Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw Wzmacniacz plus głośniki.


pawelmono

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem zielony jeśli chodzi o sprzęt grający . szukam Dobrego wzmacniacza ( może być używany , najlepiej jakiś klasyk , sprawdzony , w dobrym stanie ) do 700 zł. I do tego głośniki raczej nowe ,żeby zestaw nie przekroczył 2100 zł . Proszę o jakieś propozycje .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko ,że słucham muzyki elektronicznej więc myślę ,że bas jest ważny i duża szczegółowość.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge ci polecic to co ja mam gdyz do takiej muzy nadaje sie idealnie, czyli wzmacniacz harman kardon hk 680 uzywany okolo 700 zł, kolumny jamo s 606 nowe jakies 1200 zł, bas jest głęboki i nie dudni (takie tąpnięcie mozna powiedziec), wysokie tony szczególowe i nie kłują w uszy z tym wzmacniaczem,dzwięk wychodzi poza głosniki, dodam ze wczesniej grały z ampli technicsa i to była tragedia dudniący bas , ostre wysokie , dzwięk przyklejony do kolumny , nie dalo sie słuchac (juz miałem je sprzedawac). Pozostałą kase proponuje zainwestowac w zrodło u mnie karta dzwiękowa xonar dx. Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i zeby nie było ze kolumny sa efekciarskie i nadaja sie tylko do łupania bo słyszałem takie opinie, powiem ze np Dzem , Nirvana , RATM , MJ , Illusion tez brzmią bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Najważniejsze, to wielkość pomieszczenia w jakim sprzęt ma grać. Jak zaproponować Ci kolumny, skoro nie wiadomo jaki masz pokój odsłuchowy.

 

Robert

Ps. 80% odpowiedzi (osób które coś słyszały) jeśli chodzi o wzmacniacz brzmi - ROTEL, 10% CA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej sie tu o nic nie pytaj , bo jak zaczna ci doradzac to sie calkiem zakrecisz , potem stwierdza ze za mniej niz 20 tys. nic nadajacego sie do grania nie kupisz . A jak dasz sie w to wkrecic to juz nigdy nie bedziesz muzyki sluchal !!! , bedziesz sie wsluchiwal w klocki i zastanawial sie czy na gorze dobrze brzeczy , czy dol jest kontrolowany , srodek cieply , czy kable sa odpowiednio grube i rowno przyciete , potem bedziesz musial caly pokoj przemeblowac i ponaklejac rozne dziwne rzeczy na scianach , a i tak na koncu bedziesz niezadowolony i bedziesz za nowymi klockami latal po miescie i pewnie bedziesz musial z pol polski przejezdzic i jak ci sie uda to kupisz nowe . Ale radosc niepotrwa dlugo , bo jak zaczniesz sie wsluchiwac w klocki i analizowac to stwierdzisz ze cos jest nie tak i to napewno przez kable i przewody , jak juz powymieniasz wszystkie kable i przy okazji wymienisz cala instalacje elektryczna na nowa , wykladzine i dokupisz kilka audiofilskich voodoo rzeczy ktore wplywaja lepiej na brzeczenie , dudnienie to bedzie ciebie czekala juz nastepna wymiana klockow na przynajmniej 4 razy drozsze . Jak juz przytargasz nowe klocki to nie mysl ze odrazu bedziesz sie dzwiekami rozkoszowal i analizowal , bo najpierw bedzie trzeba je wygrzac i bedziesz je tak wygrzewal z dwa tygodnie wchodzac juz nie do pokoju , tylko do pomieszczenia odsluchowego raz dziennie i analizowal , wsluchiwal sie w te nowe klocki , potem bedziesz zachwycony i szczesliwy , podzielisz sie spostrzezeniami z kolegami na forum i bedzisz myslal ze juz zaczniesz sluchac muzyki i cieszyc sie nia , ale gdy usiadziesz przed klockami i je wlaczysz nie bedzie juz potrafil sluchac , tylko bedziesz dalej analizowal i w myslach juz zastanawial sie nad kolejna zmiana systemu , bo bedziesz chcial wejsc na wyzszy wymiar analizowania i wsluchiwania .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hern dobrze powiedziane,poprawiles mi humor z rana.

 

 

Jakis stary nad by sie nadal,albo jamaszka ax-900.Kolumny lepiej z 2reki nowe to ciezko,posluchaj monitor-audio br2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm w zasadzie to ja chciałem sobie kiedyś zakupić gramofon jednak wszyscy mi doradzali żebym sobie wzmacniacz kupił . Bo nie posiadam żadnego nie mam nawet wieży. Więc najpierw planuje zakupić wzmacniacz plus jakieś głośniki nowe . Żeby to jakoś sensownie grało.Gramofon mi potrzebny z tego względu że większość muzyki której słucham wychodzi na vinylach czasami LP na CD i również w postaci elektronicznej ja zakupuje akurat pliki wav.

