Skocz do zawartości
IGNORED

DAC PCM58P do Pioneera PD-S502


cudak10

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się okazyjnie kupić uszkodzonego Sony CDP-970 z PCM-58P na pokładzie i chciałbym wrzucić te DAC-i do Pioneera PD-S502. Czy jest to w ogóle możliwe??

Jeżeli tak to szukam osoby która zaprojektuje i wytrawi mi PCB oczywiście nie za free.

Posiadam serwisówki do w/w modeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15435-100005886 1262884690_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że zaraz na mnie nabluzgasz:) ale tylko przeskakuje, mam nawet do niego laser.

Chociaż tak naprawdę to nie wiem dlaczego przeskakuje bo jeszcze go nie mam w domu, może to tylko prowadnica??

Ale chce te PCM-ki wrzucić do tego Pionka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać na foto to jest trochę zniszczony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15435-100005883 1262886715_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, nie chcę Cię rozczarować, więc...

 

-bluzgu, bluzgu!!!

;-)))

 

Czyli elektronikę ma sprawną. Oprócz znakomitych PCM58 masz tam bardzo fajny filterek cyfrowy CXD1244. Obudowa faktycznie sfatygowana i nieestetyczna. Ja bym wyjął płytę główną i trafo, wstawił do nowej obudowy i dorobił SPDIF receiver oraz nowy, lepszy stopień analogowy, może na FETach, może na lampach. No i miałbym z tego bardzo fajny DAC wolnostojący.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Pioneerze wyjść z CXD2500 z BCK, LRCK, DATA i wejść na odpowiednie piny CXD1244 w Sony. Być może trzeba będzie jeszcze tryby pracy uzgodnić. Pościągaj datasheety tych scalaków i poczytaj.

Tak czy inaczej analogówkę i tak masz do zrobienia od nowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy zaproponował bezpośrednie podpięcie PCM pod CXD2500.

Powiedział że wystarczy podłączyć tylko 3 linie DATA, CLOCK i LRCK.

Co o tym myślicie??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo, trzeba jeszcze rozdzielić na dwa kanały. Wykorzystaj filtr cyfrowy z SONY. Podepnij do niego te linie z CXD Pionka. Wszystko jest opisane. Filtr sonego ma jeszcze magistrale sterującą. Nie podłączaj jej nigdzie. Pomocne Ci będą jeszcze schematy zamieszczane przez Molibdena w wątku o PCM56.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cudak10, 8 Sty 2010, 21:02

 

>Znajomy zaproponował bezpośrednie podpięcie PCM pod CXD2500.

>Powiedział że wystarczy podłączyć tylko 3 linie DATA, CLOCK i LRCK.

>Co o tym myślicie??

 

W ten sposób uzyskasz NOS-DACa. Ja nie lubię, to raz. A dwa, będziesz musiał rozdzielić na dwa kanały (PCM58 są monofoniczne).

Poza tym szkoda się pozbywać filtra CXD1244 który jest fajny i bardzo dobrze pasuje do PCM58.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>cudak10, 8 Sty 2010, 21:02

>Znajomy zaproponował bezpośrednie podpięcie PCM pod CXD2500.

>Powiedział że wystarczy podłączyć tylko 3 linie DATA, CLOCK i LRCK.

>Co o tym myślicie??

 

CXD2500 daje na wyjściu dane 16-bitowe, nie dopasowane do tych przetworników 18bit. (2 najstarsze bity byłyby zawsze nie wykorzystane w konwersji, a więc pracowałby z 12dB mniejszą dynamiką/poziomem i nie wykorzystałbyś w pełni jego parametrów).

