Skocz do zawartości
IGNORED

czy ktoś wie jak sprawdzić TPA6120A2 bez aplikacji?


kuty

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forumowiczów wie jak mogę sprawdzić czy uklad TPA6120A2 jest sprawny nie wlutowując go do aplikacji? mam taką aplikacje prostą pod tpa i wszystko było cacy dopóki nie zrobiłem zwarcia na jednym ze stabilizatorów (niechcący dotknołem śrubokrętem) teraz nawet po wymianie stabilizatorów mam brum,świst i brzęczenie w jednym kanale,podejrzewałem uszkodzenie tpa więc zamontowałem nowy po podłączeniu pograł trochę na dwa kanały ale w tle towarzyszył świst głośny,następnie znowu zdechł jeden kanał i jest mocny brum i świst,dodatkowo w jednym kanale pojawiła się zaje... składowa stała która kopci lewą słuchawkę"dzięki bogu testową" za 20zł

 

Jak mogę sprawdzić uklad tpa czy nie jest spalony na sucho bez wlutowywania w aplikacje? proszę o pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógł byś troszkę łopatologicznie bo trochę się pogubiłem,czy mam podłączyć zasilanie do v+ i v- ? ok ale jak to zrobię co dalej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok już doczytałem,nie zrozumiałem odpowiedzi,czyli mam z tym "niby dobrym"układem ponieważ już go wcześniej wlutowałem w aplikacje i mogło go uszkodzić,porównać rezystancje wyjściową?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcesz to w poniedzialek dojdzie do mnie paczka z workiem tych kostek wiec moge tobie zmierzyc jakie wartosci sa w sprawnej kostce i porownasz ze swoja. Jezeli dobrze rozumiem to nowy uklad juz wlutowales a nastenie wylutowales ?? jesli zrobiles to prawidlowo to nie powinnienes uszkodzic ukladu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym cię prosiło takie pomiary,a jeśli chodzi o układ to go wylutowałem już lutownicą na gorące powietrze 330stopni więc nie powiniennem go usmażyć:) ale niesprawna aplikacja mogła go ubić.

Jak bedziesz miał te układy to bedziesz chciał trochę odsprzedać? bo zaczynam zbierać te kostki bo są świetne dzwiękowo ale niestety trochę delikatne i łatwe w uszkodzeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu sprawdzil cala aplikacje czy gdzies nie jest skopana, thermal pad miales przylutowany do masy, na zasilaniu masz kondy 0.1uF i 10R na wyjsciu, z noty mozna sie dowiedziec co nieco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam na zasilaniu za stabilizatorami kondy odsprzęgające 100nf wymianiłem ich i dalej to zamo,aplikacja jest prosta aczkolwiek w tej chwili trochę tajemnicza, bo za pierwszym razem wszystko zadziałało od strzała i teraz coś się spaliło i nie wiem co,stabilizatory wymienione,kondensatory 100nf wymienione,kondensator 2200uf na zaslilaniu wymieniony bo dodam że po zwarciu spuch jeden 2200uf więc to musiało być ostre zwarcie.

Pozostaje mi jeszcze wymienić kondensatory wejściowe 2,2uf oraz rezystory może któryś padł,albo zbudować całą aplikacje od nowa na nowych częściach i to będzie chyba najlepsze wyjście.

 

A co się tyczy TPA to czy czasem coś nie kombinujecie w stylu PCM2704? bo bardzo by mnie to cieszyło i napewno by było więcej chętnych jak na te nieszczęsne AVT2850 którym się brzydzę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co chyba masz rację,w poprzednim ukladzie termal pad był przylutowany do masy,e obecnym pomyślałem sobie że przylepie go pastą termoprzewodzącą taką do procesorów pc i to może jest błąd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niezle zes zrobil zwarcie jesli kond spuchl, wez note katalogowa spardz wyjcia scalaka co gdzie wylazi, miernik w lapy i mierz jesli bedzie po obustronach to samo wiec powinno byc ok, a thermal pad miales przylutowany do GND ( Connect to ground. The thermal pad must be soldered down in all applications to properly secure device on the PCB ) bo on tez odprowadza cieplo i moze u ciebie rozjezdza sie wszystko bo uklad zaczyna sie cos grzac.