 

Nie jestem typem człowieka który aż tak strasznie doszukuje się na siłę złego grania w sprzecie i koniecznie chce wymieniać na nowy . Jeśli odpale moją muzyke i zagra to fajnie a myśle ,ze napewno mnie zadowoli bo nie mam dużych doświadczeń z audiofilskim sprzętem to szybko go nie zmienię.

 

Dlatego ponawiam prośbę o doradzenie jakiegoś wzmacniacza może być używany jednak tylko w dobrym stanie i głośniki raczej nowe (całość 2000 zł około ).

 

Prosił bym również aby proponowane mi zestawy były to sprzęty z którymi użytkownicy mieli osobisty kontakt. Mi się wydaje ,że jest na rynku przynajmniej kilka wzmacniaczy które cieszą się ogólnym uznaniem i kupno ich to nie jest jakieś wielkie ryzyko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hern, 9 Sty 2010, 01:47

 

>lepiej sie tu o nic nie pytaj , bo jak zaczna ci doradzac to sie calkiem zakrecisz , potem

>stwierdza ze za mniej niz 20 tys. nic nadajacego sie do grania nie kupisz . A jak dasz sie w to

>wkrecic to juz nigdy nie bedziesz muzyki sluchal !!! , bedziesz sie wsluchiwal w klocki i

>zastanawial sie czy na gorze dobrze brzeczy , czy dol jest kontrolowany , srodek cieply , czy kable

>sa odpowiednio grube i rowno przyciete , potem bedziesz musial caly pokoj przemeblowac i ponaklejac

>rozne dziwne rzeczy na scianach , a i tak na koncu bedziesz niezadowolony i bedziesz za nowymi

>klockami latal po miescie i pewnie bedziesz musial z pol polski przejezdzic i jak ci sie uda to

>kupisz nowe . Ale radosc niepotrwa dlugo , bo jak zaczniesz sie wsluchiwac w klocki i analizowac to

>stwierdzisz ze cos jest nie tak i to napewno przez kable i przewody , jak juz powymieniasz wszystkie

>kable i przy okazji wymienisz cala instalacje elektryczna na nowa , wykladzine i dokupisz kilka

>audiofilskich voodoo rzeczy ktore wplywaja lepiej na brzeczenie , dudnienie to bedzie ciebie czekala

>juz nastepna wymiana klockow na przynajmniej 4 razy drozsze . Jak juz przytargasz nowe klocki to nie

>mysl ze odrazu bedziesz sie dzwiekami rozkoszowal i analizowal , bo najpierw bedzie trzeba je

>wygrzac i bedziesz je tak wygrzewal z dwa tygodnie wchodzac juz nie do pokoju , tylko do

>pomieszczenia odsluchowego raz dziennie i analizowal , wsluchiwal sie w te nowe klocki , potem

>bedziesz zachwycony i szczesliwy , podzielisz sie spostrzezeniami z kolegami na forum i bedzisz

>myslal ze juz zaczniesz sluchac muzyki i cieszyc sie nia , ale gdy usiadziesz przed klockami i je

>wlaczysz nie bedzie juz potrafil sluchac , tylko bedziesz dalej analizowal i w myslach juz

>zastanawial sie nad kolejna zmiana systemu , bo bedziesz chcial wejsc na wyzszy wymiar analizowania

>i wsluchiwania .

 

Niestety w tym co napisałeś jest dużo prawdy. Zdarzają się na forum ludzie mącący innym w głowach - choć nie wiem, czy to jest złośliwość, czy przekonanie o swojej racji. Trzeba kupić taki sprzęt, na który nas stać i jaki nam się podoba, a potem dać sobie spokój z gonieniem króliczka - to tylko wyrzucanie pieniędzy, które można przeznaczyć na płyty. Ja zawsze w audio staram się kierować zasadą "minimum kosztów, maximum korzyści".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do elektroniki to koniecznie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na forum jest duzo napisane o tych kolumnach wiec poszukaj. Ja dorzuce tylko 2 testy

,jak bedziesz mial czas to se poczytaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I do tego do 700zl mozna zakupic jakis uzywany wzmacniacz, bo nic nowego za ta kase nie kupisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uf, niedoczytalem ze masz pokoj tylko 10m2. Jak na taki metraz to Quantum 703.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Brzmienie zblizone do modelu 605.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.