Skocz do zawartości
IGNORED

SB Audigy + Kino domowe = brak 5.1


enklava

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem ze swoim sprzęcikiem

 

W kompie mam karte SB 5.1

 

Pod kartę podpięty jest kabel ( jack ) w zielone gniazdo.

 

Z drugiej strony kabel podpięty jest przez 2 chinche pod DVD.

 

Głośniki Philiphsa tworzą razem z DVD "kino domowe" i są podłączane do skrzynki dvd przez kabelki zakończone takimi kwadratowymi kostkami ( nie znam się na sprzęcie, ale jak dla mnie jest to "jack" typowy dla sprzętu producenta tj. Philipsa)

 

Problem polega na tym, że za cholerę nie mogę wskrzesić tylnych głośników.

Robiąc test 5.1 przez soft SB oddzywają się tylko przedni lewy i prawy głośnik - reszta milczy.

Jeśli odtwarzam dźwięk np w youtubie i pokombinuję w panelu sterowania w opcjach "dzwieki i urządzenia audio" w zakładce głośność >>> zaawansowane i pozmieniam np ze słuchawek na różne zestawienia głośników to udaje mi się wskrzesić jeszcze centralny głośnik i subwoofer ( przy ustawieniu "słuchawki" lub "wolnostojące głośniki stereo ), co do tylnych głośników, to one grają przy którejś opcji ale mniej wiecej 10 x ciszej niż reszta głośników.

 

Kolejny problem ( przez to zapewne , że 5.1 nie działa poprawnie ) to bass. Z racji tego że sygnał ( takie są moje przypuszczenia ) idzie tylko dwukanałowo to podniesienie bassu powoduje delikatne trzeszczenia/pierdzenia w lewym i prawym frontowym głośniku. Z tym też nie wiem jak zawalczyć.

 

Ponadto nie wiem dlaczego ,ale w ustawieniach SB , w zakładce "Bass Managment" mam coś takiego jak "SubWoofer Gain + 0 dB" . O co chodzi z tą opcją ? Wł./Wył. ją nie ma żadnej różnicy w basie, to rozumiem bo wartość tego wzmocnienia wynosi 0 db. Co zrobić, żeby aktywować tą opcję ?

 

Mam nadzieje, że udało mi się w miarę wszystko dokładnie wyjaśnić. Ludzie, pomóżcie, wkur**** się niesamowicie, wydałem 6 stów na to cholerne kino domowe ( w zasadzie zależało mi tylko na głośnikach ) a grają totalnie do d*** , koleszka zakupił po przecenie głośniki creative'a 5.1 podłączane do kompa i grają na oko 20 X lepiej niż moje ... a dał za nie 200 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że piszę jeden post pod drugim, ale nie widzę tu opcji edycji.

 

Aktualnie w kompie mam kartę SB Audigy. Wcześniej miałem kartę SB Live 5.1 , ale problem wyglądał tak samo.

 

PS: Zastanawiam się czy to nie wina kabli. Z jednej strony są 2 chinche czyli ok, ale z drugiej strony chyba powinno być kilka jacków tak aby karta muzyczna przetwarzała dźwięk na 5.1.

 

Oczywiście to są tylko moje domysły, totalnego laika w tym temacie, więc jeśli walnąłem jakąś gafę to proszę o nie zbyt drastyczne "doinformowanie" ;)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładne oznaczenia wszystkich elementów Twojego zestawu. Będzie łatwiej wtedy pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby było 5.1 to albo musisz podpiąć 3xjack->3xSTEREO RCA (wszystko), albo jeden jack->coax RCA(tylko 5.1 dla AC3/DTS).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Dlatego warto by zobaczyć tylną ściankę wzmacniacza czy co to dokładnie tam jest.

Wtedy będzie wiadomo, jakie połączenia są możliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pod tym adresem jest pełna specyfikacja tego zestawu Philipsa. Jeśli jednak okaże się, że są potrzebne fotki to wrzucę je jutro wieczorem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurna, znów się zamotałem i musze napisać kolejnego posta , jeden pod drugim.

