Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  469 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie tylko zadaje pytanie dlaczego na hifi do tak w sumie malo 707 I 907. Jak spojrzec na yahoo jap to jest ich tam mnogosc. Mozna odniesc wrazenie, ze jest tam tych alph tyle co u nas altusow oraz unitr'ow lub wiecej :) Dlaczego wpomniany pan Munetika nie postara sie o staly doplyw tych wzmacniaczy. Niektore nie stoja nawet jednego dnia na stanie! Czysty zysk.

 

Bo to cwany Lis i nie będzie psuł rynku :-)

Zobacz na ceny aukcji, czasem 2x taniej niż u Niego, a co niech się ludzie zabijają.

Wie co robi :-)

 

A tak serio to Sansui nie jest dla Niego priorytetem, sprawdź pełną ofertę ...

Nasza marka to ułamek procenta wśród wszystkich oferowanych.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Otóż to traktujecie temat stronniczo. Na yahoo raptem jest może z 5 907-ek czy to dużo ??? Dla rynku gdzie były produkowane 20 lat temu ? Munetika tego nie zrobi bo większośź z tych z Yahoo to wraki mimo pięknego wyglądu. Pojawiają się tam z reguły po tajfunach i trzęsieniach ... Nie wiem czy wiecie ale prawdziwy wysyp elektroniki był po awarii elektrowni jądrowej ... Munetika zanim coś sprzeda wrzuca sprzęt do gruntownego przeglądu u siebie co trwa czasem i ze dwa tygodnie ! To przecież kosztuje. On bierze zatem za to odpowiedzialność a yahoo ??? Dale macie ochotę fantazjować ? Sprawdźcie sobie na Yahoo co można tam znaleźć z innej elektroniki a będziecie w szoku i raptem stwierdzicie że Sansui to tak naprawdę nieiwiele się sprzedaje. Zresztą na japońskim rynku tranzystory są w odwrocie. Tam teraz jest trend na starą szkołę brzmienia. Wewnętrzny japoński Marketing również tam odgrywa bardzo ważną rolę a u Sansui ? przecież wiecie że ich marketingiem w zasadzie były tylko produkty - kto kupił to wiedział .. Japończyków podejście do sprzętu znacząco różni się od naszego. U nich gość kupuje i stwaia klocek za n jenów na ..... praclec , szafce pod stertą książek itp ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Munetika zanim coś sprzeda wrzuca sprzęt do gruntownego przeglądu u siebie co trwa czasem i ze dwa tygodnie !

 

Mialoby to sens. Wydaje mi sie ze biznes pana Munetika skorzystalby z doplywu swiezej krwi. Moze jakis wnuczek usprawnilby prowadzenie tego sklepu. Mam wrazenie ze tam wszystko odbywa sie na jakis innych obrotach, tak jakby mu nie do konca zalezalo na sprzedawaniu wiecej. W normalnych warunkach sprzedawca skoncentrowlby sie na tym co idzie. Chyba ze inne produkty sa jescze bardziej rozchwytywane i lepszy na nich zysk. Ale to jego sklep wiec nie nie bede mu mowil jak to mozna by interes usprawnic. Nie wiem czy tu za bardzo nie pojechalem w kraine gdyby...ale w koncu mamy niedzielny wieczor. Co mi tam.

Trzeba mu jednak przyznac ze na maile odpisuje szybko :)

 

Apropos yahoo to na poczatku tyg widzialem z 10 907 i co najmniej tyle samo 707. A na hi fi do nie ma nic :( Frustrujace , zwlaszcza jak sie juz chce i jest sie gotowym do zakupow. Jesli chodzi jednak o stan sprzetu wystawionego na yahoo to zwylke (przynajmniej wg tlumacza) 70-80% sprzetu cos tam dolega.

 

Czesto tlumacz mowi "gully sound". Wiesz moze czubsi o tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może miało być "ugly sound" - czyli brzydki, nieładny dźwięk, brzmienie ?

 

No wlasnie nie.

 

 

może miało być "ugly sound" - czyli brzydki, nieładny dźwięk, brzmienie ?

 

Przepraszam pomylka to bylo "gully volume" a tak wyglada to wyrazenie w calym zdaniu (przyp tlumaczonym przez google) : I think function is felt to some extent gully volume, but with no other problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Z trybu regulangeo biernego przechodze w czynny i dolaczam do klubu.

