Skocz do zawartości
IGNORED

LP z USA


mgr321

Rekomendowane odpowiedzi

Dostanę prezent w postaci płyt 20xLP z USA,a w związku z tym wysyłka bedzie przez osobę prywatną. Czy ktoś ma dośiadczenie jak celnicy podchodzą do takich paczkek (cło, Vat....)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedyncze używane płyty nie są clone (dziwny wyraz :)) Ale w przypadku większej ilości może być różnie ponieważ naliczenie cła i VATu zależy od wartości przesyłki (istnieje graniczna kwota zadeklarowanej wartości). Ja kiedyś kupiłem 3 płyty i koleś zadeklarował ich faktyczną wartość w związku z czym mi je oclili. W przypadku zakupów z Chin (co prawda chodziło o drobny sprzęt a nie płyty) urząd celny zatrzymywał przesyłkę oznaczoną jako gift z niską wartością i wysyłał mi zapytanie co to ma być.

Jeżeli jest to rzeczywiście prezent a nie zakup to musisz wtedy oświadczyć to na piśmie i uzasadnić kto i z jakiej przyczyny ten prezent Ci przysłał. Bardzo się nie czepiają. Myślę że jeżeli zadeklarujesz odpowiednio niską wartość tych płyt ( jeśli są używane to trudno wyznaczyć jakąś niepodważalną cenę ) to powinny przejść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia ;-) niech ta osoba prywatna wpisze wartość 9$ i napisze "Used LP records" i w info na p[apierach po polskiemu "Plyty winylowe uzywane". Paczuszka doleci bez problemów :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli w paczce nie będzie faktury, paragonu tudzież innego potwierdzenia zakupu to jak celnik może Ci udowodnić że płyta nie jest używana? ;-) Spokojnie mase winyli sprowadziłęm i te nowe/używane też przeyleciały :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róbcie jak chcecie :-] jak dotąd nie miałem żadnych problemów (bo i na jakiej podstawie ktokolwiek będzie zaglądał do paczki której wartość jest podana poniżej okreslonego progu i zadeklarowany gift towar uzywany). Broń Boże nie chcę się wdawać w polemiki, dyskusje na temat kwetii celno podatkowych :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.