Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny / Monitory aktywne - ok. 500zł


lukwap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Potrzebuję Waszej pomocy w doborze nagłośnienia. Mogę na ten cel przeznaczyć ok. 500zł. Głównym źródłem będzie PC. Najprawdopodobniej będę używał M-Audio Audiphile USB jako DAC'a. Pokój przeznaczony do odsłuchu ma ok. 12m2.

 

Myślałem o Micrloabach Solo 6c, o których słyszałem dużo dobrego. Zastanawiam się jednak, czy potrzebna mi aż tak duża moc - może znalazłoby się coś "mniejszego" ale "lepszego".

 

Jeśli sądzicie, że znajdę lepszego DAC'a (nie DIY) za tą cenę tą oczywiście jestem otwarty na wszelkie sugestie.

 

Z góry wielskie dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem ten temat, lecz nie dowiedziałem sie tam niczego interesującego - autor dysponował większą kwotą.

 

@Alton

Czy możesz uzasadnić jakoś swoją wypowiedź? Bo właśnie w wątku, o którym mówisz przedstawiano Behringery MS-40 w raczej niekorzystnym świetle. Co więcej mają one już wbudowanego DAC'a, co w moim wypadku zdecydowanie mija się z celem, gdyż i tak muszę kupić dźwiękówkę - to czego teraz używam to karta dźwiękowa chyba jedynie z nazwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłbyś MS40 to nie potrzebujesz nic ponad integrę z wyjściem SPDIF. Jeśli kupiłbyś dobre kolumny z wejściem analogowym to w ten czas warto dokupić dobrą kartę dźwiękową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z mojej strony było mam nadzieję dosyć jasne.

Chciałem się dowiedzieć, czy znajdę za te pieniądze coś lepszego od Microlabów solo 6c - a najchętniej trochę "mniejszego".

 

Interesuje mnie przede wszystkim jakość dźwięku. Pieniądze, które mogę przeznaczyć na ten cel (1000zł) zostały już niejako "spisane na straty". Dlatego też nie wiem dlaczego miałbym kupować te MS40 i podłączać je pod integrę - dźwięk w moim rozumowaniu nie ma żadnego prawa być lepszy.

 

Ponawiam więc pytanie: Czy znjadę coś lepszego za tą cenę od Microlabów solo 6c? (Najchętniej gdyby to były mniejsze od nich monitory.)

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda są powyżej zakładanego budżetu ale polecam posłuchać Alesis M1 Active MKII. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością (szczególnie w relacji do ceny).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do alesis bardzo by wypadało kupić kartę z wyjściami zbalansowanymi + porządny regulator głośności ... a tutaj to będą kwoty przekraczające 1,5 tys. za kolumny + osprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za nieporozumienie, tym razem faktycznie mogliście mnie źle zrozumieć.

 

Na głośniki mam do wydania ~500zł - (drugie 500 idzie na dźwiękówkę).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Na głośniki mam do wydania ~500zł - (drugie 500 idzie na dźwiękówkę).

 

Ja bym radził zmienić proporcje - kolumny ~800 + karta wewnętrzna ~200. Te Swans kosztowały kiedyś ~800zł ... ale ktoś wpadł na pomysł podniesienia ceny :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 12 Sty 2010, 14:39

 

>>Na głośniki mam do wydania ~500zł - (drugie 500 idzie na dźwiękówkę).

>

>Ja bym radził zmienić proporcje - kolumny ~800 + karta wewnętrzna ~200. Te Swans kosztowały kiedyś

>~800zł ... ale ktoś wpadł na pomysł podniesienia ceny :/

 

Ale w tym problem niestety, że muszę zewnętrzną kartę kupić. Tak jak napisałem myślałem o M-Audiophile USB, która podobno gra bardziej "muzykalnie" o tańszego konkurenta E-MU 0202 USB, którego też brałem pod uwagę. Może coś przeoczyłem, albo nie zrozumiałem.. Jaką kartę zewnętrzną Wy byście mi doradzili? Może faktycznie nie ma sensu kupować lepszej niż za ~200zł, ale prosiłbym o wyjaśnienie takiej decyzji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiesz na:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offtop

Płakać mi się chce jak widzę że w USA D1080MKII kosztują ~400zł a w Polsce prawie 1.000.

 

W sumie to zastanawiam się czy nie "szarpnąć się" na te Swansy. Wtedy mógłbym przeznaczyć naprawdę już maksymalnie 200zł na zewnętrzną kartę dźwiękową.

 

Jakie rozwiązanie będzie lepiej grało?

