Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w złożeniu zastawu - do około 5000 pln


andyyyy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

 

Stoję przed dylematem wyboru sprzętu audio-video.

W pierwszej kolejności chcę kupić amplituner KD i kolumny (5+1 lub 5).

W późniejszym okresie zainwestuję w DVD i ewentualnie wzmacniacz do stereo. Wyczytałem, że niektóre amplitunery umożliwiaja poprzez wyjście pre-out podłączenie wzmacniacza do stereo.

Wertuję forum i paradoksalnie wiem... coraz mniej. Z góry więc dziękuję za wszelką pomoc i sugestie.

Pomieszczenie w którym będzie sprzęt ma 20 m2.

Sprzęt ma służyć do odtwarzania:

- muzyka z komputera - format MP3,

- filmów DIVX,

- TV SAT - jedna z platform cyfrowych,

- CD Audio

- DVD.

 

Procentowy udział muzyka/film to 50/50.

 

Wymagania amplitunera:

1. Na pewno potrzebuję wejścia USB do podłączenia dysku zewnętrznego/i-Poda/pendriva.

2. Potrzebna akceptowalna jakość odtwarzania stereo.

3. Byłoby super gdyby amplituner miał wejście LAN do podłączenia komputera - ale w tej cenie to chyba niemożliwe.

4. Możliwe wyjście pre-out do podłączenia wzmacniacza stereo (zakup w późniejszym terminie).

 

Wymagania kolumny:

5. Na tę chwilę kolumny będę musiał umieścić na jednej ścianie - po planowanym remoncie będę je mógł rozstawić.

6. Nie potrzebuję dużej mocy - drewniane podłogi nie pozwalają na szaleństwo w tym zakresie.

7. Sub niekonieczny (przynajmniej na razie).

8. Dobre dopasowanie i współpraca z amlitunerem.

 

Granica cenowa na amplituner i kolumny jakieś około +/- 5000.

Sprzęt ma być nowy z gwarancją.

 

pozdrawiam

andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ta kwota nie jest taka mała,ale problem bedzie z nowym amplitunerem i kolumnami.Możesz kupic z nowych tylko Denon 1910 brak w nim pre-out.Yamaha RX-V 765 od biedy może byc,Marantz SR 6003 chyba jest za 2499 na Allegro,no i Onkyo 706,707 czy jak ci sie uda to 805 ale ten ostatni to już chyba nie nowy.Amplitunery sredniej klasy,jest jeszcze Harman AVR=255,260.Nie ma tu wybitnego ale tylko takie kupisz za max 2500 pln,bo reszta to muszą byc kolumny i te 2500 to może byc troche mało.Pamiętaj że kolumny śą nawet ważniejsze od amplitunera.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo radzę 5.1 (nie 5.0), zestaw bez SW jest niepełny. Zawsze w określonych zastosowaniach możesz go wyłączyć, ale są takie, gdzie jest on niezbędny.

 

Pisałem na Forum, że KD i muzyka wymagają zupełnie innych i (co najważniejsze) inaczej rozstawionych głośników. Podane przez Ciebie proporcje 50/50 wydają się stawiać dylemat, ale jest on tylko pozorny.

 

Moja rada, z własnego doświadczenia: skonfiguruj zestaw głośników pod kątem do zastosowań muzycznych. I używaj tego również do filmów.

 

(1) Sam (i zaproszeni goście) będziesz zdumiony jak rewelacyjny może być dźwięk filmowy i jak spektakularne efekty przestrzenne.

 

(2) Natomiast muzyka słuchania przez filmową konfigurację głośników brzmi źle, żeby nie powiedzieć: fatalnie.

 

Konfiguracja muzyczna jest bardziej uniwersalna, acz droższa. Wynika to m.in. również z faktu, że wielokanałowy odsłuch muzyki stawia znacznie wyżej poprzeczkę wymogów jakościowych niż kino domowe. Dodać należy, że również bezlitośnie obnaża wszelkie niedoskonałości i błędy techniczne popełnione przy nagrywaniu.

 

W trakcie dyskusji na Forum - inni prezentowali analogiczny punkt wiedzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podłącze się pod wątek Andyyyy bo podobny budżet mam w tej chwili na KD i podobne amplitunery biorę pod uwagę jak wymienione w tym wątku.

Prawie zdecydowany jestem na Yamaha rx-v765. Co sądzicie o połączeniu Yamahy z Wharfedale Diamond 10?

Przy czym myślę żeby jako fronty były podstawkowe 10.1 a na tył 10 SR. W zestawach 10.1 proponowane są na tył.

Ma to grać w około 25 metrach ale część to aneks kuchenny ze ścianką oddzielającą więc tak naprawdę nie jest to duży metraż.

Ma takie połączenie sens?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keff, 10 Sty 2010, 19:49

 

>Witam,

>Podłącze się pod wątek Andyyyy bo podobny budżet mam w tej chwili na KD i podobne amplitunery biorę

>pod uwagę jak wymienione w tym wątku.

>Prawie zdecydowany jestem na Yamaha rx-v765. Co sądzicie o połączeniu Yamahy z Wharfedale Diamond

>10?

