Skocz do zawartości
IGNORED

DUŻA CZARNA - nowa audycja w Programie 2


Gość rochu

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś się zachwyca jakością muzyki w tym programie to śmiem twierdzić, że wystarczy rzucić hasło - vinyl - i poszło - każdy kibel jest do połknięcia; dla mnie - żenada!

Nul pasma, dynamiki, szum na oko z 50dB a pan prowadzący zabija charyzmą

:((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paul_67, 30 Sty 2010, 17:28

 

>Poważnie to leci na żywo z czarnej płyty? Coś za szybko po zapowiedzi pojawia się muzyka...

 

mysle ze makja wiecej niz jeden gramfon poprostu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jajcasz77, 30 Sty 2010, 20:00

 

>paul_67, 30 Sty 2010, 17:28

>

>>Poważnie to leci na żywo z czarnej płyty? Coś za szybko po zapowiedzi pojawia się muzyka...

>

>mysle ze makja wiecej niz jeden gramfon poprostu

 

To jest możliwe, ale jak perfekcyjnie trafiają w rowek to jest mistrzostwo:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>To jest możliwe, ale jak perfekcyjnie trafiają w rowek to jest mistrzostwo:-)

 

Na profesjonalnym gramofonie radiowym ustawienie igły nad konkretnym miejscem jest o wiele łatwiejsze. Poza tym, prowadzący daje znak realizatorowi, zanim skończy mówić, a realizator pokazuje prowadzącemu, kiedy popłynie muzyka. Reszta to kwestia wprawy i zgrania.

F

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczorajsza audycja była ciekawa muzycznie - nieszpory maryjne Monteverdiego (Vespro della Beata Vergine), puszczany był początek w dwóch wykonaniach (Nikolaus Harnoncourt), jedno z 1986 r. i drugie z 1966 r. Pierwsza część z 1986 r. trzeszczała niesamowicie, jednak generalnie wykonanie z 1986 r. było ciekawsze artystycznie i technicznie. Za tydzień cd. Monteverdiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłoby super, ale nie jest. Powinno być więcej opinii technicznych co do jakości wydań, porównania tych samych wykonań z różnych wydań, itp. Tymczasem prowadzący i jego goście skupiają się prawie wyłącznie na artystycznej stronie muzyki. A do tego płyta winylowa raczej niepotrzebna... Ta audycja to taka dwójkowa "Prywatna kolekcja" a'la PR3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

słucham właśnie Dużej Czarnej na II programie - dla mnie totalna porażka - nie dość że puszczają jakieś stare płyty nędznej jakości /mieli ponoć puszczać jazz - ale kiedy ???/ to jeszcze pod względem technicznym jest to do bani bo działa tam jak zauważyłem jakiś system automatycznego wzmocnienia który powoduje że przy cichych fragmentach następuje wzrost wzmocnienia i wtedy słychać wyraźnie jak igła szoruje po płycie - przecież to jest niedopuszczalne !!!! automatyczne wzmocnienie to tylko w jamnikach !!! - zwracałem im na to uwagę miesiąc temu mailem ale jak grochem o ścianę - zresztą sami posłuchajcie - audycja jest do 15.00

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem na to uwagę już podczas pierwszej audycji. Dla mnie także to niedopuszczalne. Psuje dynamikę nagrań, jednocześnie uwydatniając trzaski i inne zakłócenia. Takie same systemy stosowano kiedyś, podczas prezentacji płyt kompaktowych. Ponoć strona techniczna przekazu radiowego tego wymaga. Powrót do analogu w radio jest godny pochwały, lecz odtwarzanie płyt w taki sposób ma się nijak do wymogów audiofilskich. Myślę, że nie idzie to bezpośrednio z płyty, tylko jest to kopia wykonana na cyfrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

excel, 22 Maj 2010, 13:43

 

>to jeszcze pod

>względem technicznym jest to do bani bo działa tam jak zauważyłem jakiś system automatycznego

>wzmocnienia który powoduje że przy cichych fragmentach następuje wzrost wzmocnienia i wtedy słychać

>wyraźnie jak igła szoruje po płycie - przecież to jest niedopuszczalne !!!!

 

Właśnie słucham i stwierdzam to samo - mają tam jakieś ALC (Automatic Level Control) i to jeszcze w wersji z jak najtańszego sprzętu przenośnego czy wręcz dyktafonów, które powoduje NATYCHMIASTOWE podniesienie poziomu cichych sygnałów! To prawidłowe działanie, ale do reporterskiego zapisu mowy, a nie do transmisji muzyki, która powinna mieć jakoś zróżnicowaną dynamikę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odejdę od tematu ale dalej będę się trzymał programu 2 :). Słucham dwójki dzięki antenie obrotowej z trzech nadajników (inne słychać gorzej):

Kraków Krzemionki (3km od nadajnika)sygnał 78dB-najgorszy jakościowo dźwięk (nadajnik widoczny gołym okiem).

Katowice Kosztowy 105,6MHz (70km od nadajnika)sygnał 58dB-lepszy niż w/w dżwięk.

Rabka G Luboń Wielki 90,4MHz (50km od nadajnika))sygnał 65dB najlepszy dźwięk.

 

Jak dla mnie Luboń Wielki nadaje genialnie co do realizmu muzyki pozostałe stacje to takie cyfrowe wypierdki. Mimo że np taki program 3 ma najsilniejszy sygnał to zarówno z Chorągwicy (cichy przydżwiek) jak i z Katowic (lepiej-brak przydzwięku)jest tylko poprawny bez tego czegoś z Lubonia Wielkiego a z cyfrowym posmakiem.

