Skocz do zawartości
IGNORED

Gdzie powstaje pętla. ????


genek

Rekomendowane odpowiedzi

zlampizowalem denona 500ae brumi przy słabo dokręconych starych gniazdach rca. jak sie dokręca mocniej brum zmiejsza sie ale nie znika do konca . brum zmienia tez natęrzenie gdy laser czyta płytę ,przy zmianie piosenki . najbardziej jednak przy gniazdach rca starych z analogu .Morze jakieś sugestie??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze musi być pętla masy żeby na wyjściach brumiło zakłócenia przypominające brum wyłapują duże kondensatory w torze sygnału. z tymi gniazdami to jest tak że tam łączy się masa lewego i prawego kanału i to zrobi pętle masy. spróbuj oddzielić RCA od obudowy. Najlepiej by było jak byś dał fote jak to wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Za malo informacji by pomóc, daj zdjecia i schemat. Problemem nie musi byc petla masy, moze to byc rowniez zle odfiltrowane zasilanie albo zle poprowadzone przewody sygnalowe. Przy tak zadanym pytaniu to wrozenie.

 

Pozdrawiam Romek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej napewno problem to brak wiedzy w moim przypadku ale jakos trzeba ja posiąść ,jak się w szkole uczyc nie miało chęci to teraz tak bywa. panowie grzebałem wczoraj i poniekąd doszedłem ale nie do konca!! zle podłączyłem mase zasilania przetwornika . zrobiłem oddzielne zasilanie przetwornika 3.3 i 5v schuntem z diaudio i obie masy z zasilaczy połączyłem razem BŁĄD!! 3.3v masa cyfrowa 5v analogowa . Po rozdzieleniu ustało, lecz przy maxymalnej głośniści troche słychac minimalnie!!! tak też było przed włożeniem schunta-ów .Ale!!! w momencie delikatnego luzowania gniazd rca brum z minimalnego robi sie większy. projekt lampizacji jest pana Fikusa tzn. prowadzenie masy układ srpp, zdjecia dam po weekendzie ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> genek

> w momencie delikatnego luzowania gniazd rca brum z minimalnego robi sie większy

 

Czy poprawnie wnioskuję, że masa gniazd RCA styka się z metalową obudową?

Zastosuj gniazda izolowane od obudowy, a masę gniazd RCA dołącz osobnymi, grubymi przewodami do punktu umasienia - i powinno być po bólu :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam osobne gniazda rca odizolowane od obudowy brum powstaje w miejscu styku starych (odłączonego fabrycznego toru analogowego) odłączonych gniazd rca z obudową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare czy nowe - trzeba odizolować od obudowy. Jeżeli nie ma w starych gniazdach sygnału, to po prostu można je wywalić. Jeżeli stary tor pozostał (np. dla porównań) - trzeba zmienić gniazda na izolowane od obudowy, nie ma innego wyjścia.

Chyba, żeby nowy punkt umasienia wszystkiego umieścić na obudowie bardzo blisko punktu połączenia starych gniazd RCA z obudową?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.