 

Kilka slow o mnie. Moj 'downgrade' z plastiku nastapil prawie 8 lat temu. Do ubieglego roku bylem posiadaczem kolejno coraz wyzszych ampli Marantza, konczac na 2275 a potem troche z koniecznosci (wylany kond, zwarcie, spalona kolumna) i troche z wyboru (m.in. opinie na tym forum) przesiadlem sie na wzmaka Sansui. Zaczalem od 417, teraz mam 519, dodatkowo slucham pozyczonej z warszawskiego nomosu 9900. Naczytalem sie, no i jak 901 Radka (po Czubisim) pojawila sie na horyzoncie, to zamarzyl mi sie kolejny krok :) z Wawy jednak do niego kawalek, no i... przeszla mi kolo nosa.

W zwiazku z tym szczescia szukam gdzie indziej, choc jako, ze byla to 901 po czubismim, to nie bedzie to na pewno to samo :(

 

Jak napisalem slucham sobie teraz duetu au/tu 9900 wypozyczonego z warszawskiego Nomosu (w stosunku do mojej 519 znaczacy progres, scena szeroka, dzwiek detaliczny, bardziej uporzadkowany, gra praktycznie od zera - to mile zwlaszca wieczorem, jednak preamp gramofonowy po dwoch dniach nadal do mnie nie trafia). W waw trafia sie jeszcze 911dg w tej samej cenie wiec ciekaw jestem Waszej rekomendacji i opinii. Jakby nie patrzec to juz 'alfa' :)

 

Wielokrotnie tu na forum padala opinia ze 9900 ze wzgledu na wiek w zasadzie nalezaloby sobie odpuscic, ale przeciez miewalem rownie 'dojrzale' Marantze, wiec to dla mnie nie wada.

 

911dg neci - ma tu dobra prase - Umowilem sie na sluchanie oczywiscie. Mam nadzieje, ze pomozecie pozniej z modami, wielokrotnie tu opisywanymi. Na 'duza' alfe jeszcze mnie nie stac, wiec Wasze opinie moze pomoga dokonac wyboru.

 

Pozdrowienia, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czubsi:

"Jestem oczywiście za porównaniami w szerszym gronie i tak sobie myślę, że w przyszłym roku coś naprawdę musimy zorganizować bo pisania to już starczy"

 

Panowie:

Ponawiam swoja propozyję zorganizowania spotkania Klubu Sansuiomaniaków w Łowiczu - miasto w środku Polski - znając datę moznaby zarezerwować odpowiednio wczesniej lokal - Klub PRACOWNIA, Obok jest hotel Eco.

Może na wiosnę??? Propozycja warta zastanowienia. Jeżeli będzie 5 chętnych do zaprezentowania klocków, kolumn, kabli itp podzielenia się swoim doświadczeniem i wiedzą, to podejmę kroki do zorganizowania takiej "imprezki". Zainteresowai piszcie na piv. Pozdrr ZbyszeK /knerazk/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Czy tą 907DR na hifido zarezerwował ktoś z forum ??? Pytam bo chcę się upewnic, że wie co robi - ten wzmacniacz wrócił do sklepu po tym jak został ostatnio sprzedany - mało tego - wystawiono go z niższą ceną niż osiągnął poprzednio ! to nie wróży nic dobrego ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry, jak klubowy obyczaj nakazuje, chce podzielić się wrażeniami z nowego nabytku. Oczywiście sansujowego. No więc niczym max kolonko 'mowie jak jest'. 911dg zagosciła pod mym dachem i cieszy uszy. Wielokrotnie tu juź koledzy opisywali wrażenia, kiedy ten sprzęt zaczynał grać w ich systemach, wiec oszczedze Wam przymiotnikow i przyslowkow.

911dg w konfrontacji z testowanym równolegle zestawem au/tu 9900 wypadła - jak na moje uszy - lepiej, zwlaszcza preamp.

posłuchałem 911 u poprzedniego właściciela - pana Arkadiusza, którego w tym miejscu serdecznie pozdrawiam, bo poświęcił sporo czasu, aby zademonstrować mi walory tego wzmacniacza. Dowiedziałem się również, jak może brzmieć po modyfikacjach, bo w systemie grała druga 911 po modach właściciela. Nie na sprzedaż. Brzmiała bajecznie, znacząco lepiej, od standardowej. Jako, że pan Arkadiusz ewangelizuje sąsiadów muzycznie, to posluchaliśmy głośno i z wykopem zróżnicowanego materiału. No zrobiło to na mnie wrażenie.