Poza tym, jeśli łączysz CXD2500 z płytką z Sony to musisz także podać sygnał MCK zamiast występującego lokalnie układu oscylatora na drugim filtrze cyfrowym x2 (jak sądzę taka jest jego funkcja). Czyli usunąć kwarc, 2 kondensatory i podać sygnał na pin 22 (XIN) CXD8003 oraz na pin 9 CXD1244 (XIN), albo bezpośrednio, czyli w fazie, albo z wyjścia XOUT wspomnianego dodatkowego układu przez jakiś rezystor, np obecny tam 150ohm R367.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja używam teraz jako transport Pionka 505 ale mam zmieniony zegrar .Używam go do DAC-a DA Capo i gra bardzo dobrze .Dam Ci też inną rade jak masz kupić cienki DAC i zakładć zegar to nie kombinuj i kup sobie Arcama Dive 24/192 .Możesz go wyrwać za 1200 zł tak więc gra nie warta świeczki!! Jestem jak najbardzej za kombinowaniem ale jak chcesz dobry DAC na poziomie Arcama to z mojego doświadczenia musisz wydać na części okolo 1500 zł plus robocizna obudowa transport zegar itp.Wczoraj spędziłem kilka godzin na testach a robię to w nastepujacy sposób .Wkładam dwie idento płyty do transportu i cd a następnie wciskam play jednocześnie.Następnie zmieniając źródło we wzmacniaczu słysze co do joty różnice.Podpinam oczywiście tymi samymi kablami żeby nie było :)Resumując Da Capo to jeden z najbardziej analogowo brzmiących DAC-ów jakie powstały na diy audio ma status legendy nie wspomnę o tym ,że kosztował trzy razy tyle co Arcam a czy gra, aż tak lepiej ?Odpowiedż brzmi nie i jeżeli chodzi o transparętność i ilość powietrza to nawet CD Classe Coplandy Denony po przeróbkach fachowców z tego forum są niczym do Arcama !!!! Być może mam problem ze synchronizacją zegara i może gdybym użył super transportu było by lepiej .Na którymś z wątków zadałem pytanie odośnie mojego Pionka 505 bo nawet nie wiedziałem ,że mam nowy zegar ale jak coś nie jest zrobione u naszych speców lub już nic się nie da zrobić to zapada cisza- ignor !!!Wiem ,że są takie pojęcia jak Master Clock, Slave ,Clock Lock i teraz jestem na etapie nauki.Jak to ogarne biorę się za budowę DAC-a na AD1856 ze stopniem analogowym lampowym a nie tylko Buforem lampowym który dodaje syfu!!!Wracając do Arcama ma Wolfsony WM8740 kondy Wimy Rubycony Elny jak również układy Analog Devices i Burr Brown OP2134 i to gra!!!! Mam założenie jeżeli podłącze DAC i zniszczy kompletnie Arcama wtedy go zostawię.Pragnę złożyć też podziekowania dla mojego nauczyciela Muzga:)a to kilka fotek .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18527-100005660 1263131010_thumb.jpg

post-18527-100005661 1263131010_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cudak10, 10 Sty 2010, 13:16

 

>Jak zrobić SPDIF receiver ??

>Jednak zrobię DAC-a zewnętrznego

 

Myślę że to pomoże:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tylko zrób do tych PCM58 porządną analogówkę, bo to co oryginalnie siedzi w CDP970 to woła o pomstę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear77

 

Jeśli chodzi o AD1856 polecam ten wątek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieodparte wrażenie że Dear77 myśli o AD1865, a tylko czeski błąd zrobił ;-)

Ja też o nim myslałem, ale przeszło mi jak odpaliłem PCM1798.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogówkę zrobię na fetach 2sk170bl, 2sj74.

Właśnie dorabiam Spdif do Pioneera, PCB jest przystosowana (dobrze że inżynierom z Pioneera nie chciało się projektować różnych PCB. W PD-S505 jest gniazdo TOTX178 a ja mam z jakiegoś Technicsa TOTX178A, będzie dobre??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ja narobiłem sobie ochoty na END DAC na 1856 płytki już praktycznie zamówione. Można zrobić dwie opcje na bardzo drogich trafolach lub bez .Wstępnie pobawię się z ta wersją podstawową i jak zagra dołoże trafa .Do nauki będzie dobry a szkoda spalić trafa za 500 E :)Uparłem się na AD1865 z jednego powodu -ufam firmie Audio Note i to jedyne klocki w moim zestawie których nie dotykam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cudak 10

tak wygląda Pionek 505

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear77, 10 Sty 2010, 15:14

 

>Dzięki ja narobiłem sobie ochoty na END DAC na 1856 płytki już praktycznie zamówione. Można zrobić

>dwie opcje na bardzo drogich trafolach lub bez .Wstępnie pobawię się z ta wersją podstawową i jak

>zagra dołoże trafa .Do nauki będzie dobry a szkoda spalić trafa za 500 E :)Uparłem się na AD1865 z

>jednego powodu -ufam firmie Audio Note i to jedyne klocki w moim zestawie których nie dotykam :)

 

A jakimż to cudem chciałbyś spalić trafa sygnałowe przy pomocy DACa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wytłumacze prościej .Moje doświadczenie w elektronice jest małe a jedyny dar jaki posiadam to dobry słuch :) Ale dla chcącego nic trudnego i zrobię tego DACA będe pytał czytał zapewne spale kilka części ale dam radę.W sumie tu gdzie mieszkam mnie tego nauczyli ,że nie ma rzeczy niemożliwych:).Czeka mnie wielka praca ale życie emigranta zmusza do pracy jak więzienie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem SPDIF do tego Pioneera nie wiem czy działa bo nie mam kabla żeby podłączyć, ale świeci i sygnał ma podłączony czyli powinno działać:)

Jak ktoś chce to załączam foto. Ta cewka?? 100uH jest pod taśmą z zasilania. Pod kondensatorem 470uf znajduję się jeszcze jedna zworka której nie widać ale jest zaznaczona na foto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear77, 10 Sty 2010, 15:18

 

>cudak 10

>tak wygląda Pionek 505

Czyli prawie tam jak mój u Ciebie jest SPDIF (u mnie już też:) no coaxialne które też chce dorobić.

Jeszcze maż fajny zegarek mój musi poczekać na takie zabawki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.