś ryski to dla niej błahostka :) A sonicznie też mi odpowiada, choć chyba jej jeszcze nie skończyłem ;-) Zyczę Ci, żeby się udało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - C60 wymieniłem na Sanyo zielone 1000uF/16V, zmiana w zasadzie nie odczuwalna. Podmieniłem C36 na Elna Silmic 220uF, z mojej pomyłki dałem taki duży, bocznik 3.3nF z WIMA, i co? I kolosalna poprawa kontroli basu, minimalny ubytek i wysokie tony znów na spory plus. Jestem zadowolony, i to na tą chwilę koniec zabaw z CDX-390, czekam na koniec aukcji 580. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze schemacik:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja konkluzja na temat CDX-390

 

Bardzo tani CD'ek mający po nie wielkich zmianach do zaoferowania przyzwoity dźwięk do budżetowych systemów, szczególnie jeśli trzeba dźwięk bardzo delikatanie ocieplić. Jeśli jesteśmy w posiadaniu, lub mamy okazje kupić za grosze, to polecam wykonać kilka zmian opisanych w tym wątku, pracy mało efekty spore. U mnie niestety na razie zalegnie gdzieś na półce i będzie czekał na lepsze czasy ponieważ udało mi się trafić CDX-580 - zobaczymy co będzie lepiej brzmiało.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.