Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  469 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Toż to oczywista oczywistość, że tam gdzie kończą się integry, zaczynają się końcówki i pre. Niestety to już kompletnie inne siano wchodzi w grę, gdy myślimy o zestawach dzielonych.

 

Też tak myślę, ja by nie było to już najwyższa liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć. Jestem nowy zarówno na tym forum jak i użytkownikiem deka Sansui. W związku z powyższym mam do was pytanie. Chciałbym wymienić paski w swoim magnetofonie Sansui D-90. Zamienniki?? Oryginały?? Może wiecie, gdzie mogę takie paski do tego modelu kupić??

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz trepka

 

Wpisz w wyszukiwarkę Aallegro - Paski do Audio i szukaj. Widzę coś 10 stron w tym wiele aukcji wystawia jeden sprzedawca, może napisz do niego. Może ma

a jak nie może sprowadzi. Jak kupować , postaraj się cały komplet.

Taka moja rada. Ogólnie Google - wyszukiwarka też powinna pomóc.

 

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam, jest aukcja Amplitunera SANSUI S-X900 czy ktoś z doświadczonych kolegów może się wypowiedzieć jak to gra i czy warto go zakupić. Jest uszkodzony po podłączeniu do prądu startuje nie działa input selector.

Jest wystawiony na Allegro aukcja http://allegro.pl/sansui-s-x900-uszkodzony-amplituner-stereo-i6954608186.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Co do S-X900 , jak chcesz mieć wielką lipę, czemu nie. Na dodatek uszkodzoną. Jak by co selektor do niego mam. Naprawiać tego

nie mam zamiaru. Wiem co to za złom.

Kupić a kupić to wielka różnica. Można wydać dobrze pieniądze lub je wywalić w błoto. Jak lubisz wywalać, chętnie wezmę.

Jak chcesz kupić coś na wstęp i być zadowolonym, post wyżej jest oferowany Sansui 701. Owszem amplituner to nie jest, ale

do komplety można kupić tuner TU-X 501 lub 701, oba są o kilka poziomów lepsze od tego S-X900. Co ważne można je kupić

sprawne a to już wielka różnica.

To tyle.

 

Pozdrawiam

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na innym portalu odniesiono się do pewnego sansuiowego wyrobu. Podobno był w nim pasek recepturka. Nie wiem czy ten

dokładnie. Podobne paski kupowałem kiedyś na stoisku na ,,perskim,, w W-wie. Masę osób tam kupowało bo było to źródło

pewne i można było sobie dobrać wymiar. Wybór był duży. Czy recepturki, nie wiem. Po modernizacji jarmarku sprzedawcy już nie ma.

Ja mam taki pasek ze cztery lata i sprawuje się dobrze. W czym więc problem. Zwykły napęd karetki.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

witam Wszystkich Serdecznie.jestem NOWY i jeszcze nie bardzo ogarniam, ale mam pytanko

nabyłem niedawno wieże Sansui w której skład wchodzą: wzmacniacz a2000, cd v1000, magnetofon d1000w i tuner t1000l

gra to niesamowicie dobrze, wszystko połaczone jest taśmą, tak myślę , że do sterowania pilotem, którego nie mam

czy ktoś z Kolegów lub Koleżanek może mi napisać jaki model pilota muszę szukać?

mam pilota rz -6100av ale nie działa :( proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Widzę Janie, ze sprzedajesz 607mos premium. Dla tych co nie slyszeli, a jest ich wielu bo to bardzo żadki wzmacniacz. To jeden z najlepszych wzmacniaczy tej firmy. Gra bardzo ciepło, kolorowo. Mozna go polubić do tego stopnia, że można dlugo nie chcieć niczego wiecej. U mnie grał świetnie z Vandersteenami 1ci, a teraz z proac tablette50 signature. Ja namawiam i mam nadzieję, że bedę mógł w koncu z kimś się podzielić swoimi doświadczeniami ze słuchania tego wzmacniacza. Mój egzemplarz jest czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że za 607mos premium...

Nie wiem czy to dużo. To zalezy w jakim jest stanie technicznym.

Nie wiem w jakim jest stanie,ale ogłoszenie leci :)

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/43/271766.php

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena używanych sprzętów uzależniona jest jak napisał Audiowit od stanu technicznego. Dodatkowo dochodzi jeszcze stan wizualny.

Widziałem sprzęty w różnych marek w stanie gabinetowym i dokładnie te same sprzęty w stanie jak ze śmietnika ( poobijane, porysowane itp.).

Wiadomo, że jeżeli coś jest w stanie nienagannym będzie droższe niż w złym. W używanym sprzęcie nie ma dwóch takich samych egzemplarzy, każdy ma inną historię, a co za tym idzie wartość.

Przykładowo okazyjnie można kupić w naszym kraju używany samochód od handlarza. Licznik cofnięty lub po dzwonie. Przy odrobinie szczęścia jedno i drugie (dla prawdziwych łowcy okazji przygotowano dodatkowo auta po powodzi, a w naszym cebulowym społeczeństwie takich chętnych na tanio nie brakuje).

