Skocz do zawartości
IGNORED

B&W 684 - problem z bassem


Krysti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

No i jestem po odsluchach i kupnie glosników. Padło na b&W 684.

Przy słuchaniu w salonie najlepiej przypadly mi do gustu, basu w sam raz gora wyrazista, ale i tu maly problem. Przywiozlem do siebie podłączyłem gora ladnie gra ale bass jakis mdly Odsluch w salonie robilem na moim wzmaczniaczu Onkyo integra 8450 plus jakis cd Denona o nich nie pamietam modelu. U siebie gram na cd onkyo dx-7310. Teraz pytanie czy to wina akustyki wnetrza, wina mojego slabszego kompaktu czy moze cos innego ????

Pomoc bo jestem troche podłamany

Moj pokoj to 20 m2 plus otwarta kuchania i przedpokoj po 9 m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musisz wędrować z kolumnami po pokoju. Ja tak wędrowałem 3 lata aż znalazłem odpowiednie miejsce gdzie dźwięk odpowiadał mi w 100%.

 

Pozdrawiam i zachęcam do poczytania na temat akustyki, to troche pomoże i będziesz zadowolony z kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mozna w zestawie zmienic zeby to lepiej z bassem zagrało??

Tak mysle czy moze wzmacniacz i kompakt nie jest za słaby.

Czytałem ze te kolumny sa dosc wymagajace jesli chodzi o elektronike.

Nie mam zbyt duzego pola manewru z ustawieniem w pokoju :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodbnie w salonie miałeś podpięty wzmacniacz z dużo lepszym cd.Niestety o całości dzwięku decyduje cd.Lecz ludzie na tym forum często nie doceniają cd-ka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kupiłeś w TOP-HIFI, jak tak to idź i luknij ich salkę odsłuchową: tyle gombki i wykładziny na ścianach że moja komórka miała bas :) a w normalnym nomowym zaciszu klapa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś nic o proporcjach pokoju. Prostokątny czy kwadratowy? Zmierz dokładnie. Ja mam prawie idealny kwadrat i sporo sie męczyłem ale pamietaj ze wszystko sie da...

 

Przesuwanie kolumn o 15 cm w każdą ze stron może przynieść duże zmiany. U mnie 15 cm w prawo czy lewo lewą kolumną to scena dobra vs świetna. Czeka Cię bardzo dużo eksperymentowania. Ale nie daj sie zwariować. Jak gra źle to poprostu przestaw a jak sie zastanawiasz czy gra źle czy dobrze to zostaw przynajmniej na dzień. Potem przestaw i znowu z dzień posłuchaj. Cierpliwości a napewno znajdziesz ten właściwy punkt dla każdej z kolumn. Pamietaj również ze nie znajdziesz świetnego basu w każdym miejscu w pokoju dlatego skup się na dostrajaniu dla miejsca odsłuchowego. Powodzenia! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> kali77

"Niestety o całości dzwięku decyduje cd.Lecz ludzie na tym forum często nie doceniają cd-ka."

 

Gdyby w Twojej wypowiedzi zamiast "cd" wstawiłoby się "akustyka pomieszczenia", to byłaby to IHMO jedna z najbardziej wartościowych wypowiedzi na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krysti, 14 Sty 2010, 17:05

 

>A co mozna w zestawie zmienic zeby to lepiej z bassem zagrało??

 

Adaptacja akustyczna/pułapki basowe ... w ostateczności korektor z systemem pomiarowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec sciana od kuchni 4,3 od przedpokoju 4. Pomieszczenia sa polaczone.

Wczesniej obie kolumny byly ustawione przy wejsciu do przedpokoju ale niewiele to dalo

Brak dywany i zaslon.

Co mozna zmienic w ustawieniach??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

sugeruję mały pivot:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak jak narysował Fr@ntz. Obrót zestawu o 180 stopni pewnie spowoduje dużą ogólną poprawę dźwięku. Ciśnienie akustyczne będzie uciekało na przedpokój i kuchnię. Zresztą takie ustawienie może się podobać (jeśli tył sofy jest do tego wizualnie "przystosowany"). Może pójdziesz dalej i dodasz jakieś fotki już po przestawieniu? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w Twojej wypowiedzi zamiast "cd" wstawiłoby się "akustyka pomieszczenia", to byłaby to IHMO jedna z najbardziej wartościowych wypowiedzi na forum.

