Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  470 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szczególnie ostatni to zupełnie inny budżet ( w tym porównaniu to stratosferyczny ;-)

co do ceny tego CA-2000, to sprzedawca życzy sobie w sumie ceny po przeliczeniu jaką ten model miał w momencie pojawienia się. Z drugiej strony mając na uwadze fakt, że tak stylowych modeli nie jest zapewne zbyt wiele w naszym kraju, może nie jest to zbyt dużo...W każdym razie, w tej cenie sprowadzanie go wydaje się nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Sansui.

Udało mi się utatować od utylizacji sansui A-80. Wiem, że nie jest to wysoki model sansui jednakże liczę na jakieś opinie o tym modelu. Wszystko co znalazłem to zdjęcia i suche dane techniczne (katalogowe). Nie mam żadnego porównania. Wcześniej używałem Hitachi HA-300 (na temat którego niema nic w necie). Sprzęt działa świetnie, jedynie brak podświetlenia potencjometrów ale nie mogę nigdzie znaleźć zamienników żarówek.

Proszę o opinię odsłuchowe A-80 oraz opinie o jego budowie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Niestety, mój amplituner Sansui przeszedł praktycznie do historii ponieważ naprawa jego stała się nieopłacalna ( ściągnięcie części wynosi 400$ ). W trakcie trwania naprawy dokupiłem sobie Sansui CD-190 do kompletu. Szkoda. Nie posłucham jakby to razem zagrało.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Coś cicho ostatnio w klubie więc postanowiłem się odezwać. :)

Zakupiłem sobie niedawno swój pierwszy gramofonik i wypróbowałem przedwzmacniacz gramofonowy w moim AU-D9. Zapowiadał się obiecująco, pozłacane wejścia mam tylko dla phono, jakieś przełączniczki specjalne dla mm/mc low i high gain. No i cóż, może to tam magia winylu zadziałala, bo od kiedy kręcą się te czarne płyty mój cd-k poszedł w odstawke, a półka z płytami wyraźnie się zakurzyła.

Zastanawia mnie tylko jedno, czasem jak włącze wzmaka i jest przełączony na phono słychać ciche, lub bardziej głośne 'brumienie' z lewego kanału. Wnioskuję że to coś w przedwzmacniaczu, bo po zamianie kanałów L z R nadal brumi z lewego. Czyżby była to oznaka zużycia jakiegoś elementu preampa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Od wielu,wielu lat słucham MUZYKI/jazz.jazz...i starego rocka i troszeczkę klasyki . Nabyłem ostatnio ampli Sansui 221 , podobno w stanie super....jutro ma być . Może ktoś mnie oświeci , bo wiele sprzętu >przewaliłem<,trochę nieładnie to brzmi,.....ale Sansui nie słuchałem.Serdecznie pozdrawiam wszystkich Klubowiczów!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Cóż ... można by tak w nieskończoność ... szanowni koledzy w przypadku Sansui to niestety nie nazwa jest legendarna a część ich urządzeń !!! Kupujcie ale modele które na to miano zasługują a nie co popadnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam Kolegów!

Poszukuję pilota do CD X701i. Czy moglibyście podać oznaczenie? Może zdjęcie?

Pilot od modelu 711 nie pasuje...

 

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam!

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:)

Za jakiś czas przedstawię porównanie modeli 701 i 711. Oczywiście w moim systemie.

A może ktoś miał taką możliwość?

 

Pozdr.

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość czubsi

(Konto usunięte)

acha ... właśnie se kupiłem ....

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&Item=190417553884&Category=22509&_trkparms=algo%3DLVI%26its%3DI%26otn%3D2

 

jeszcze się sprzedawca do mnie nie odezwał ale czekam cierpliwie (myślę, że pojechał na urlop i zapomniał o aukcji). Dla tych co nie wiedzą ... informuję, ze jest to to samo co 607 + XLR-y i wejście na końcówkę, budowa identyczna jak AU-X911DG a ceny często znacznie niższe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, niezła cena jak za starego Sansuja. Tez bym sobie chętnie takiego sprawił, chociażby żeby posłuchać jak te młodsze grają, czy lepiej niż mój au-d9 ale niestety studencki budżet nie pozwala mi na takie szaleństwa. :) A tak z ciekawości czy do nich są piloty? Troszkę mi brakuje tego leniwego wciskania guzików z fotela, zamiast chodzenia co chwile kanapa->wzmak->kanapa->wzmak.

