Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz dynamiczny szczegolowy troche ocieplony...


futu

Rekomendowane odpowiedzi

poszukuje wzmacniacza jako zamiennika mojego Pioneera:

 

dzwiek jaki bym chcial miec: szukam szczegolowego troche rozjasnionego dynamicznego dzwieku - troche ocieplony z silnym basem ale nie "sztywnym"

 

jakie wzmacniacze pasuja do tego charakteru brzmienia?

 

nie mam mozliwosci odsluchiwac wiec chce tylko zawezic poszukiwania do modeli ktore maja zblizone brzmienie?

 

szukam tylko uzywanych wzmacniaczy do muzyki kazdej oprocz klasycznej - cena maxymalnie okolo 1200 zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze dam kilka propozycji bedzie latwiej i mi o wam:

 

- HARMAN KARDON HK-6650R

- HARMAN KARDON HK-670

- MARANTZ PM-80

- MARANTZ PM-68

- NAD 3060

- ONKYO INTEGRA 9711

- DENON PMA-860

- ONKYO A-10

 

to sa moje jak na razie propozycje: co z tego polecacie albo co innego mozecie polecic to dolacze do listy

ewentualnie co w ogole nie oplaca sie z tego brac?

pozatym chce zeby wzmacniacz mial dobra jakosc dzwieku - najlepiej srednia klasa juz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, moje zdanie o Yaqinie jest inne:

-Ocieplony: TAK

-Dynamiczny: Niezbyt

-Mocny bas: NIE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lampa to już chyba prędzej coś na KT88.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver - wiec dolaczam do listy YAQIN MC10L.

 

 

wiec jak na razie mam takie propozycja:

- HARMAN KARDON HK-6650R

- HARMAN KARDON HK-670

- MARANTZ PM-80

- MARANTZ PM-68

- NAD 3060

- ONKYO INTEGRA 9711

- DENON PMA-860

- ONKYO A-10

- YAQIN MC10L

 

moze jeszcze cos polecacie albo cos w ogole nie nadaje sie z tej listy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Fajnie sie bawić w takie zgadywanie, tylko że jak przeczytałem jakie masz kolumny, to sie robi wróżenie z fusów a nie poradnictwo, bo to jaki ostatecznie z tego dźwięk ci wyjdzie to wypadkowa tego co tam do kolumn włożysz.

 

"szukam szczegolowego troche rozjasnionego dzwieku " - i uważasz, że np. Marantze (oba) ci go zapewnią? Oj wątpię. Brzmienia innych wzmaków nie znam, wiec sie nie bede wypowiadal.

 

"dynamicznego dzwieku " ale nie chcesz lampy...?

 

"troche ocieplony z silnym basem ale nie "sztywnym" - no tu znowu wypisz wymaluj - lampa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadka Denona 770 jak możesz posłuchać to by się nadał - o ile te Twoje kolumny grają w miarę neutralnie.

 

Albo zbieraj do chinola.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"szukam szczegolowego troche rozjasnionego dzwieku " - i uważasz, że np. Marantze (oba) ci go zapewnią? Oj wątpię. Brzmienia innych wzmaków nie znam, wiec sie nie bede wypowiadal. - wiec jesli nie to marantza nie kupie i po problemie - chociaz jak trafie po okazyjnej cenie akurat marantza to wezme przeslucham i wymienie na inny bez straty.

 

"dynamicznego dzwieku " ale nie chcesz lampy...? - lampa moze byc - chce jak najwyzsza jakosc dzwieku czyli cena-jakosc - a nie wiem czy z lampami jest dobry stosunek cena-jakosc - czy nie trzeba duzo zaplacic, chociaz propozycja McGyver Yaqina MC10L wydaje sie dobra - ale to ze jest to dobry wzmacniacz to 1 a drugie i wazniejsze - zeby go znalezc za rozsadna cene - nie jest to popularny sprzet wiec ciezko kupic - jak trafie w dobrej cenie to wezme ale watpie ze trafie

 

 

 

po zastanowieniu sie i opiniach na razie cos z tych modeli:

 

(NAD C326 = troche tani w sensie cena nowego i nowy - a co za tym idzie uzywany bedzie drogi czyli niski wspolczynnik cena jakosc) wiec zamiast 326 wybieram - NAD C350

- DENON 770

- HARMAN KARDON HK-670

- MARANTZ PM-80

- MARANTZ PM-68

- ONKYO INTEGRA 9711

- DENON PMA-860

- ONKYO A-10

- YAQIN MC10L

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@futu

 

>po zastanowieniu sie i opiniach...

