Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon Pre-Audio??


mysioperz

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłam na allegro taką oto ciekawostkę, chociaż z czarnym kamieniem wyglądałoby o niebo lepiej. Ciekawią Wasze mnie opinie na ten temat, może już ktoś z Was tego słuchał? A może jakieś sugeste dotyczące ulepszeń?Wygląda interesująco, ale jak wiadowo wygląd to nie wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-25257-100005933 1262825042_thumb.jpg

post-25257-100005934 1262825042_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego gramofonu właściwie jedyne co mi się podoba to talerz... o ile jest pełny.

Kamień wygląda cmentarnie. Ramie nie wygląda na hi-end o jakim pisze sprzedający. Wg mnie opis tego gramofonu na allegro zdradza, że sprzedający nie jest specem bo dosyć zabawnie wyjaśnia co to jest HI-END

"Gramofon posiada walory klasy HI-END tzn:

- cały jest wykonany z wysokiej jakości kamienia co sprawia, iż gramofon gra bardzo dokładnie, sczegółowo i dynamicznie,

- gramofon stoi na trzech kolcach, więc stoi bardzo stabilnie nie przenosząc przy tym żadnych drgań z podłoża,

- ramię jest przymocowane bezpośrednio do kamienia, nie posiada żadnych zbędnych mechanicznych kombinacji, które mają znaczący wpływ na brzmienie, posiada tylko niezbędną regulację,

- wkładka dopiero co wygrzana ( EXEL jednak nie jest to wkładka docelowa),

- wszystkie elektroniczne elementy takie jak transformator ze stabilizatorem napięca są w osobnej obudowie, dzięki temu nie przenoszą żadnych drgań czy zakłóceń,

- silnik kwarcowy Nad,

- napęd bezpośredni,

- pozłacane wejścia RCA,

- silnik zasilany jest dobrze wygładzonym napięciem zapewniającym stabilną prace,

- zasilacz zbudowany na przekaźnikach; posiada przełącznik : obrotów 33 i 45 , wł/wył , regulację prędkości,

- wysoki, ciężki talerz,

- przewód zasilający z uziemnieniem,

- waga ponad 28kg"

 

Przewód zasilający z uziemieniem - to faktycznie oznaka hi-endu. :)

 

Hi-end'owe gramofony nie mają napędu bezpośredniego zazwyczaj itd.

To, że jest ciężki to na pewno plus. 3 kolce to też plus.

Ale rozmawiamy o zdjęciach. A gramofon jest przede wszystkim do słuchania a później do wyglądania.

Nie kupiłbym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło, ze komus chce sie dłubac w kamieniu, żeby zrobic z tego gramofon.

W kategorii DIY robi wrażenie. Zainteresowanie aukcją jest, a to całkiem obiecujące...

 

Kto wie, jeśli wyborem kamienia przestanie zajmować się ktoś kto siedzi w nagrobkach i przy okazji popracuje nad napędem, uzupełni konstrukcję o komplet wibrapodów, moze wyrośnie nam rodzimy transrotor dla mas...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to najbardziej hi-endowy w tym gramofonie jest granit...

 

Kiedyś właściciel tej 'manufaktury' ogłaszał się w jakimś wątku, ale go koledzy zjedli za reklamę i chyba nawet posty zostały wycięte ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Ciekaw tylko jestem skąd wytwórca tego gramofonu miał dane odnośnie ustalenia punktu montowania ramienia.

Miał dane fabryczne, wyliczył w pocie czoła, czy zrobił tak jak mu to akurat pasowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 7 Sty 2010, 23:38

 

>Ciekaw tylko jestem skąd wytwórca tego gramofonu miał dane odnośnie ustalenia punktu montowania

>ramienia.

>Miał dane fabryczne, wyliczył w pocie czoła, czy zrobił tak jak mu to akurat pasowało?

 

A czy to jest jakaś wiedza tajemna? Przecież te informacje są ogólnodostępne. Ot pierwsza z brzegu baza danych:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There are only two kinds of music - good and bad.

- Duke Ellington -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kupiony w ubiegłym roku Pre-Audio z ramieniem SME-podobnym.

Gra u mnie od pół roku z wkładką Grado (nie pamiętam typu) i Denonem DL-103.

Brzmi całkiem nieźle, jak na tę klasę cenową (testowałem m.in. z Linn Kairn+LK85, TagMcLaren F3 (Pre+End) i kolumnami PS 5.1, Zoller, Imagination i Solution)), a wygląd, to kwestia gustu, nawet w kwestii nagrobków - mnie się na przykład podoba.

