Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  470 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zabawne porady są najlepsze.

 

Cudowny zapach roztacza oczywiście nagrzewający się laminat. Taką "cudowną" przypadłością nie są obdarzone jedynie sprzęty marki Sansui.

 

Których urządzeń pozbywają się co rozsądniejsi - także użytkownicy klubu.

 

Warto sobie zadać pytanie dlaczego.

 

A jeżeli chodzi o niesamowicie kompetentne posty użytkownika Pygar, to trzeba brać poprawkę na początkowe wpisy jego mistrza - np. o kondensatorach marki "negative black".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hayman

 

Prześledź sobie ceny starych modeli na rynku japońskim i amerykańskim, nie mówię, tu o budżetowych, tylko o tych z góry katalogów z poszczególnych lat. Ciekawe czemu są tak wysokie ? Miałem u siebie kilka starszych modeli i wg. mnie po dokładnym wyczyszczeniu, po niektórych handlarzach z allegro namiętnie używających płynów o nazwie "Kontak", ich własny zapach jest łagodnie wyczuwalny pod warunkiem, że za przeproszeniem wsadzi się nos w otwory wentylacyjne. Jakoś tysiące ludzi na świecie używa tego sprzętu i sobie go chwali.

A z problemem jakoby zapach był czymś decydującym o ich walorach użytkowych spotkałem się, w tym miejscu pierwszy raz, co dobitnie pokazuje jak wybitnym węchem musi dysponować nasz przedmówca, który zwrócił na to uwagę.

To czy ktoś woli stara szkołę brzmienia, czy nową zależy od jego preferencji muzycznych, estetycznych i konfiguracji sprzętowej.

Gdy kompletując system trzymamy się zasady, że nie mieszamy ze sobą sprzętów z innych epok, to wszystko jest w najlepszym porządku.

Wtenczas wzmacniacze dobrze współpracują z kolumnami i wszystko gra tak jak powinno.

Niestety część osób tego nie rozumie i próbują pożenić trudne modele kolumn z epoki "4 Ohm" z wzmacniaczami z lat 60'-70' do 80', a to kończy się tym, że wzmocnienie nie ma możliwości prawidłowo wysterować kolumn i działa "optymalnie" tylko w dolnych zakresach głośności. W sytuacji, gdy dane kolumny są naprawdę trudnym i wymagającym obciążeniem dla wielu dużo młodszych wzmacniaczy z lat 2000' , mam na myśli modele z dołkiem impedancji między 2 a 3,8 Ohm, a nie jakieś lekkie monitorki oparte od dwa głośniki z tabliczką znamionową 4 Ohm, nie ma mowy że zagrają w sposób satysfakcjonujący.

 

Gdy w danych od producenta podano, że dany model wzmacniacza współpracuje z kolumnami 8-16 Ohm, to powinno się szukać dokładnie takich a nie innych.

Przypadki użycia innych wartości są dopuszczalne pod warunkiem, że mamy trochę oleju w głowie i potrafimy samodzielnie rozpoznać czy muzyka brzmi prawidłowo, czy może kolumny przy zwiększaniu głośności zaczynają grać mocnymi zniekształceniami.

Jeśli wzmacniacz ma dobre zabezpieczenia, to zwyczajnie wyłączy się po przekroczeniu określonej temperatury, a gdy nie ma takiej funkcji, to w końcu z czasem ulegnie mniejszemu lub większemu uszkodzeniu.

 

A na koniec, czepianie się i wytykanie komuś, że używa takich czy innych terminów, które służą do lepszego zrozumienia i komunikacji z rozmówcami jest czymś ... żenującym i robionym "na siłę" , by stworzyć mylne wrażenie, że niby ma się rację, a tak naprawdę chodzi o co innego ... i widać to wyraźnie ... między wierszami.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

set B2101 C2101 (czy B2102 C2102 bo sa prawie identyczne, tylko kondy 4x8200) ktos ma/mial/sluchal/zna???

