Skocz do zawartości
IGNORED

USB


Grethort

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zainteresowany tropem USB podążam dalej tym szlakiem w związku z czym mam kilka pytań. Sporo się czyta o jitterze, kablach itd. itd. .

 

1. Wyczytałem, że kabel USB nie pozwala na przesyłanie 24bitowego materiału, czyli co za tym idzie, nie posłucham sobie muzyki w wysokiej jakości (plik muzyczny 24-bitowy z częstotliwością próbkowania 96Hz/192Khz). Przeszukałem internet w poszukiwaniu utworów o tak wysokiej jakości, i natrafiłem na jakieś darmowe próbki (24/96). Włączam foobara - gra, ale jakość szczerze powiedziawszy mnie nie powaliła. Więc jak rozumieć ten brak możliwości przesyłania 24bitowego pasma?

2. Podobno kable USB nie grają, a jednak sporo ludzi poleca zakup lepszego kabelka USB, np. kabel ekranowany Belkina. Sam się zastanawiam, czy jest sens kupować lepszy kabel - na przykład taki, który ma filtr przeciwzakłóceniowy (ferrytowy)?

 

 

Dzięki i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Karty zewnętrzne podłączane po USB mogą przesyłać w obie strony sygnał do 24 bitów i 192 kHz. Przykład: E-MU 0404 USB.

Secyfikacja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oczywiście nie każda karta może obsłużyć wysokie częstotliwości, ale tu akurat USB nie jest ograniczeniem.

 

2. W przypadku złego kabla USB, w szczególności długiego i nieekranowanego mogą nastąpić bardzo wyraźne trzaski. Dlatego trzeba używać dobrego kabla i najlepiej w miarę krókiego. W przypadku wspomnianego E-MU 0404 USB producent wyraźnie zaznacza, żeby używać kabla z zestawu. Faktycznie nie ma z nim żadnych problemów a z innymi są - sprawdziłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tez dorzuce 3 grosze od siebie

 

1. Ograniczenie wynika ze standardu USB jaki jest wspierany przez urzadzenie. Pomimo, ze USB2.0 jest powszechne juz od wielu lat, wiekszosc urzadzen audio wspiera USB1.1. Na szczescie sa interfejsy, ktore wspieraja szybsza szyne USB. W wiekszosci jest to sprzet studyjny. Reasumujac, jesli interfejs audio wspiera USB2.0, to tak jak mowi Edward, nie powoinno byc zadnego problemu ze strumieniami 24/192. Jesli takie urzadzenie nie wspiera takich szybkosci to raczej wynika to od zastosowanego przetwornika DAC/ADC lub firmware'u.

 

2. Wplyw jakosci kabla USB na jakosc dzwieku zalezy od kilku czynnikow. Przede wszystkim zalezy jak rozwiazane jest zasilanie karty. Generalnie temat jest obszerny - co urzadzenie to inny pomysl na zasilanie. Zazwyczaj jednak karty zasilane sa z szyny USB. Tutaj wszelkie smieci generowane przez komputer moga przedostawac sie przez kabel do urzadzenia audio.

 

Drugim waznym zagadnieniem zwiazanym z jakoscia kabli USB jest w jakim trybie pracuje interfejs audio: adaptive lub asynchronous, co ma przelozenie na jitter.

 

W trybie adaptive urzadzenie audio generuje wlasny sygnal zegarowy (PLL), ktory jest sterowany sygnalem zegarowym branym z szyny USB. Dokladnosc zegara z jakim pracuja DAC?/ADC zalezy od jakosci zagara USB. Transmisje danych sa jednokierunkowe, bez powtorzen, bez zadnej kontroli szybkosci strumienia danych.

 

Tryb asynchroniczny jest tutaj o wiele lepszym rozwiazaniem. Przede wszystkim takie urzadzenia posiadaja wlasny zegar ktorym taktowane sa DAC/ADC a takze zazwyczaj maly bufor na odbierane/wysylane dane. Dane pobierane sa z takiego bufora przy uzyciu precyzyjnego zegara, zupelnie niezaleznego od szyny USB. Transmisja USB jest jednokierunkowa, z tym, ze jest kontrolowana. Dla kazdego strumienia danych istnieje kanal zwrotny, gdzie urzadzenie moze porosic hosta o zwiekszenie lub zmniejszenie strumienia danych. Tego typu urzadzenia sa o wiele bardziej niezalezne od zaklocen szyny USB czy jakosci kabli.

 

Niestety takie urzadzenia sa rzadkie i drogie. Przykladami moga byc wspomniane wyzej interfejsy EMU czy tez DAC'ki firmy Wavelength Audio. Problemem tutaj jest brak rozwiazan sprzetowych. Zazwyczaj sterowanie transmisja asynchroniczna realizowane jest przez firmware dzialajace na jakims mikrokontrolerze.

