Skocz do zawartości
IGNORED

asio4all - pytanie


orlin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Podczas odtwarzania muzyki na foobarze (przez asio4all) nieaktywne są wszystkie inne dźwięki, np. na stronach internetowych (YouTube), w filmie (KMPlayer) oraz systemowe.

Dopiero jak wyłączę foobara, albo wcisnę pauzę, to wtedy wszystko gra - tak jakby asio blokowało inne źródła.

Czy da radę jakoś to obejść, żeby wszędzie grało bezkolizyjnie?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że na odwrót działa to identycznie.

To znaczy jak np. dźwięk leci z KMPlayera to jak włączę foobara to wyskakuje błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orlin, 13 Sty 2010, 16:10

 

>Podczas odtwarzania muzyki na foobarze (przez asio4all) nieaktywne są wszystkie inne dźwięki

------------

I jest to całkowicie poprawne zachowanie.

Wyjście z sytuacji jest banalne - nie używaj Asio4All.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Podczas odtwarzania muzyki na foobarze (przez asio4all) nieaktywne są wszystkie inne dźwięki

 

tego typu wtyczki/rozszerzenia sa uzywane wlasnie po to, aby dzwiek nie byl dodatkowo przetwarzany czy mixowany z innymi zrodlami dzwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A ja mam inne pytanie.

Co mogę zrobić jeśli odpalam na Foobarze poprzez Asio płyty powyżej 48khz?

Dla przykładu: mam płytę Perea Gabriela - Up nagraną w 24 bitach i 96 khz i gdy ją odtwarzam w foobarze wyskakuje błąd niezgodności z Asio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kiepski sterownik ASIO.

Każda lepszej jakości karta dźwiękowa powinna posiadać sterownik ASIO dostarczony przez producenta karty. Jeżeli taki sterownik jest dostarczony to należy go zainstalować.

Sterownik ASIO4All to zamiennik, to taka alternatywa dla kart, do których producent nie zaprojektował ASIO.

ASIO4All jest bardzo ułomny i sprawiający wiele problemów, poza tym nikt dokładnie nie wie co robi ten sterownik z sygnałem. Jest to po prostu coś na kształt nakładki na sterownik windowsowy i nie należy się spodziewać, że ASIO4All bedzie działał jak stuprocentowy ASIO dostarczany wraz z kartą dźwiękową.

 

Tak więc jesli posiadasz kartę do której producent dołączył prawdziwy sterownik ASIO to należy używać właśnie tego.

W przypadku posiadania dziwacznej karty dźwiękowej bez dołączonego fabrycznego sterownika ASIO można bawić się sterownikiem ASIO4All.

 

Prawdziwy sterownik ASIO sam dostraja się do sygnału jaki jest dostarczany ze źródła. Przykładowo dostarczając sygnał o próbkowaniu 96kHz prawdziwy sterownik ASIO automatycznie przestawi się tryb 96kHz. Oczywiście karta dźwiękowa musi wspierać dane próbkowanie.

ASIO4All takiego manewru nie potrafi i nic na to się nie poradzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde. TO wyszło, że jestem totalnie zielony.

Rzeczywiście zainstalowałem Asio4all. A możesz mi doradzić jaki sterownik powinienem zainstalować do karty realtek hd alc888? Byłbym bardzo wdzięczny.

Dodam, że używam Asio nie tylko do foobara2000 ale także do wtyczek VSTi ponieważ mam podłączony syntezator do kompa za pośrednictwem midi.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie poradzisz. Karty zintegrowane z płytą nie obsługują ASIO. Nie spotkałem jeszcze karty zintegrowanej, która wspierałaby ASIO. Tak więc jedyna możliwość w Twoim przypadku to kombinowanie z kalekim Asio4All. Niestety musisz się pogodzić z faktem, że w takim przypadku nigdy nie uzyskasz pełnej funkcjonalności i zalet wynikających ze stosowania prawdziwego ASIO napisanego pod daną kartę dźwiękową.

Co do instalacji sterowników to także nie masz wyboru - instalujesz po prostu sterownik dostarczony przez producenta. Skoro producent alc888 nie dostarcza ASIO to nic nie można na to poradzić.

 

Jedynym wyjściem jest zakup karty z dołączonym fabrycznie sterownikiem ASIO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dupa.

Ciekaw jestem na ile słyszę różnice w foobarze pomiędzy Asio a sterami Realteka a na ile to jest autosugestia, że Asio powinno grać czyściej i dynamiczniej. Bo gdy przełączam się pomiędzy jednym a drugim to różnice są na granicy mojej percepcji słuchowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zainstaluj i włącz wyjście cyfrowe dźwięku przez plugin WASAPI do Foobara to będziesz miał bitperfect na ALC888. Przynajmniej na mojej płycie działa bez zarzutu a używam W7 64b.

Oznaka działania: żadne suwaki audio w W7 już nie działają a dźwięk nadal płynie z głośników ;)

Jeśli masz dobre wyjście cyfrowe to usłyszysz różnicę bez problemu. Sygnał do DACa mam poprowadzony optykiem.

ASIO4ALL to bardzo prymitywny driver, w zasadzie nie gwarantuje niczego a sprawia dużo problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.