Jump to content
IGNORED

Tannoy M1 lub M2 + Rotel RA931


Kiepo

Recommended Posts

Mam u siebie Tannoye M2. To za te pieniądze dobre kolumny i jestem z nich zadowolony, ale muszę przyznać, że "ugrzeczniają" muzykę. Zupełnie nie pasują do punku, rock grają dobrze, metal bardzo różnie, ostatnio Lacrimosy świetnie mi się na nich słucha, Dream Theatre dobrze grają. Ironi grają już ugrzecznieni, ale też fajnie.

 

Jeżeli chcesz mieć jazgot, to B&W z rotelem. Będzie krwawa miazga.

Link to comment
Share on other sites

Pozwolę się podłączyć pod temat o Tannoyach, by nie zakładać nowego.

 

1) Czy Tannoy M2 lub M2.5 poradzi sobie w pomieszczeniu dość wysokim (3,20) o pow. 20m2 ?

Zagrałyby z Yamahą ax-550 przy muzyce typu new age, ambient, pop, wokalna, jakaś relaksacyjna....

 

2) A jeśli zechciałbym czasem posłuchać jakiejś czarnej muzyki klubowej, gdzie ważny jest bas, to czy wówczas - zakładając, że Tannoye by sobie nie radziły - podpięcie zamiast drugiej pary głośników subwoofera, byłoby znośnym pomysłem?

Link to comment
Share on other sites

Tannoye z serii M to dość łagodnie i trochę specyficznie brzmiące kolumny, które bardzo fajnie zgrywają się z suchymi i detalicznymi wzmakami Rotela - słuchałem wielokrotnie M1 z RA-921 i M2 z RA-935BX. Ten drugi zestaw spisywał się bardzo dobrze również w rockowym i metalowym repertuarze - w pokoju o metrażu 15-20m2 będzie fajny drive potrzebny w tych gatunkach muzyki. Jako źródło w tym drugim zestawie grał rotel rcd-970BX. Największą wadą obu zestawów Rotela z Tannoyami, jest słaba dynamika przy niskim natężeniu dzwięku - dopiero wtedy gdy potencjometr głośności powędruje w okolice 9-10 zaczyna się coś dziać - poniżej muli przeraźliwie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.