Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  467 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czubsi

(Konto usunięte)

Radek jest jakieś info o poliprop. ??? Już niedługo Twoja 901 będzie prawie 907 :-) !!! Ja dziś po raz kolejny sam siebie wpuściłem w szok podczas odsłuchu i żal tylko bierze, że nikt tego nie doświadczył dziś prócz mnie ! Szkoda, że nie da się zarejestrować tego i wrzucić na forum ... byłoby mniej teoretyków !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem, że cechą wspólną wyższych modeli sansui jest to, że potrafią być jak tygrys, grają słodko, a zaraz dostają takiego powera, że zwalają z nóg i znowu są słodkie :-) Radzą sobie z każdym gatunkiem muzyki, a do muzyki dyskotekowej są po prostu stworzone. A najlepsze było to jak pierwszy raz włączyłem 901 to banan od ucha do ucha i tak kilka dni, siedziałem , słuchałem i się śmiałem. Bardzo szczegółowy i muzykalny wzmacniacz - jak widzę to też cecha wspólna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc panowie!

 

Mysle ze moge sie tutaj wpi/zapisac. Mam juz dosyc Roteli, teraz pobawie sie Sansui :) W domu czeka na mnie AU-9500, rodzice mowia ze w swietnym stanie, ah... czuje ciary na plecach. Jestem tak nagrzany, ze chcialbym zebyscie napisali mi cos o tym wzmacniaczu, mial ktos z nim stycznosc? :) Troche "sado-maso" nie zaszkodzi... :D

 

PS. Jeszcze nie znam historii tej firmy, prosze wiec o materialy, ciekawe zrodla i te klimaty. Przegladam aukcje, i zastanawiam sie ile wspolnego z tymi wielkimi klockami (o ponoc nieprzecietnym brzmieniu) maja o dla przykladu... RZ-1000.

 

Firma ta sama, cena szokuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czubsi

(Konto usunięte)

Rz 1000 to jakby inna historia ...

 

Sansui tworzyło swoją legendę w oparciu o świetne rozwiązania elektroniczne, brak kompromisów i co w moim odczuciu najważniejsze bardzo rozsądny dobór komponentów co w niektórych przypadkach robiono dosłownie "na słuch" Firma zasłynęła w historii serią świetnych amplituenrów, tunerów i ponadprzeciętnych wzmacniaczy. Sansui w serii swoich topowych wzmacniaczy stosowało podobny lub identyczny schemat blokowo-strukturalny. W drugiej połowie lat 80-tych w wyniku pewnych rynkowych zawirowań Sansui "sprzedało się" na zachód - aby przetrwać. W tym czasie doszło do wprowadzenia na szerszą skalę podójnego toru (X-balanced , alpha x-balanced). Z racji tego, że duch samuraja nie upadł do końca wersje "za wodę" były nieco skromniejsze niż na rodzimy rynek również w ofercie nie zawarto najwyższych modeli. Takie zabiegi szybko przyczyniły się do oceny, iż firma zwolna schodzi z poziomu ... Końcówka legendarnego Sansui to pakowanie w starą konstrukcję możliwie najlepszych części (Riken, Elna Silmic)wszędzie tam gdzie się da - co prozaicznie doprowadziło do zamazania wyjątkowego brzmienia tych urządzeń.... Nie było już czasu, pieniędzy itp aby dopieszczać konstrukcję jak samurajską katanę ... Miłośnicy marki dawno odkryli wyjątkowość i ponadczasową aktualność podstawowego schematu strukturalnego wysokich modeli wzmacniaczy Sansui i sądzę, ze tak już zostanie ... To taka wersja w pigułce mocno uproszczona ale generalnie tak to widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytam sobie różne wątki i oczywiście ten jak najbardziej też.

Chciałbym kupić coś z ten marki ale nie wiem co i czy może to się zgrać z 1007Be, caspian.

