Skocz do zawartości
IGNORED

rózne źródła stereo kontra sygnal tv


binfin

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

posiadam podlaczony tv do wzmacniacza stereo analogowym wyjsciem interkonektem oehlbacha.

do tv podlaczony jest dekoder cyfry+ kablem hdmi. nie bylo by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, ze jakosc dzwieku z tv jest nieporownywalnie wyzsza niz z jakiegokolwiek innego zrodla podlaczonego do wzmacniacza, takie jak: sony cdp-202es, marantz cd-53, marantz cd-63, o tunerze nie wspomne ;)

dzwiek z tv jest lepszy na kazdej plaszczyznie, moje pytanie brzmi: jak to mozliwe, zeby zwykly tv byl lepszy niz budzetowy kompakt??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym rozwiazaniem byloby to uslyszec. po pierwsze: szersza scena, przesliczna gora, zadnego piasku. niski, szybki bas ale zadnego dudnienia, choc pomieszczenie nie jest najlepiej zgrane. choc to tylko stereo, dzwiek otacza sluchacza, zarowno efekty filmowe, jak i czysta muzyka. bez zadnego problemu slychac skad gra dany instrument. zyczylbym sobie zeby tak gralo cd.. :) choc gra tez calkiem niezle, ale o klase nizej niz.. TV :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest po prosu głośniej ?

Poza tym pewnie dowalono kompresji i włączono przycisk loudness, żeby "dynamiczniej" brzmiało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że te cedeki ci się nie zgrały z wzmakiem a może kabelek ;). ale faktycznie dźwięk z c+ mam philips prv jest zadowalający polecam MTV HD i MEZO ale dźwięk i tak nie jest lepszy niż cd czy gramofonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nic z tych rzeczy. nie uzywam podbicia, zreszta w 302 nada nie ma takich gadzetow.

najlepiej slychac ta roznice na sountrackach na koncu lub poczatku filmu, kiedy leci czysty podklad. oczywiscie mtv czy vh1 tak samo. gatunek muzyki nie ma tu znaczenia, jest po prostu lepiej, a ja tylko pytam dlaczego?

w obecnej chwili najwiecej slucham wokalu, chillout i przeboje lat 80.

a tak to wyglada, moze tutaj bedzie jakas wskazowka..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

binfin

 

Polacz CD ze wzmacniaczem tym oehlbachem i sprawdz jak zagra moze bedzie jakis cud ? ;)

Az mi sie nie chce wierzyc w to co piszesz chyba kupie ten kabel i podlacze mojego tv do lampy moze bedzie prawdziwy HI END juz :]

 

Ps. mam takia szafke pod moje graty tylko w jasnym kolorku i nad nia tv tak jak Ty ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałem że ten tor audio wygląda tak C+..kabel hdmi..TV..ic..wzmacniacz,co dla mnie oznacza że tv robi w tym torze jako korektor,nie wiem skąd twoje spostrzeżenia odsłuchowe bo nie jest dobre połączenie.Z cyfry bezpośrodnio sygnał powinien pójść na wzmacniacz a obraz po hdmi jak teraz.Ja mam tak N-ę podpiętą ale do cd sie nie umywa,chyba że cię źle zrozumiałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjścia audio-out z tv nie można korygować z "pozycji użytkownika"-jest po prostu direct,co najwyżej możnliwa jest reg.poziomu sugnału out.(coraz mniej producentów zapewnia taka opcję).

