Skocz do zawartości
IGNORED

B&W 684 - problem z bassem


Krysti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

Krysti - DVD możesz spokojnie kupić za ok 300zł (np. Pioneer, Samsung), jednak zastanów się nad dołożeniem kilkuset złotych do CD. Z oferty sklepowej posłuchaj Xindaka 06 - u dystrybutora kosztuje 1500 a na allegro od 1299.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjeta odnosnie DVD. Pozostaje kwestia wzmacniacza i CD. Budżet jaki mam to 1000 wzmacniacz 500 CD. Musze zmienic bo w chwili obecnej Onkyo nie gra dobrze ogolnie to sluchanie muzyki obecnie szybko meczy, gora gryzie po uszach :(.

Jakie konkretnie modele podpasuja pod b&w 684, sprzet wole kupic uzywany ale z wyzszej połki.

Czytalem ze B&w sa wymagajace a chce z nich wycisnac w miare przyzwoity dzwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zmiana wystroju wnętrza, zmieni się akustyka i dźwięk się na pewno zmieni. Ja miałem ten sam problem, chociaż mój zestaw jest całkiem inny jak twój. U mnie w pokoju były same "żyletki", brak basu i same męczące dźwięki. Zagraciłem pokój i pojawiło się wszystko co powinno być: bas (którego i tak mi jeszcze brakuje), scena, wysokie zdecydowanie przyjemniejsze.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

no to polecę Sound Projecta 2SE:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - miałem (yulko ze srebrnymi blachami) i później upgradowałem u producenta do wersji 3SE. Nie ma pilota i nie jest piękny, ale warto posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

z dość łagodnie i muzykalnie grających powinien sprawdzić się jeszcze Linn Intek - za 1kzł powinno się udać ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana wystroju na pewno zmieni jakos dziwieku, ale obecnie mam glosniki masymalnie dosuniete do scian ( naroznika ) i bass jest kiepski bo dudniacy, jak odsune glosniki to basu jest bardzo malo. Nie wiem czy to wina wzmacniacza czy moze ja wymagam nie wiadomo czego od tych kolum. W salonie kolumny lepiej basem zagraly. A bylu odsuniete od sciany i wytlumione o tylu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dalszych eksperymentach bass jest odpowiedni ale tylko wtedy gdy w wzmacniaczu dam na maksa bass i kontrabass. Widac ze te kolumienki potrzebuja sporo mocy. Moj onkyo ewidentnie nie radzi sobie z nimi : (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno z B&W bardzo dobrze zgrywa się Rotel są ze sobą powiązani co skazuje ich na współpracę na allegro na pewno coś fajnego znajdziesz rotel jest dosyć popularny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zdjecie pokoju. Po lewej stronie jest okno, za fotelem kuchnia a po prawej przedpokuj. Teraz jest takie ustawienie jak Fr@antz pokazal na szkicu.

Jak dam kolumny do naroznika to basu jest wiecej ale sa czesciowo zasloniete przez kanapy, a nie wiem czy tak moze byc.

Co myslicie o Rotelu RA 02 oraz oraz Cambrige Audio Azur 650A.

Rotela nie mam mozliwosci sprawdzenie kwota okolo 800 drugi kwota ok 2100 nowy ale moge go sprawdzic w domu.

Co sadzice o tych modelach wzmacniaczy oraz ustawieniu kolumn??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krysti, 28 Sty 2010, 09:47

>Wrzucam zdjecie pokoju ...

 

Kupiłeś prawdopodonie za duze kolumny do tego pokoju, jakies podstawkowe w tej samej cenie co obecne Twoje, zagrały by pewnie duzo lepiej. Najlepszy ruch wg mnie to wymiana kolumn. Wiele osob sądzi ze gdy beda miec duze kolumny to uzyskaja lepszy dzwiek niz z malych a w szczegolnosci lepszy bas, co niestety przewaznie nie sprawdza sie. W typowych pokojach mieszkalnych czesciowo "zagraconych" duze zestawy przewaznie sie nie sprawdzaja.

Jesli chcesz zostac przy obecnych kolumnach to najlepiej ustawic je na krotszej scianie i ile sie da (na ile to jest możliwe) odsunac od scian a szczegolnie od sciany tylnej, to przewaznie pomaga w reprodukcji basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Hej akustycy !

 

Nie wydaję się Wam, że w tak pustym pokoju to bas powinien huczeć a nie mieć niedostatki ??? Co jeszcze poradzicie koledze żeby ściany wygiął ??? Co da wytłumienie - zwiększenie basu ??? Chłopie póki jeszcze nie masz dosyć kup wydajny prądowo piec i zacznij się cieszyć muzyką. Niestety B&W nie tylko nie należą do kolumn o jakimś wybitnym basie (tu mówimy o niższych modelach) to jeszcze wymagają dużego i szybkiego impulsu ze strony wzmacniacza. Rotel może pomóc ale obawiałbym się o rzekome super zgranie z B&W ... skoro tak jest to niech deklarujący takie tezy dadzą Ci gwarancję na takie rozwiązanie .... Przykładowym bezpiecznym rozwiązaniem są Sony ES od modeli 600 do góry.

do tego można dobrać nieco dostojniej grający CD-ek i bedzie akurat. Z doświadczenia wiem, ze skórzany wypoczynek średnio działa na wytłumienie a niektóre częstotliwości w zasadzie bardziej odbija niż pochłania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tez mi nie pasowaly poprzednie wypowiedzi skoro basu jest za malo a ja niby mam jeszcze wytlumic pokoj, to na moja logike basu bedzie jeszcze mniej.