>Przy czym myślę żeby jako fronty były podstawkowe 10.1 a na tył 10 SR. W zestawach 10.1 proponowane

>są na tył.

>Ma to grać w około 25 metrach ale część to aneks kuchenny ze ścianką oddzielającą więc tak naprawdę

>nie jest to duży metraż.

>Ma takie połączenie sens?

---

Szału nie będzie, ale od biedy da radę. Ja bym jednak pomyślał o większych Wharfedale'ach - w końcu jest ich cała seria do wyboru do koloru co komu pasuje ;-)

 

Autorowi wątku polecił bym zestaw Dali z Concept 6 na front (kosztuje jakieś 2700zł) plus amplituner Denon AVR-1910 (niestety nie posiada on USB ani Pre-out). Jeżeli chodzi o USB to jest teraz niemal w każdym odtwarzaczu Blu-ray, który zapewne będzie kolejnym zakupem. Niestety dziwna jest polityka producentów jeżeli chodzi o wyjścia Pre-out, bo montują je teraz jedynie w wysokich modelach, które akurat grają znacznie lepiej, a w tych niższych rzadko kiedy, a przecież to właśnie tu przydałoby się zamienić słabe końcówki mocy na coś porządnego stereo.

 

Rozwiązanie, aby pozostać wyłącznie przy porządnym stereo (a za kwotę 5tyś. da sie już takie złożyć) jest również bardzo dobre jednak przy proporcjach 50 na 50 i do telewizji amplituner jest bardziej uniwersalny, a stereo to już zabawa dla wtajemniczonych (odpowiedni dobór wszystkiego z kablami włacznie i odpowiednie pomieszczenie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabbeat83, 11 Sty 2010, 12:23

 

>Autorowi wątku polecił bym zestaw (...) plus amplituner

>Denon AVR-1910 (niestety nie posiada on USB ani Pre-out).

 

A ja bym odradził. Jeśli Denon to AVR-2310 ... taniej wyjdzie ONKYO 607 lub Yamaha 765 albo 663 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A ja bym odradził. Jeśli Denon to AVR-2310 ... taniej wyjdzie ONKYO 607 lub Yamaha 765 albo 663

 

Obie Yamahy mają pre-out więc chyba będą lepszym wyborem niż Denon 1910.

Kyle a co ty sądzisz o połączeniu Yamahy 765 z Wharfedale Diamond 10.1? Faktycznie będą za małe na fronty w moim przypadku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Wharfedale 9.1 ... i sprzęt tej firmy ma dobry stosunek cena/jakość. ... a podobno nowe 10-tki są lepsze.

 

Co do wielkości ... ponownie odniosę się do 9.1 z 5" wooferem - dobry sprzęt ale do bliższego pola raczej. ... choć z drugiej strony gdyby mocno odciążyć aktywnym subem (wysoko ciąć).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 11 Sty 2010, 13:38

>Co do wielkości ... ponownie odniosę się do 9.1 z 5" wooferem - dobry sprzęt ale do bliższego pola

 

odległość kolumn od miejsca odsłuchu to jakieś 3 metry, może nawet mniej.

Z większym wooferem to model 10.2 ale różnica w cenie to prawie 500pln..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bylbym za amp Onkyo 60x,70x,805 jesli znjdziesz nowy swietny :) A kolumny fakt cena do jakosci Wharfedale wypadaja przyjemnie model 10.4 sluchalem i uwazam ze sa przyjemne. Z usb w amp zrezygnuj bo to tylko Pioneer albo wysokie modele Yamahy i Onkyo. USB bedziesz mial w DVD lub w BlueRay. Lub sprawdz czy miescisz sie w budzecie: Onkyo 905 ktore zdecydowanie jest najlepsze z tych o ktorych tu mowimy ma neta i usb i gra bardzo dobrze w stereo, nigdy nie braknie Ci mocy (ok. 3500zl allegro) i dobierz do tego zestaw tych Wharfedale Diamond z serii 10. Bedziesz na prawde mega zadowolony :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5z0p3n, 12 Sty 2010, 14:14

>Onkyo 905 ktore zdecydowanie jest najlepsze z tych o których tu mówimy

Dzięki za tą propozycje. Może andyyyy skorzysta, bo dla mnie to całkowicie poza budżetem niestety. Innym Onkyo się przyjże.

Co do kolumn to jeszcze wezmę pod uwagę Monitor Audio - BR2 na front, BR1 na tył i BR-LCR jako centralny.

Ponoć MA dobrze zgrywają się z Yamahą, więc będę chciał taki zestaw posłuchać.

Martwi mnie jedynie te BR1 - mieszczę się w budżecie z nimi ale wydaje mi się, że 1k za same tyły to trochę sporo w stosunku do ceny frontów (1,3k) i do tego mają bass-reflex z tyłu a na pewno będą zawieszone na ścianie.

Jak wybiorę inne tyły dużo stracę na ogólnym zestawieniu? Może macie jakieś propozycje w kwocie ok. 600-700zł.

Andyyyy jak ty się zapatrujesz na propozycje forumowiczów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.