Ma bez wątpienia niekonwencjonalny wygląd.

Wadą jest brak możliwości ustawienia wysokości ramienia, ale z tymi wkładkami wszystkie pomiary wychodzą w granicach akceptacji.

Trochę głośno pracuje zasilacz, ale tu producent po zgłoszeniu wady bez dyskusji zobowiązał się usunąć wadę i wymienić zasilacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

karbidoczaszka, 8 Sty 2010, 06:59

 

>A czy to jest jakaś wiedza tajemna?

 

Nie nie jest to wiedza tajemna. Nie mniej nie wszystkie OEM-we ramiona stosowane w budżetowych japońskich gramofonach z lat 70-80-tych (a z czymś takim mamy tutaj do czynienia) posiadają opisane w Internecie parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiAPer, 10 Sty 2010, 01:05

 

Jak jest mocowane to ramie? Ta płyta ma jakiś otwór, gniazdo - czy to jest tak po prostu przyklejone na powierzchni? Mozna tam wsadzić cos precyzyjniejszego w ustawieniach?

 

Próbowałeś ustawić go na jakiejś platformie antywibracyjnej, albo czyms podobnym?

Nie słyszałem nigdy tego gramofonu, ale wyobrażam sobie, ze przy tak sztywnej konstrukcji mogłoby to wiele wnieść do dzwieku.

 

Wybacz mase pytań, ale produkcja gramofonów to całkiem interesujacy temat i jak widać mozliwy do realizacji :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> whitesnake

 

Ramię zamocowane jest w przewierconym w płycie marmurowej otworze przelotowym. Ramię to ma taką konstrukcję, że głębokość osadzenia w otworze ograniczona jest pierścieniem i jak sądzę nie ma możliwości regulacji w pionie. Podejrzewam, że rurka mocująca wklejona jest w otworze w płycie. Całość od strony dolnej zalana jest czarnym elastomerem. Co do możliwości montażu innych ramion, to producent jest elastyczny; powiedział w rozmowie telefonicznej, że może wykonać płytę bazową dla innych ramion (tzn. inne otwory), a nawet dwóch ramion.

Co do ustawienia, to zamówiłem dodatkowo taką samą płytę (grubość, wymiary, kolor, logo), jak płyta bazowa gramofonu. Na razie obie płyty stoją na regulowanych nóżkach stalowych, ale planuję montaż jakichś elementów lepiej tłumiących drgania.

Brzmienie to kwestia gustu, ale moim zdaniem gramofon ze względu na "twardość" grania wybitnie nadaje się do lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> whitesnake

 

Ad produkcja gramofonów (również), to polecam stronę www.goodsoundclub.com.

Gdybym miał więcej kasy i czasu, to pewnie zająłbym się właśnie konstruowaniem i produkcją gramofonów. Po prostu kocham tę "metafizykę mechaniki".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich fanów muzyki analogowej. Jestem właścicielem firmy pre-audio, więc moje odpowiedzi będą jak najbardziej trafne na istniejący tu wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> pre-audio

 

No to jako producent może uchylisz kurtynę niewiedzy forumowiczów.

Czy przyjąłeś jakieś podstawy projektowania?

Wg jakich kryteriów instalujesz/mocujesz ramię?

Inne informacje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiAPer, 11 Sty 2010, 20:50

 

>=> pre-audio

>

>No to jako producent może uchylisz kurtynę niewiedzy forumowiczów.

>Czy przyjąłeś jakieś podstawy projektowania?

>Wg jakich kryteriów instalujesz/mocujesz ramię?

>Inne informacje?

 

Witam producenta.

Mnie nurtuje np. pytanie jak łozyskowany jest talerz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również interesuje kwestia łożyska bo sam jestem na etapie budowy gramofonu (łożysko i silniki już są i prototyp talerza się robi) Oraz kwestie talerzy właśnie - z czego są, ile ważą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> eMKa76

 

Też jestem zainteresowany łożyskowaniem.

Tak się złożyło, że długo pracowałem jako specjalista od łożysk ślizgowych.

Planuję budowę gramofonu bez limitów finansowych - gramofonu gramofonów.

Rozważam zastosowanie plinty z granitu, tak, jak Pre-Audio, ale troszkę inaczej.