Wracając jednak do 911, którą odkupiłem, w moim systemie gra bardzo przyjemnie. Robi różnicę z każdym źródłem :) czy to azurem 840C, tunerem Sansui czy gramiakiem. Zona w kazdym razie znow pyta, czemu katuje symfonicznego analoga Petera Gabriela 'New blood' a zwlaszcza pierwszy utwor 'Rythm of the heat'. To co tam się dzieje muzycznie pozwala sprawdzić możliwości systemu, a ile radości muzycznie przy okazji dostarcza, to moje :)

Pozdrawiam Was serdecznie

Pawel

 

ps: podziekowania rowniez dla Radka, który mailowo podzielił się kilkoma cennymi radami! Kiedyś na pewno wykonam ten pierwszy krok, o którym pisałeś. Anyway, dziękuje za życzliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

pierszy raz byłem na Audio Show .Impreza super ale dwa dni jakie miałem do dyspozycji to troszkę za mało. Po szczątkowym odsłuchu tańszych drogich i bardzo drogich zestawów myślałem że po powrocie do domu pierwsze co mnie czeka to wymiana klocków a tu wracam i szczena mi znowu opada jak to u mnie gra przesłuchałem pół nocy i wstałem rano z bananem na ustach że nie mam się czego wstydzić .Teraz leci Budka koncert i po prostu. czuje się prawie jak na widowni super.Muzyka zachwyca mnie tak samo jak rok temu kiedy wszedłem w posiadanie 907. Nadal mnie robi Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Zwracam się z pytaniem odnośnie Autotransformatora Toroidy (Autotransformator 230/110V 800VA)

Używam go do sansui G-8000.

Od początku działania - trafo wydaje dość głośne buczenie.

W momencie, działania amplitunera jest to nie słyszalne, natomiast kiedy w domu jest cicho to słychać to buczenie. Jest to dosyć irytujące ;(

Moje pytanie brzmi- czy trafił mi się jakiś wadliwy egzemplarz, czy też taki urok jest tego urządzenia ?

Postanowiłem zapytać w pierwszej kolejności na forum zanim zadzwonię do Toroidy.

Używam tego trafo od 1,5 m-ca

 

Pozdrawiam,

Tom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Zwracam się z pytaniem odnośnie Autotransformatora Toroidy (Autotransformator 230/110V 800VA)

Używam go do sansui G-8000.

Od początku działania - trafo wydaje dość głośne buczenie.

W momencie, działania amplitunera jest to nie słyszalne, natomiast kiedy w domu jest cicho to słychać to buczenie. Jest to dosyć irytujące ;(

Moje pytanie brzmi- czy trafił mi się jakiś wadliwy egzemplarz, czy też taki urok jest tego urządzenia ?

Postanowiłem zapytać w pierwszej kolejności na forum zanim zadzwonię do Toroidy.

Używam tego trafo od 1,5 m-ca

 

Pozdrawiam,

Tom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Zwracam się z pytaniem odnośnie Autotransformatora Toroidy (Autotransformator 230/110V 800VA)

Używam go do sansui G-8000.

Od początku działania - trafo wydaje dość głośne buczenie.

W momencie, działania amplitunera jest to nie słyszalne, natomiast kiedy w domu jest cicho to słychać to buczenie. Jest to dosyć irytujące ;(

Moje pytanie brzmi- czy trafił mi się jakiś wadliwy egzemplarz, czy też taki urok jest tego urządzenia ?

Postanowiłem zapytać w pierwszej kolejności na forum zanim zadzwonię do Toroidy.

Używam tego trafo od 1,5 m-ca

 

Pozdrawiam,

Tom.

 

Jeśli masz możliwość ($) to pożycz od Tomanka DC-Blocker-a.

Podłącz transformator do gniazda z DC-Blockerem - jeśli przestanie buczeć to wina Twojej sieci - zasilania.

