Jump to content
IGNORED

wkładka ELAC STS-344


jac660

Recommended Posts

Mam wkładkę STS 355, więc pewnie ma podobne napięcie wyjściowe.

Gram z phono stage MM, jest Ok.

Możesz smiało tak podłączyć, nic się nie stanie, no chyba że usłyszysz mocne zniekształcenia, w co wątpię.

Na wszelki wypadek zacznij od minimalnej głośności.

Who's Afraid of Music?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

czołem, pojawił sie pewien problem z ww wkładką: wkładka ma oznaczenia przy pinach: R,L,0,0. Czyli piny masy nie są oznaczone "prawy, lewy". Logika każe podłączyć kable masowe prawy obok prawego plusa i lewy analogicznie. Nietypowo metalowe umasienie wkładki jest w Elacu na lewej, a nie jak w większości wkładek na prawej masie sygnału. Rezultat jest taki, że wkładka brumi przy podpiętym przewodzie masy gramofonu do wzmaka. Jak odepnę masę gramo - cisza. zamiana kabli masy we wkładce prawy na lewy nic nie daje. Czy gramofony Elac mają jakoś inaczej prowadzoną masę? Jak to obejść?

pzdr

j.

Link to comment
Share on other sites

W Bernardzie, którego właśnie rozebrałem na części trzy przewody uziemiające czyli dwa z wkładki i jeden z uziemienia ramienia były zaplecione w warkoczyk i wlutowane razem na płytce i dalej do uziemienia we wtyczce. Sygnał jest w jednym kablu. W drugim jest tylko uziemienie i dlatego mogą być połączone. Tak mi się wydaje.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.