 

Tak o to został ostatni mohikanin a reszta stacji komercyjnych to już klops a raczej pomyje.Słychać że jednak da się jeszcze nadawać sygnał na wysokim poziomie. Ciekawe jak długo będzie tak słodko? oby jak najdłużej!to taka moja prywata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Tak o to został ostatni mohikanin a reszta stacji komercyjnych to już klops a raczej pomyje.Słychać

>że jednak da się jeszcze nadawać sygnał na wysokim poziomie. Ciekawe jak długo będzie tak słodko?

>oby jak najdłużej!to taka moja prywata.

 

nie bój, nie bój, scyfryzują Ci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[email protected], 7 Sie 2010, 18:49

 

>Kraków Krzemionki (3km od nadajnika)sygnał 78dB-najgorszy jakościowo dźwięk (nadajnik widoczny

>gołym okiem).

>Katowice Kosztowy 105,6MHz (70km od nadajnika)sygnał 58dB-lepszy niż w/w dżwięk.

>Rabka G Luboń Wielki 90,4MHz (50km od nadajnika))sygnał 65dB najlepszy dźwięk.

 

Możliwe, że różnice w brzmieniu nadajników są spowodowane różnym poziomem zniekształceń typu multipath (propagacja wielodrożna). Nawet antena Yagi-Uda nie gwarantuje całkowitego pozbycia się wpływu tych zniekształceń. W standardzie OIRT było to zjawisko praktycznie nieznane - no ale CCIR podobno lepszy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OIRT na przykład miał lata problemy z "głupim" sygnałem pilota stereo słychać go było już na średniej klasie Amatorze stereo a na przyzwoitej wtedy Kleopatrze robił się po prostu wkurzający. Człowiek był postawiony pod ścianą, co lepsze włączenie filtra dolnoprzepustowego 8 kHz we wzmacniaczu czy słuchanie świstu i jego harmonicznych-wybierałem jednak to pierwsze;muzyka była ważniejsza .

Przypomina mi to trochę słuchanie w Krakowie PR2 z odległej o 50km nadajnika w Rabce. Dźwięk jest tak jak pisałem najlepszy co do realizmu (bardzo dobra jak na radio przestrzeń i co za tym idzie stereofonia)Lecz słychać pewne szumy (czasem włazi nie na swoją częstotliwość wszechobecne Radio Maryja nadające z Huty Sędzimira trzeba się wtedy anteną obracać bardziej dupą do nich i to nie z braku szacunku a raczej przyczyn technicznych)Włączenie w moim Onkyo Integra T9990 filtru zawężającego szerokość odbieranego sygnału (nie mylić z pasmem przenoszenia akustycznym)pozbawia nas tego szumu ale tracimy trochę właśnie z tego realizmu.Tak że Dwójkę mam coś jak słuchanie winyli z pewnym szumem w tle ;)No ale trzeba pamiętać nadajnik w Rabce na górze Luboń Wielki to tylko 5kW mocy a np Katowice Kosztowy to aż 60kW i te szumy to nie ich wina tylko słabego sygnału-Kraków nie jest docelowym miejscem nadawania-niestety :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>W standardzie OIRT było to zjawisko praktycznie nieznane - no ale CCIR podobno lepszy...

 

taki sam tylko ponoc tamte czestotliwosci musieli oddac wojsku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[email protected], 8 Sie 2010, 11:08

 

>OIRT na przykład miał lata problemy z "głupim" sygnałem pilota stereo

 

Ale to wina sprzętu (nadawczego i odbiorczego), a nie właściwość zakresu fal. A słyszalność multipathów na CCIR JEST właściwością zakresu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k.mik, 8 Sie 2010, 19:33

>Ale to wina sprzętu (nadawczego i odbiorczego), a nie właściwość zakresu fal

 

Wybacz ale Amator Stereo jak na tamte czasy to już był dobrym średniej klasy odbiornikiem a Kleopatra WST102 to następczyni słynnej Meluzyny i najlepszy odbiornik dostępny w demoludach (słuchałem już wtedy z porządnej dużej! 3 elementowej anteny Yagi będącej nad dachem). Nie rozumiem dla czego na obu urządzeniach musiałem słuchać tego francowatego pisku? Po zmianie częstotliwości na nowe CCIR jak ręką odjął, przyszły nowe urządzenia i ktoś je właściwie na początku konserwował, no a teraz to niestety już rok z Chorągwicy 30km ode mnie na 90,4MHz (PR3) nadają z przydźwiękiem i muszę słuchać 70km ode mnie z Katowic Kosztowy 99,7MHz (a ile osób nie ma takiej luksusowej możliwości!-większość ) Czy ktoś to poza automatyką czasem to sprawdza co jak słychać to nie wszystko, gdzie inżynier konserwator?jakiś nadzór techniczny!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mamel- to trochę nie tak jak twierdzisz, w słuchaniu muzyki nie chodzi o jakieś pasmo, czy dynamikę (co kogo może obchodzić dynamika podczas słuchania ?), tylko o wierne oddanie brzmienia głosu oraz instrumentów. Co z tego że z płyty CD coś wali, skoro połowy dźwięków nie słychać, a te które słychać to pomyje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo się cieszę, że znów słychać szum czarnej płyty .....

choć pamiętam moją fascynację postępem jak w radiu pierwszy raz puszczali płytę CD i prowadzący z przejęciem opowiadał co widzi i co naciska ;)

No i ten brak trzasków między utworami .... i to wyczekiwanie na wieczór z płytą compactową - notabene też w 2ujce

Wtedy myślałem, że już nigdy nie zatęsknię do "trzeszczącej płyty" a tu taka niespodzianka ;)

 

Pozdrawiam fanów vinylu!

Nikx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.