Piękne auta, dobrze utrzymane, z wiarygodną historią są analogicznie droższe. Dokładnie tak samo jest z używanym sprzętem.

Czasami trudno ocenić jest stan techniczny wzmaka na zdjęciu ale przynajmniej można ocenić wizualnie.

 

Kiedyś polowałem długo na pewien rzadko występujący na rynku wtórnym klocek Marantza (chorowałem na niego). Pewnego wieczoru jest w necie do kupienia. Stan wizualny opłakany, cena atrakcyjna. Chciałem się z decyzją przespać,(wiadomo wygląd tragedia, no ale jest). Sprawa rozwiązała się sama, rano już go nie było.

Kilka miesięcy później trafił do mnie taki sam model w stanie gabinetowym, (polowałem na ten klocek ze 2 lata). Fakt cena wyższa o 30% ale stan extra. Dziś już nie posiadam nic z Marantza ale gdybym miał dokonać wyboru jeszcze raz, wybrał bym ten droższy w lepszym stanie. Także tak to wygląda z cenami używanych rzeczy.

Ja osobiście wolę zapłacić więcej za ładny egzemplarz, niż pół życia szukać okazji. Wiem jednocześnie, ze nie każdy tak myśli i każdy ma prawo do odmiennego zdania.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem się i post zniknoł. Wiec jeszcze raz w skrócie.

Dr Moon opisał jak jest i z tym się zgadzam. Trzeba się skontaktować ze sprzedajacym i dowiedzieć czy wzmak był serwisowany, wyregulowany. To kosztuje ale po tych zabiegach wiadomo z czym mamy do czynienia.

Ja wiem, podobnie jak klubowicze, gdzie, skad i jak bez ryzyka. I ile co kosztuje i wiem jak ceny są różne i dlaczego.

W każdym razie jak zawsze polecam sansui, ale kupujcie z głowà i najlepiej sprzęt o znanym pochodzeniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dawno nie byłem. Co czytam. MR za ponad 10 tyś. OK, jak jest taki desperat, ja chętnie postaram się za tysia mniej, chwilę poczekać i znajdę.

Kurde, wystawiam 2103, 2105. Cenowo ciut więcej, ale można napisać, może się dogadamy. Jak potrzeba mniej mocy a dźwięk super i dużo

lampowego uroku, proszę , wystawiam 607 MOS Premium. Mniej jak połowa ceny a chętnych brak.

Stan, nie gorszy jak dobry.

 

Bumpalump.

Myślałem o Tobie. Myślałem że się odezwiesz. Jednak ja się wyprzedaję i jk był kupiec, nie czekam. Potrzebuję kasy.

 

Audiowit, Knerazk.

Dziękuję za poparcie, wymarzony dom ucieka i nie wiem, czy pomoże.

 

Sebol23

Wybacz, piszesz o raczej mało znanych sprzętach i nie potrafię pomóc. Co do pilotów, tak już jest, że producent dedykuje

piloty do określonych modeli, działanie w ciemno nie zawsze daje rezultaty.

 

Pozdrawiam.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janie, wiem i mam nadzieję, ze nie ucieknie. Ciebie mozna polecać bo wiemy, ze sprzęt od Ciebie pewny.

Jeśli ktos się boi koncowek sansui bo trzeba dokupić jeszcze pre to mogę polecić rewelacyjne pre lampowe w naprawde uczciwych pieniadzach robione na zamówienie. Symetryczne, zbalansowane i z xlr ami. Mam i dzwięk zniewala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Retrospekcja 1979 z racji tego, że mam do nich niedaleko, postanowiłem zajrzeć tam pewnego dnia, jak nadarzy się okazja. Podzielę się spostrzeżeniami gdy już to zrobię. Ceny są jak to napisał Kolega Knerazk - szałowe (choć ciekawe rzeczy mają). Jedno jest pewne, AU-07 nie często pojawia się u nas w ogłoszeniach.

 

Z racji tego że na alledrogo wystawiam Sansui 707XR w super stanie, podzielę się jeszcze dodatkowymi spostrzeżeniami.

 

Każdy właściciel takich klocków (wiekowych) powinien zdecydować się oprócz regulacji prądów, na pełen serwis swoich cacek. Czyszczenie, smarowanie, konserwowanie takich urządzeń itp. naprawdę warte jest poświęcenia dodatkowych środków pieniężnych. Wiadomo, że nikt za darmo tego nie zrobi i swoje to kosztuje. W związku z tym, ze przekonałem się o tym na własnej skórze jakie to efekty przynosi, uważam to wręcz za obowiązek. Wiem też, że każdy mój klocek musi być w stanie perfekcyjnym, abym mógł w pełni cieszyć się jego walorami. Szczerze polecam każdemu właścicielowi Sansui o odpowiednie zadbanie o swoje cacka, a sprzęt na pewno się odwdzięczy.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.