Dwa ramiona (do gorszych i lepsiejszych płyt), być może trzecie do mono.

Sam jestem ciekaw co napisze o ułożyskowaniu właściciel Pre-Audio.

Być może jest tak, że skupuje używane gramofony w cenie pary kapci i wymontowuje części.

W efekcie każdy produkt może być inny.

Czy jest jakiś wątek DIY o konstrukcji gramofonów?

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> eMKa76

 

O ile wiem, kupiłeś pod koniec ubiegłego roku układ łożyskowy(?).

Możesz podrzucić kilka informacji o talerzu i napędzie?

Nie myślę żeby konstrukcje Pre-Audio mogły wnieść coś nowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba jednak król okazuje się nagi - nadal nic nie wiadomo o parametrach technicznych tego hi-endowego gramofonu, z wyjątkiem tego, że plinta z granitu i ma pozłacane gniazda rca... Producent milczy, chyba nie ma się czym chwalić. Reasumując można powiedzieć, że za 2k pln to żadna okazja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent odezwał sie do mnie na e-mail i obecnie jest w fazie wykonywania gramofonu z czarnego kamienia z niebieskimi zatopionymi centkami.Czekam na foty jestem bardzo ciekawa. Mnie osobiście interesowałby taki z ciemnego kamienia, z ramieniem SME 3009, z izolacją pomiędzy walcem a kamienną płytą(dzięki za wskazówki roro-szu), trafo na zewnątrz, napęd oczywiscie paskowy. Czy się da i za ile zobaczymy. Dam Wam znać czego się dowiem, jeśli sie dowiem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>ganzz gut,

"...Producent milczy, chyba nie ma się czym chwalić..."

 

O ile dobrze pamiętam, to ten producent odezwał się kiedyś na forum i został momentalnie "zczołagany" przez paru co wyrywniejszych forumowiczów. Może wszedł komuś w paradę, ośmielając się produkować jakiś gramofon, co to lepszy od reanimowanej starzyzny może być. Natychmiast ktoś poleciał na skargę do moderacji, że mu przeszkadza "kręcić lody", i moderacja wpisy grzecznie wywaliła w kosmos. Być może producent ma poprostu dość "vintage'owej koterii" z tej zakładki, w czym mu się wcale nie dziwię. Jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny jest, w firmie "Memento Mori" czy "Charon" ładnie współbrzmiałby z wystrojem i na pewno wprowadziłby znaczną poprawę brzmienia do odtwarzanej tamże muzyki, wprowadzając lepszą scenę, większą detaliczność i dużo niskiego basu, schodzącego nawet as low as six feet under

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Yul

 

Producent sam się odezwał w tym wątku i obiecał odpowiedzieć na wszelkie pytania. A tu padły bardzo konkretne i bez złośliwości... No, ale nie dowiedzieliśmy się nic, choćby czy producent ma jakieś własne, oryginalne rozwiązania łożyskowania i napędu, czy korzysta z gotowych produktów (nowych, zdemontowanych z innych gramiaków?).

 

>mysioperz

 

Skoro na temat osprzetu gramofonu nic nie wiadomo to radze, jeżeli już, zamówić robioną na wymiar plinte z kamienia i resztę montować samemu. Ja takie rozwiązanie przyjąłem i na bazie gramiaka rega/goldring zrobiłem nowy, akrylowy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>ganzz gut,

Ja też bym się chętnie dowiedział, ale nie liczę na to, że będzie mowa o szczegółach. Jest to w końcu coś na kształt "tajemnicy gosopdarczej" i producent powie tyle ile będzie chciał (mógł). I nie należy go do muru przyciskać. Najciekawsze w tym wszystkim jest jedank to, że Redankcja zrobiła z Jego gramofonów swoją własność, naklejając kalkomanię "Audiostereo", hahaha. To dobre jest!

 

"...Ja takie rozwiązanie przyjąłem i na bazie gramiaka rega/goldring zrobiłem nowy, akrylowy ;)...)

A, pamiętam, pamiętam. Jednak jest jedno "ale". Na forum ostatnio akryl nie ma dobrej prasy. Zdaniem jednego forumowicza zbyt burżuazyjny jest, haha.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na wszystkie pytania postaram się odpowiedzieć jutro troche ostatnio nie miałem czasu ani siły wchodzić na forum. Jestem na etapie projektowania ramienia pre-audio oczywiście będzie to ramie tangencjalne czyli liniowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.