 

Z innej beczki, łączył ktoś może swojego Sansui z kolumnami firmy Acoustic Energy? Zakupiłem sobie właśnie aelite 2ki i jakoś tak dziwnie brzmi to połączenie... Być może jest to kwestia przyzwyczajenia, ale co ciekawe nie mogę dobrać kabelków głośnikowych do tego, różnice są ledwo słyszalne, a odsłuchiwałem druty z różnych przedziałów cenowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Sansui po zabiegach o jakich wspominałem zagra z każdymi kolumnami conajmniej przyzwoicie. Im bliższe neutralności tym lepiej. U mnie w sumie na budżetowych (aczkowleik nieco poprawionych) Jamo D-570 jest niebywale sympatycznie i niczym to nie przypomina bezskłanego wrzasku jaki się z tych kolumn wydobywa w wersji fabrycznej ... Pilot do starszych wzmacniaczy to tylko do AU-X911DG. Ale mimo walki i szeregu prób nie udało mi się niczego dopasować. jeśli ktoś uważa,że to prosta sprawa to gratuluje bo jak pytałem to jak dotąd gówno z tego wyszło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

dolaczam do klubu Sansui z AU-X701 niestety dopiero jutro w poludnie go podlacze i przeslucham ale patrzac na budowe wyglad mase wydaje sie byc porzadnym sprzetem, odluchiwalem go chwile u sprzedajacego i rowniez wydal mi sie ze gra dobrze czysto dynamicznie zadnego mulenia wszystko kontrolowane ale zobaczymy jak podlacze do swojego systemu...

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie jak się sprawuje AU-X701 z Paradigm Signature S2, bo widzę iż kolega Antymalkontent nabył Sansui 701 a w opisie ma te kolumny :)

 

Choć muzyka odmienna od słuchanej przeze mnie ale jakieś opinie by się przydały.

 

Pozdrawiam

Sansui maniak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo-Kielce - moj sprzet troche sie zmienil ostatnio za chwile zaktualizuje "o mnie" teraz gram na jbl ti1000 i jakna razie ciezko mi powiedziec ale wydaje mi sie ze dzwiek jest jakis lagodny delikatny troche przyciemniony albo odchudzony ze szczegolow na wysokich i nie wiem czy to tak sie zgrywa sansui z kolumnami czy on po prostu jest taki i tak gra wysokie?

reszta jest ok, wlasnie zastanawiam sie jak poprawic te wysokie jak na razie po prostu chce zmienic zrodlo (bo i tak to musze zrobic)

no i przydalo by mi sie posluchac go na innych kolumnach

 

oczywiscie to sa odczucia w porownaniu z hk680

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

no a ja odebrałem 711 ... stan 8,5/10 (prawie 9 :-))

Jedno Wam powiem ... jestem w szoku bo w środku są same brązowe nippony ASF, serii stosowanej tylko w japońskich wersjach i to samych najwyższych !!! pełne 100 % ASF ... Jaki efekt ? Ano gra tak (lub może nawet nieco lepiej - spójniej) niż ... modowana 911 ... i to bez żadnego bocznika u-con, BG, Rikenów ... Nie czarujmy się - to zasługa Nipponów ASF - świetne i masakrycznie długowieczne kondy! Te kondy brzmią jak Black Gate ale tyćkę bardziej subtelnie. Ja , choć już nie mało widziałem i słyszałem jestem totalnie w szoku ... Miałem plan natychmiastowego modowania 711 a tak od rana siedzę i nie mogę uwierzyć w to co słyszę... Ograniczyłem się jedynie do oczyszczenia go z kurzu i ustawienia. Jak znajdę chwilę to załozę wątek o 711. Sami porównacie z 911. Moja rada - szukajcie ich na ebayu , nie są tak wychwytywane jak 911 a do 300 euro da sie kupić - rewelacja !!! Trudno mi zagwarantować że wszystkie 711 w Europie były na tych kondach, powinny być czarne nippony NS-I , skąd w tym moim są ASF (z wersji AU-alpha extra i limited)??? nie mam pojęcia - moze to być dowód na odwrót strategii Sansui w końcu na koniec sprzedaży wersji europejskich 711 była najwyższym modelem w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Daj fotę na potwierdzenie swoich teorii. Jeśli nawet co z tego ? Mało dennych klocków jest na dobrych częściach ? Chciałeś być fajny czy jak ? Tak się składa, że nie rozumiesz co piszę ale się nie przejmuj jest więcej takich "kumatych" na tym forum. Wyraźnie dałem wcześniej do zrozumienia, że wzmacniacz nafaszerowany drogimi częściami wcale nie gra lepiej od tego na starych nipponach ASF a to świadczy o świetnych walorach tych części i nic tu nie zmienią Twoje wątpliwe przytyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam kolegów.

