Skocz do zawartości
IGNORED

Tannoy M1 lub M2 + Rotel RA931


Kiepo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam takie małe pytanie czy zestawienie Tannoy M1 lub M2 + Rotel RA931 będzie dobrze brzmiec? Slucham głównie rocka i metalu.

PS: Czym różni się model M1 od MX1?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tannoye grają eaczej miękko, nie wiem czy będą pasować do rocka i metalu. Tutaj raczej szukał bym wśród niedrogich JBL.

Tak czy siak za te pieniądze M1 czy M2 są świetne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie Tannoye M2. To za te pieniądze dobre kolumny i jestem z nich zadowolony, ale muszę przyznać, że "ugrzeczniają" muzykę. Zupełnie nie pasują do punku, rock grają dobrze, metal bardzo różnie, ostatnio Lacrimosy świetnie mi się na nich słucha, Dream Theatre dobrze grają. Ironi grają już ugrzecznieni, ale też fajnie.

 

Jeżeli chcesz mieć jazgot, to B&W z rotelem. Będzie krwawa miazga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się podłączyć pod temat o Tannoyach, by nie zakładać nowego.

 

1) Czy Tannoy M2 lub M2.5 poradzi sobie w pomieszczeniu dość wysokim (3,20) o pow. 20m2 ?

Zagrałyby z Yamahą ax-550 przy muzyce typu new age, ambient, pop, wokalna, jakaś relaksacyjna....

 

2) A jeśli zechciałbym czasem posłuchać jakiejś czarnej muzyki klubowej, gdzie ważny jest bas, to czy wówczas - zakładając, że Tannoye by sobie nie radziły - podpięcie zamiast drugiej pary głośników subwoofera, byłoby znośnym pomysłem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoye z serii M to dość łagodnie i trochę specyficznie brzmiące kolumny, które bardzo fajnie zgrywają się z suchymi i detalicznymi wzmakami Rotela - słuchałem wielokrotnie M1 z RA-921 i M2 z RA-935BX. Ten drugi zestaw spisywał się bardzo dobrze również w rockowym i metalowym repertuarze - w pokoju o metrażu 15-20m2 będzie fajny drive potrzebny w tych gatunkach muzyki. Jako źródło w tym drugim zestawie grał rotel rcd-970BX. Największą wadą obu zestawów Rotela z Tannoyami, jest słaba dynamika przy niskim natężeniu dzwięku - dopiero wtedy gdy potencjometr głośności powędruje w okolice 9-10 zaczyna się coś dziać - poniżej muli przeraźliwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.