Jump to content
IGNORED

Stojak pod Subwoofer


anxion

Recommended Posts

witam

A wiec chcialem sie zorientowac do czego sluzy taki stojaczek pod sub??

 

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Link to comment
Share on other sites

Dźwięk z subwoofera ulega wzmocnieniu/podbiciu przez sąsiadujące z nim płaszczyzny. Umieszczenie subwoofera w rogu jest najlepszym tego przykładem, gdzie sąsiadujące 3 ściany powodują najbardziej odczuwalne podbicie - przez większość fachowców uznawane jako niekorzystne. Można powiedzieć, że bas staje się dudniący/ zniekształcony. Wszystko zależy od konkretnego przypadku, ale powiedzmy, że jest to najczęstszy z przypadków.

Poprawa kontroli basu realizowana jest poprzez odsunięcie urządzenia od ścian. Podstawa pod subwoofer to nic innego jak sposób na oddalenie go od posadzki. Teoretycznie każdy taki zabieg ma na celu poprawę kontroli i szybkości wybrzmień.

Wszystko to jest oczywiście teorią, która nie zawsze sprawdza się w rzeczywistości. Zbytnie "osuszenie" basu może doprowadzić do jego znacznego zaniku.

Myślę, ze jest to coś dla osób, które próbowały już wszystkiego z ustawieniem suba, nie osiągając przy tym satysfakcjonującego efektu.

Link to comment
Share on other sites

Te nóżki są zdecydowanie za małe, żeby coś się zmieniło.

Owszem, każda dodatkowa ściana daje nam dodatkowe 3dB na basie, ale podniesienie suba o 10cm nie spowoduje, że te 3dB nam znikną. Tak by się stało, gdyby subwoofer był zawieszony pomiędzy sufitem i podłogą.

 

Pic na wodę ;-))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.