Jeszcze nie mam dosyc, i tak szybko sie nie poddam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W słabo wytłumionym pokoju,zazwyczaj problem stanowi hulający bas ,ale czasami może być odwrotnie,zdarza się ze dźwięk jest rozmyty,lekki,szczególnie przy znacznej wysokości pomieszczenia i ściśnięciu bazy(zbyt wąski rozstaw)Być może przyczyną jest nieodpowiednie zestawienie kolumn ze wzmacniacze- znaczne spadki impedancji głośników.Ja jednak w tym przypadku stawiał bym na akustykę. Przy jakimkolwiek dodatkowym zaadoptowaniu pomieszczenia zmniejszają się parametry pokoju ,co powinno korzystnie wpłynąć na niskie częstotliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krysti, 28 Sty 2010, 10:38

 

>Wlasnie tez mi nie pasowaly poprzednie wypowiedzi skoro basu jest za malo a ja niby mam jeszcze

>wytlumic pokoj, to na moja logike basu bedzie jeszcze mniej.

 

Założę się że w sklepie gdzie słuchałeś mieli dużo lepsze wytłumienie, a jakoś basu nie zjadło. Nikt ci nie mówi, zebyś pułapki basowe instalował.

 

Na oko widać, że ten pokój to istna komora pogłosowa. Składuje energię jak cholera, zwłaszcza w zakresie średniowysokotonowym. Jedynie bas jest poprawnie rozpraszany dzięki otwartej kuchni itd. i stąd wrażenie, że go nie ma :), po prostu jest tragicznie zaburzona równowaga tonalna. Skręć sobie treble o parę kresek i posłuchaj, czy jest bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej sprawdzić co napędzało te kolumny w sklepie. Jeśli wiesz co to postaraj się na sprawdzenie tego wzmaka u siebie. Jeśli będzie ok to masz odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sorry nie zauważyłem że to Twój wzmak testowałeś w sklepie. Pozostaje CD no i niestety akustyka wnętrza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywanik na pewno bedzie i dodatkowo na poczatek wiekszy kwiat : )

W sklepie oczywiscie na podlodze wykladzina za kolumnami wisialy grube firany. Kolumny stały na płytach marmurowych.

Wiem ze akustyka kuleje u mnie ale tez widac ze z niskim czestotliwosciami wzmacniacze onkyo nie daje sobie rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Sprawdź jedną rzecz czy w sektorach od kolumny do ścian bocznych szczególnie gdy staniesz pomiędzy bokiem wypoczynku a ścianą z kolumnami jest wyraźne wzmocnienie basu ??? Ze zdjęcia wydaję się, ze tak ustawione sofy łapią Ci bas zanim do ciebie dotrze. spórbuj przesunąć na próbę wszystkie sofy po ścianę z tyłu siądź na środku i oceń czy wtedy masz bas inaczej nie odpowiesz sobie na pytanie czy to sprzęt czy tez co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po kilku probach. Problem z Bassem dalej nierozwiazany. Narazie dodalem dwa duze kwiaty obok kolumn w narozniki. Teraz ustwailem w wzmacniaczu bass i kontrabass na maksa i jako tako bas sie pojawil, ale to nie jest to. Czytalem ze onkyo i B&w nie zagra dobrze.

Prosze o pomoc w doborze wzmacniacza do ok 2000 lub uzywany do 1500.

Narazie nie mam wiele radosc z sluchania muzyki, ewidentnie brakuje dynamiki.

Mysalem ze bedzie inaczej kupie B&W przywioze do domu i bede sie cieszy a tu zonk, ale nikt nie mowil ze bedzie rozowo. Tak sie zastanawiam czy nie lepiej jakbym kupil wtedy dali ikon 6.

Co do akustyki wnetrza narazie nie bede nic zmienial, dopiero za jakis czas na prawa sciane cos rzuce bo jest do kompletnej poprawy ( zalana sciana ).

Prosze o jakies sugestie odnosnie wzmacniaczy. Czytalem ze Rotele i Nady daja rady z tymi wzmacniaczami. Jakie konkretnie modele mozecie polecie, i jakie inne firmy ewentualnie wchodza w gre.

Prosze o pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie tak wydaje. Tylko skad porzycyc taki sprzet, w zielonej gorze jest jeden sklep - reklama na gorze, ale nie maja tych firm co napisales. Z osob prywatynych niestety nikogo nie znam :(.

Aj nie wiedzialem ze tak sie wpakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dywanik pod ten stolik. Po drugie jakieś obrazki na ściany, firanki na okna. Zacznij od akustyki pokoju, bo to ma ogromne znaczenie. Jeśli to nie pomoże to wtedy zacznij szukać wzmacniacza. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mis by, ja miałem małe 685 w 16m2 i bas był, poza tym b/w zawsze słynęły z basu, takie czy innego ale basu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jeździsz czasem trasą poznań-zielona mogę Tobie pożyczyć lampę na posłuchanie, zobaczysz sobie co i jak,

jak co wal na pw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.