Skocz do zawartości
IGNORED

dynaudio focus 110 i wzmacniacz


rakm

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o porade jaki wzmacniacz bylby najlepszy do focusow 110 , nikt na forach jednoznacznie sie nie okreslil z czym by to gralo.Mam Rotela 971 i troche jest za slaby do tych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale chcesz porady a sam nie raczysz napisac kilka słów o swoim Rotelu 971 który jest za słaby. Czy oczekujesz że znamy każdy model albo rzucimy się szukać w sieci jaka jest moc Twojego wzmacniacza który okazał się za słaby dla Focus 110?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sorry malo szczegolow .Kwota jaka moglbym wydac to do 4000 zl wzmacniacz nie musi byc nowy,mam mozliwosc odluchu

1.Creek evo2 ,

2.naim nait 5i ,

3.cambridge audio 740

4.arcam a28

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych przez Ciebie najbardziej poprawnie zagra Cambridge i Arcam.Naim szczególnie w wersji dwa gra fajnie,ale specyficznie,dzwięk Creeka za to jest ''gęsty''z Dynaudio może być za mało szczegółów.Ja zestawiłbym Dynki z Cambridge Audio 840 lub Krell, oczywiście sprzęt z drugiej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>dzwięk Creeka za to jest ''gęsty''z Dynaudio może być za mało szczegółów

Ciekawe. Zawsze myślałem że gęsty oznacza dużą ilość informacji.

Poza tym Creek jak dla mnie oczywiście był owszem czytelny z fajną stereofonią, ale przez to dość suchawy analityczny i słabo sprawdza się z kolumnami które potrzebują prądu.

Oczywiście to moje prywatne zdanie i nie zamierzam udowadniać że Creek jest złym wzmacniaczem.

Po prostu nie sprawdza się z Dyniami.

Arcam też polegnie

Naim kompletnie nie mój dźwięk ale szanuję i rozumiem dlaczego może się podobać.

Co tam jeszcze aha CA. Stereofonia kończy się na pierwszym planie. Ciekawy bas reszta na poziomie Creeka ze wzkazaniem na Creeka.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mike1973

 

>>dzwięk Creeka za to jest ''gęsty''z Dynaudio może być za mało szczegółów

>Ciekawe. Zawsze myślałem że gęsty oznacza dużą ilość informacji.

 

 

gęsty=>oleisty,gruby,bobaskowaty,ocieplony,pulchny...Paniał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''gęsty=>oleisty,gruby,bobaskowaty,ocieplony,pulchny...Paniał?''

 

czyli taki jakiego w creeku nie uświadczymy - ciekawe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor konsekwentnie nie przejawia grama empatii informacyjnej - ma w d... że czytelnicy będa się interesować o jakiej to mocy wzmacniacz wysiadł przy Focusach, chce jeno świadczeń informacyjnych.

No ale własciwie norma:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie ... nie norma , nie jestem maniakiem specyfikacji, brakuje mi szybkosci i kontroli basu , bo focusy wbrew pozorom maja go duzo, rotel ma 90W na kanal przy 4omach,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pienio

>''gęsty=>oleisty,gruby,bobaskowaty,ocieplony,pulchny...Paniał?''

>

>czyli taki jakiego w creeku nie uświadczymy

 

czyli taki z jakiego jest znany Creek EVO...posiadałem ten wzmacniacz pół roku grał u mnie z Eposami 12.2 i mam podobne zdanie o nim jak recenzent... brakuje mu troszkę szczegółów,przy tym ma dość solidny pulchny basik zastąpił go u mnie stary Harman/Kardon 1400 line(według mnie lepszy od Creek Evo) ,którego wyrwałem za dobra kasę i gra w tej chwili jako dodatkowy system.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon z linii PMA2000... nada się z Dynkami. Słuchałem przykładowo PMA2000R z Audience50 i była to rewelacyjna dynamika i kontrola dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słuchałem wyższych modeli Dynaudio z elektroniką Cyrusa i było fajnie,chociaż wyższe Denony też mogą się sprawdzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtorze sie,ale co tam, u mnie graja male contoury 1.1(czyli dzisiejszy odpowiednik focusow) z jolida 1501 i po przekreceniu galki powyzej 12 "urwie lepek", a jakosci za ta kase nie doswiadczylem , a juz troche posluchalem

ps.nie wiem jak z dynamika, ale rowniez podobala mi sie prima luna i to z focusami-ale to byl odsluch w sklepie

powodzenia

rs

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest bardzo dobrze, ale podobno z chinczykami typu bewitch ,yaqin etc. jeszcze lepiej,

ale moze sie wypowiedza ci co maja

pozdro

ps.jolka jest dosc klarowna(nie za wiele dodaje od siebie)wiec potrzeba rowniez dobrego zrodla

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz trochę dynamiki wykrzesać z Dynaudio to spróbuj też zestawienia z Exposure'm. Ja mam od jakiegoś czasu wcale nie za mocny (na papierze) model 2010 i muszę potwierdzić krążące o expo opinie, że to mały dynamit. Zestawiałem z nim 42-ki a w chwili obecnej Contoury 1.1 i świetnie się spisuje. Gdybyś mimo wszystko chciał trochę mocniejszy model to rozejrzyj się za nowszym 2010S lub rzadko spotykanym na rynku wtórnym 3010.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.