 

Dobrze to gra? Chyba wysoce zaawansowany wzmak nawet jak na dzisiejsze standardy prawda?

 

Technologie X-balanced oraz Diamond Differential chyba robia robote skoro Slew Rate to ultra szybkie 350Vus. Moc wysoka bo 2x200W (8), a wydajnosc pradowa nieznana bo Sansui nie podal choc sie chwalili ze jest wysoka ("high current capacity" wlasnie dzieki Diamond Diff. tech).

 

Czy taki secik pokonalby NADa M3 i T+A PowerPlant?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dobrzy ludzie!

 

Mam pytanie a zarazem prośbę , mianowicie chce kupić tuner Sansui Tu x701, i potrzebuje porady człowieka znającego tunery Sansui.

 

Znalazłem jeden na olx w stanie dobrym , ale jest to wersja oznaczona symbolem SS (wg serwisowki na Arabie Saudyjska) plus selektor napięcia 120-220-240V. Na froncie jest stare logo Sansui. 

 

Moje pytanie dotyczy tego , czy ta wersja do Arabii będzie równa brzmieniowo vs Europejska i czy nie będzie problemów z odbiorem stacji?

 

Zauważyłem na zdjęciach , że ta wersja ma więcej rezystorów i o kilka kondensatorów niż wersja EU.

 

Po zdjęciach widać , większe podobieństwo do Tu Alpha 707.

 

Bardzo proszę o poradę. Byłoby to moje pierwsze Sansui.

 

Z góry wielkie dzięki! 

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Poproś właściciela, żeby zrobił wyraźne zdjęcia, z odpowiednio daleka z ręcznego strojenia stacji z pokazanymi częstotliwościami granicznymi, górną i dolną całego zakresu pasma dla każdego z rodzaju fal radiowych jakie obsługuje ten tuner i będziesz już wiedział, czy posłuchasz wszystkich stacji w Polsce.

 

Resztą się kompletnie nie przejmuj.

Selektor należy ustawić na 240V i gotowe.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakres strojenia dla fal fm:

 

87,5 - 108MHz

 

W tym konkretnym przypadku powinno odbierać elegancko.

 

Pozdrawiam serdecznie,

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KAŻDYM wysokiej klasy amp dzielonym glówną rolę w ksztaltowaniu dźwieku odgrywa preamp. Nie inaczej jest w przypadku sansui. Kazdy z preampow tej firmy jest w jakis sposób charakterystyczny i mozna chyba powiedzieć, ze w prawidłowo dogranym systemie klasa dźwieku jest proporcjonalna do ,,wysokosci,, modelu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem problem muzykalnego wzmacniacza bez zapachów. Kosztowało mnie to dwa razy więcej niż G-7000 ale było warte każdego grosza i więcej. Pojawił się na allegro 907NRA więc napisałem do sprzedawcy z opisem czego mniej więcej oczekuję i czy 907 się sprawi. Sprzedającym okazał się Czubsi, który zadzwonił i nakłonił na wycieczkę przez całą Polskę w celu posłuchania. Korzystając z okazji zrobiłem sobie krótkie wakacje nad morzem i wracając zahaczyłem o Gorzów; godzinę później 907 miałem w samochodzie. Jeszcze tego samego dnia zamówiłem transformator na 100V i po czterech dniach był u mnie.

 

Po dwóch godzinach po raz pierwszy w życiu byłem w szoku a do głowy przychodziły myśli typu "pieprzeni" Japończycy, jak oni to zrobili. Obawiałem się, że wraz ze wzrostem rozdzielczości w dwie dekady późniejszym wzmacniaczu od niesamowitych amplitunerów z lat 70-tych stracę tą natywną dla tamtych maszyn muzykalność; a tu proszę, wręcz odwrotnie, muzykalności przybyło. Pozostają realnie brzmiące instrumenty i wokalista materializujący się pośrodku.

