Skocz do zawartości
IGNORED

B&W 684 - problem z bassem


Krysti

Rekomendowane odpowiedzi

daj znać czy poradziłeś sobie z problemem? ja mam podobny bo bas snuje się całkiem miły pod ścianami a tam gdzie siedzę jest jego totalnie brak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia - na zdjęciu kolumny zdecydowanie za blisko ściany. Jeśli wzmacniacz nie ma dobrego kopyta, to dół bardzo często rozmywa się, odsunięcie od ściany prawdopodobnie wpłynie na jego "twardość", co przełoży się na jego lepszą odczuwalność. No i bardzo dużo "lustra" w pokoju, niestety nie ma dobrego wpływu na górę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osunięcie kolumn od ścian polepsza kontrole ale basu zawsze jest tyle samo. Ilość basu zmniejszaja pułapki basowe. Jeżeli kolumna jest na kolcach też jest lepsza kontrola. Są rozpraszacze które można zastosować. Działają co prawda na średnie i część wysokich (zależy od rozmiarów) ale wpływ na jedno pasmo powoduje albo podkreśleni innego albo jego schowanie. Zresztą spytaj L3VY on jest fachowcem od akustyki zna się na rzeczy.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mialem odwrotny problem , dzwiek byl gruby , niskie tony mnie irytowaly , bas b. mocny walczylem z akustyka pokoju i nic , sprzet MF A3.2 i B&W cdm7se , dopiero jak kolumny powedrowaly na srodek pokoju i stoja 2m od siebie i od sluchacza 2m w trojkacie rownobocznym mam to co chce , pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup dobry kabel sieciowy, np. do wzmaka PS Audio PW AC-5 i po kłopocie.

Jeżeli chcesz odlecieć to oyaide tunami gpx, ale to spory wydatek.

Warto wypożyczyć do odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Proponuję nastepująca kjolejnośc działań:

1. Zmiana akustyki. Tak jak koledzy radzą. Nie będe powtarzał bo mądrze prawią. Zreszta zajrzyj tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2. Testy wzmaka: Kup za kaucją z możliwoscia zwrotu, pożycz ale testuj u siebie. No chyba ze masz dużo konkretnych propozycji to słuchaj w studio i zastosuj eliminacje ngatywna - najgorsze po kolei odrzucaj az dojdziesz do dwóch i te dwa pożycz.

Co moge polecić to CA ale nie wiem jak się zgrywa z B&W. U mnie na MA gra b.ładnie

3. Transport.

4. Kable. I żadne tam drogie marketingowe wydmuszki. Ja mam jentzeny za 3,5pln od metra i gra ślicznie. A testowałem pare kabelków już (QED, DNM Reson, TaraLabs Helix)

5. Sieciówki i inne cuda.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Odgrzewam temat. I jak postępy? Udało się poprawić jakość dźwięku? Zmieniłeś wzmacniacz czy kolumny? Mam takie same kolumny tylko podpięte pod Rotela RA-04SE. Jest dobrze tylko basu trochę mi brakuje.... Nie wiem czy to wina małej mocy wzmacniacza (40w)czy może kolumny już tak mają..... Zalecana moc wzmacniacza to 25-150w.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do basu i B&W -mam model 683 i wydaje mi się że podobnie jest w 684 -mianowićie mimo impedancji 8 Ohm kolumny przy niskich częstotliwościach potrafią zejśc do ok 3 Ohm co powoduje że musimy mieć naprawdę dobry piec który pociągnie prądowo ten temat. A więc ja przetestowałem Pioneera A-757, Sony TA F870ES oraz Sansui AU-x501 i jak dla mnie najlepiej to gdaka na Pioneerze ( konstrukcja dual mono ), drugie jest Sony ( szczegółowośc pierwsza klasa ) a sansui polecam dla fanów basu ( a ma tylko z tego co pamiętam 2 x 80 W)

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.