Gdy buczy nadal to transformator jest kiepsko wykonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na 110V?No chyba że to nie Japończyk.Też mam trafo z Toroidów podobne 100V/500W Trochę buczy(jak jest cisza-to trochę słychać)ale cytując klasyka,,nie można mieć wszystkiego..."Ja już dzwoniłem :może chodzić non stop , pobiera bez obcążenia ok 15W.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie ich trafa buczą to nie Tamura .... Doceńcie klasę Japończyków w tym temacie - nawet ze stetoskopem jest problem cokolwiek usłyszeć .....

rozumiem, że dzwonienie do Toroidy , ew wymiana na gwarancji nic mi nie da :(

Pozostaje mi chyba sprzedać albo gdzieś głęboko schować ;)

 

Pozdrawiam,

ToM.

 

Dlaczego na 110V?No chyba że to nie Japończyk.Też mam trafo z Toroidów podobne 100V/500W Trochę buczy(jak jest cisza-to trochę słychać)ale cytując klasyka,,nie można mieć wszystkiego..."Ja już dzwoniłem :może chodzić non stop , pobiera bez obcążenia ok 15W.

Pozdrawiam.

110 V ponieważ z Kanady, nie próbowałeś wymiany na inny egzemplarz ?

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Ja spytam tak - Czy ktoś ma trafo z toroidy .pl które jest kompletnie ciche (szczególnie bez obciążenia ...) ??? Jeśli tak to proszę o kontakt - zgłoszę go do nagrody miesiąca w Kauflandzie ...

A tak poważnie - też próbowałem reklamować ale panowie za każdym razem widzą przyczyny z nieswojej strony ... Na większe napięcie maja zawsze tą samą odpowiedź : W stresie spadnie ..

Dlaczego tak jest ? A bo narobili traf na 110 a popyt jest na 100 ... Dla nich rybka bo na takim trafie sprzęt na 100 V pochodzi (czasem dłużej czasem krócej) a potem po prostu padnie i nigdy nie będzie to wina po stronie toroidy.pl ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

110V a 100V to nie jest to samo, co 230V i 220V, w pierwszym przypadku mamy dużo większa różnicę (procentowo) co daje o sobie znać przez niższą trwałość i degradację części w krótszym okresie czasu.

 

Szukajcie transformatorów 230V/100V.

 

Można się jeszcze pokusić o dołożenie drugie transformatora za obecnym (110-115V) ale wiąże się to z dużymi stratami energii ok. 30% w pracy w spoczynku, czyli dla trafa o mocy 1000W 300W - tracimy bezpowrotnie i płacimy większe rachunki (straty dwóch traf sumują się ).

 

Tylko bardzo dobre transformatory mają stratę własną poniżej 10%.

 

Za jakość trzeba zapłacić.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono miłośników marki może ktoś z Was miał styczność ze wzmakiem Sansui A-E750. To niższa , wyższa półka marki ??? może średnia? Bardzo by mie interesowało porównanie z luxmanem serii L (posiadam L-400) i grundigiem a-903,904,905. Dodam, że na to zagrać z jmlab cobalt 815. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Witam szanowne grono miłośników marki może ktoś z Was miał styczność ze wzmakiem Sansui A-E750. To niższa , wyższa półka marki ??? może średnia? Bardzo by mie interesowało porównanie z luxmanem serii L (posiadam L-400) i grundigiem a-903,904,905. Dodam, że na to zagrać z jmlab cobalt 815. Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

Witaj, przez pewien czas słuchałem zestawu AU-717 + jmlab cobalt 816s i nie ma co się oszukiwać, firmowe cobalty są sztywne jak za Kolumna Zygmunta. Po zmianie na na Sansui SP-Z99, sprzedałem cobalty bez żalu. Może jeżeli podepniesz suba będzie lepiej, ale cudów nie oczekuj.... ewentualny tunning przez kogoś kto ma czyste ucho + głowę na karku....

 

Swoja drogą, to kolega który ostatnio podpiął na domowym "audioshow" swoje kolumnu Sansui SP-X7 pod 2 mono bloki lampowe, później pod podrasowaną końcówkę Kenwooda ?WYSOOOKII MODEL/ + cos tam jeszcze wymiótł z pokoju włascicieli kolumn najwyższych modeli T+A i innych nowoczesnych cudaków / w cenie ok 10tys :-)/

 

Pozdrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

 

Witaj, przez pewien czas słuchałem zestawu AU-717 + jmlab cobalt 816s i nie ma co się oszukiwać, firmowe cobalty są sztywne jak za Kolumna Zygmunta. Po zmianie na na Sansui SP-Z99, sprzedałem cobalty bez żalu. Może jeżeli podepniesz suba będzie lepiej, ale cudów nie oczekuj.... ewentualny tunning przez kogoś kto ma czyste ucho + głowę na karku....

