Skocz do zawartości
IGNORED

Dystrybutorzy...krwiopijcy?


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zerwać zasłonę milczenia nad praktyką, którą uważam za skandaliczną...bajońskich marż rodzimych dystrybutorów. Na całym świecie jest kryzys finansowy, we wszelkich dziedzinach biznesu stosowane są upusty i rabaty, w bogatych krajach sprzedawcy audio robią wszystko by ktoś coś kupił...a w Polsce?

Ostatnio zainteresowałem się sprzętami marek japońskich oraz słynnym Audio Notem. Jak się w POlsce sprzedaje? Otóż Pan Szanowny Dystrybutor bierze cennik, kalkulator i przelicza cenę po kursie waluty z danego dnia. Po wielkich targach proponuje max. 10%, 15%, 20% (tylko dla kumpla) zniżki...a są tacy, którzy narzekają na kurs jena, cieżkie życie, opady śniega i dają 5% albo mówią, że cena jest stała! A jak to wygląda w krajach cywilizowanych? Otoż znalazłem oficjalnego przedstawiciela bardzo szacownej marki, który po krótkiej korespondencji SAM zaproponował mi -30% od ceny oficjalnej. Bez targów ani nawet bez proszenia o rabat...30%!!! Zaznaczam, że jest to jedyny oficjalny dystrybutor na dany kraj, żaden sklep, komis czy temu podobna instytucja. Oczywiście to -30% dotyczy nowych, zapakowanych urzadzeń z pełną gwarancją producenta. Są to urządzenia z przedziału 8-15 tyś PLN za sztukę (wg. ceny polskiej). Ponieważ ta marka ma przedstawiciela w Polsce to nie mogę kupić sprzętu przez internet i otrzymać go jako paczkę. Ale mogę pojechać na wycieczkę (a akurat jest to w miejscu ciekawym turystycznie), kupić na miejscu a potem czekać na przesłanie towaru do domu. Stwierdziłem więc, że dziękuję naszym kochanym sprzedawcom, nie mam zamiaru żebrać, stać się ich kolegą, znajomym, czekac na dobry dzień. Jeśli będę miał ochotę na zakup czegoś nowego to jadę na wycieczkę zagraniczną, popływam w morzu, wypiję wino, a potem z kasą w ręku pójdę na zakupy. Warto nadmienić, iż zagraniczny sprzedawca prosi o 50% wpłaty na konto lub do ręki na fakturę, potem organizuje wysyłkę do miejsca przeznaczenia a na koniec wysyłamy mu kolejne 50% jak towar dotrze do nas. I to się nazywa fajne podejście do klienta i jego pieniędzy.

 

Zaznaczam, że nie zamierzam reklamować tego dystrybutora, polecać go innym bo mam w tym interes, po prostu podaje Wam zasady działania w krajach europejskich należących do Unii Europejskiej...a nie do Unii Krwiopijców.

 

Proszę o wpisywanie kto w Polsce zasługuje waszym zdaniem na opinię Dystrybutora Krwiopijcy a kto jest Przyjacielem Naszego Portfela, wzorującym się na sposobie działania opisanego powyżej zagranicznego dystrybutora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był wałkowany bez skutku i oddźwięku ze strony...dystrybutorów rzecz jasna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Na całym świecie jest kryzys finansowy, we wszelkich dziedzinach biznesu

>stosowane są upusty i rabaty, w bogatych krajach sprzedawcy audio robią wszystko by ktoś coś

>kupił...a w Polsce?>>

 

w Polsce nie ma i nie bylo kryzysu, nawet on nam nie wyszedł, wiec dystrybutorzy maja nas w nosie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreno>>> A czy odezwal sie czlowiek od koncowki P1 SE ktora Ci wyslalem na maila?

 

Po jaka cholere Ci nowe AN zawsze na tym stracisz wiec lepiej kupic juz cos co stracilo na wartosci tyle ze kupujac bedziemy tracic duzo mniej niz na nowych klockach to chyba oczywiste?

