Skocz do zawartości
IGNORED

Jamo E680 czy JamoC405/407


Waldek1968

Rekomendowane odpowiedzi

Jokers -> nie każdy musi od razu kupować wzmaki na kilogramy i wydawać na nie przeszło 3 k kasy, każdy ma prawo do wybrania towaru jaki go zadowala, gdyby wszyscy lubili to samo byłoby nudno. Nie każdy potrzebuje po 120 W/kanał, bo woli posłuchać czasem muzyki i mieszkać w zgodzie z sąsiadami,

no i niepotrzebne mu są co chwilę wydatki na odbudowę wyburzonych ścian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek 1968 -> Rozglądam się również za jakimiś niedrogimi kolumienkami do swojej Yamaszki 465, i mam w związku z tym do ciebie pytanie w jakim pokoju masz te 407. Mam pokój ok. 25 m2 i powoli się przymierzam do zakupu jakiś frontów do słuchania w wolnych chwilach, gdy nie oglądam filmów (jako system kina używam zestawu JBL, który uważam za wystarczający do zabawy w kino w tak nie dużym pokoju (nawet zdjąłem tylny głośnik, bo efekt był nie zauważalny, i ilość filmów z dźwiękiem powyżej 5.1 jest mizerna)). Właśnie rozważam miedzy innymi zakup Jamo z serii 4xx lub C6xx, bardziej skłaniam się ku wyższym modelom chociaż trochę obawiam się, że będę miał za dużo basu - jednak nie jest mi obojętne, że są to kolumny trójdrożne - co powinno skutkować lepszą rozdzielczością dźwięku.

 

Opisz jak po krótkim jeszcze czasie użytkowania oceniasz te swoje 407 (jakiej muzy na nich słuchasz),

czy dźwięk "odrywa się od głośników tworząc scenę" - jak grają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Jorkers

"pomiary twoje smiesznego amplitunerka sa robione ne jednym kanale gdzie jego wartosc osiaga 110 wat :) po wysterowaniu drugiej koncowki siada do polowy :)"

 

Po pierwsze, to test, z którego wrzuciłem screena, odnosi się do innego amplitunera, niż posiada Waldek1968. A po drugie, to moc jednego kanału wynosi 128W, po dodaniu drugiej końcówki mocy spada do 2x 110W (przy 8 Ohmach). Czyli jakby nie liczyć nie "siada do połowy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Pietras

Jestem bardzo zadowolony z tych Jamo C 407. Pokój mam taki jak Twój i jest super. Muzyka "odrywa" się od głośników. Są bardzo szczegółowe. Basu jest w sam raz. Słucham przeróżnej muzyki (pop, rock, głównie lata 80-te). Słucham raczej niezbyt głośno, szanuję spokój innych współmieszkańców. Mogę potwierdzić to co powiedział Pierek. Ostatnio rozmawiałem z pracownikiem salonu Jamo. Powiedział, że niedawno kupiło te kolumny dwóch muzyków z filharmonii. A oni słuch mają nie od parady - tak mi się zdaje.

Jednak jak masz tyle kasy to kup 605 lub 607 - zawsze to wyższy model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z basem można sobie poradzić odstawiając kolumny od ściany na conajmniej pół metra - weź to pod uwagę czy masz taką możliwość. Piszę to, bo Jamo C 407 mają basrefleks z tyłu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A z basem można sobie poradzić odstawiając kolumny od ściany na conajmniej pół metra - weź to pod

>uwagę czy masz taką możliwość. Piszę to, bo Jamo C 407 mają basrefleks z tyłu.

 

Conajmniej pół metra ?:D Troche przesadzasz. Bas refleks z tyłiu jest ogromny ale te kolumny nawet jak blizej sciany stoja to nie dudnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierek jak widać dłużej ma te kolumny. Ja ich używam zaledwie tydzień i szczerze mówiąc za dużo nimi nie pograłem. Jak narazie potencjometrem kręciłem ostrożnie i stąd posugerowałem się tym co wyczytałem w instrukcji kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jednak jak masz tyle kasy to kup 605 lub 607 - zawsze to wyższy model.

 

Nie widziałem tych "kolum na żywo", a na zdjęciach prezentuja się delikatnie, jakby za delikatnie (i mają mniejszą wagę niż kolumny z serii 4xx wg danych sprzedających o jakieś 4,5 kg (wyższy modej xx7), co też nie przemawia na ich korzyść. Kolumny 4xx widziałem na zywo i ich wykonanie sprawia dobre wrażenie.

 

Wydaje się, że głośniki wysokotonowe są też identyczne różnica jest w głośnikach Średnio/niskotonowych i wyglądzie obudowy, a jak jest z dźwiękiem, czy jest lepszy trudno powiedzieć, różnica w cenie nie jest kolosalna więc wybór dość trudny. Najlepiej byłoby posłuchać, czy się czuje różnicę osobiście, ale u siebie na razie nie znalazłem takiej możliwości (porównania obu modeli).

