Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  470 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Janku

 

Oczywiście masz rację, większe napięcie mniejszy amperaż.

 

W serwisówce podają :

 

Bezpiecznik 4A 125V (dla napięć 220~240V)

Bezpiecznik 7A 125V (dla napięć 100~120V)

 

Na odłączonym przewodzie zasilania trzeba też przełączyć amplituner na 240V inaczej kondensatory filtrujące mogą z czasem wyzionąć ducha, szczególnie gdy ktoś ma w domu znacznie więcej niż 230V. To jest pierwsza rzecz jaką należy zrobić w urządzeniach z tamtych lat.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przepraszam za off top. Ciut wstecz wymieniali Koledzy poglądy odnośnie pre lampowego.

Wyprzedaję właśnie mój zestaw . Pre lampowe marki Antique Sound Lab. Typ Flora - EX.

Pre na lampach 6 SN7. Transformatorowe wyjście zbalansowane i po RCA. Low i High output.

Wejścia MD , DVD , SACD I CD. sokowa regulacja poziomu wyjścia na transformatorze.

Aktualnie pracuje na lampach NOS 6H8C radzieckie a mam też Telam-owskie 6N8S .

Pre pracowało z końcowką Nelsona Pass-a Aleph Os . Końcówka reż na sprzedaż.

Pozdrawiam

Jan

Edytowane przez janvideo24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zwolenników marki Sansui.

Poszukuję zabezpieczenia takiego jak na zdjęciu do 9090db,oznaczenie w gnieżdzie zabezpieczenia jest oznaczone jako 7A a ja miałem włożone 1A więc także nie mam pewności które jest odpowiednie?

 

 

z czym gra ten Sansui? poza wyglądem to nie wiele prezentuje sonicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem z wypowiedzi że dobrze osłuchałeś ten model

 

tak, miałem 9090 i 9090DB i dużo mniejsze klocki z stajni Sansui bija je na głowę. Mam porównanie z Sansui Eight oraz Au-9500 gdzie moc jest znacznie niższa ale dźwiękowo nie ma co porównywać.

 

 

kroob

 

te kolumny aż sie proszą o dobra lampe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9090db całościowo może nie jest neutralny ale jak wykorzystasz go jako końcówkę to się mocno kolego zdziwisz.Układ pre w nim napakowany jest różnistymi filtrami i jak sygnał ma przez to przebrnąć to wychodzi jak wychodzi.A może mój był nie czyszczony i dlatego tak się działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9090db całościowo może nie jest neutralny ale jak wykorzystasz go jako końcówkę to się mocno kolego zdziwisz.Układ pre w nim napakowany jest różnistymi filtrami i jak sygnał ma przez to przebrnąć to wychodzi jak wychodzi.A może mój był nie czyszczony i dlatego tak się działo

 

Zdecydowanie potwierdzam. Mam tak podłączony odtwarzacz przez końcówkę 9090 i jest spora różnica w stosunku do podłączenia przez pre. Mam również eight deluxe po całościowej konserwacji ale moim zdaniem nie jest dużo lepszy brzmieniowo niż 9090. Dźwięk jest może bardziej lampowy. Oba te receiver'y grają świetnie z JBL L166 ale inaczej niż 911DG. To trochę inny charakter brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwiek 9090 może się podobać lub nie. Jako amplituner vintage(biorąc na to poprawkę) i właśnie pre, uszlachetniające brzmienie decydujesz się na ciepły zaokrąglony dźwięk. Choć jest on i tak neutralny jak na tamte czasy.

 

Moje doświadczenie jeśli chodzi o spx 9000 i 9700 jest takie, że byly strojone pod mocną lampę lub właśnie vintagowe amplitunery. Grają niezłą średnicą ale basu jak na lekarstwo. Jest za plytki. W nagraniach zdominowanych przez gitary szczegolnie akustyczne dzwięk na spx jest niemal wzorcowy ale już w dzisiejszej muzyce i nie mowię o rapie czy klubowej bo nie slucham nie dają rady. Są konstrukcjami pod tamte wzmacniacze i tamtą muzykę.

