Skocz do zawartości
IGNORED

MAGIA LASERDISC


Amaroc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To nie żaden temat tabu. Po prostu, z powodu ceny nie przyjął się nad Wisłą. A skoro się nie przyjął, nie ma fandomu. Widziałem właśnie Terminatora bodajże 2 i dżwięk rzeczywiście zrobił na mnie wrażenie. Tyle, że w tamtych czasach. Jak wspominam, to przegnawszy mgiełkę sentymentu, nie podskoczyłby do porządnego DVD z dts-em ani tym bardziej do DVD z True HD. Dletego większość ludzi nie szuka, nie kupuje i wogóle nie myśli o LD. Ot, urocza ramotka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie o jednym - ścieżka dźwiękowa THX była dosłownie przeniesiona z wersji kinowej (bez mastera THX HOME) i choć tylko AC-3 344kbs, to tak nienaturalnie wyżyłowana, żeby w kinowych kubaturach zagrało efekciarsko. Puszczając taką realizację w domu, skarpetki zsuwały się same ...

Teraz, gdy bitrate Audio osiąga 10-15 Mbs, to cała zabawa leży w rękach realizatora dźwięku.

 

LD miałem kilka (9250,909,919) i niestety, wraz z pojawieniem się większego wyboru płyt DVD,

lepszej jakości (wątpliwe po pierwszych porównaniach) rozstałem się z tą technologią ... choć sentyment pozostał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Witam !

Wiem że w tym wątku nic się nie dzieje od pół roku, ale ja go dopiero zauważyłem.

 

Widzę kolego Amaroc że zostałeś zakrzyczany przez ludzi, którzy chyba nie zrozumieli o co tak naprawdę Ci chodziło. Myślę że nie miałeś na myśli udowodnianie wyższości trzydziesto dwu letniego systemu nad dzisiejszym na przykład Blu-ray’em.

Ja mam Blu-ray’a, mam też HDDVD i nie przeszkadza mi to żeby mieć Laserdisc i ponad 80 filmów w tym formacie, bo po prostu sprawia mi przyjemność ich kolekcjonowanie.

 

Pozdrawiam

Mikołaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!.. Miło słyszeć że ktoś tu jeszcze zbiera płyty Laserdisc,.. dla mnie to też fajne hobby i jestem posiadaczem około 50-ciu płyt oraz dwóch odtwarzaczy. Ciągle "poluję" na nowe nabytki które później sprawiają mi radość. Jakości obrazu i dźwięku nie ma co porównywać z Blu-ray, to nie ta klasa, ale jeśli chodzi o DVD to w niektórych przypadkach nie tylko można, a nawet jakość ta jest porównywalna.. W połowie lat 90-tych Laserdisc był najlepszym medialnym nośnikiem i jeszcze dziś ma do zaoferowania wiele, zwłaszcza jeśli chodzi o ilość dostępnej treści. Jednak w tym wszystkim nie o to obecnie chodzi, tylko o kolekcjonerską pasję jako miłośnika kina i techniki,.. zakładając ten wątek to właśnie miałem na myśli...:-).. Może pochwalicie się swoim sprzętem i płytami?..:-).. Pozdrawiam:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amaroc, 12 Sty 2010, 15:44

 

>Król królów.. Pioneer HLD-X0 Muse Hi-Definition LaserDisc Player..:-)

 

 

Kosztował równowartość średniej klasy samochodu, a dzisiaj już za 300 pln. można nabyć

playerek BD, który jakością audio/video zmiata króla z tronu ... :)

 

Smutne, ale prawdziwe ... Sentyment pozostał, choć ciężko to racjonalnie wytłumaczyć. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do odważania płyt już od kilku lat używam Pioneer’a CLD-2950. Myślę że jest to jeden z bardziej wszechstronnych odtwarzaczy, bo tak naprawdę da się na nim odtworzyć wszystko. Jedyna rzecz której mu brakuje to wyjście AC-3, ale jak udało mi się kupić (a nie jest łatwo) AC-3 demodulator (Yamaha ADP-1) to dorobiłem mu to wyjście i wszystko gra.

Z takich ciekawszych płyt to mam na przykład japońskie wydanie Terminatora 2 w wersji „squeeze”, Nóż w Wodzie Polańskiego po polsku z japońskimi napisami. Mam też Laserdisc a w zasadzie LaserVision z filmem Raise the Titanic. Film generalnie jest nie za ciekawy ale ta płyta ma 28 lat i wciąż coś widać ! Nie ma na niej indeksów, a czas wyświetlany przez odtwarzacz jest z dokładnością do jednej minuty.

