Skocz do zawartości
IGNORED

Pianocraft czy budżetowy wzmak plus AE Aegis Neo 1 ?


krzyfaj

Rekomendowane odpowiedzi

He,he, polecam Mantę V7 z kolumienkami i podstawkami.Rozjeżdża realizmem spokojnie Yamaszki,Denony i itp Marantze w podobnej cenie. Czasem nawet zastanawiam się czy potrzebny mi zestaw 1szy jak w o mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manta V7 to dobre rozwiązanie, tylko trzeba dokupić źródło. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

DawidM, 14 Sty 2010, 09:20

 

Oczywiscie zgadzam sie z ta opinia. Piano z dobrymi monitorami moze zagrac na prawde niezle. Dlatego jestem zwolennikiem tego, aby nie rozmawiac o gustach, a o sprzecie poniewaz nic dobrego z tego nie wynika. Niektorzy lubia podbite skraje pasma, a inni nie - taka natura rzeczy. Wiadomo tez, ze nawet najpotezniejszy sub nie zagra dobrze w kilku metrach no moze troche wiecej jak kilku. Kazdy ma inne upodobania dzwiekowe. Ja poprostu stwierdzilem (nie wiem czy dobrze), ze byc moze gospodarz ma podobne do mnie upodobania wzgledem dzwieku wiec mu podsunalem taki, a nie inny przyklad. Przeciez nie chce nikogo pakowac na mine, a sprzet ktory przytoczylem jako przyklad miesci sie w kryteriach zalozyciela. Dobrze dos juz tych dywagacji. Mozliwosci jest wiele i kazda ma swoje plusy i minusy. Czy to bedzie sub z piano czy monitory to nie ma znaczenia, wazne by to gralo i pdobalo sie wlascicielowi nie nam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.

 

Również Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manta V7 z głosnikami do kupienia zaledwie za 12xx zł - patrz wyszukiwarki cenowe. Coś takiego. Ale tych lampek to bym nie chciał wymieniać:(.

Pianocraft może naprawdę dużo - zaraz po kupieniu trzymałem go przez parę dni na podlodze na środku pokoju, bardzo dużego pokoju, i wtedy to normalnie sięgał dźwiekiem i lokalizacją instr. aż za drzwiami. No pod ścianą to już mniej sięgnie, ale też całkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzyfaj, posłuchaj redaktora i kilku starszych(na forum) kolegów.Piano w 25m^2 to Ci będzie raczej plumkało niż grało a subwoofer się może z Yamahą nie zgrać.Myślę, że w pokoju tej wielkości, to jednak podłogówki albo podstawkowe, ale takie, które mają większą membranę niskośredniotonową(lub niskotonową)i wzmacniacz(byle nie amplituner) taki jak NAD C315 BEE, recenzja tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Kolumny też raczej dość skuteczne(ok.90dB lub więcej).Co do dziecka, to i tak musisz mieć założone maskownice.No chyba nie zamierzasz tych podstawkowców wysoko na regale postawić ? :-)))A monitorki łatwiej jest zrzucić z podstawki, niż przewrócić podłogówkę.

Z czasem będziesz mógł zdjąć maskownice, jak dziecko się oswoi ze sprzętem i nauczysz je, że nie wolno.Ja wszędobylskiego i niesfornego kota nauczyłem, więc dziecko można tym bardziej.

Szkoda, że nie masz pozwolenia na sprzęt używany, mógłbyś kupić coś o klasę wyżej.Można z drugiej ręki kupić sprzęt naprawdę bardzo zadbany.

A Manta V7, bardzo fajna do niewielkiego gabinetu, ale nie do 25m^2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turek ok, tylko za 2,5k lub 3k zł nie złożysz nowego zestawu z NAD'a + kolumny do 25m2(same kolumny to min. 1500zł a gdzie tu jeszcze dać 2500-3000zł za samego NAD'a). Dlatego Piano Craft + wymiana kolumn lub dokupienie suba jest chyba najbardziej rozsądnym wyjściem na początek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian, w takim pomieszczeniu nie sprawdzałem, może gra dobrze, nie przeczę, ale natężeń dźwięku typu live, się raczej nie osiągnie.Nie ta dynamika, nie ten bas.Zależy czego się od dźwięku oczekuje i tu założyciel wątku musi sobie sam na to pytanie odpowiedzieć.