 

Swoja drogą, to kolega który ostatnio podpiął na domowym "audioshow" swoje kolumnu Sansui SP-X7 pod 2 mono bloki lampowe, później pod podrasowaną końcówkę Kenwooda ?WYSOOOKII MODEL/ + cos tam jeszcze wymiótł z pokoju włascicieli kolumn najwyższych modeli T+A i innych nowoczesnych cudaków / w cenie ok 10tys :-)/

 

Pozdrrr

 

Dzięki za sugestie ale kolumny napewno zostają ze mną :) po dali 505 i tannoy m4 jestem z nich bardzo zadowolony to ostatni element systemu który miałbym wymienić. Poza tym nie mam miejsca na takie szafy. Bardziej zależałoby mi na porównaniu wzmacniachy o których wspomniałem. Jeszcze raz dzięki pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono miłośników marki może ktoś z Was miał styczność ze wzmakiem Sansui A-E750. To niższa , wyższa półka marki ??? może średnia? Bardzo by mie interesowało porównanie z luxmanem serii L (posiadam L-400) i grundigiem a-903,904,905. Dodam, że na to zagrać z jmlab cobalt 815. Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

Witaj,

 

Wiele kasy nie ryzykujesz... ale to raczej nie to czego szukasz ;(

Na tym forum mamy wyznawców Alf i "klasyków"... i tych rewirach warto łowić ;)))

 

Pozdrawiam, Andy

Edytowane przez A_ndy

SANSUI AU-alpha 707DR | SANSUI SP-L550 | SANSUI TU-X711 | JBL L-110 | OPPO BDP-95 | DENON DP-37F + DL110 | FADEL/SEVENRODS/SONUS OLIVA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Wiele kasy nie ryzykujesz... ale to raczej nie to czego szukasz ;(

Na tym forum mamy wyznawców Alf i "klasyków"... i tych rewirach warto łowić ;)))

 

Pozdrawiam, Andy

 

 

Dzięki za odp. ale mógłbyś jaśniej określić "Alf i klasyków" o ile klasyków domyślam się co masz na myśli o tyle Alf już nic mi nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o Sansui AU-Alpha... najlepiej 907.

Jednakże, to już spore wydatki. Koledzy (Ci, co się na tym lepiej znają) dla początkujących polecają zawsze AU-X701.

Ja zaczynałem od staruszków (Au 5900)... i też mnie wciągnęło ;))))

Andy

 

PS.

Posłuchałbym tez kolegi knerazk'a. Ja swoich 40'to letnich głośników JBL nie zaminię na nic innego niż na wyższy model 40'to letnich JBL :).

Edytowane przez A_ndy

SANSUI AU-alpha 707DR | SANSUI SP-L550 | SANSUI TU-X711 | JBL L-110 | OPPO BDP-95 | DENON DP-37F + DL110 | FADEL/SEVENRODS/SONUS OLIVA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi poczytaj wątek jest tego dużo ale na prawdę warto. Jeżeli nie wiesz co to są wzmacniacze "sansui" ze znaczkiem "alpha" to nie wiesz nic i wiele tracisz ,nie boję się takiego określenia . Często temat wraca do punktu wyjścia przy okazji odwiedzin kogoś kto po raz pierwszy chce się czegoś dowiedzieć o "sansui" .Coraz mniej jest przy tym cierpliwości osób które mają na ten temat faktyczną bogatą i profesjonalną wiedzę.Trudno się temu dziwić bo nie można w kółko na nowo wszystkiego wałkować,wszystko jest napisane. Na alphy trzeba wyłożyć sporo kasy ale są inne tańsze i znakomite rozwiązania które i tak zdeklasują wzmaka którego przytoczyłeś. Nie da Ci się w kilku postach i słowach przekazać bogatej wiedzy z tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono miłośników marki może ktoś z Was miał styczność ze wzmakiem Sansui A-E750. To niższa , wyższa półka marki ??? może średnia? Bardzo by mie interesowało porównanie z luxmanem serii L (posiadam L-400) i grundigiem a-903,904,905. Dodam, że na to zagrać z jmlab cobalt 815. Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

Ten wzmacniaczyk ma raptem 7kg masy co nie wróży nic szczególnego, lata produkcji 1985-86 należą do tzw. "chudych".

