Skocz do zawartości
IGNORED

KEF iQ90 + Harman 745 czy to zagra w stereo?


kozlo.4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam amplitunera który będzie ``grał`` w stereo i przy okazji zrobi kino domowe.

Salon 47m2, muzyka classic rock, w obecnym systemie brakuje mi troche basu a wysokie są zbyt natarczywe jest to w dużej mierze spowodowane pustym salonem ale na to przyjdzie czas póżniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Opinie o Kefach jako o głośnikach słabych są raczej mocno przesadzone. Uważam tak nie tylko dlatego, że sam posiadam, ale przede wszystkim dlatego, że słyszałem je napędzane wydajną elektroniką. I nie uwierzę, że nie mają basu. Owszem nie jest to pierd...lnięcie jak z suba, ale czysty przejmny dla ucha, a przede wszystkim nie narzucający się bas. Żeby było ciekawiej- salon podłączył IQ30 czyli zwykłe podstawkowce. Te głośniki potrafią naprawdę ładnie zagrać- czytso na górze i nie męcząco dołem. W średnich też jest przyjemnie.

Opinia wśród sprzedawców- Kefy są wymagające prądowo i to mocno. Może rozwiązaniem jest biamping. U siebie jeszcze nie próbowałem, kabel na razie jeszcze leży.

 

Ale jak to w audio i to jeszcze wśród Polaków- 2 Polaków- 3 opinie. Najlepiej sam sprawdź jak zagrają na tym ampli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do KEFA tylko MARANTZ, poprawia bardzo bas i ciut ogranicza góre, do tego kabelki ultralinka i super poprawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powalcz z akustyką salonu a dopiero później spróbuj wyciągnąć wnioski. Puste pomieszczenie napewno dobrze nie wpływa na akustykę. Miałem KEFy ale iQ70 i nie powiedziałbym że góra była męcząca raczej przyjemna a grało to u mnie z ampli sony i dźwiękówką z komputera. Osobiście uważam że one bardziej nadają się do spokojnego grania ale pokombinować można a nie zaraz pozbywać się kolumn. Ja żałuje że ze swoimi nie spróbowałem tylko sprzedałem pochopnie. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEFy są ciekawe. Potrafią ładnie zagrać, ale najpierw trzeba je ujarzmić. A to nie jest łatwe zadanie. Pamiętam ich dźwięk i sądzę że ładnie by zagrały z moją 12Wattową lampą. Ona by w nich obudziła bas i przytemperowała górę. Ale jako, że KEFy nie zagrają ladniej niż moje obecne skrzynki, to sobie tym głowy nie zaprzatam.

 

Tomil - a biamping, zmieni najwyżej 1% brzmienia. Pomyśl czy warto. Prawdopodobnie nie usłyszysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie sluchalem KEFow IQ70, i chyba dosc trudno znalezc kolumny delikatniej grajace wysokie tony.

Chyba cos nie tak z akustyka pokoju...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie trzeba wydać kilka złoty na dywanik, jakieś szafki, obraz a później sie zastanawiać nad elektroniką czy kablami.

Pogłos w w salonie jest i to dosyć wyraźny, spróbuje dzisiaj system przenieść do sypialni 17m2 jest w niej wykłądzina na podłodze a nie panele jak w salonie, zobacze co się będzie działo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beginner1 - łatwo napisać, bo to nie ty wydałes kasę na te kolumny i nie u ciebie stoją.

A kolumny są bardzo i to bardzo dobre, tylko wymagające. Byle co nie zagra.

Zgadza się co do tego iż Marantz ujarzmi górę i doda trochę basu.

Ale najwazniejsze co musisz zrobić to zacząć od akustyki. A potem wydawać dalej kasę Wiem bo sam jakieś parę misięcy temu miałem ten problem.

Kefy mam podpięte pod CA650R (czyli gra mi stereo napędzane przez ampli KD) I co i jest dobrze, nawet bardzo dobrze .. ale zanim poczułem jak ładnie to gra to:

połozyłem gruby dywan; powiesiłem grubsze zasłony, wstawiłem dwa kwiatki i powiesiłem dwa obrazy obite od wewnątrz dośc grubą wykładziną. A dodam że mam 40m2 salon cały w parkiecie. Tak więc przed liftingiem wysokie tony szalały jak opętane i wtedy też pomysląłem - wydałem w c..j kasy i nie gra to tak jak należy. Torchę czasu upłyneło, posłuchałem "paru" płyt i dochodze do wniosku iż:

- twierdzenie że Kefy nie mają basu - to jest kompletna bzdura. No chyba że ktoś lubi rozlazłą napierdalankę, która trzęsie cała chatą.

- popraw akustykę salonu

- pożycz parę klocków do domu - najczsciej za kaucją lub kup z mozliwoscia zwrotu. Bo odsłuch w sklepie a odsłuch w konkretnych warunkach lokalowych to też są dwa inne światy (np Marantza, CA, HK słuchałem - mnie nie pasuje ale to jest jak z kobietami)

- Dobór płyt. Jedne zagrają lepiej, inne gorzej ale tym gorszym nic nie pomoże, nawet jak włożysz kolejne dziesiątki tysięcy złotych.