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sa to popularne urzadzenia firmy japonskiej, zwroc szczegolna uwage na pochodzenie jednostek, czyli czy jest to A-stock, czy B-stock. Jezeli jest to (w sumie nie rozpoznawalny przez wiekszosc odbiorcow) B-stock, twoj dostawca zagraniczny ma efektywnie znacznie wyzsza marze od polskiego dystrybutora A-stock.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz

To urządzenia produkowane w niewielkich ilosciach (żaden Sony, Denon), nie ma dwóch kategorii jakości. Są tylko bardzo dobre pod wzgledem jakości wykonania albo nie ma wcale. Poziom podobny do Jeff Rowland (choć ma też trochę tańsze klocki w ofercie;-) Dzięki Bogu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>robix

Ktoś musi kupić nowe żebyś mógł kupić starsze za połowę ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza tylko ze moreno to taki moj kolega na odleglosc wiec nie chce go pociskac na kupno nowego bo reszte kasy moze przeznaczyc np na kolumny AN:)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

"Po wielkich targach proponuje max. 10%, 15%, 20% (tylko dla kumpla) zniżki..."

 

To chyba całkiem przyzwoita zniżka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutorzy to krwiopijcy?,No tak a kto by pływał jachtami,jeździł drogimi autami,mieszkał w willach?No własnie oni.Za to napędzają kasę innym...dystrybutorom,jachtów,motorów.....reszte łatwo dopowiedzieć samemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem Kefa na początku 2009 i dostałem rabat ponad 20% od detalu, pod koniec roku zmieniałem stereo na kino i na wharfedala dostałem 15% rabatu. Moim zdaniem zależy wiele od marży sklepu a nie dystrybutora ( przynajmniej w większości ) warto się targować w salonach zauważyłem im bardziej ekskluzywny salon tym mniejsze rabaty. Konkurenjca jest duża więc można poświęcić 1-2 dni i porównać ceny. Ja zakupy robie zawsze w Elektropunkt w Bydgoszczy, ceny dają lepsze jak w sieci i mam gwarancje PL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktor, 6 Sty 2010, 18:55

 

>"Po wielkich targach proponuje max. 10%, 15%, 20% (tylko dla kumpla) zniżki..."

>

>To chyba całkiem przyzwoita zniżka?

***

Też tak pomyślałem czytając pierwszego posta. Zwróćmy też uwagę, że zachodni dystrybutor może mieć wynegocjowane lepsze warunki z producentem z racji tego, że w bogatym zachodnim kraju więcej sprzedaje niż dystrybutor w Polsce. Na szczęście mamy też wolny rynek jest konkurencja i można sobie równie dobrze kupić coś za granicą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat TEN dystrybutor zajmuje się małym krajem, którego liczba mieszkańców jest bardzo skromna w porównaniu z Polską. NIe jest to żaden bogaty kraj w stylu Norwegia, Szwecja czy Luksemburg. A stosuje takie rabaty bowiem ma zapewne koncepcję sprzedaży w stylu wiecej za taniej niż mało i rzadko ale jak już to dużo zgarnąć. Pierwsza koncepcja wymaga niestety dużo pracy i to jest straszne dla naszych rodaków - po co harować jak można zrobić kolesia w d... i zarobić raz a dobrze. Szczytem tego sposobu myślenia jest instytucja komisów w Polsce. Używane i super drogie! vide Audio Lazur.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

 

mój cd u dystrybutora na stornie stoi za 1999 a kupiłem nówkę na alledrogo za 1399

 

z gwarancją i fakturą

 

zdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreno1973

 

Ogolnie to rynek audio jest to dosyc maly rynek. Polska jest do tego wciaz jeszcze biednym krajem na tle Europy czy tam tez waszej wysnionej Ameryki wiec nie ma sie co dziwic, ze jest tak a nie inaczej. Dlaczego sie na to obrazasz? Napisz po prostu, ze Cie nie stac na nowy sprzet. Normalny, przecietny, czlowiek taki jak ty czy ja kupuje sprzet z drugiej reki (jest mnostwo miejsc gdzie mozna to zrobic) i jezeli cos sie w nim zepsuje to prosi kolegow z forum o pomoc w naprawie i na pewno ja otrzyma za jakas tam oplata. W dziale DIY jest kilku kozakow, ktorzy ci naprawia co tylko chcesz a przynajmniej wiekszosc klockow. Jezeli masz gdzies za granica upatrzony towar to przemysl wszystkie za i przeciw i podejmij decyzje.

 

Nie ma sensu pisac w watku kto jest krwiopijca a kto nie jest. Wszystko, panie, zalezy od tego czy jestes dobrym negocjatorem czy nie. Ja kupilem swoje kolumny z rabatem 30% i bylem bardzo zadowolony z zakupu, badz i ty moreno, ty badz tez! Poza tym sa niektore produkty, na ktore dostaniesz mala znizke bo np. sa one wybitne na tle konkurencji i ludzie to chetnie kupuja po cenie sugerowanej.