 

 

Myślisz że o tym nie wiem.Zdję sobie sprawę że pomieszczenie jest najważniejsz.Dla mnie jest to oczywiste dletego o tym nie wspomniałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czubsi

(Konto usunięte)

Na równi z akustyką a może i bardziej to jest wzmacniacz ! Każde CD emituje bas na przyzwoitym poziomie róznice w dźwięku są ale nie stanowią takiej przepaści jak między wzmacniaczami. Bez wydajnego pieca to te b&w będą Ci pierdzieć nie grać i bieganie po domu tak naprawdę może Ci niewiele dać ... ale próbuj w końcu akustyka jest teraz na topie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie pod temat.

w zalaczniku zamieszczam mape mojego pokoju.

 

kolumny to QBA sobieski stojcace na drewnianych szafkach.

wzmacniacz to Gainclone na wypasie.

 

Mam ogromny problem z bassem, szczegolnie przy niskim trzęsie mi całym pokojem, drży jakby mialo byc trzesienie ziemi.

Trzesie sie wszystko, sciany, kanapa.. a o dziwo nie dostrzegam aby membrany monitorow sie ruszaly.

 

Ogolnie zastanawiam sie jak ustawic kolumny (najlepiej w tym ustawieniu mebli), albo ewentualnie co pozmieniac, aby ten bass byl prawidlowy.

Moze to wina kiwajacych sie szafek standow?:) jak myslicie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zmianie konfiguracji tak jak na szkicu Fr@ntza.

Jest poprawa nad basem ale glosniki musza stac w samym narozniku, ale wtedy kanapa troche zastawia kolumne jak dam blizej tv to bassu troche za mało.

Ogolnie spora poprawa, musze tylko znalezc optymalne ustawienie kolumn od sciany.

Jaki wzmacniacz by lepiej zagral od mojego, mysle o uzywce do 600 pln plus kompakt drugie tyle??

Zalezy mi na pilocie. W co warto zainwestowac??

 

Zdjecia wrzuce jak zrobie fotki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

a nie myślałeś o tym, żeby dwóch low-endowych klocków kupić jeden z o drobinę wyższej półki? ze sklepowej oferty posłuchaj CAMBRIDGE AUDIO AZUR 540A V2. Ma pilota ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa oferta, a z uzywek i cos tanszego co mozna wziac pod uwage.

Troche design mi sie nie widzie Cambrige audio :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

z używek warto posłuchać Arcam Alpha 8r i wyżej czyli np 9-ki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristi wszystko zależy ile chcesz wydać na cd lub dvd? Czasami za małe pieniądze można kupić bdb dvd które lepiej gra niż cd za te same pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Z DVD, które nieźle sprawdza się w stereo to albo Cambridge Audio, albo Primare.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Znam jedno dobrze grąjace DVD (Linn), ale cenę ma chorą ;-) Zresztą jeśli zainteresowany nie ruszy 4 liter i sam nie posłucha (najlepiej w swoim systemie) to prawdopodobieństwo wtopy jest na niebezpiecznie wysokim poziomie. Zakup DVD jako źródła jest sensownym rozwiązaniem jeśli w przyszłości planujemy zakup DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Classe za dużą kasę a z tańszych to niektóre modele Marantz'a, Denon'a, Philips'a, Rotel'a i jeszcze kilka by się znalazło. Wszystko zależy o jakiej kwocie będzie mowa. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristi

masożesz wybierać albo w cenie 3 tanich używane CD (po 250 zł) z tanim laserkiem, jedno dobre dvd + DAC lub samo supergrające DVD. Decyzja należy do ciebie. Ja wybrałem cd (o mnie 220zł). Nawet jakiś onkyo za 50 zł grał lepiej niż dvd bez DACa. Jak poczuje niedosyt dam Piotrowi z wrocławia do tuningu. Pozdrawiam SIUp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszelkie sugestie. Postanowielm kupic oddzielenie DVD i odzielnie CD. Jakie Dobre CD i DVD używane do kwoty kazde po 500 mogłbym szukac. Planuje tez wymiane wzmacniacza - czy lepiej jak wezme wszystko jednej formy czy mozna pomixsowac z firmami. Wszystko chce podpasowac po Bowersy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.