 

M-audio Audiophile USB + Microlaby Solo 6c

czy

Swans D1080MKII + karta dźwiękowa za max. 200zł

 

Aha i jak to jest z odsłuchem, czy Microlaby nadają się do bliskiego odsłuchu, a D1080MKII do "dalszego"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D1080MKII nadają się do bliskiego odsłuchu tak jak SOLO ... swojądrogą skąd info że D1080MKII kosztują 400 PLN ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 12 Sty 2010, 17:25

 

>D1080MKII nadają się do bliskiego odsłuchu tak jak SOLO ... swojądrogą skąd info że D1080MKII

>kosztują 400 PLN ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - 125 dolców.

 

Oczywiście nie wysyłają do Polski - zresztą pewnie i tak wysyłka kosztowałaby ze 200dolców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo jest promocja 50%:

 

PRICING:

MSRP: $249.00 set

Special Price: $125.00 set

 

... w takim razie u nas powinno się dać kupić je teraz za 475 PLN ;) Może skontaktuj się z infosoft czy coś na ten temat kumają czy są za bardzo zajęci zdzieraniem :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Special Price: $125.00 set

za taką cenę to i ja bym wziął :)

może jest tu na forum ktoś życzliwy, kto regularnie jeździ do stanów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie kupuj czasem solo. Ja kupiłem i o ile pierwsze wrażenia z użytkowania pozytywne to w miarę użytkowania suchy dźwięk bez wyrazu wysokie kłują w uszy. Nie wiem dlaczego właściciele tych solo 7c tak się nimi podniecają na forach internetowych... Potrafię docenić dobre audio ale w muzyce z solo brakuje duszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piniu2906 - że co proszę? Wygrzałeś porządnie te solówki? Jeśli uważasz, że to wciąż nie jest najlepszy zakup do 500zł to proszę podaj mi coś lepszego, nowego, z gwarancją za taką kwotę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SMSL Q5 Pro ♪ Magnat Quantum 673 ♪ Google Chromecast Audio ♪ Technics SL-Q3 ♪ Koss Porta Pro ♪ Philips TAPH805BK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 500 złotych to bardzo dobry wybór ale mnie chodzi o porównanie tych solo 7c do prawdziwego systemu audio. Jako głośniki komputerowe mogą dostarczyć dużo frajdy ale do systemu hi-fi za powiedzmy 3 kafle to nie mają porównania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche się pomyliłem bo rzeczywiście autor wątku chcaił coś do 500zł, a ja tu wyskakuje z systemami za 3 tys. Sorry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu zapomniał, że mówimy o nowych kolumnach aktywnych za 500zł. W tym przedziale ciężko znaleźć coś lepszego od solówek (które po modyfikacji są jeszcze raz tak dobre.. umownie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALTON, 9 Lut 2010, 08:07

 

>Ktoś tu zapomniał, że mówimy o nowych kolumnach aktywnych za 500zł. W tym przedziale ciężko znaleźć

>coś lepszego od solówek (które po modyfikacji są jeszcze raz tak dobre.. umownie).

 

Korzystając z okazji mam pytanie - jak na tle Solo 7c oceniasz Behringery MS40?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak na tle tych Behringer grają Samson MediaOne 5a (536zł)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zastanawiam się na zakupem Microlabów Solo 6C tylko nie jestem pewien czy nadadzą się do mojego pokoju bo miałbym mały problem z ich rozstawieniem.

 

Kolumny grałyby w pomieszczeniu o powierzchni 9m^2, stałyby na biurku i odstęp pomiędzy nimi wynosiłby ok 1,8m. Od tylnej ściany mógłbym je odsunąć zaledwie na 10cm, myślicie ze ta odległość będzie wystarczająca? Czy może lepiej szukać czegoś z BR na przedniej ściance?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedziec

 

jak ja dosunę je do ściany to dźwięk mi sie mocno spłyca..ale u mnie stoją na standach i rozstawione

metraż maluśli, u mnie to 24 metry

ale w sumie zawsze możesz sprzedać :-)))

 

zdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstaw 1,8 metra jak na monitory to sporo. Tylko 10 cm od tylnej ściany będzie raczej mało, szczególnie że to kolumny z tylnym bassreflex (będzie podbity bas i nieco rozmyty - tak mam nawet na kolumnach z przednim wylotem jeśli stoją "na ścianie").

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedzi :) Microlabów na razie jeszcze nie zamówiłem bo szukam używanych kolumn i wzmacniacza ale idzie mi to średnio wiec zapewne w przyszłym tygodniu zamówię 6C.

 

Właśnie obawiam się cały czas tego zbyt małego odsunięcia od ściany, ale może jak już będą u mnie to uda się wymyślić jakiś lepsze ustawienie :)

 

Mam pytanko, czy w moim przypadku mata wygłuszająca typu "piramidki" ustawiona bezpośrednio za kolumną (BR z tyłu) poprawiłaby kontrole basu i jego jakość? Czy pozwoliła na zmniejszenie odległości od ściany bez utraty jakości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mata wytłumi odbicia wyższych częstotliwości ... niższych raczej specjalnie nie ruszy. (czyli ... pomoże .... ale nie na bas)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.