 

Sa tez osoby powszechnie znane w swiecie audio, zwiazane z dystrybutorami, majace np. mozliwosc w miare fachowo przeprowadzic jakis tam mini test i opisac to pozniej w internecie czy gdzies indziej i oni rowniez dostaja na wejsciu duze upusty. Ale dystrybutor w takim wypadku wie, ze najpewniej nie straci a tylko zyska dobra promocje produktu. Takie osoby sa i na tym forum, to oczywiscie margines ale jednak jest. A ty jakbys byl sprytny to bys obserwowal poczynania tychze i moze odkupil od nich cos w super kondycji po bardzo atrakcyjnej cenie.

 

Glowa do gory, nie napinaj sie tak mocno, przyjdzie i twoja kolej na dobre hi-fi po atrakcyjnej cenie. Pozdrawiam w nowym roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno takiej komuny nie widziałem jak w tym wątku - za drogo to możnakupić gdzie indziej. Opłata za odsłuch - to kupić bez słuchania. nikt nikomu łaski nie robi - to biznes. Wiem, że dla niektórych najlepiej błoby posłuchać w salonie, który ponosi koszty np 10 tys miesiecznie za lokal , z 3 tys za prąd, z 10 tys na wynagrodzenie 2-4 subiektów , a potem kupić w internecie od garażowca z jego gwarancją ( nic wspólnego z gwarancją producenta ), którego koszty to 500 zł miesięcznie - no może 1000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej paszkowski

Czyli nadal szemrane układy ,pazerność,robienie klientów konia. Nic się nie zmienia poza jednym , można wyjechać i w miłej atmosferze kupić taniej u sprzedawcy ,który darzy klienta szacunkiem- jak pracodawcę. A takie gadki ,ze rynek mały- mały ,bo pazerność sprzedawców dużą i tyle. A i jeszcze opłaty za odsłuchy!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>...który po krótkiej korespondencji SAM zaproponował mi -30% od ceny oficjalnej. Bez

>targów ani nawet bez proszenia o rabat...30%!!!

 

Jeżeli po krótkiej korespondencji ktoś proponuje rabat 30%, to znaczy, że prawdopodobnie nikt nie kupuje po cenach katalogowych. Czyli nikt nie ma rabatu, za to wszyscy mają miłe wrażenie rabatu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwanicki

A kto kogo zmusza do prowadzenia takiego interesu?

Drogie czynsze,wysokie opłaty,brak klienta? Tylko ktoś nierozsądny otwiera wtedy taki sklep. Niestety nieudacznicy bankrutują , gdyż nie umieli , bądź nie mogli tanio sprzedawać. To również prawo rynku. Myślę ,że gdyby ktoś urządził samą "odsłuchownię" to lepiej by zarobił , niż sklep biorący opłatę za prezentacje tego , co na wystawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś zbaczamy w głównym temacie. Przypominam, że prosiłem o wpisy i przykłady konkretnych dystrybutorów. Mam nadzieję, że się Państwo nie boją zemsty. Ja generalnie uważam dystrybutorów z Krakowa za bardzo pazernych (Nautilius, Audio Center). Aby nie było, że jestem antykarakowski bo z Warszawy to również Top HIFI jest niezłym krwiopijcą, choć ostatnio nastąpiła pewna zmiana na plus, vide spadek ceny Krella. Wyprzedaż staroci po niższych cenach też można traktować na plus, inni nawet tego nie robią. A czy ktoś jest na plusie? Dawne Audio Pro czyli sklep ze sprzętem z Audio System jest skory do niezłych obniżek. Jednak ma to i ciemną stronę, bowiem ich ceny wyjściowe zwykle są z kosmosu.