 

No to mi sie napisalo :) Mam nadzieje, ze komus sie przyda :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coraz wiecej plików z materiałem studyjnym 24/96 ( płytki Linna i chesky 24/48 ) i chciałbym wybrac jakieś optymalne rozwiązanie aby móc je odtwarzać w najlepszej jakości. Myślałem nad jakimś odtwarzaczem DVD-audio np flagowym modelem Denona który poszedłby do gruntownego tuningu ew. nad rozwiązaniem z przetwornikiem DAC np lampucerą maxi która wydaje się być całkiem niezła i po przeróbkach raczej ma spory potencjał. Interesuje mnie czy Lampucera wykorzysta przez gniazdo USB pełną rozdzielczość 24bit 96kHz bo ten PCM przy wejściu ma niezbyt ciekawe parametry? No i jak będzie z jitterem przy tym rozwiązaniu. Karka E-mu 0404 średnio mi się podoba bo mogłaby mieć lepszy przetwornik i trudniej ją poprawić niż np lampucerkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnijmy, ze w SPDIF sygnal zegarowy i dane sa zakodowane razem (do jednego sygnalu) i przesylane kablem. Odbiornik odziela dane od zegara. Tym zegarem zazwyczaj taktowany jest przetwornik cyfrowo-analogowy. Generalnie wszytko tu zalezy od nadajnika i kabla. Kazde zaklocenie przeklada sie bezposrednio na jitter.

 

Moim zdaniem USB jest tutaj o wiele elastyczniejszym rozwiazaniem i mniej wrazliwym na kable itp.

 

Jako ciekawostke powiem, ze w USB istnieje jeszcze cos takiego jak tryb synchroniczny. Urzadzenie USB bierze sygnal zegarowy z szyny. Logicznie odpowiednik sposobu taktowania w SPDIF. Nie znam urzadzenia audio ktore dzialaloby w takim trybie.

 

pozdr,

F

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bogdan_

nie łatwiej zamiast kombinować z modyfikowaniem, od razu spojrzeć na odtwarzacze strumieniowe, chociażby linn'a?

czytają pliki audio high resolution do 192khz/24bit...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Matko; Edward słucha kabli. . . i to USB!

;)

Ja mam taki hub USB PENTAGRAM`u (taka półkula) kupiony za grosze w MM.

Kabelek USB do tego ma z 1m i średnicę 2,5mm (sic).

Nie stwierdziłem żadnych problemów z USB. A jest do tego podłączonych kilka urządzeń USB 2.0!

Nie ideologizujcie kabli. Kabel ma być wystarczający aby sygnał dało się zrekonstruowac po stronie odbiorczej. Wszystko.

Acha. Hub ma oczywiście solidny zasilacz aby rozmaite peryferia miła skąd pobierać prąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak się składa że również za Twoją namową zakupiłem ten kabelek. Miał on zastąpić kabel Belkina

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i służyć do podłączenia Beresforda 7520 SE. Mimo ogromnie wielkich chęci i wielu godzin testów różnic pomiędzy tymi dwoma kabelkami nie zauważyłem absolutnie żadnych.

Kolejnym moim krokiem był zakup porządnego optyka i podłączenie do zintegrowanego Realteka na płycie głównej GiGabyte. Różnica w dźwięku pomiędzy USB a optykiem wyraźnie zauważalna.

Po tych doświadczeniach padła mija fascynacja transmisją USB.

Nie twierdzę że to wina samego kabla USB, ale całości toru w systemie PC + kabel USB + DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, nie załączył się cytat :/

 

odpowiedz dotyczy wpisu @zyzio

"Vivanco USB sprzedawany przez EURO RTV AGD w cenie 29,90 zł ma filtr ferrytowy i jest bardzo dobry."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grisza.

Tak wołają też na mnie Kumple ;)

Ja przepycham do wzmacniacza przez 10 m kabel optyczny (TOSLINK) z komputera; jeżeli akurat mam ochotę posłuchać jakiejś muzy, którą mam na dobrym FLAC`u (a jest tego ze 100 płyt).

Te ferryty na USB to chyba kolejne zaklęcie ;). Ferryty tłumią składowe symetryczne zakłóceń i konia z rzędem temu kto uzasadni ich stosowanie w typowych konfiguracjach, a np.: PC, USB, DAC, słuchawki. DAC zasilany z tego samego gniazda co PC albo po USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bogdan_

nie łatwiej zamiast kombinować z modyfikowaniem, od razu spojrzeć na odtwarzacze strumieniowe, chociażby linn'a?

czytają pliki audio high resolution do 192khz/24bit...

