Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  37 członków

Klub Vintage
IGNORED

Klub miłosników vintage, lampki i vinylu


Gość rochu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście nie wyobrażam sobie siedzenia cały dzień w butach, stopa nie oddycha, kiśnie, grzybica, smród na osiedle, w sumie brudasy i śmierdziuchy siedzą w buciorach.

 

Wszystkiego najlepszego dla tego wątku.

Dobrze jeśli będą się pojawiać fajne zdjęcia poniekąd zabytków audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Myślę, że vintage, lampa czy vinyl to coś bardziej dla tych którzy wolą skupić się na samej muzyce aniżeli na osiągach sprzętu.

 

Od dawna zastanawiam się co jest źródłem nawrotu zainteresowania tymi starodawnymi technologiami.

W moim przypadku nazwałbym to zmęczeniem materiału.

Ja mam dość gonienia za nirwaną, nieustannej wymiany sprzętu, świadomości, że zawsze może być lepiej niż jest, tego stanu, gdy narzędzie mające mi służyć staje się celem i moim panem..

Czas najwyższy chyba się zatrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem miłośnikiem lampki za szczerość, dynamikę w całym pasmie, za naturalne barwy dzwięku i zdolność do swobodnego budowania bardzo przestrzennej sceny.

 

Nie zgadzam się ze stereotypowymi zarzutami, ze niby kluchowato, że wszystko ocieplone i masa zniekształceń. W zyciu spotkałem dwa wzmacniacze lampowe, które mozna byłoby tak opisać - a, to pewnie tyle samo ile dobrze brzmiacych wzmacniaczy tranzystorowych. Już trochę lepsze mam zdanie o hybrydach, ale dobrej też ze świecą szukać.

 

... o gramofonach, ich wadach i zaletach, szkoda nawet zaczynać pisać.

Trzeba to przeżyć.

 

Opozycyjny watek, to chyba rzeczywiscie jakas osobista, niezwiązana z tematem wendeta.

Symptomatyczne kolego iwanicki jest to, ze zarówno lampa jak i analog mają swoje zakładki, a Twój klub jakoś w szwach nie pęka. I nie ukrywam, cieszy mnie to bardzo.

 

Już nawet nie chodzi mi o to, czy masz rację, czy nie.

Cieszę sie, ze Twoje zacietrzewienie i sposób prowadzenia dyskusji nie spotykają się z akceptacją.

Polecam to przemysleć przy lampce, przynajmniej wina :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No to może z grubej rury :) Wybaczcie ten archaizm jakim jest Bluray :)

Mój pokoik :)

post-15740-100004223 1264515581_thumb.jpg

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny grają super, najlepiej oczywiście wychodzi klasyczna, magia dosłownie....., nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie zgrały się z pre i końcówką (aktualnie gra razem TAN-15F), maluteńki wzmak a daje czadu...

 

Magnetofon obowiązkowo!!!! Nie ma to jak VINTAGE :)

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klubie anty vintage padło stwierdzenie ze vintage gra słodko i coś tam, może trochę przekręcam, ale coś na ten deseń tam było. A Np. takie kolumny jak hpm 100 z 76 roku, które akurat posiadam odtwarzają perkusje z taką dynamiką i takim impetem, że kapcie spadają. Mam nawet króciutki filmik jak grają te kolumny u mnie, tyle, ze kawałek z perkusją jest akurat spokojny. A to tylko kolumienki, można powiedzieć z niższej, średniej półki( w tamtym czasie). :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=mx9eALnL6DE

 

aha perka gra na początku filmiku, a później, jakiś większy bębenek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Daleki jestem od oceniania walorów sonicznych po filmikach na youtubie, nie mniej te horny napędzane końcówkami Klangfilma robią wrażenie.

 

 

(uwaga, materiał raczej dla osób znoszących azjatyckie gatunki opery).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • VoyTechG przypiął/eła ten temat
  • dskrzyp odblokował(a) i odpiął/ęła ten temat
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.