Pozdrawiam

Mikołaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z Was chciałby posmakować tematu LASERDISC, to mam do odsprzedania player PIONEERA, a

takż kilka "cennych" krążków o średnicy 30cm:

 

TERMINATOR 2

BŁĘKITNA LAGUNA

BON JOVI - LIVE

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

STRANGE DAYS

MISSION IMPOSSIBLE

CON AIR

NAKED MISS RTL. (ładne panie)

 

Chętnie w komplecie, bo łatwiej wysłać, ale w Warszawie możliwy odbiór osobisty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CLD-2950 to najlepszy model sprzedawany w europie, gratuluję!, kilkakrotnie mi już uszedł na aukcjach,.. chociaż posiadam takowy ale uszkodzony. Natomiast do użytku na codzień posiadam dwa: Marantz LV-510 (tylko NTSC) i Pioneer CLD-1950 (NTSC/PAL).. oba modele nie mają wyjścia AC3, jedynie stereo... Ten demodulator to droga zabawka,.. na e-bay "chodzi" powyżej 150$... no ale efekt musi być ciekawy... Jeśli to nie tajemnica to jak dorobiłeś wyjście AC3???.., ciągle kupujesz płyty czy uważasz już zbiór za zamknięty?..

W mojej kolekcji jest niewiele filmów ponieważ jedyne jakie mam to dostałem od sprzedającego odtwarzacze darmo,.. kilka THX-ów i dokumentów,.. ale to się jeszcze zmieni,..:-) interesują mnie przede wszystkim filmy nie wydane na DVD.. Zbieram płyty z muzyką ilustracyjną, elektroniczną oraz popularne w latach 80-tych tzw. wisual music..

Pozdrawiam .. Zdzisek:-)

 

 

ps. BoDeX.. który model odtwarzacza masz do sprzedania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Cierpię na chroniczny brak czasu więc dopiero teraz się odzywam.

Ja przez dłuższy czas polowałem na Pioneer’a CLD-D925, bo pierwszy CLD-2950 którego kupiłem był uszkodzony. W końcu kupiłem takiego samego, a ten stery leży pod łóżkiem jako magazyn części zamiennych.

Na ten demodulator też polowałem dosyć długo aż w końcu kupiłem go za jakieś 40 dolarów, bo koleś który go sprzedawał nie wiedział co to jest i umieścił go w złej kategorii, więc nie miałem dużej konkurencji.

Dorobienie AC-3 jest dosyć proste, ponieważ z braku miejsca umieszczono strumień DD na prawym analogowym kanale, więc cały tor do odczytania go z dysku istnieje, trzeba tylko wyprowadzić sygnał przed całą obróbką audio, bo po niej on już się nie nadaje, bo jest za bardzo „okrojony”. Tu masz link jak to zrobić w CLD-1950

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Płyty kupuje cały czas. W mojej sytuacji jest mi trochę łatwiej, bo mieszkam w Anglii a tu był największy rynek Laserdisc w Europie. Na tutejszych giełdach staroci od czasu do czasu trafiam na jakieś płyty. Nie ma ich za dużo i nie są drogie (około 1 funta za sztukę) więc biorę nie patrząc w ogóle co to jest. W zeszłym roku tym sposobem kupiłem jakieś 15 sztuk w tym np. amerykańskie wydanie Króla Lwa w wersji CAV z AC-3 i dodatkową płytą z dodatkami. Oczywiście kupuję też na eBay jak chcę coś konkretnego.

Pozdrawiam

Mikołaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Nie jestem znawcą tego tematu, ponieważ o istnieniu tych płyt dowiedziałam się może 2-3 lata temu. Ciężko dostać dobry odtwarzacz za niewielką cenę, jednak udało mi się kupić Sony MDP 850D za grosze. W serwisie RTV mi go sprawdzili ,,nasmarowali" to co trzeba i teraz nawet mój brak niedowiarek jest pod wrażeniem działania tego urządzenia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam fanów dużego krążka.

Mam do sprzedania odtwarzacz LD Pioneer CLD-1600. Made in Japan. W dobrym stanie, z pilotem i instrukcją obsługi (angielski, niemiecki, włoski, francuski).

