Skocz do zawartości
IGNORED

3 etapy każdego audiofila?


Therion

Rekomendowane odpowiedzi

1. Zachwyt.

Zakup podstawowego sprzętu, ale takiego, ktory już coś potrafi, zrozumienie pojęć audiofilskich, odkrycie sceny -jej szerokości, głębi, zachwyt efektami stereo, intensywne uczestnictwo w forach, systematyczne zakupy gazet audiofilskich.

 

2. Poszukiwanie

Wymiana sprzętu na droższy, poszukiwanie Królewskiej Średnicy, neutralności, czystości, czasami analityczności. Zwracanie uwagi na jakość nagranych płyt, początek postrzegania nas jako znawców przez młodszych uczestników forum, pierwsze wdawanie się w spory na tematy zarówno doboru sprzętu jak i brzmień.

 

3. Znalezienie

Wymiana sprzętu na jeszcze droższy (lub inny). Uświadomienie sobie, że wchodzenie na wyższy poziom nie ma sensu, gdyż płyty są ledwie marnymi popłuczynami prawdziwych realizacji. Uświadomienie sobie także, że w d*pie ma się te całą neutralność, ma brzmieć tak, jak się lubi a nie tak, by się podobało ludzom z forum.

 

 

 

Na którym etapie jesteście?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Szajba, kiedy już nic nie cieszy, a szukanie przypomina bajkę o latającym holendrze

5. Back To The Roots, czyli kupuję Technola, sprzedaję wszystkie dziwne graty i znowu gęba mi się śmieje kiedy słucham Whole Lotta Love, Anarchy In The UK czy innego Kind Of Blue, Purcellem tez nie wzgardzę:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wymiana sprzętu na jeszcze droższy (lub inny). Uświadomienie sobie, że wchodzenie na wyższy poziom nie ma sensu, gdyż płyty są ledwie marnymi popłuczynami prawdziwych realizacji. Uświadomienie sobie także, że w d*pie ma się te całą neutralność, ma brzmieć tak, jak się lubi a nie tak, by się podobało ludzom z forum."

 

dobre zdanie - wlasnie jestem na etapie poszukiwania "ma brzmiec tak jak sie lubi a nie neutralnie" - tylko nie moge sie wybrac na odsluch kilku marek zeby wylonic rodzaj brzmienia ktory mi sie najbardziej podoba a pozniej zakupic uzywany "jak najlepszy w rozsadnej cenie" sprzet danej marki

 

etapow nie bede przechodzil bo mimo ze lubie audio sprzet nie uwazam sie za audiofila mam czasami takie przeblyski - lubie zeby gralo dobrze, niekoniecznie naturalnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przy etapie pierwszym. Teraz gdybym chciał poczuć różnice to nie wiem czy by mi wystarczyła równowartość dziesięciokrotna obecnego zestawu. Nie ma sensu dalej inwestować. Mogę też coś dodać o realizacji niektórych płyt, nie trzeba mieć audiofilskiego sprzętu żeby dostrzec różnicę płyty dobrze nagranej a kiepsko. Ja ten problem omijam kupując muzykę twórców lat 80'.

 

Miłego słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze ja wymienilem drogiego kloca na cyrusa 2 z psx-em.jestem zadowolony sluchalem wielu,jak nie bede mial z 5kawalko na nowego zmaka to nie zmienie.Lepiej zaiwestowac w kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Poszukiwanie

Wymiana sprzętu na droższy...

3. Znalezienie

Wymiana sprzętu na jeszcze droższy...

bardziej podpisuje sie pod p.3 aczkolwiek nie znalazlem ale tez specjalnie nie szukam, zatrzymalem sie na obecnym etapie i jest mi z tym dobrze, neutralnosc? czyli dazenie do doskonalosci w sytuacji kiedy kazda plyta jest zrealizowana inaczej- nie dla mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie poraz kolejny jestem na etapie zachwytu.

Co do zmiany sprzetu to raczej u mnie stabilizacja.

A jesli chodzi o "płyty są ledwie marnymi popłuczynami prawdziwych realizacji" to nie do konca bym sie zgodzil. Z mojego doswiadczenia audiofilskiego wynioslem ostroznosc wobec oceny materialu z plyty. Plyty zawieraja wiecej (i lepszej realizacji) niz podejrzewamy. Dopiero to co dzieje sie w momencie odtworzenia materialu wypacza nam efekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciagle na 1 ,jak sobie cos nowego zloze(przestalem kupowac markowe)to zawsze sie bardzo ciesze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

When it comes to A Class amplifiers . I am totally biased.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

4. Uświadomienie sobie wniosków płynących z testów ABX.

5. Sprzedaż klocuszków i kabelków i kupno porządnych kolumn.

6. Cieszenie się muzyką.

7. Narażenie się na gniew ks. Redaktora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Ja tylko liczę na to że Redaktor dotrzyma danego słowa w wątku nr 60562:

 

Redaktor

5 Sty 2010, 18:07

 

"Ja już wypowiedziałem się wystarczająco szeroko. Jedyny komunikat, jaki mam obecnie do ciebie, to sugestia, żebyś już wiecej nie pogrywał z moderacją, bo za kolejne naruszenie regulaminu lub za wpis w cudzym wątku zostaniesz zablokowany nieodwołalnie. Nie ma powodu, dla którego mielibyśmy być bardziej tolerancyjni niż moderatorzy wszystkich innych forów, z których zostałeś wyrzucony."