A wracając do Pana z zagranicy - to oficjalny dystrybutor, żaden przekręt, po prostu daje upust -30 na wejście bo i tak zarobi z 20%. Stąd wynika że minium 50% ma zysku dystrybutor szacownej marki o legendarnym statusie. Dlatego w Polsce jej sprzedaż jest mała i brak reklamy, Panowie po 40 i tak kupią a koszty dystrybucji minimalne, wiele się nie namęczę a z jednej zabawki od 5000 wzwyż do kieszeni wpada. A pamiętajmy, że klienci dyktują warunki, jak ludzie dalej będą się tak zachowywać to nic się nie zmieni. Dlaczego można robić dobre promocje na hi-fi a nie na high-end. Na świecie to właśnie HIgh-end jest na wejściu oferowany ze zniżkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei uważam, że to wina producentów, skoro w każdym kraju istnieje cena katalogowa czy sugerowana to w każdym powinna ona być mniej więcej taka sama. Co za tym idzie każdy dystrybutor powinien kupować po tej samej cenie. Bo jeśli dystrybutor w Niemczech sprzedaje 5x tyle co w Niemczech i dlatego kupuje taniej niż polski dystrybutor to oczywiste, że u nas będzie drożej i upust będzie mniejszy. Jeśli tak jest to my jako potencjalni klienci mamy drożej, dystrybutorzy kupują drożej i niewiele da się zrobić...Koszty pracy, prowadzenia działalności gospodarczej w Niemczech są nawet większe niż u nas i wydaje mi się, że ostatecznie tamten sprzedawca musi zarobić tyle co u nas albo i więcej, żeby się utrzymać. Może to nadrabiać wielkością sprzedaży ale skoro daje 30% to wątpie aby zostawiał sobie 5%. Co za tym idzie ceny są na wyrost a rabaty żebyśmy mieli wrażenie, że mamy super deal. Jakby nie patrzeć wszystko nie tak. Choć z innej strony patrząc jeśli dystrybutor ma się dobrze tzn, że jego polityka cenowa jest dobra skoro zaakceptowało ją tyle osób, że sporo zarobił...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polskich sprzedawców to niestety chęć dużych zysków, bo podatki, bo czynsz itd. Spójrzcie na obecne promocje w Anglii. KIedy tego się doczekamy? Mam wrażenie, że dłuuugo nie. Bo mała konkurencja itd. Czy w Polsce tylko ceny sprzętu audio są wysokie? A co z usługami np bankowymi? Ale zostawmy to bankowym forum. :)

Byłem niedawno w jednym sklepów na Śląsku. Pytam podchwytliwie, patrząc na pewne kolumny podłogowe, słabo się sprzedają? Tak wie pan, słaby model, byle jakie wykonanie. Promocja... 30 zł (1 %)! Dodam tylko, że u wyspiarzy były za jedną trzecią ceny i sprzedawały się nieźle. Można podawać wiele takich przypadków. Dlaczego np nasi sprzedawcy dalej liczą w cenie za funta 5,3 zł? Szkoda mówić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu piszę o dystrybutorze z małego kraju a nie z Niemiec. Facet mi przysłał oficjalny cennik Audio Note w funtach, taki sam mają sklepy w Polsce bo go widziałem w Warszawie w jednym ze sklepów. I od tej oficjalnej ceny zaczyna się sprzedaż. Ile da zniżki to zależy od sprzedawcy. Nikt mu nie zabroni. Natomiast jaką ma cenę na wejściu? Na 100% Polski dystrybutor nie ma gorszej od tego konkretnego z zagranicy. To bowiem ani Niemcy ani Anglia czy Francja.

Pamiętajmy jakie ceny były kiedyś na sprzęt AGD w POlsce. Wszystko się zmieniło jak weszły wielkie sklepy sieciowe. Zaczęła się walka cenowa. Dziś nikt nie importuje takiego sprzętu z zagranicy. Ludzie zaczęli masowo kupować i do tego są wyprzedaże kilka razy w roku.

Jak cena będzie dobra na sprzęt to i ludzie u nas zaczną częściej kupować drogie klocki. Nowe, a nie przechodzone. Początkujący zaś kupią od nich za kilka lat fajne używane itd. Potrzeba kogoś kto ruszy ten stary system, kto zaoferuje dobry sprzęt w cenach akceptowalnych w naszych realiach. Jak będzie u nas pensja średnia 8 tys. to ceny mogą być jak teraz ale z realiami obecnymi to ja bardzo dziekuję. Wolę wspierać sympatycznego Pana z zagranicy.

A na koniec ciekawa historia. Jak dolar był tani to wielu importerów wcale nie obniżało cen, jak zdrożał to wszyscy od razu zrobili super podwyzki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreno1973, 6 Sty 2010, 21:04

 

>Jak cena będzie dobra na sprzęt to i ludzie u nas zaczną częściej kupować drogie klocki. Nowe, a nie

>przechodzone. Początkujący zaś kupią od nich za kilka lat fajne używane itd. Potrzeba kogoś kto

>ruszy ten stary system, kto zaoferuje dobry sprzęt w cenach akceptowalnych w naszych realiach.

 

NO to do dzieła!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.