Skocz do zawartości
IGNORED

IC dla zestawu Yamaha AX396+ CDX390+ AEAegisNeo1


kacper.zbrozek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako, że dopiero zaczynam przygodę ze sprzętem to chciałbym zapytać, co byście polecili do natępującego zestawu na Interconect.IC dla zestawu Yamaha AX396+ CDX390+ AEAegisNeo1-podłaczone kablem belkina( podobno z miedzią od furukawy) Zestaw może nie jest nadzwyczaj Hi-End ale na jakiś czas zagości w moim domostwie ,bo póki co na lepszy mnie nie stać. Interconnect max 300 zł. Do tej pory zestaw połączony jest kierunkowym Thomsonem, przez chwile gościł u mnie nie wygrzany Copperhead, któremu albo brakowało basu albo był on tak super kontrolowany że zanikał przy kwiecistej górze.

Teraz przez na dwa dni miałem pożyczonego Proteusa Audio Nova, któremu po za tym że miał pięknie wybrzmiewające instrumenty perkusyjne i był dynamiczny czegoś brakowało, choć i tak po powrocie do Thompsona zestaw "przestał grać".

Będę wdzięczny za sugestie odnośnie doboru uniwersalnego, wyraźnego acz niepozbawinego ciepła interconnectu.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że lepiej sprzedaj ten cd za 150zl dołóż te 300zl i kup jakiegos sony es lub cos ciekawegi i miej dalej połączeni tym thompsonem, albo za 50zl zrob kabel diy z wtykow procaba i kabla tez.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko czy nowsze CD zmieni jakość dzwięku bardziej niż kabel? Zapewne najlepiej byłoby zmienić jedno i drugie ale...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

B. dobre kable. Używam je - są neutralne, a do tego porządnie wykonane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reszte kasy moze warto zainwestowac w tuning,akurat w zakladce DIY jest temat dotyczacy modyfikacji cdx-390

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kfadrato": "wzmacniacz tyle warty co......" A gdzie?Dobrze się czujesz?Kup mi dobrą AX-396 za 400zł z pilotem:)Za 300zł pewnie ,że jakoś da radę..Z Niemiec z wystawki, przekombinowanego wycierucha:)Zaś CD to i owszem za 200zł się kupi bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za sugestie, ale czy przy założeniu, że chciałbym zostać przy obecnym zestawie, nie wprowadzając w nim żadnych modyfikacji ani upgrade-ów poza wymianą lasera cd, co już uczyniłem, to czy ktoś mógłby mi polecić jakiś IC, na którym przy tym zestawieniu faktycznie warto byłoby zawiesić "ucho"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega podał Monacora

 

lepszego chyba nie ma sensu zakupić, ale mogę się mylić

 

ja zrobiłem ic sobie z samochodowych dls-ów na wtykach dlsa i zapewne podrabianych nk

 

solidne, dobrze ekranowane, ciężkie i w sklepie całkiem drogie.

 

mam nadzieję że dzięki temu wszystko lepiej gra:-)))))

 

heh

 

zdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariactwo

ic za 300 zł przy tej klasie sprzętu to wyrzucenie kasy w błoto.

Nakupuj za te pieniądze płyt będziesz bardziej zadowolony.

Ale jak widzę do kupowania płyt trzeba dojrzeć audiofilsko.

A to jest najlepszy etap zabawy w audio. Słuchanie muzyki, odkrywanie nowych brzmień.

Zastanów się czego tak naprawdę oczekujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zastanawia mnie tylko czy nowsze CD zmieni jakość dźwięku bardziej niż kabel?"

 

Po takim stwierdzeniu szefowie marketingu firm kablowych powinni dostać poważną premię za wykonanie niezłej kawałka roboty.

To kabel może zmieniać niuanse brzmienia cd, a nie cd brzmienie kabla.

Ale lepiej żebyś przekonał się o tym za 300 zł niż za 3 000 bądź za 30 000.

Więc więcej słuchać i tylko słuchać nie sugerować się.

A tak naprawdę to twoje pieniądze i jeżeli ktoś cię namówi, że po naklejeniu na wzmacniacz naklejki hiend, będziesz słyszał różnicę to wydaj na to kasę, kto Ci zabroni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->kacper.zbrozek

 

Ktoś podał Ci linka do mojego tematu o poprawianiu CDX-390 - zrób te kilka nie wielkich rzeczy, a CD'ek odetchnie i obudzi twoje płyty do nowego lepszego życia - koszt przeróbek znikomy, trochę pracy, ale jak się lutownicy nie boisz to ze 2h i gotowe. Jakbyś miał jakieś dokładniejsze pytania wal śmiał na pw, chętnie udzielę pomocy. Ja mam do tego kabel Vivanco, solidniejszy jakiś w granicach 80-100zł i jest okej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.