Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  469 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

CD : SANSUI CD-X317 ? jak to gra? ciepło czy szczegółowo? warto się zainteresować takim CD?

Możliwe ze będziesz mógł się jako pierwszy wypowiedzieć na temat tego odtwarzacza jak go oczywiście kupisz.

Znalazłem jedna opinię i to pozytywną na https://www.hifiengine.com/manual_library/sansui/cd-x317.shtml. Problem w tym że nie wiadomo co było punktem odniesienia w przypadku tego użytkownika i co też jest twoim punktem odniesienia? Jeżeli odtwarzacz z tej samej półki to będziesz mógł być zadowolony.

Czy warto interesować sie tym odtwarzaczem? Patrząc wszechstronnie na modele odtwarzaczy Sansui to raczej, na pewno, nie. Ale stosunek cena/ jakość, w jego przypadku, może się okazać pozytywny. To najprostszy model oparty o Mash. Jednak może się okazać, że jego brzmienie nawet wpada w ucho....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

Jako że ktoś ubiegł mnie przed kupnem tunera TU-3900, zastanawiam się dalej tak:

mogę nabyć działający TU-317

albo...

... rozejrzeć się za amplitunerem Sansui i ewentualnie na tyle dobry do 1500PLN co by zastąpił moją lampę i był niezły przy odbiorze FM

http://www.musicalparadise.ca/store/index.php?route=product/product&path=59&product_id=54

 

zaznaczam ze ta lampa jest fenomenalna do słuchawek właśnie a Sansui takowy jak tam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy starsze modele wzmacniaczy jak Au-517, 717 czy 719 obsługują wkładki MC? Czy w ogóle warto się zainteresować integrą Sansui z lat70-tych jak wcześniej wymienione (wiadomo taniej), czy jednak lepiej szukać czegoś nowszego? Wprawdzie jestem fanem Yamahy, ale ostatnio Sansui śni mi się po nocach, a myślałem o nabyciu jakiejś fajnej rezerwowej integry do mojego systemu :)

 

A druga kwestia... W klubie Sansui (jak czytam) dużo o wzmacniaczach, a o kolumnach prawie nic... Czy te kabuki faktycznie są takie słabe? Starsze zadbane modele osiągają dosyć wysokie ceny...

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taka drobna prośba od mojej skromnej osoby. Wszyscy wiedzą, że zajmuję się nieco hobbystycznie grzebaniem w sprzęcie audio. Ostatnio trafiło do mnie kilka grubych klocków firmy Sansui. Z tymi naprawami różnie to wyszło... raczej grube niepowodzenia. Więc w związku z tym proszę o NIE KIEROWANIE do mnie zapytań w kwestii serwisu czy napraw sprzętu tej marki. Tak bezpośrednio jak i poprzez osoby drugie. (to, ze ktoś jest z wrocławia też wcale nie pomaga) Od zawsze moim ulubionym konikiem były odtwarzacze cd Denona i to lubię znam w ciemno każdej porze dnia i nocy i zapraszam. Lecz nie sansui !!!!! Sansui mówię stanowcze nie, stop!!angry.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sansui sp-x5000/4000/3000

 

https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=zh-TW&u=http://subig1957.pixnet.net/blog/post/17152102-sansui-%25E5%2596%2587%25E5%258F%25AD-%25E6%2597%25A5%25E6%259C%25AC1944%25E5%2589%25B5%25E7%25AB%258B&prev=search

 

Mało info o tych kolumnach właściwie znalazłem tylko to co w linku powyżej, warto się nimi interesować ???

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapisać się do klubu

Co prawda nie mam już klocków tej zacnej firmy ale przez mój system przewinęły się :

G2000 ( do dziś gra u brata )

AU-X1 ( chyba nie trzeba klubowiczom przedstawiać )

BA 2000/CA 2000/TU9900( ten system wygryzł Accuphase 303x)

Ogólnie uważam ze najlepszy okres firmy to koniec lat 70-ucho

Późniejsze wzmaki z akrylowym frontem nie grają już tak dobrze, wykonanie tez słabsze

Pozdrawiam miłośników marki, to obok Accu i Luxmana najlepszy Japoniec

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet te topowe modele nie grzeszą niestety wydajnością pradowa( w porównaniu do np amerykańskich końcówek typu krell, bryston, ML, czy nawet tańszy Parasound )

Nawet AU-X1 czy BA3000 ( z która tez miałem kontakt, BA5000 nie słuchałem ) do trudnych kolumn typu Infinity, thiel, totem nie są najlepszym wyborem

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie o obsługę wkładek MC przez starsze modele wzmacniaczy: Au 517, 717, 719...

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet te topowe modele nie grzeszą niestety wydajnością pradowa( w porównaniu do np amerykańskich końcówek typu krell, bryston, ML, czy nawet tańszy Parasound )

Nawet AU-X1 czy BA3000 ( z która tez miałem kontakt, BA5000 nie słuchałem ) do trudnych kolumn typu Infinity, thiel, totem nie są najlepszym wyborem

Alpha 907 MR potrafi rozniesc wiekszosc kolumn na rynku, nie wspominajac o B-2103

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość może tak, ale z tymi naprawdę trudnymi , zwłaszcza o niskiej impendancji może mieć problem ( z reszta kolumny Sansui, które przecież produkowali do własnych sprzętów są wyjątkowo łatwym obciążeniem )

Seria alpha jest dobra, zwłaszcza najwyższe modele z 9 na początku, ale ta końcówki z seri B , poza najwyższa chyba 2301 dźwiękowo to polka niżej od serii BA

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi nie powiedziałeś czego chcesz słuchać, na czym chcesz słuchać, gdzie chcezz słuchać. Moze lubisz pudelkowaty bas. Jest moda na kolumny sansui. Kiedyś kosztowały 500zł dziś 5kzł.

Weż wzmacniacz pod pachę i posluchaj jakis spx. Bedziesz wiedzial ile są warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.