Zainteresowanych proszę o kontakt na PW.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Witam!

 

Szkoda, ze w temacie LaserDisc od ponad pół roku nic się nie dzieje. Może damy radę odkopać go raz jeszcze? Chcę dołączyć do grona posiadaczy LD i kolekcjonerów ciekawych płyt. Może odezwą się osoby, które chciałyby sprzedać sprzęt w dobrym stanie? Wiem, ze niektórzy mają nawet dwa, trzy odtwarzacze więc może z czasem zechcą "podzielić się" z innymi:-)) Czy poza serwisami aukcyjnymi istnieją jakieś źródła zakupu takich urządzeń? Podobno ostatnie odtwarzacze LD wypuścił na rynek Pioneer w 2009 roku! To znaczy, że można dostać nawet 2-3 modele!

 

A teraz z Waszego doświadczenia. Czy warto inwestować w bardziej zaawansowany model (automatyczne odtwarzanie obydwu stron płyty itd.) czy lepiej w jak najprostszy? Ostatnio rozmawiałem z serwisem i dowiedziałem się, że jeśli moduł lasera jest "wykończony" to w odwarzaczach LD nie ma większych szans na naprawę - z powodu braku części i zamienników. To prawda, czy istnieją jeszcze jakieś możliwości? Jakie firmy polecacie? Czy faktycznie tylko Pionner, Sony czy może również Denon, Telefunken itp.?

 

Mam nadzieję, że ktoś się odezwie i ten ciekawy temat znowu odżyje!!!

 

Pozdrawiam

Gryphon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby też wspomnieć o zacnej firmie Runco - wybitny specjalista od projektorów, ale także i w temacie Laser Disc miał swoje osiągnięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gryphon, mam nadzieję że zbieractwo treści na laserdiscach da Ci dużo satysfakcji, podobnie jak mnie.. Jeśli chodzi o zakupy to na pierwszym miejscu Pioneer, drugie Marantz, trzecie Sony itd.. Pamiętaj że ok. 85% wszystkich płyt wydanych było w formacie NTSC, a ok. 15% w PAL, tak też ważniejsze od marki jest to aby odtwarzacz był w miarę uniwersalny, jakkolwiek możesz kupić dwa, jeden europejski PAL, a drugi NTSC.. Na E-bay spokojnie znajdziesz coś dla siebie za rozsądne pieniądze.. może jedynie będziesz musiał kupić zamiennik napięcia 110V/230V to koszt ok. 45 PLN... Nowe odtwarzacze dystrybuowane były przez Pioneer-a do końca produkcji poza oficjalną ofertą, poprzez sieć Amazon, oraz jakąś firmę z Hong Kongu ale w tej chwili nie pamiętam nazwy,.. zresztą może Amazon ma jeszcze w ofercie?... Odtwarzanie drugiej strony bez odwracania płyty to drugorzędna funkcjonalność, bez której można się obejść, zresztą nie działa to niezauważalnie tylko rozruch drugiej strony trwa jakąś chwilę, wiem bo akurat mój Marantz to ma.. Mam nadzieję że te rady się Tobie jakoś przydadzą.. Może inni użytkownicy forum coś dopowiedzą.. Zatem życze udanych zakupów, i owocnego polowania na Laserdisc-owe "perły z lamusa" - jest w czym wybierać.. Daj znać co tam udało Ci się kupić!.. Pozdrawiam Amaroc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Cieszę się, że temat znowu żyje - bardzo miło widzieć także jego Autora!:-) Dziękuję za porady - Pioneer, Marantz, Sony, postaram się:-) Widziałem też Panasonica i Technicsa (to oczywiście ta sama firma ale inna marka). Ebay... patrzyłem ale póki co na rozsądną cenę nie trafiłem:-( Chyba, że 600 czy 900 zł + spore koszty przesyłki z USA to takie właśnie (nie mam aż takiego rozeznania). Kiedyś widziałem na rodzimych aukcjach kilka (wydawało się) ciekawych modeli w cenach oscylujących w granicach 100 -150 zł. No i pozostaje pytanie ile taki zakup będzie działał... Amaroc od jak dawna posiadasz Marantza i w jakiej kondycji jest jego laser i mechanika? Kiedy odtwarzacz przestanie czytać to... w zasadzie po wszystkim, prawda?