Jestem pierwszy raz na tym forum. Trafiłem tu za sprawą wątku piękne tunery, może śliczne tunery. Ponieważ męczyłem mojego n-tego Radmora, postanowiłem, że kupię sobie coś lepszego. Poczytałem trochę w necie i stanęłem jak większość tych, co mają kupić sprzęt, przed dylematem. Tak kupić, ale co. Chciałem, by było to coś lepszego niż Radmor. Nie chciałem już amplitunera. Wzmacniacz, ale jaki? Przeczytałem o ,,tuningu,, jaki dokonał Kolega Czubsi, trochę mnie dziwiło co to daje , postanowiłem więc, że kupię Sansui. Ok , nabyłem AU D101. Myślę , mało kosztuje, zobaczę co za sprzęt i ewentualnie pomyślę dalej. Kupiłem. Uff. Zderzenie Radmor - Sansui wypadło jak maluchem z lokomotywą. Niepozorny 30 watowy wzmcniaczyk,budżetówka za 100 zeta z Allegro. Kłaniam się inżynierom z Firmy Sansui. Zdażało mi sie naprawiać Grundigi, Philipsy, Sony. Grały bo grały. Nie były pewnie z górnych półek, ale i AU D101 z takich nie jest, ale to inna klasa. Odkryłem muzykę z moich płyt ponownie, ba, teraz słyszę różnicę w wydawcach. Taki tani, niepozorny sprzęcik sprawił mi wiele radości. Ponieważ pewne zabiegi w ,,tuningu,, Czubsiego wydawały mi się dziwne, co mi tam, można popróbować na tym maleństwie. Parę polipropylenów miałem, nie tej samej marki, ale miałem. Styrofleksy też. No to do dzieła. Wstawiam na kondach zasilacza, odsłuch, uff, widać różnicę, to samo jak zbocznikowałem jeszcze kilka w torze wzmacniacza na zasilaniu. Teraz zaczynam rozumieć , że to daje, czuć efekt. Kłaniam się może nie przed wiedzą, a dociekliwością i później wiedzą kolegi czubsiego. To ma sens, Teraz pomyślę o czymś mocniejszym i z ,,wyższej,, półki. Ponieważ Sansui się sprawdza, będzie to nadal Sansui. Jest parę ciekawych sprzętów ostatnio na Allegro, ale wpierw muszę posłuchać gdzieś jakiegoś dobrego Cd-eka z moim Sansui, teraz mam dwa CDR 760 Philipsa i DVR7000 Pioneer-a . Pioneer bije Philipsa jakością dźwięku, nie wiem jednak jak klasują się one w plejadzie innych sprzętów. Brak doświadczenia w tej kwestii z mojej strony. Może ktoś z kolegów doradzi, zauważyłem, że pisują tu osoby mające sporo doświadczenia i osłuchania ze sprzętem.

Przepraszam za tak długi wywód.

Pozdrawiam. Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam. I ja chciałbym dołączyć do tegoż klubu z moim Sansui AV-7000.

Parametry:

 

Practical use maximum output (EIAJ, 6ohms) Front: 100W+100W

Center: 100W

Rear: 50W+50W

Frequency characteristic Phono man month: 20Hz - 20kHz, ±0.3dB

Line: 10Hz - 100kHz, and +0 -3dB

SN ratio Phono man month: 72dB or more

Line: 90dB or more

Tone control The Bass maximum variation: ±10dB (50Hz)

The Mid maximum variation: ±6dB (1kHz)

The Treble maximum variation: ±10dB (15kHz)

Input sensitivity/impedance

(1kHz) Phono man month: 2.5mV / 47kohm

Line: 150mV / 47kohm

Phono maximal permissible dose MM(THD 0.1%):140mv

<Video-system part>

Frequency characteristic 5Hz - 10MHz, and +0 -3 dB

SN ratio 60dB or more

<Synthesis>

Pobór z sieci 670W

Dimensions Width 466x height 163x depth of 441mm

Weight 16.2kg

post-27950-092575900 1284711025_thumb.jpg

post-27950-028382500 1284711089_thumb.jpg

post-27950-097799100 1284711286_thumb.jpg

Edytowane przez waldi1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość czubsi

(Konto usunięte)

a czy ktos moze mi porownac SANSUI AU-X701 do AU-X901 lub lepszych zintegrowanych Sansui od 701, ciekawi mnie jakie sa roznice w brzmieniu jaki maja charakter?

AU-X 701 jest nieco mniejszej mocy. Różni się też pewnymi detalami. Generalnie przekładając to na prosty język 901 gra bardziej otwarcie, przestrzenniej, z większym wigorem, lepszymi konturami. Nie jest to przepaść ale daje się wychwycić. Ostatnie moje doświadczenia z Sansui dowodzą, że można dostać czasem klocek który bez modyfikacji da efekt skończony. Takim urządzeniem jest np. AU-X711. W porównaniu do mojej modowanej 911 jest nieco "skromniejsza" i to pod każdym względem ale nie jest to jakaś tam przepaść. Zważywszy jednak na to,że 711 nie mając dosłownie nic zmienione fabryczną 911 rozjeżdża na całej linii. Biorąc pod uwagę, że 911 ma świetne opinie daje to mocno do myślenia. Moja 711 ma wszystkie brązowe kondy nippona ze złotymi napisami - to jest to co odpowiada za ten świetny efekt. Dziwię się, że dali do niej lepsze kondy niż do 911 ??? Myślę, ze to tylko przypadek więc przed zakupem 711 warto to sprawdzić bo od tego wszystko niestety zależy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.