 

Ciekawi mnie natomiast dość niska cena modeli serii 4xx na allegro,

zastanawiam się skąd taka duża obniżka w cenach w stosunku do cen dystrybutorów

żędu 700 zł na parze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma się co zastanawiać tylko brać puki jeszcze są .Jamo C407 grają bardzo ładnie i bardzo czysto (wg mnie).Choć zwolennicy potężnego basu i rozwalania ścian powinni raczej wybrac coś innego .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam - zdaje się że PETERSEN wspominał (a może ktoś inny), że kolumny Jamo serii C są teraz na wyprzedaży. Może stąd taka różnica w cenie. Ja kupiłem zestaw HCS3 za 2.299 zł,w tym kabel z metra o wartości 100 zł oraz kolumny efektowe Jamo C403 (w niektórych zestawieniach za tę cenę dodają Jamo C401).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierek tak wlasnie myslalem tylko zdziwilo mnie 100zl roznicy dlatego z ciekawosci zapytalem, ktore lepsze? Bo nie slyszalem ani jednych ani drugich a przy moim budzecie to bylby dobry wybor :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się akurat wydaje, że ten głośnik basowy z boku kolumn Jamo S606 lub JamoS608 to niezbyt trafiony pomysł. Optowałbym za Jamo C 405 lub C 407. Chociaż podobnie jak poprzednik nigdy nie słyszałem Jamo serii S.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie też chwalenie Siest do końca nie wiadomo przez kogo produkowanych, ProTonsil już dawno nie isnieje, więc dawno mi osobiście odeszła ochota kupowania produktów by Tonsil - gdzie potem szukać gwaranta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorkers widzę ,,audiofil '' pełną gębą :]

Powiem ci tylko tyle do normalnego relaksującego słuchania muzyki nie potrzeba wzmacniacza , który burzy ściany ( wystarczy niezbyt mocna ale za to pięknie grajaca yamaha pianocraft , która jakoscią bije na łeb twoje wzmaki po 100 kg :p) , twierdzisz inaczej co na wstepie dyskwalifikuje twoje komeptencje i pokazuje jakim jesteś tępym ignorantem a z muzyką masz chyba do czynienia tylko podczas odsłuchów w wiejskiej stodole gdzie moc ma szczególne znaczenie.

Co do JAMO. To bardzo dobra i solidna firma w swoim zakresie cenowym ( warto czytać testy i opinie ). Owszem do audiofilizmu im daleko ale i audiofilizm nie zaczyna się na tym pułąpie cenowym , wypadałoby o tym wiedzieć. (Swoją droga w pewnym znanym salonie w Kraku na pytanie czy rzezczywiscie jest taka przepasc w jakosci szczegolowosci itp. miedzy wzmakiem accuphase za 60 tys a wzmakami i amplitunerami do 5 tys odp. bylą krótka - tak jest ale tylko wtedy gdy podpiete sa kolumny podobnej klasy i ceny co wzmacniacz ).

Jeśli chodzi o tonsile siesty są to dobre kolumny ale wychwalanie ich i stawianie za wzór w tej kategorii cenowej jest nieporozumieniem wywołującym uśmiech politowania.

Szkoda ,ze nikt nie zauważyl jednej rzeczy. Kazdy słucha jakiegoś typu muzyki. I tam gdzie w jednym gatunku pozadane są piekne wokale sprawdza sie kolumny xxx a tam gdzie potrzeba dynamiki i niskiego zejscia sprawzda sie kolumny yyy. Nie ma kolumn uniwersalnych za male pieniadze, które bedą wspaniale w rocku , metalu i zawładną sercem jazzmana i wielbiciela smyczków.

Co do wzmaków i amplitunerów każdy ma własne ucho i kupuje to co mu podchodzi. Mi pasował i cenowo i dzwiekowo amplituner denona po prostu ten rodzaj dzwieku z tymi kolumnami w zupelnosci mi odpowiadał. Nie zastanawialem sie nad moca itp po prostu ten dzwiek mnie ujął , mial to co MI się podobalo za pieniadze jakie chciałem wydać. Wiec o co kaman ? Czy będę audiofilem mając cd canora wzmaka mcintosha i kolumny Ancient Audio gdy ten dzwiek mnie nie bedzie w zaden sposób odpowiadał ?

Czy bedę audiofilem majac to co mam i co mi się podoba? To wszystko jest rzecz wymagan i przede wszytskim słuchu i wrazliwosci słuchowej, celowo pomijam jakosc nagran , które na zadnym sprzecie nigdy nie zabrzmia tak jak na żywo..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kolumny Jamo C 407 po wygrzaniu grają pięknie detalicznie, tworzą scenę muzyczną, wszystkie tony pod kontrolą. Za tę cenę jak dla mnie rewelacja. Polecam innym zastanawiającym się nad zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie porównanie jamo C405 do np. mission M3xi bądź M6xi, dali concept, Wharfedali z serii 8 lub 9 akurat takie zestawy słyszałem.

Podobają mi się te c405, ale czy nie stracę za dużo przechodząc na nie z moich audiowave'ów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mam nadzieję, że taka fotka wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.