Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz cd-43, cd-53, cd-63


kef

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

uzywalem wyszukiwarki, nie bijcie:)

mam zamiar kupic jeden z powyzszych odtwarzaczy i moje pytanie brzmi nastepujaco: jakie sa miedzy nimi roznice przy odsluchu, albo moze uzytkownicy poszczegolnych modeli wrzuciliby po prostu krotkie charakterystyki. Krotko i zwiezle, warto czy nie warto. Tuningiem nie bede sie zajmowal,obojetnie ktory z nich kupie. A ten cd-ek ma grac z kolumnami dali 505, wzmak mam do wymiany na pm-68, ale poki co jeszcze pm-40.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tuningu to obojętnie który. Jak nie zamierzasz grzebać, to co najmniej CD63SE, ale ceny są takie, że sugerowałbym raczej na Rotela polować, albo na CA CD4 lub CD6. Możesz też spróbować ustrzelić Akai CD69 lub CD79.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh gdyby nie ten ograniczony budzet to 63se juz bym licytowal, ale mam do wydania 250 zl tylko. Chcialbym zostac jednak przy marantzach, McGyver mowisz ze zaden z nich?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywało że CD79 schodziły po 400-450zł.

 

Coś się tak tych Marantzów uczepił? No ale trudno, jak się uparłeś tak będziesz miał. Spróbujemy Ci doradzić mniejsze zło. Do 250zł bez problemu powinieneś dostać Marantza CD52SE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantza cd52se trudno trafic niestety. Uczepilem sie tych maranztow, bo lubie ta firme, a te modele maja dosc ciekawy design, jednak wolalem zapytac,bo nie wygladem to bedzie gralo w koncu:) czyli o w/w modelach macie zle zdanie?a konkretniej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

McGyver

9 Sty 2010, 14:21

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 1990 / 16374 / 5

 

Bywało że CD79 schodziły po 400-450zł.

 

 

Tak a kiedy? W historii Allegro pojawilo sie zaledwie kilka sztuk. Jest to dosc rzadkie CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu dwukrotnie sprzątnięto mi sprzed nosa CD79 właśnie w takiej cenie. Potem jeszcze mój znajomy sprzedawał za 500zł. Ale wtedy już miałem Meridiana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Panowie super fajnie doradzili koledze-CD79,które tylko kilkukrotnie pojawiło się w historii sprzedaż.Nic,tylko teraz Sherlocka Holmesa zatrudnić:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty powinieneś zatrudnić polonistę do czytania postów. Polonista powiedziałby Ci, że CD79 tylko kilka razy pojawił się w sprzedaży poniżej 500zł. W wyższych cenach pojawiał się znacznie częściej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem w ostatnim roku i poprzednim takie tanie cd i nie można oczekiwać cudów, przede wszystkim kupuj coś z łatwo dostępnym laserem. Często na allegro puszczają kompakty z podkręconym laserem który po kilku tygodniach pada. Nie ma sensu ryzykować i kupować jakiejś okazji, typu onkyo integry czy yamahy cdx, do których nie znajdziesz potem lasera.

 

Warto kupić tanie cd z łatwo dostępnym laserem, wyjściem coax/opt i zapodać sygnał na DAC (np. najtańszą lampucerę-koło 200zł), raczej nie znajdziesz w takiej kwocie czegoś co przebije dźwiękowo taką kombinację (oczywiście to subiektywna sprawa, pisze tylko moje zdanie na podstawie tego co miałem i co słuchałem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, zestaw tani cedek za 50zł byle z wyjściem coax (Yamaha, Denon, Philips...) plus najtańsza lampucera zagra lepiej niż jakikolwiek cedek z drugiej ręki do 300zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 9 Sty 2010, 19:22

 

>A Ty powinieneś zatrudnić polonistę do czytania postów. Polonista powiedziałby Ci, że CD79 tylko

>kilka razy pojawił się w sprzedaży poniżej 500zł. W wyższych cenach pojawiał się znacznie częściej.

 

 

A ty powinieneś zatrudnić okulistę bo kolega napisał wyżej.. do 250zł i nie będzie tuningować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękny wątek , pokazowa walka o klienta - brawo - mamy już prawie marketing-mix - place - jest - forum, promotion - jest - wątki , product - jest lampki, modyfikacje, price- tylko kuleje - bo nie określona - to odstrasza wielu :-), moda też jest - na vintage, lampki, gain-clona, etc. tutaj trochę słabi jesteście na wykreowanie mody - za mało odwiedzin ma szacowne forum. podsumowując - DIY biznes - rozwijacie się - już doganiacie to co działo się w polsce w 1991 roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny co czytać nie umie. Autor wątku ma 250zł i nie chce tuningować. A ja i Discomaniac71 pewnie mamy ze dwa wagony Akajców CD79 po 800zł do opchnięcia ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na temat cd 53 to chyba na tym forum jest info. I za tym info poszedłem i kupiłem na alledrogo taką sztukę, po tuningu podobno, w dodatku z wymienionym laserem i półroczną gwarancją (na laser rzecz jasna). Koszt troszkę wyższy niż Twój budżet.

Cóż. Jak na sprzęt kilkuletni pewnie nieźle gra. Troszkę trąci starociem włączanie i wyłączanie (z pilota się nie da).

A teraz jak gra: przeciętnie. Nie jest jakoś bardzo wyrazisty, więcej emocji przekazuje Sharp BD21. Co prawda wysokie tony i średnica ładnie, to bas lepiej wychodzi Sharpowi. Nie chcę wiedzieć jak gra taki sprzęt przed tuningiem.

 

Teraz czy warto- moim zdaniem nie. Jest to tylko dodatkowy sprzęt, który stoi na półce. Jeśli już to raczej zaiwestować ciutkę więcej i kupić coś z wyższej półki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie co do M.53, nie wiem czy znacząco się różni, bo miałem 53mkII, ale nie grał dobrze, choć dawno temu, jego dźwięk był dla mnie zadowalający. Zadżumiony bas, nie czysty dźwięk. trochę sytuację poratowało połączenie z lampucerą ale też bez rewelacji. Trzeba pochwalić jednak napęd tego cd (oprócz tego że chodzi dość głośno), i - w moim przypadku - bezawaryjność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.