 

Osobiście nastawiam się na sprzęt europejski tzn. oryginalnie 230V oraz od razu NTSC/PAL "w jednym" odtwarzaczu:-) Czy warto zwrócić uwagę na konkretne modele danej firmy czy nie ma to większego znaczenia? Przy okazji czy Twój Marantz Amaroc jest "amerykaninem" na 110V czy "europejczykiem"? Napisz coś więcej o tym sprzęcie (model, jak go kupiłeś, za jaką cenę).

 

Jeśli chodzi o "perły z lamusa" w wersji LD to istotnie są fajne rzeczy:-) Już znalazłem kilka tytułów (koncert i wydawnictwa muzyczne), których nie ma na DVD (tylko VHS i LD, czasami jeszcze Betamax). Już nie mogę się doczekać fajnego i sprawnego odtwarzacza!

 

To na razie tyle. Pozdrawiam:-)

 

Gryphon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gryphon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenzura? A wydawało mi się, że odpowiednim miejscem do zamieszczania komercyjnych ofert jest dział "Ogłoszenia"... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie cenzura, okazało się że to na specjalne życzenie autora:-) A tak przy okazji - gdzie na tym Forum jest dział "Ogłoszenia", bo jakoś nie widzę:-)

 

A wracając do głównego tematu. Jak to jest z tymi formatami LD? Mam na myśli CAV, CLV i CAA. Czy większość odtwarzaczy czyta wszystkie wersje płyt? A może wśród płyt jedne z rodzajów występjue najczęściej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, to jakiego systemu jest płyta nie ma znaczenia, jedynie gdybyś posiadał jakiś wybredny model wyprodukowany przed latami 90-tymi, a więc stary, to miałbyś problem z odtwarzaniem... wszystkie nowsze modele sobie spokojnie z tym poradzą,.. co zaś do technicznych oznaczeń rodzajów płyty to dla pełnometrażowych filmów przeważnie wybierano CLV, bo wtedy na obu stronach pomieszczono niemal 2 godziny materiału video.. a więc jest to tak:

 

CLV (Constant Linear Velocity)

 

Oznacza, że płyta jest nagrana w tzw. extended play'u a na jednej stronie mieści się 1 godzina filmu. Laser czyta taką płyte od strony wewnętznej do zewnętrznej. Odtwarzacz zwalnia, tak że każda klatka obrazu zajmuje tyla samo miejsca. Płyty nagrane w ten sposób nie oferują specjalnych efektów na zwykłych odtwarzaczach a jedyne dostępne to pauza, szukanie fragmentów, oraz odczytywanie od wybranego momentu. Ostatnio pojawiły się odtwarzacze, które w sposób cyfrowy obsługując obraz umożliwiają dokonanie idealnej stop-klatki oraz płynnego przewijania. Przykładem takiego odtwarzacza jest Pioneer CLD-925.

 

CAV (Constant Angular Velocity)

 

Oznacza, że płyta jest nagrana w standard play'u i oferuje nam tylko 30 minut na jednej stronie. Format ten jest najczęściej wybierany do specjalnych edycji filmowych, oraz np. programów przyrodniczych oraz ogłoszeń, czy też tzw. The making of... czyli do pokazania jak dany film był kręcony, co się działo za kulisami... etc. W tym formacie płyta obraca się ze stałą prędkością prez cały czas. Na tego typu płytach mamy dostępne wszystkie funkcje odtwarzacza, tj. czysta stop-klatka, płynne przeglądanie materiału z róznymi prędkościami do przodu i do tyłu, możliwość obejrzenia każdej klatki filmu osobno, oraz ponadto funkcje standardowe takie jak: przeszukiwanie płyty po chapterach, włączanie lub skakanie do odpowiedniego fragmentu poprzez podanie czasu względem początku materiału.

 

Chapter

 

Odpowiednik podziału na sceny na płycie DVD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model był produkowany do 2009 roku (zdjęcie z oficjalnej strony Pioneer-a), jest to hybryda odtwarzacza Laserdisc i DVD...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, moderator nie pozwala na umieszczenie zdjec mojego LASER DISC-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yamnick
Zdjecia jak najbardziej, ale od ogloszen jest odpowiednie podforum. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

A to moje cacko, PIONEER CLD-900

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

ja mam jeszcze kolekcje zdaje sie 30-40 filmow na laserdysku, kilka fajnych wydan w THX. Moze ktos bylby zainteresowany??Ja raczej do tego formatu nei wroce, szkoda mi ich bo stoja i sie kurza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.