 

 

 

===========================

 

Bardzo Wszystkich przepraszam za off topic w niniejszym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

rochu, 5 Sty 2010, 19:46

 

>Ja tylko liczę na to że Redaktor dotrzyma danego słowa w wątku nr 60562:

>

>Redaktor

>5 Sty 2010, 18:07

>"Ja już wypowiedziałem się wystarczająco szeroko. Jedyny komunikat, jaki mam obecnie do ciebie, to

>sugestia, żebyś już wiecej nie pogrywał z moderacją, bo za kolejne naruszenie regulaminu lub za wpis

>w cudzym wątku zostaniesz zablokowany nieodwołalnie. Nie ma powodu, dla którego mielibyśmy być

>bardziej tolerancyjni niż moderatorzy wszystkich innych forów, z których zostałeś wyrzucony."

>Bardzo Wszystkich przepraszam za off topic w niniejszym wątku

 

są ludzie na tym forum którzy mogą bezkarnie obrażać innych i trolować :)

ks. Redaktorze, co ksiądz na to ?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZ

>Panie psorze a on je drożdżówke !!!

 

Hehe:-):-):-) "Panie psorze on się bawi siusiakiem!!!!":-)

 

Etap najlepszy: złożenie zadowalającego nas systemu (aczkolwiek nie ostatecznego, ale na kilkanaście miesięcy/kilka lat), i wydawanie na oryginalne płyty, czerpanie przyjemności z muzyki:-)

 

Etap najgorszy: zabawa w kable i ciągła ich zmiana, niezadowolenie wiadomo dokładnie z czego, pożyczanie na to by kupić durny kabel choć ma się przyzwoite itd., analityczne słuchanie.

 

Często z etapu najgorszego przechodzi się od razu do najlepszego, tak miałem ostatnio, teraz tylko płyty i koniec z kombinowaniem z kablami:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 5 Sty 2010, 18:26

 

>6. Zniechęcenie. Właśnie przerabiam.

 

Ja też. Leżą nowe graty i jakoś nie mogę się zmusić, żeby poskładać je do kupy :|

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*niezadowolenie nie wiadomo z czego

 

Chyba na etap 6. wg Rocha, najlepsze jest zastopowanie, tzn. starać się nie słuchać muzyki, posiedzieć w ciszy w miarę możliwości i po kilku godzinach/dniach/tygodniach wracać powoli do słuchania. Muzyka nawet odtwarzana na świetnym sprzęcie, jeśli słuchana jest ciągle, męczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 5 Sty 2010, 18:26 >6. Zniechęcenie. Właśnie przerabiam.>>

 

alternatywnie 6a - słuchasz pół roku radia (np. Julia - było takie i tak miałem w połowie lat 80-tych)

 

Nie przejmuj się rochu - jak minie, zaczynasz nowe koło od nr 2/3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zgodzicie się, że najpiękniejszy jest etap 1 ?

 

Zainteresowałem się poważniej sprzętem i dźwiękiem, jak usłyszałem że jakiś koleś (w rozmowach w toku chyba był), ma złote kable za chyba 28000zł i ogólnie strasznie świetny sprzęt, po to, by... ...słuchać odgłosów burzy, deszczu, grzmotów itd.

 

I wydawało mi się to czymś pięknym, magiczny,, w związku z odgłosami natury, grzmotów, które on chciał słuchać idealnie jak naturalnie brzmią.

 

Trochę rozczarowało mnie forum, jakby brak tej magii a więcej kłótni i kto ma więcej doświadczeń czy jaki sprzęt.

 

A o grzmotach wcale:-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Ostatnio słucham muzyki - dużo, wiele godzin dziennie.

Na takim małym szarym pudełku z logo Sony, za niecałą stówkę na allegro.

Słucha się tego właśnie jak takiego radyjka, ale trudno przestać słuchać : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma drogi sprzęt i gra do dupy to polecam - nie słuchamy przez kilkanaście dni lub wybieramy się do kumpla co ma gorszy sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można być jeszcze na etapie syndromu Elberotha, popaść w stan NIRWANY i słyszeć nawet audiofilską farbę na ścianach :)Następnie trzeba udać się do psychiatry XYZPawla a ten Cię szybko sprowadzi na ziemie tzn.drogą medytacji i testów ABX uświadomi Ci,że wzmak, kable czy cd nie mają znaczenia i najważniejsze są kolumny .Można do nich podłączyć nawet kasprzaka i będzie wspaniale:)W ostateczności będzie można iść do sklepu gdzie pracuje electro i zapytać jego żone czy można kupić KEFY i być ponownie w stanie Nirwany.Można też kupić byle kenwooda na allegro za 120 zł byle był na tda1541 i też być audiofilem :) Ja jestem na etapie wymiany audiofilskiej wykładziny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>XYZPawel

>>5. Sprzedaż klocuszków i kabelków i kupno porządnych kolumn.

 

W opisie nie podajesz jakie masz kolumny. Może się pochwalisz?

 

 

 

Poza tym właśnie przechodzę z etapu 2 na etap 3 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricardozamora>>>

 

... słuchanie grzmotów bez subwoofera to tylko namiastka grzmotów... ale chyba mało kto z forum takie ustrojstwo posiada w swoim zestawie... dlatego o grzmotach wcale :)

 

8. i najważniejsze... akustyka pomieszczenia

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sierpień 1 , wrzesień ,październik ,listopad grudzień,styczeń , luty 2 w porywach do 3

marzec, kwiecień,maj,czerwiec,lipiec - etapy 4,5,6

czasem pełny cykl 1-6 trwa nieco dłużej niż 12 miesięcy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZPawel - coś Ty sie uparł tylko na głośniki? wzmacniacz też jest ważny a i źródło musi być nie gorsze. Kolumny to nie wszystko. Samochód to nie tylko silnik ale i zawieszenie, koła i cała reszta. Wszystko jest ważne czy to się komuś podoba czy nie nawet kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 23

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.