 

ps.też mam tak samo podłączony tv i dzwięk z C+ jest dobry(tuner konfekcjonowany indywidualnie),to samo z dzwiękiem z dvd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Rezyslaw

"dla mnie oznacza że tv robi w tym torze jako korektor"

 

Jak już coś, to jako przetwornik cyfrowo-analogowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

binfin, 12 Sty 2010, 22:36

 

>Panowie, nic z tych rzeczy. nie uzywam podbicia

 

Mnie chodzi o to, że stacje używają korektorów i kompresorów. Dlatego nie dziwne, że brzmienie jest inne. Czy lepsze to już sprawa dyskusyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....albo archaiczne spostrzezenie ze "dobor komponentow ma znaczenie".... poprostu czasami cos zagra z czym lub nie. Dlatego szukamy i szukamy.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak CD podłączyć do telewizora;) Może ten twój telewizor magicznie polepsza kazdy przechodzący przez niego dźwięk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu TV wycina fragment pasma i w tym fragmencie jest ... jak jest ... ale to sam wokal itd. ... reszta wycięta i jest takie wrażenie a nie inne. ... po prostu mniej informacji co też mniej męczy ... ale też jest mniej bogate i szybciej nudzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

binfin, a jak podłączysz c+ bezpośrednio do Nada to ja to gra?

ja mam tunerek TV kablowej podpięty do wzmaka i na nim słucham radia, ale w porównaniu do CD to jest przepaść, jakość sygnału porównywalna do MP3, jedynie RMF i Radio Zet grają jakby lepiej, czyściej, ale pewnie odbywa się to poprzez ingerencję w nagranie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry bitrate, raczej tutaj są wyrazne róznice w brzmieniu. Uzywam 2 Fergusony AF 6318CR w dwóch systemach. Radio naziemne analogowe juz dawno pozegnałem nie tylko ze względu na poziom ogólny ale i słaby zaszumiony dzwięk.

Osobiscie najwięcej słucham jazzowych rozgłosni europejskich (ulubiona "srg-swiss jazz")brak reklam i pierdzielenia:) Jakosc jest bardzo dobra nawet po analogu z dobrymi przetwornikami jest jeszcze lepiej. Czy gra to lepiej niz CD do 2 kzł napewno tak. W porównaniu z lepszym transportem + DAC to już wyraznie lepiej jest z CD , dotyczy to dynamiki niz ogólnego wrażenia.

Tuner satelitarny moze byc bardzo dobrym zródłem dzwięku, tym bardziej że sam tunerek jest w necie za niewiele ponad 100zł + drugie tyle za talerz i konwertery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, u mnie jest wręcz odwrotnie (Cyfrowy Polsat)

Pomijając fakt, że z pięciu dostępnych stacji muzycznych (viva, mtv, mtvhd, 4fun, vh1) każda "brzmi" inaczej, to żadna z nich nie brzmi nawet zadowalająco, a o porównaniach z odtwarzaczem cd (marantz sa-17s1) czy na przykład dvd (panasonic dmp-bd30) to w ogóle nie chce mi się pisać. I to niezależnie od połączenia, chociaż faktycznie po przejściu przez tv dźwięk jest jakby gładszy i bardziej ułożony, bo bezpośrednio z tunera sat nie da się słuchać dłużej niż 15 minut maksymalnie. Co nie zmienia faktu, że tak czy inaczej jest do kitu. Częściowo problem można rozwiązać regulacją tonów we wzmacniaczu, ale to też tylko taki półśrodek. Poza tym akurat w moim marantzu dostęp do menu regulacji mam tylko z pilota, a oprócz tego każdy kanał trzeba regulować osobno, co w sumie zajmuje więcej czasu niż średnio trwa utwór... robota głupiego, zwłaszcza jak ktoś przyniesie jakieś płyty i przypadkiem usłyszymy jak w reczywistości brzmią niektóre kawałki, które znamy z tv. Ostatnio sam przechodziłem podobne terapie szokowe po bliższym zapoznaniu się z najnowszą płytą Britney Spears (chyba tak to się pisze) czy niejakiej Lady Gaga, że już o czymkolwiek nieco bardziej skomplikowanym szkoda w ogóle wspominać jak np. Metallica, Rammstein, Godsmack itp. to to co słychać z tunera w porównaniu z tym co jest zapisane na płycie, to ledwie jakieś popłuczyny i to delikatnie rzecz ujmując.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, tak najgorsze jest usłyszeć w TV lub radio dobrze znany z płyt kawałek, albo dorwać płytę z jakimś znanym hitem z RMF'u czy zetki - masakrują oni tam strasznie te nagrania, a co jeszcze sam telewizor dodaje od siebie to też grom wie, ale to co robią stację z nagraniami to jest szok i mimo radia cyfrowego z platformy satelitarnej nigdy nie zabrzmi ono nawet minimalnie jak płyta CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla

 

Byc może jakosc toru audio tunera nie jest tutaj bez znaczenia. Tak się składa że ojczulek uzywa tuner cyfrowego polsatu, oczywiscie sprawdzałem go:) i w porównaniu do Ferdka jest bardzo gorzej, dzwięk spłaszczony i bez basu ogólnie słabo dotyczy to takze wizji ale w mniejszym stopniu. Nie pamiętam modelu (jakis stary kilkuletni) róznice w analogówce spore, po SPDiF nie sprawdzałem.

 

Co do jakosci nadawania viva, mtv, mtvhd, 4fun, vh1 to jest raczej żena, myslałem raczej o powaznej radiofonii.

jesli TV to raczej zdecydowanie niemiecka dbają o jakość choc nie zawsze...czasem trafi się koncercik np na 3SAT. Oglądałem koncert Andre Rieu ....mam też płytę DVD porównywałem live stereo;) róznice naprawdę małe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dokładnie to samo jest z filmami.

Na przykład takie starocie jak pierwszy Terminator czy polski Miś (akurat te dwa wałkuję średnio po 8-10 razy w roku) Nawet w trybie "sound effect - OFF" i w zwykłym stereo brzmią z dvd... nieporównywalnie do tego co serwują stacje tv. W przypadku koncertów ta różnica jest jeszcze większa. Od jakiegoś czasu na HBO HD leci w kółko koncert Madonny, który mam przypadkiem na dvd, to dosłownie niebo i ziemia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ostatni wpis odnosił się do wpisu Rabbeat83.

A co do radia z tego tunera, to w moim aucie jest lepiej i to na zupełnie fabrycznym audio. Żadnych większych porównań nie mam, bo radia jeśli w ogóle, to słucham na całkiem innym systemie i w innej części mieszkania, także to żadne porównanie. Oczywiście też jest lepiej, a nawet dużo lepiej, ale nie wnikałem specjalnie dlaczego tak jest. Po prostu jest i tyle :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele osob przyznaje, ze dzwiek z tunera moze byc calkiem niezly. w magie poprawy dzwieku przez tv nie wierze. Samemu trudno bylo mi dac wiare, ze dzwiek z tv moze byc na takim poziomie.

kwestia kabli to takze nie to, bo ow oehlbach przez dlugi czas byl wpiety do roznych cd, ktore brzmialy roznie, bo rozne byly kompakty. Szkoda, ze nie mam juz posiadanego kiedys sony x339es, ktory zdeklasowal u mnie, w poprzednim mieszkaniu i zupelnie innym pokoju, np marantza cd-63.

co zas sie tyczy dobrej jakosci z tunera, przyznam, ze ma to miejsce tylko w przypadku niektorych programow, i nie kazdej audycji czy filmie.

coz, pozostaje chyba tylko cieszyc sie tym, ze gra to jak gra.

 

bobaj:

nie podlaczalem bezposrednio z tunera do wzmacniacza, ale sprobuje i dam znac, nie oczekuje jednak dalszej poprawy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłączonia

1. tuner--(hdmi)--tv--(Cinch)--ampli

2. tuner--(Cinch)--ampli

nie zauważam znaczącej różnicy miedzy połączeniami może jakaś marginalna albo tylko sugestia

ale różnice w dźwięku miedzy kanałami np MTVHD a np viva są diametralne

oczywiście na korzyść MTV HD

Zresztą wszystkie kanały HD mają lepszy dźwięk.

a swoją drogą ciekawe czy ktoś z was podłączał DAC pod tuner PHILIPSA PRV o ile lepszy dźwięk dzięki temu uzyskał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.