Na żadnych monitorach nie slyszałem lepszej gitary(akustycznej) niż na spx serii 9000.

 

Kolego Kroob. Chyba tak podwieszone spx jeszcze bardziej mają wyszczuplony bas. Może czasem jest dudniacy?

 

Czy ja tam widzę electrocompanieta czy abrahmsena? Na electrocompaniecie najlepiej starym maja szansę dobrze zabrzmieć. Slyszałem kilka modeli końcówek i integr ale nigdy nie mogę spamietać oznaczeń modeli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny z dużą membraną z tamtych czasów, dla uzyskania mocniejszego basu powinny stać kilka centymetrów nad podłogą.

Trzeba wypróbować wysokość między 4 a 24cm i znaleźć optymalną, pod swoje preferencje, czym wyżej stoją tym bas szczuplejszy i coraz bardziej dopełniający niż mocny i falujący.

 

To prawda, że gitary brzmią na nich bardzo prawdziwie, żywo i dynamicznie, to dobry sprzęt do muzyki barokowej, sakralnej, chórów, folku, jazzu i spokojnych klimatów.

Raper i Disko-młot będzie zadowolony z nowszych konstrukcji.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie potwierdzam. Mam tak podłączony odtwarzacz przez końcówkę 9090 i jest spora różnica w stosunku do podłączenia przez pre. Mam również eight deluxe po całościowej konserwacji ale moim zdaniem nie jest dużo lepszy brzmieniowo niż 9090. Dźwięk jest może bardziej lampowy. Oba te receiver'y grają świetnie z JBL L166 ale inaczej niż 911DG. To trochę inny charakter brzmienia.

 

przez pre nie próbowałem

deluxe jest dopiero w planach.

ale w moim odczuciu 8 radziła sobie znacząco lepiej i miała więcej mięsa i basu na JBL L96 dlatego 8 pozostała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wszystkim Fanom Sansui...po 5 latach przerwy znowu zawitalem i milo mi widziec, ze z 9 stron zrobilo sie 180-siąt :)

Ja nadal Sansui...konkretnie AU9900 i BA 2000, a do tego podlaczone Raspberry Pi :)

Pozdrawiam wszystkich i bede daleej sledzic forum po nadrobieniu zaleglosci :)

Olaf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Sansui . Jestem nowy na forum i wracam do korzeni kompletuje sprzęt audio .Aktualnie jestem na etapie zakupu magnetofonu budżet 150 zł na początek. Ostatnio przeglądałem aukcje i trafiłem na ten model SANSUI D-X301iR , czy ktoś mógłby w opisać czy warto interesować się tym modelem i jakiej cenie wart uwagi ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczów.

Czy ktoś może polecić kogoś sprawdzonego i kompetentnego do przeczyszczenia przełączników Direct w mojej Alfie 707 L Extra?

Najchętniej w woj.świętokrzyskim.Będę wdzięczny za wszelkie porady jak ugryźć temat.

Pozdrawiam.Slawoy

Edytowane przez slawoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Sansui . Jestem nowy na forum i wracam do korzeni kompletuje sprzęt audio .Aktualnie jestem na etapie zakupu magnetofonu budżet 150 zł na początek. Ostatnio przeglądałem aukcje i trafiłem na ten model SANSUI D-X301iR , czy ktoś mógłby w opisać czy warto interesować się tym modelem i jakiej cenie wart uwagi ?

Pozdrawiam

na audioshow było sporo Sansui do wyboru w Sobieskim w Retrosound czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów ! Mam tylko nadzieję, że kiedyś posłuchacie jak grają najwyższe modele. Wbrew pozorom wcale nie inaczej - powiedziałbym bardziej - w kazdym aspekcie. Niebywałe jak kolejne modele różniły się od siebie walorami sonicznymi. Pomiedzy 607 a 707 czy 907 wyraźnie słychac różnice w precyzji dynamice powietrzu i scenie. Barwa łączy wszystkie klocki z serii wyższej (a ta zaczyna się od modeli 607 !!!) Jak ktoś wstawia na allegro AU-X518 i pisze, ze to high-end to w środku pękają mi organy ... Wszystkie modele 607 707 i 907 są oparte o ten sam schemat !!! róznią się mocą jakością zastosowanych kondenastorów, rezystorów oraz - co najważniejsze - zawartością "upiększaczy"