 

Pozdrawiam

Seba

-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basu też jest pod dostatkiem niestety tak jak na moim ampli to niestety brakowało mu dynamiki. Odniosłem wrażenie zamulenia no i kolejna rzecz to to, iż nie potrafią zejść nisko. No ale wszystko co napisałem oparte jest o nie zbyt dobrą elektronikę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MadOnion,

Łatwo napisać, bo ja też wydałem na nie kasę i stały u mnie kilka lat. Na szczęście ten koszmar mam już za sobą. KEFy IQ są bardzo dobre tylko do czasu kiedy nie posłuchasz czegoś co gra przynajmniej przyzwoicie i mnie właśnie to spotkało. W tym przedziale cenowym jest las kolumn które są bezdyskusyjnie lepsze, niezależnie od ulubionej estetyki dźwięku. Akustyka oczywiście zawsze jest ważna i wiele można poprawić, ale plastikowo-tekturowy przekaz KEFów zawsze takim pozostanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEFy IQ są bardzo dobre tylko do czasu kiedy nie posłuchasz czegoś co gra przynajmniej

>przyzwoicie i mnie właśnie to spotkało.

 

I tu się pojawia pewna różnica- może nie lepiej a inaczej.

 

ale plastikowo-tekturowy przekaz KEFów zawsze takim pozostanie

 

No i niestety muszę podyskutować na temat, na który się nie powinno- gustów. Otóż przed zakupem przesłuchałem kilka głośników w podobnej klasie cenowej i Kefy miały najprzyjemniejszy dla ucha dźwięk.

 

Ale tak jak zastrzegłem- o gustach się nie dyskutuje a tym bardziej odbiorze dźwięku. To tak jakby porównywać urodę dwóch pięknych kobiet- brunetki i blondynki.

 

A wracając do tematu. Masz niezłe głośniki, tylko musisz mieć elektronikę wydajną prądowo. Czy ampli je napędzi- pewnie nie. Pamiętaj też, że te głośniki nie będą zbyt dynamiczne (choć w KD moje 50 naprawdę dają radę, w stereo też nie jest najgorzej, choć mam tylko podstawowego Onkyo).

 

A czy biamping to tylko 1%. Nie znam się na elektronice- na zdrowy chłopski rozum na kolumny pójdzie ciut więcej prądu bo nie z dwóch a czterech końcówek. Stąd wnioskuję, że powinno to ciut pomóc a kabel nie rujnuje finansowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak się składa, że miałem przyjemność obcować z elektroniką Harmana a dokładnie z modelem 645. Czytając wpisy zastanawia mnie czy ktokolwiek słuchał Heńka w akcji. Piszę tak bo to bardzo silny amplituner i spokojnie wysteruje Kefy( bardzo silne trafo coś około 1,2 kW). Przy takim metrażu weż pod uwagę subwoofer a nawet dwa (745 ma wyjścia na 2 woofery) lepszej jakości Velodyne, lub usher sw103. To tyle ode mnie pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Łatwo napisać, bo ja też wydałem na nie kasę i stały u mnie kilka lat. Na szczęście ten koszmar mam

>już za sobą. KEFy IQ są bardzo dobre tylko do czasu kiedy nie posłuchasz czegoś co gra przynajmniej

>przyzwoicie i mnie właśnie to spotkało. W tym przedziale cenowym jest las kolumn które są

>bezdyskusyjnie lepsze, niezależnie od ulubionej estetyki dźwięku. Akustyka oczywiście zawsze jest

>ważna i wiele można poprawić, ale plastikowo-tekturowy przekaz KEFów zawsze takim pozostanie.

 

Hmm... czy on jest plast-tektura to kwestia dyskusyjna .. Ja sie nie zgodzę. Ale to kwestia gustu a o tym nie ma sensu dyskutować. Poza tym również dojrzałości muzycnzej. Kazdy z nas nieustannie kształtuje swój zmysł muzyczny wyczulając go na pewne niuanse, które definiują jakiego charakteru sprżetu będziemy szukać, co nam będzie "grało" a co dudniło" itp. itd.

Ja póki co jestem zadowolony.

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beginner 1

offtopic apropos Twojego wpisu "o sobie"

cyfrowy surround - masz na myśli SACD i DVD-A.

Pytam bo chcę własnie zakupić SACD playera ale zdania - delikatnie rzecz ujmując - są podzielone.

I tak wielu twierdzi ze dobry wzmak bije wszelkie SACDy na łeb ..

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MadOnion,

Pisząc o cyfrowym surround miałem na myśli wieloformatowy odtwarzacz SACD/DVD-A i amplituner wielokanałowy. Wszystko wg recenzji i cen (niestety) podobno "wysokiej klasy". Do tego podpięte były w biampingu te nieszczęsne KEFy (nie ma mowy o braku wysterowania). Dla mnie SACD samo w sobie to żaden poważny argument, raczej taka wisienka na torcie. Fajnie mieć, bo niektóre realizacje są faktycznie lepsze. Po licznych eksperymentach stwierdzam jednak, że nie ma to związku z samym formatem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.