 

Posłuchaj xindaka 06, bo to może być to. Opiniami się nie sugeruj, tylko uchem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

futu, 6 Sty 2010, 19:40

 

Z jednej strony chcesz dźwięku ocieplonego (lampa dodająca harmonicznych) a z drugiej jasnego, szczegółowego, dynamicznego (neutralny tranzystor) - jedno przeczy drugiemu jeśli chcesz mieć to w jednym pudełku. Chyba że zastosujesz wzmacniacz tranzystorowy + przedwzmacniacz lampowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 7 Sty 2010, 09:34

 

>futu, 6 Sty 2010, 19:40>>

>Z jednej strony chcesz dźwięku ocieplonego (lampa dodająca harmonicznych) a z drugiej jasnego,

>szczegółowego, dynamicznego (neutralny tranzystor) - jedno przeczy drugiemu jeśli chcesz mieć to w

>jednym pudełku. Chyba że zastosujesz wzmacniacz tranzystorowy + przedwzmacniacz lampowy.

 

Dokładnie.Jakaś mocna końcówka plus pre na lampach.U mnie kiedyś grał Adcom GFA545 z lampowym Phase i to grał dosyć długo,wszystkie "znane i lubiane" integry do 5k nie za bardzo miały czym zaimponować temu zestawieniu.Poszukaj jakiejś końcówki,w okolicach 1-1,5k przy odrobinie cierpliwości można coś interesującego już znaleźć.Dozbieraj potem na pre lampowe,to też nie są aż takie straszne koszty.Dochodzi Ci do tego zabawa lampami w przedwzmacniaczu którymi możesz jeszcze modyfikować brzmienie.Generalnie sporo ludzi korzysta z takiego układu:mocny tranzystor+lampa na pre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quad tylko tak ... 99 nie słuchałem ale ponoc jeszcze bardziej szczegółowy niz 77, z tym ze po pierwsze ciezko dostac a po drugie moze byc dosc drogi. 77 mam, po naimie 3 to ilość szczegółów i tzw jasność czyli ja to rozumiem głównie przejrzystość to przepasc na korzysc quada, ale tez i dlatego nalezy go łączyc z ciemnymi kolumnami. ja kolumny zmieniłem i mam teraz dosc jasne, choc nazwałbym je raczej równe, a wczesniej mialem ciemne, dlatego sprzedaje quada 77. ale nie sprzedam sam wzmak to uwazam go za idealne połączenie z cd quada nr 77 i do tego pilot wielofunkcyjny. troche autoreklama :) ale gwarantuje jasność i szczegółowosc !!!! na BANK. jakby co zapraszam PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z jednej strony chcesz dźwięku ocieplonego (lampa dodająca harmonicznych) a z drugiej jasnego, szczegółowego, dynamicznego (neutralny tranzystor) - jedno przeczy drugiemu jeśli chcesz mieć to w jednym pudełku. Chyba że zastosujesz wzmacniacz tranzystorowy + przedwzmacniacz lampowy." - szczegolowy dzwiek tak sluchajac tego pioneera jest za ciemno w moim systemie - dopiero korekcja powoduje ze jest ok wiec szczegolowosc wyraznosc gory to musze miec a jesli chodzi o ocieplenie to niekoniecznie az tak duze zebym musial lampy uzywac, mam na mysli zeby nie bylo bardzo technicznie chlodno i jednobarwnie np moim zdaniem ten pioneer 505r gra w moim zestawieniu tak troche ocieplonym dzwiekiem a np sluchajac denona pm1500 na biwach to bylo chlodno

i ocieplenie dzwieku nie jest warunkiem koniecznym - tylko zeby nie bylo przesadnie chlodno.

 

wiec jak na razie poszukuje w dobrych cenach cos z tych modeli:

- NAD C350

- DENON 770

- HARMAN KARDON HK-670

- MARANTZ PM-80

- MARANTZ PM-68

- ONKYO INTEGRA 9711

- DENON PMA-860

- ONKYO A-10 - jest na allegro moglbym wziasc posluchac ale gosciu przesadzil z cena za dwudziestokilkuletni wzmacniacz japonski chce prawie 1000 - uwazam ze 700 to max

- YAQIN MC10L

- ROTEL RA1060

- XINDAK 06

 

ogolnie mam tyle modeli a pomimo tego ciezko kupic bo po 1 wiekszosc ciezko dostac a po 2 jak juz sie pojawiaja to czesto w zawyzonej cenie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

futu, 6 Sty 2010, 19:40

 

>dzwiek jaki bym chcial miec: szukam szczegolowego troche rozjasnionego dynamicznego dzwieku - troche

>ocieplony z silnym basem ale nie "sztywnym"

 

Dokładnie tak gra mój wzmacniacz: Onkyo Integra A8670 :)