 

"Na oko" wygląda na takiego sobie grajka do słuchania radia i kaset magnetofonowych na budżetowych kolumnach 8 Ohm.

 

Nie jest to maszyna do napędzania konkretnych kolumn tylko do plumkania w garażu jak ktoś lubi majsterkować przy dobrej muzyce.

 

Parametrami też nie grzeszy.

 

Ściągnij sobie serwisówkę to sam się przekonasz.

 

http://www.hifiengine.com/library/sansui/a-e750.shtml

 

Posiadacze wysokich modeli zaliczą go do grupy :

- "urządzenia" ze znaczkiem Sansui

 

Nigdy do wzmacniaczy Sansui.

 

Do średnich modeli (np. AU-X701) nie ma porównania - ogromna przepaść.

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniaczyk ma raptem 7kg masy co nie wróży nic szczególnego, lata produkcji 1985-86 należą do tzw. "chudych".

 

"Na oko" wygląda na takiego sobie grajka do słuchania radia i kaset magnetofonowych na budżetowych kolumnach 8 Ohm.

 

Nie jest to maszyna do napędzania konkretnych kolumn tylko do plumkania w garażu jak ktoś lubi majsterkować przy dobrej muzyce.

 

Parametrami też nie grzeszy.

 

Ściągnij sobie serwisówkę to sam się przekonasz.

 

http://www.hifiengine.com/library/sansui/a-e750.shtml

 

Posiadacze wysokich modeli zaliczą go do grupy :

- "urządzenia" ze znaczkiem Sansui

 

Nigdy do wzmacniaczy Sansui.

 

Do średnich modeli (np. AU-X701) nie ma porównania - ogromna przepaść.

Właśnie o taką konkretną odp. mi chodziło wielkie dzięki, kasa za ten wzmacniacz to niby nic ale jeżeli mam "utulizować" jakąkowiek gotówkę to mam inne pomysły :) Jeżeli kojażysz luxmana serii L (ja mam l400) to co byś mi polecił z sansui żebym zrobił "krok w przód" a nie w bok...

 

Zibi poczytaj wątek jest tego dużo ale na prawdę warto. Jeżeli nie wiesz co to są wzmacniacze "sansui" ze znaczkiem "alpha" to nie wiesz nic i wiele tracisz ,nie boję się takiego określenia . Często temat wraca do punktu wyjścia przy okazji odwiedzin kogoś kto po raz pierwszy chce się czegoś dowiedzieć o "sansui" .Coraz mniej jest przy tym cierpliwości osób które mają na ten temat faktyczną bogatą i profesjonalną wiedzę.Trudno się temu dziwić bo nie można w kółko na nowo wszystkiego wałkować,wszystko jest napisane. Na alphy trzeba wyłożyć sporo kasy ale są inne tańsze i znakomite rozwiązania które i tak zdeklasują wzmaka którego przytoczyłeś. Nie da Ci się w kilku postach i słowach przekazać bogatej wiedzy z tego forum.

 

Dzięki za odp. bez napinki rzeczowo i konkretnie. Niestety nie zawsze to się zdarza na tym forum tym bardziej dziękuje. W wolnej chwili przewertuję dogłębnie ten wątek. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Wszystkie polecane modele na tym wątku ... Luxman 400 na dłuższą metę nudzi bo nie gra prawdziwie i człowiek zaczyna tęsknić za faktyczną energią zawartą w muzyce. Mam prośbę - skoro tracisz czas na wpisy to strać trochę czasu na czytanie tego wątku ... próbował to przekazać kolega wcześniej ... - po to ten wątek jest !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. ale mógłbyś jaśniej określić "Alf i klasyków" o ile klasyków domyślam się co masz na myśli o tyle Alf już nic mi nie mówi.

 

Też jestem entuzjastą starych klocków może to oklepane ale niestety prawdziwe, teraz nie robi się takich kolumn wzmaków itd. jak kiedyś i niestety nie tyczy się to tylko sprzętu audio. Kiedyś sprzęt projektował inżynier teraz robi to księgowy:(

Co do samych kolumn nie am miejsca na takie szfafy :( Dla wszystich zainteresowanych na tablicy są teraz dali 7a staruszki ale warte pwenie znacznie więcej niż są cenione. Sam się nad nimi zastanawiałem ale nie mam miejsca na kolumny o szerokości bliskiej 30cm. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.