 

DawidM, no nie wiem, czy Twoja propozycja jest rozsądniejsza?krzyfaj pisze, ze na razie jako źródła będzie używał iPoda.Więc odtwarzacz CD kupi za jakiś czas.Kupienie wzmacniacza(nowego) i kolumn (raczej używane w tej cenie)powinno zaowocować lepszą klasą dźwięku.A system będzie bardziej elastyczny jeśli kolega zechce w przyszłości wymienić jakiś jego element.Chyba, że kupuje raz na długi czas i spokój(taaaaa).A decydując się na Piano Crafta od razu musi wymienić kolumny, aby to w miarę dobrze zagrało w tym pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turek

 

Zapewniam Cię,że w moim do ub lata mieszkaniu (pokój 4 x 5) uzyskiwałem na Mantce "natężenia o skali live" i to nie wykręcając pieca powyżej 12tej.Wspólnota mieszkaniowa doskonale poznała moje upodobania muzyczne (jak i względem typu chmielu) w tamtym okresie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno samego wzmaka np. proponowanego dobrego Nad'a + kolumn i stacji dokującej do Ipoda to też niegłupi pomysł, tylko że to raczej bliżej 3tyś. złotych niż 2tyś. złotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam ampli e410 można kupić na allegro nieraz za 600-800pln :) trzeba upolować

nic nie stoi też na przeszkodzie żeby kupić z cd i je potem sprzedać jak źródłem ma być ipod z doc stacją

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że czas zacząć odsłuchy. Zacznę zapewne z tym Nad'em. Nie będę się chyba bawił w kupowanie Piano i od razu sprzedawanie kolumn, chyba że będzie do kupienia sama elektronika. Rzeczywiście jak jeden z kolegów zaznaczył kupowanie oddzielnych klocków jest rozwojowe. Oczywiście na iPodzie jako źródle nie skończę, bo za nie lubię jak mi się płyty kurzą. To tylko przejściowo do czasu przypływu lepszej gotówki. W każdym bądź razie dzięki wielkie za zainteresowanie. Postaram się napisać o sprzęcie, który kupię i wrażeniach z nim związanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Piano MCR 640/840/940 mają większe kolumny niż stre nx-e800 więc i basu powinno być więcej.

Przy odsłuchu piano koniecznie trzeba brać wygrzany lub dać mu się wygrzać bo różnica jest kolosalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak progres na pewno, większa buda to przeważnie więcej basu, no chyba że jest specyficzne strojenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Turek ok, tylko za 2,5k lub 3k zł nie złożysz nowego zestawu z NAD'a + kolumny do 25m2(same kolumny to min. 1500zł a gdzie tu jeszcze dać 2500-3000zł za samego NAD'a). Dlatego Piano Craft + wymiana kolumn lub dokupienie suba jest chyba najbardziej rozsądnym wyjściem na początek.

 

Drobna poprawka z tym nad'em :]

 

http://www.sklep.rms.pl/index.php?p2839,wzmacniacz-dwukanalowy-stereo-nad-c-315-bee-c315-nagroda-od-eisa-2008-2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze możliwość nowego-diy. A stare wygląda zawsze jak nowe. A gdy małżonka zapyta, odpowiedź brzmi -"ten typ tak ma". Co Panowie mogą zaproponować Koledze? Sam jestem ciekaw?

To nie jest prowokująca ani złośliwa wypowiedż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest kwestia gwarancji nowego Piano - po sprzedaży oryginalnych kolumn już jej nie będzie. W razie awarii trzeba zawieźć do sklepu komplet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za bzdury opowiadasz, jeśli nawalą kolumny wieziesz same kolumny, jak Ci nawali elektronika, wieziesz samą elektronikę czy dany segment.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są bzdury.

 

Dobrze mamiętam, że kilka lat temu odkleiło mi się zawieszenie głośnika w jednej z kolumn i targałem do sklepu obie kolumny! I obie zostały wysłane do Warszawy, żeby wymienić tylko jeden głośnik. Żeby nie było wcześniej zadzwoniłem do serwisu i mówiłem, że jeśli mają go wymienić to przecież można go wysłać do mnie, sam go wymienię i będę szczęśliwy. Niestety nie było takiej możliwości.

 

Identyczną sytuację miałem z zestawem kina domowego - amplituner (z odtwarczem DVD w jednej obudowie) przestał czytać płyty, ale żeby gwarancja została uznana i co ważniejsze usunięta usterka, konieczne było spakowanie wszystkich elementów zestawu łącznie z z pięcioma głośnikami i subem.

 

Porozmawiałem sobie ze sprzedawcą i wywnioskowałem, że jest tylko jeden powód takich zabiegów. Gdyby usterka okazała się niemożliwa do usunięcia dostajesz nowy, kompletny zestaw, bez wzglęgu czy to będzie para kolumn, miniwieża czy inny zestaw.

 

Dlatego też szczerze odradzam rozkompletowywania sprzętu będącego na gwarancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania że Pianocraft to ZESTAW ... i lepiej go nie dzielić w czasie trwania gw. bo mogą nie uznać kiedy przyślemy samą jednostkę główną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo. Dziwne macie te sklepy i obsługę klienta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.