Ale nie jest na sprzedaz - służy mi już prawie 10 lat i oby jak najdłużej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano mi jest naprawde żal sprzedawac quada ! kurde jak to gra za taką smieszną kase ! szczerze tylko z moimi kolumnami niestety przydałoby sie ciemniej i tyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji :) skoro mowa o jasnych wzmakach to jakie są raczej ciemne, ewentualnie poprostu neutralne, kwota max 2000 pln ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IGNAC, 7 Sty 2010, 13:33

 

> quad tylko tak ... 99 nie słuchałem ale ponoc jeszcze bardziej szczegółowy niz 77, z tym ze po

pierwsze ciezko dostac a po drugie moze byc dosc drogi. 77 mam, po naimie 3 to ilość szczegółów i

tzw jasność czyli ja to rozumiem głównie przejrzystość to przepasc na korzysc quada, ale tez i

dlatego nalezy go łączyc z ciemnymi kolumnami. ja kolumny zmieniłem i mam teraz dosc jasne, choc

nazwałbym je raczej równe, a wczesniej mialem ciemne, dlatego sprzedaje quada 77. ale nie sprzedam

sam wzmak to uwazam go za idealne połączenie z cd quada nr 77 i do tego pilot wielofunkcyjny. troche

autoreklama :) ale gwarantuje jasność i szczegółowosc !!!! na BANK. jakby co zapraszam PZDR

 

Dziwne rzeczy waść piszesz... QUAD 77 jasny i szczegółowy? Może to kwestia firmowego zestawiania z CD QUAD 77 (kompletu nie słyszałem), ale co do samej integry, to... ostatnią rzeczą, jaką bym o niej napisał byłoby to, że gra jasno. Przejrzystość owszem, jest w porządku, ale nie wybitna, rzekłbym raczej - wystarczająca, natomiast to, co wyróżnia ten niepozorny piecyk to świetna (jak na tranzystor) barwa dźwięku, muzykalność i kultura. Dynamika tez jest bardzo dobra (zwłaszcza makro), QUAD 77 gra z dużym rozmachem, dźwięk ma odpowiednią masę i wypełnienie, choć też trzeba wspomnieć, że są lepsze piecyki, jeśli chodzi o rytmikę i szybkość przekazu. Ale 'dynamiczny trochę ocieplony' pasuje do QUADa 77 jak najbardziej! Propozycja godna rozważenia.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, bas QUADa 77 ma siłę i rozciągnięcie jak trzeba, a czy jest 'sztywny'... znaczy co... czy twardy jest? ;) Noo... to raczej nie jest przesadnie sztwyny:)

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary audiofil - nie jestem osoba poszukujaca super idealnie wiernego przekazu, moe slucham zadnej klasyki a raczej rozrywkowa muzyke, wiec po prostu ma grac tak zeby mi sie podobalo nie musze wydawac duzej kasy na Mark Levinsony McIntoshe itp sprzety... zreszta az tyle w elektronike nie chce ladowac bo po co to tylko jedna z wielu przyjemnosci, wiec ta lista jak najbardziej ok - stac mnie na drozszy sprzet ale nie widze takiej potrzeby zeby na razie kupowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że super byłby Densen B-100, tylko trzeba by chyba trochę kasy dołożyć, jest w nim wszystko czego szukasz a "większe rozjaśnienie" sobie daruj, możesz to osiągnąć kabelkami jeśli Ci będzie mało.

Bo może być tak, że kupisz jakiś nieco rozjaśniony wzmacniacz i zagra on tak z Twoimi nowo wymienionymi wysokotonowcami, że Ci się odechce słuchać muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

futu

Widzisz zajrzales na moje pw i zaraz dostales goraczki,a mnie to nie obchodzi,kto na czym slucha-

-tylko o twoje wpisy z lista coraz to dluzsza i to jest dla mnie smieszne,bo nie wiesz czego szukasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary audiofil - lista bedzie krotsza tak na poczatek dla zweryfikowania napisalem duza ale juz sam czesc zweryfikowalem i postanowilem ze kupie cos z mozliwoscia odsprzedazy (bez strat) a jak kupie i bede chcial cos poprawic to bede poszukiwal znow o klase wyzej wtedy juz sie zainteresuje bardziej specjalistycznym sprzetem albo nawet wymienie wzmacniacz+kolumny... zreszta lepiej na temat teraz bo wasze rady mi sie przydadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do listy napisze sobie aktualna:

 

po prostu moge wejsc raz dziennie na allegro i wpisac w wyszukiwarke kazdy z tych modeli i licytowac w dobrej cenie.

 

 

- NAD C350

- HARMAN KARDON HK-670

- MARANTZ PM-80

- MARANTZ PM-68

- ONKYO INTEGRA 9711

- DENON PMA-860

- ONKYO A-10

- YAQIN MC10L

- ROTEL RA1060

- XINDAK 06

- DENSEN B-100

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.