 

pewnie że to niezłe rozwiazanie ale mam ochotę trochę pogrzebać a w Linnie też bym poprawiał to co ma wpływ na dźwięk ;) Chwilowo odechciało mi się PC-ta z Dac-em, po USB jakość by była pewnie gorsza niż mam z odtwarzacza CD. Kupiłem DVD Denona z odtwarzaniem DVD-audio, wymienie mu przetwornik przynajmniej na Wolfsona albo topowego BB, dorobię część analogową na OPA627 i zrobię idealne zasilanie, to na początek ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jaki dokładnie jest to model kabelka usb mini(chodzi o ten zaznaczony)?

jakie kable polecacie,myślałem o zakupie kimber usb ale nie znalazłem dystrybucji w kraju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7, 16 Sty 2010, 15:17

>O Matko; Edward słucha kabli. . . i to USB!

 

Owszem :-) Mało tego, byłbym w stanie rozróżnić moje dwa kable USB dwa kable w dowolnie ślepym teście, ponieważ różnica jest taka jak między patelnią a której nie ma nic, a patelnią, na której smażą się skwarki :-) Słaby kabel zwyczajnie przerywa.

 

Grzegorz7, 16 Sty 2010, 21:01

>Te ferryty na USB to chyba kolejne zaklęcie ;).

 

Niekoniecznie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Edward:

Pewnie, że zawsze znajdziemy coś w naszych zasobach co się zwyczajnie nie nadaje. Znam takich co by napisali a propos kabli cyfrowych, że dają inne brzmienie ;).

Co do tych filtrów (pierścieni ferrytowych) na kablach to stosuje się je wyłącznie do tłumienia zakłóceń EMI (kategoria: kompatybilność elektromagnetyczna). Chodzi o czystość elektromagnetyczna środowiska i tłumienie tego typu zakłóceń we wszelkich urządzeniach. Stąd normą jest zakładanie takich filtrów na większość kabli. Tylko patrzeć jak pojawią się na IC analogowych.

Jeżeli komuś po założeniu pierścieni na kabel USB poprawi się przekaz to oznacza, że ma kiepski i sprzęt i inne urządzenia w otoczeniu. . . Może być co najwyżej tak jak napisał Edek. Albo gra albo przerywa, a wówczas najlepiej wywalić kabel. . .

@Ptx:

Spotkałem się z dwoma wymiarami gniazdo-wtyk mini USB w jakimś aparacie fotograficznym. Było to USB ale pasował tylko dedykowany kabelek. . . Nie pamiętam czy był jeszcze mniejszy (AK ten obok na foto) czy po prostu inaczej wyprofilowany. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> ptx

USB mini to taki jaki masz do aparatu fotograficznego, komórki :-) Ten zaznaczony :-)

Dobry USB mini znajdziesz w Euro-RTV-AGD - ekranowany, z jednym ferrytem i pozłacanymi wtyczkami za 29,90 zł Vivanco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jak sie nie mylę czy ten jest z wtyczka zaznaczona prze zemnie na wcześniejszym zdjęciu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam wersję 1,8 m to po pierwsze, a po drugie jak na 30 zł to jest rewelacyjny :)

 

Czy ktoś ma Kimbera, Wireworlda albo Furutecha USB ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że po USB przynajmniej w EMU 0404 USB da się przepchać bez problemu i 192kHz/32bit.

 

@_bogdan - nie zgodzę się, że AKM 4396 w implementacji EMU 0404 to słabszy DAC, niż np. ostro grzebana lampucera mini z CS 4397. Ten pierwszy wyparł lampucerę. AKM gra zacniej, bardziej analogowo. Przynajmniej dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grethort - jeśli chodzi o USB, to wszystko zależy od tego ile masz kasy.

Jeśli chodzi o tańsze rzeczy - poszukaj wątków pod kontem: PC Link, PopPulse USB,

TeraLink-X, Musiland Monitor, hiFace itp.

Z trybu asynchronicznego USB korzystają Musiland i hiFace (i trochę droższych rozwiązań).

Własne zasilanie ma np. TeraLink-X. Sposobów jest wiele, nie ma jednoznacznej odpowiedzi

co najlepiej wykorzystać (a bynajmniej ja nie mam).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiface i Musiland nie stawiałbym na równi z resztą gratów, które wymieniłeś.

ART Legato (okrojony WaveLink) daje ponoć lepsze rezultaty od Lynx'a AES16e (PCI-Express). Jest wątek na forum Computeraudiophile i opis porównawczy.

 

Premiera WaveLink lada dzień. Będę miał do testów, więc napiszę, jak się ma do M-Audio Transit i zintegrowanego optyka na płycie głównej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) -ten Belkin jest w Polsce dostępny ?

post-54-100008574 1269715042_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> BuBos18

"To już robią audiofilskie kable USB?"

 

Tak, i to coraz więcej firm. Na fotkach:

- Furutech

- Kimber Cable

- Alo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2580-100008538 1269737403_thumb.jpg

post-2580-100008539 1269737403_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.