 

Co do tych kabelków to mógłby ktoś wrzucić jakiegoś linka z allegro lub wysłać mi go na priv ? Szukam takich o których pisaliście, ale widzę jedynie tego typu co ja mam : 2 x chinch 1 jack

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według G00gle ten model nie ma wejścia SPDIF ani analogowego 5.1. Chyba że na złe info trafiłem - gdybyś dał foto tyłu to byłaby pewność 100%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to pomoże

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 16 Sty 2010, 22:10

 

>Według G00gle ten model nie ma wejścia SPDIF ani analogowego 5.1. Chyba że na złe info trafiłem -

>gdybyś dał foto tyłu to byłaby pewność 100%.

 

Ma wejście i wyjście SPDIF. Cieżko cie zrozumieć Kyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaznacz mi na zdjęciu tego amplitunera Philips HTS3100 którego ma kolega to wejście i wyjście SPDIF o którym piszesz Gotomik.

 

Kolega dał też link do spec tego philipsa:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,więc masz też okazję by wskazać gdzie jest napisane jakoby ten ampli miał wejście SPDIF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wciąż nikt nie zna odpowiedzi na mój problem ? :/ No nic , jutro postaram się wrzucić fotkę tylnego panelu philipsa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest taka że na 90% się nie da (10% na to że info które podałeś umieszczone na stronie jest błędne, i po umieszczeniu przez Ciebie fotki doszukam się jednak SPDIF lub wejścia 6xRCA czyli 5.1 analogowego)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może bez fotki się obejdzie

 

Po za wejściami na głośniki są jeszcze 3 inne - AUX-IN oraz AUDIO ( w te wejscia poprzez chinche jest podpiety kabel łączący się z kartą dźwiękową ( jack ) ) oraz trzecie wejscie - SCART :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich cipko wieżach nie ma niczego innego prócz wejść audio IN, jeśli chodzi o audio. Z SPDIF min. aplituner

 

A to są wyjścia głośnikowe a nie wejścia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo 5.1 realizuje już wewnętrzny DVD i wzmacniacz i daje na twoje "pc speakery" To jest konstrukcja zamknięta jesli chodzi o cyfrowa rozbudowę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja kalrowniej spróbuję.

 

Nie uda Ci się "ptrzetransportować" sygnału 5.1 z karty komputera do tego zestawu Philipsa, gdyż jak wynika ze specyfikacji Philipsa, nie ma w nim wejść, które albo przyjęłyby sygnał w postaci cyfrowej (jeden kabelek z karty do Philipsa, czyli brak wejścia spdif w Philipsie), albo w postaci anologowej (wtedy musiałyby iść z karty trzy kableki do Philipsa, czyli sygnał na przód, na tył, centralny i woofer - inaczej sześć gdniazd chinch w Philipsie, a masz tylko dwa). W Philipsie, są tylko wejścia i wyjścia audio w postaci stereo, czyli da się tylko sygnał na głośniki przednie, chyba, że w Philipsie można ustawić jakiś mix ze stereo ustawić, ale wtedy to i tak nie będzie sygnał kinowy.

 

Zapoznaj się z wyjściami audigy dokładnie. Najlepszym sposobem podania z Audigy (najprostszym) sygnału 5.1 na inne urzadzęnie, jest podanie go przez wyjście spdif (jednym przewodem), do takiego wejścia w urządzeniu wzmacniającym na głośniki, a wtedy urządzenie to już się zajmie przekierowaniem sygnału do odpowiednich kanałów (inaczej potrzebny jest na przykład wzmacniacz z dekoderem sygnału cyfrowego).

 

Inna możliwość, to podłączenie do wzmacniacza, który ma wejścia analogowe dla wszystkich kanałów, wtedy łączysz z Creativa trzema przewodami, z jego wyjść audio, do odpowiadająych im wejść we wzmacniaczu (sześciu wejść - sześciu gniazd chinch).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.