Czym ewentualnie można by było się zainteresować z e-bayu ? http://electronics.shop.ebay.co.uk/Consumer-Electronics-/293/i.html?_nkw=sansui+amplifier+&_cqr=true&_nkwusc=sansui+aplifier&_rdc=1

 

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może dodam troszeczkę o quadro. Jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie bardziej obeznanych kolegów. W czasie boomu na ten rodzaj zapisu i odsłuchu powstało kilka formatów. Najważniejsze z nich to CD-4 od JVC, oraz matrycowe SQ od CBS i QS od Sansui. WSzystkie firmy sprzedawały prawa autorskie dla studiów nagraniowych dla swoich formatów z wyjątkiem Sansui, firma koncentrowała się wyłącznie na sprzęcie. Myślę że świadczy to o pasji w tworzeniu sprzętu a nie tylko i wyłącznie oddaniu się komercji jak to jest często dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roban, oczywiscie kazdy moze dolaczyc, nawet jak nie jest posiadaczem.

Czy kobiete mozna kochac tylko wtedy kiedy sie jest jej mezem :)

A poza tym jestes posiadaczem kultowego urzadzenia.

Wejdz na Audiokarme i poszukaj "QuadBob" :)

 

Czubsi...cholera tez bym posluchal, szczegolnie na przyzwoitych paczkach.

U mnie najslabszym ogniwem sa moje Paradigmy :(

 

We,

napewno to jest warte zainteresowania, ale cena koncowa pewnie bedzie powalajaca :

http://cgi.ebay.co.uk/SANSUI-AU-20000-AMPLIFIER_W0QQitemZ130359893380QQcmdZViewItemQQptZUK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers?hash=item1e5a0e1d84#ht_500wt_1182

 

A tak poza tym pozdrawiam wszystkich i ciesze sie, ze znowu cos ruszylo na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czubsi

(Konto usunięte)

we

 

ta końcówka to BA 2201 nie 2101 a to zupełnie inna historia ! Super piec to już o krok od topowych piecy typu 2301 czy 2302 ... Model 20000 niestety znacznie odstaje od tych konstrukcji w tym wypadku końcówki są już o kilka kroków do przodu zarówno pod względem budowy jak i związanych z tym walorów sonicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czubsi

 

Końcówki już niema, za późno się wczoraj obudziłem, widziałem że ona miała przełącznik z tyłu obudowy 110/220/240, więc nie wiem jak to jest, ale wtyczka była USA.

To w takim razie na dzień dzisiejszy co warto brać już tak na przyszłość?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz wymieniac trafa ! To trafo toroidalne podlaczasz z jednej strony do gniazdka, a z drugiej strony podlaczasz koncowka oryginalnym kablem. To tak lopatologicznie. Taki transformator po prostu zmienia 220 na 110.

Oczywiscie trzeba to jakos obudowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czubsi

(Konto usunięte)

to tak po krótce ...

 

we

 

mi chodziło o tą :

 

http://cgi.ebay.co.uk/SANSUI-B-2201L-HIGH-GRADE-STEREO-POWER-AMPLIFIER-WOOW_W0QQitemZ180458432885QQcmdZViewItemQQptZVintage_Electronics_R2?hash=item2a04292975

 

fakt model B nie BA ale fakt faktem żadnego tam przełącznika napięcia nie ma ... - dziwiłbym się bo nie spotkałem japońskiego modelu z przełącznikiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi DHL uszkodził 20 kg. paczkę a co dopiero 40 kg.

 

Krajowa to jeszcze można posłać na palecie, jak się dobrze przytwierdzi to nie ma prawa spaść.

Chyba że łupnie z wózka widłowego no ale wtedy to już i tak kaplica.

 

Natomiast z za wielkiej wody to już rosyjska ruletka.

 

Jedyne wyjście to odbiór osobisty, już widać iż obrażenia jakie powstały w tym wzmaku to na bank w transporcie.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna ścianka prawa strona górny róg, to nie przełącznik napięcia? http://cgi.ebay.co.uk/Sansui-B-2101-Power-Amp-B2101-Amplifier_W0QQitemZ150405797730QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item2304e25762

 

Nie jestem elektronikiem więc się znam, w opisie też tam nadmienił coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.