Jump to content
IGNORED

wkładka ELAC STS-344

jac660

Recommended Posts

Mam wkładkę STS 355, więc pewnie ma podobne napięcie wyjściowe.

Gram z phono stage MM, jest Ok.

Możesz smiało tak podłączyć, nic się nie stanie, no chyba że usłyszysz mocne zniekształcenia, w co wątpię.

Na wszelki wypadek zacznij od minimalnej głośności.

Who's Afraid of Music?

• 3 weeks later...

czołem, pojawił sie pewien problem z ww wkładką: wkładka ma oznaczenia przy pinach: R,L,0,0. Czyli piny masy nie są oznaczone "prawy, lewy". Logika każe podłączyć kable masowe prawy obok prawego plusa i lewy analogicznie. Nietypowo metalowe umasienie wkładki jest w Elacu na lewej, a nie jak w większości wkładek na prawej masie sygnału. Rezultat jest taki, że wkładka brumi przy podpiętym przewodzie masy gramofonu do wzmaka. Jak odepnę masę gramo - cisza. zamiana kabli masy we wkładce prawy na lewy nic nie daje. Czy gramofony Elac mają jakoś inaczej prowadzoną masę? Jak to obejść?

pzdr

j.

W Bernardzie, którego właśnie rozebrałem na części trzy przewody uziemiające czyli dwa z wkładki i jeden z uziemienia ramienia były zaplecione w warkoczyk i wlutowane razem na płytce i dalej do uziemienia we wtyczce. Sygnał jest w jednym kablu. W drugim jest tylko uziemienie i dlatego mogą być połączone. Tak mi się wydaje.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.