Skocz do zawartości
IGNORED

wkładka ELAC STS-344


jac660

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie, posiadłem wkładkę jak w temacie, na vinylengine jest podany jej prąd wyjściowy 11mV. to chyba strasznie dużo,stąd moje pytanie: jak to podłączyć? przez fonostejdża czy bezpośrednio do aux we wzmaku?

pzdr

j.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wkładkę STS 355, więc pewnie ma podobne napięcie wyjściowe.

Gram z phono stage MM, jest Ok.

Możesz smiało tak podłączyć, nic się nie stanie, no chyba że usłyszysz mocne zniekształcenia, w co wątpię.

Na wszelki wypadek zacznij od minimalnej głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Who's Afraid of Music?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odszczekuję, gra bardzo fajnie. podłożyłem pod nią podkładkę od Elaca, myślałem, że z nią będzie za wysoko, ale okazało się, że tak ma być. świetny bas i dynamika.

pzdr

j.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

czołem, pojawił sie pewien problem z ww wkładką: wkładka ma oznaczenia przy pinach: R,L,0,0. Czyli piny masy nie są oznaczone "prawy, lewy". Logika każe podłączyć kable masowe prawy obok prawego plusa i lewy analogicznie. Nietypowo metalowe umasienie wkładki jest w Elacu na lewej, a nie jak w większości wkładek na prawej masie sygnału. Rezultat jest taki, że wkładka brumi przy podpiętym przewodzie masy gramofonu do wzmaka. Jak odepnę masę gramo - cisza. zamiana kabli masy we wkładce prawy na lewy nic nie daje. Czy gramofony Elac mają jakoś inaczej prowadzoną masę? Jak to obejść?

pzdr

j.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bernardzie, którego właśnie rozebrałem na części trzy przewody uziemiające czyli dwa z wkładki i jeden z uziemienia ramienia były zaplecione w warkoczyk i wlutowane razem na płytce i dalej do uziemienia we wtyczce. Sygnał jest w jednym kablu. W drugim jest tylko uziemienie i dlatego mogą być połączone. Tak mi się wydaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w wielu starszych konstrukcjach,Pomieszane masy sygnałowe i chassis,Najlepiej rozseparować.Co sygnałowe to sygnałowe, a co konstrukcyjne to konstrukcyjne.masa ramienia to już raczej konstrukcyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.