Skocz do zawartości
IGNORED

Dobor odpowiedniej pojemnosci kwarcu.


Krawiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem na etapie zamowienia rezonatorow kwarcowych w Omigu, z tym ze mam maly klopot :-/ nie potrafie stwierdzic czy kwarce maja byc z pojemnoscia czy bez niej a jesli z pojemnosci to z jaka.

W jednej nocie katalogowej standardowego kwarcu znalazlem zapis ze dla 12 MHz ma to byc pojemnosc 32pF w innej ze 30pF a zaklad proponuje 20pF, ale nie daja gwarancji ze zadziala i trzeba bedzie dolozyc dodatkowy trimmer.

Kwarc ma isc do plytki karty PCM2704

 

Ma ktos doswiadczenie z zamawianiem kwarcow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było dopytać, ale według mnie to skrót myślowy. Dołączenie pojemności zmienia częstotliwość kwarcu więc te np. 12MHz będzie przy dołączonej pojemności 20pF czy 30pF a nie jakiejś innej. W praktyce każdy generator wnosi jakąś pojemność, poza tym dołącza się trymerek do dokładnego strojenia. O ile pamiętam standardem jest 30pF, ale 20pF wielkiej różnicy raczej nie zrobi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z Omig-em walkuje telefonicznie od wczoraj, dostali schemat ukladu PCM-ki, wiedza ze kwarc ma pracowac z 33pF ( na zewnatrz ) ale i tak ciagle dopytuja sie o pojemnosc samego kwarcu aby dzialal w najlepszy mozliwy sposob.

Tez wlasnie napotykam sie na zapiski w notach o standardzie 30pF :-/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.