 

Owszem kombinuje z PCM2704, PCM2906B, PCM2912 jako usb jakis PCM1792 tez mozliwe ze sie znajdzie i TPA 6120A2 tylko ze to robie na wlasny uzytek i na poczet znajomego :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuty, 16 Sty 2010, 14:32

 

>wiesz co chyba masz rację,w poprzednim ukladzie termal pad był przylutowany do masy,e obecnym

>pomyślałem sobie że przylepie go pastą termoprzewodzącą taką do procesorów pc i to może jest błąd?

 

wystarczy czytac DataSheet-y ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuty, 16 Sty 2010, 14:32

 

Miernika nie masz? przecież warunki pracy można pomierzyć w 2min. Telefony naprawiasz, a prostego układu ze wzmacniaczem operacyjnym nie potrafisz pomierzyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wszystko jasne wywaliłem paste i przylutowałem termal pad do cyny za pomocą hot air,i wszystko gra :)

widocznie tak jak mówiliście grzał się.

A co do telefonów to jak byś pracował w autoryzowanym serwisie jak ja to odechciało by ci się dotykać miernika,tam się naprawia 20szt dziennie i nie ma czasu na miernik bo przez miernik mniej chleba zjesz w domu :)lata praktyki i z opisu wiesz co jest uszkodzone, a pomiary takich konstrukcji audio to troszkę inna sprawa.

 

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce ci sie tykac miernika aby sprawdzic samemu i przeczytac note katalogowa tylko inni maja to za ciebie robic no niezle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodziłomi o to że właśnie macie tą praktykę i od strzaławiecie jak dotknąć miernik i gdzie aby byłowiadomo czy jest uszkodzony czy nie,gdy by to było forum GSM to ja bym też tak komuś radził weś miernik i se posprawdzaj zgodnie ze schematem,ale czasem miernik gówno ci da jaknpw przypadku PA albo swicza w telefonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki Ty level jesteś? Czyj to serwis? bo na nokie nie wygląda...

O analizatorze widma słyszałeś?

Trzeba wiedzieć jak działa układ wtedy wie się jak mierzyć. Uruchomiłeś tego TPA? bo nie wiem czy dalej mamy solucje trzaskać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TPA odpalił i gra,a wprzypadku PA w telefonie to oscyloskop się nie nadaje,za tani i za gówniany do tego są odpowiednie symulatory warunków pracy nadajników sieciowych takie jak "wawe tec" za który można kupić 20 oscyloskopów.

Serwis kolego jest autoryzowany i raczej nie należy do grupy cwaniackiej,tylko to potężna firma CCS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które testują pasmo 1800Mhz i 900MHz i nie tylko,pomiar TPA zbudowanego głównie z tranzystorów a pomiar glasa w telefonie to nawet nie ma o czym mówić.

Audio dłubek nie da sobie rady w GSM i odwrotnie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się znam tyle na pomirach diy co świnia na gwiazdach,ale zareczam ci że nie ma takiego telefonu kturego nie postawie do życia,chyba że ma zaj biste uszkodzenia mechaniczne,albo jest uszkodzony na wskutek działania cieczy z przyczyn których uległy uszkodzeniu warstwy płyty głównej.

Brak możliwośći naprawy w ramach gwarancji,możliwa odpłatna wymiana płyty głównej w kwocie 843zł netto :) T201 POZDRAWIAM!

 

czekam na wasze telefony na gwarancji:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ma czegoś takiego jak tylko i wyłącznie serwis nokii,tam się naprawia wszystkie marki,a z doświadczenia wiem że obecna nokia to jest chłam straszny,jeszcze trochę i sony ericson skopie jej dupę jak nokia będzie wypuszczać taką kaszane jak do tej pory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.