Dobrze zestrojony wysoki Sansui rzekłbym iż nie ma wad. Przy takim urządzeniu kończy się pieprzenie o wyższości akustyki pomieszczenia wytłumiania sufitów, wymiatania kablami, gównami ... Przy sansui zaczynamy słuchać i w końcu skupiamy się na tym coby tu posłuchać ... Dla mnie do dziś włożenie nowej płyty jest ciekawą zagadką. Czuję się trochę jak przed koncertem, nietylko słucham także przeżywam ale o tym przecież już wiecie ...

 

Co się dzieje z Pawłem???Czy można się z Nim jakoś skontaktować?

Edytowane przez slawoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawoy poszukaj Pawła na innym forum.

 

Thekamil921 powinieneś poczytać to forum wtedy byś wiedział więcej na temat tego i innych modeli. AU-X501 gra już ciekawie wiadomo nie jest to poziom alph czy wysokich modeli 701,901,711,911dg, ale to już coś zwłaszcza w odniesieniu do konkurencji w tej cenie. Z ciekawostek przy odpowiednim zadziałaniu w sferze elektroniki nawet model AU-X301 potrafi oczarować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam akurat tego modelu Kenwood-a, więc nie doradzę. Wiem natomiast jak gra Sansui AU-X501 i w porównaniu do bardzo wielu wzmacniaczy jakie miałem nigdy nie wypadał na tyle źle aby na niego mocno narzekać. Dodatkowo idzie jego jeszcze brzmieniowo lekko poprawić, bez ingerencji w zmiany modyfikacyjne, na pozom nieco wyższy przy odpowiedniej wiedzy i niewielkiemu wkładowi finansowemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie najbardziej prześladowani wyznawcy audio na forum,

 

a jednocześnie moi ulubieni. Część z was zna moje plany i jeżeli wszystko dobrze pójdzie to kiedyś to osiągnę. Niestety audio z powodu innych ważniejszych rzeczy zeszło na drugi jak nie trzeci tor. Dlatego też od roku mnie tu nie było.

Niemniej jednak obecnie posiadam już dwa sr - 929. Drugi był potrzebny w pewnym sensie na części, które są właśnie dorabiane lub zostały dorobione. Tak więc w przeciągu kilku dni będę miał 2 kompletne gramofony jeden na 120v, a drugi na 220v. Jeden w stanie jak na swój wiek idealnym - 2 odpryski na lakierze, jakieś drobne rysy, pokrywa może nie idealna ale nie woła o pomstę do nieba. Z tym drugim europejskim trochę gorzej, choć ma nawet oryginalne naklejki na logo firmy na pokrywie.

 

Chciałbym owe gramofony doprowadzić do stanu idealnego, tak jakby jeszcze wczoraj opuściły fabrykę sansui.

Chodzi tu o przegląd techniczny, polerowanie pokryw i odnowę obudów. Sam znalazłem niestety tylko 2 firmy zajmujące się takimi naprawami:

 

http://wdobrymtonie.com.pl/naprawa-i-modernizacja-gramofonow/

http://www.hifivintage.cz/?lang=pl

 

Niestety żadna nie jest w moich okolicach, a jedna aż w Czechach. Stąd moje pytanie do was. Czy znacie inne firmy zajmujące się takimi pracami w Polsce, a najlepiej w okolicach zachodniopomorskiego. A jeśli nie, to jakie macie opinie o w/w firmach.

 

Pozdrawiam wszystkich miłośników Sansui i chętnych pomóc,

Husher

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów.

 

Idąc za przykładem jednego z kolegów, postanowiłem zamieścić tu ogłoszenie;)...A więc, jestem zainteresowany tunerem marki sansui...Jak ktoś z Was będzie chciał sprzedać, proszę o wiadomość na priv. Model bliżej niesprecyzowany, czarny;), tak do 500zł...No chyba że coś lepszego, mogę też rozpatrzeć i taką ofertę...

Pozdrawiam

Edytowane przez bezo-fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.