 

Chciałem tutaj podziękować Czubsiemu, który jest największym pasjonatem jakiego dane było mi poznać i znowu mogę się cieszyć muzyką jak w latach młodości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry dla wszystkich uzależnionych,

Od jakiegoś czasu zauważyłem ,że dzwięk Sansui działa terapeutycznie. Aby kontynuowac terapie potrzebuje porady.

Mam amplituner z tych budżetowych R70 2x65 W RMS 8-16Ohm ale po wymianie zacisków kolumn, które chyba w tej lini nie były udane i czyszczeniu powstało jakies zwarcie lub jakiś element ma zimne lutowanie itd.

Objawy są takie ,że po włączeniu wywala bezpiecznik. Jestem raczej amatorem ale tyle zdołałem ustalić że problem leży w jednym kanale koncówki mocy. zaczęły się palić tranzystory w torze audio tzn przynajmniej jeden inny puszcza dymki. Mam schemat i opis elementów prądy itp. ale chyba problem leży w jakimś zwarciu przy tranzystorach mocy. Znajomy fachowiec ma mi w tym pomóc ale pomyslałem ,że może jest to jakiś znany objaw i obeznani z tymi modelami mogą coś o tym powiedzieć.załączam schemat chodzi o tranzystory w torze audio TR15-SD358 i TR 18-SB528.

Dziękuje i pozdrawiam

Sansui-R-30-50-70-Service-Manual.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastianie czekałem z niecierpliwością na Twój wpis ! Byłem spokojny o efekt bo od pierwszej chwili gdy włączyłem Sansui wiedziałem, że kochasz prawdziwą muzykę ! Twoje słowa są również bardzo ważne bo nie wielu jest ludzi, którzy piszą to w kontekście bardzo drogich urządzeń z jakimi miałeś styczność ! Masz wyjątkowy wzmacniacz i jestem wręcz przekonany, że po jakimś czasie gdy 907NRA w 100 % "zaaklimatyzuje się" (Sansui tak niestety mają ...) w systemie usłyszysz go dopiero w pełnej krasie !

 

Dzięki za uznanie i tak jak wspominałem - Jesteśmy w kontakcie !!!

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich miłośników marki Sansui. To głównie dzięki Wam zainteresowałem się powyższa marką i stałem się posiadaczem AU X501 oraz tunera TU X501. Grały w zestawieniu z Cabasse Jersey 200 oraz Taga TAV-606 SE. Czytając i śledząc Wasze wpisy, porady kolegi Czubsi, postanowiłem na większe zmiany i zaczęła się „pogon za króliczkiem”;) Śledziłem zakup X901 i udało mi się zakupić ten sprzęt w 100 % w oryginale. Stał bardzo długo na strychu i potrzebował gruntownego czyszczenia. Wyczyściłem go z kurzu oraz przeczyściłem styki i potenciometry. Finalnie nic nie trzeszczy i gra wg. mnie bardzo porządnie. Postanowiem go w towarzystwie najnowszych kolumn Tagi, model Platinum F-120 trzeciej generacji ( notabene, robiłem odsłuch kolumn do 7 tysięcy różnych firm i Tagi zagrały fenomenalnie kosztując 4500 zł). Całość dopełnia 32 bit. DAC. Chciałem się Was poradzić, czy powinienem jeszcze coś w nim”pomajstrować” oraz jak najlepiej wykorzystać złącza XLR które aktualnie nie są używane. Niestety DAC nie ma XLR. Czy można zastosować przewód XLR-RCA? Aktualnie sygnał z DAC mam podłączony pod CD, podłączając go pod power map direct po rca dźwięk gra dużo ciszej, to normalne? I do czego służy przycisk Turnover? Będę wdzięczny za wszystkie porady i sugestie. PS. Czy kolega Czubsi świadczy usługi przeglądu sprzętu?

Jeszcze raz dziękuje, ze dzięki Wam złapałem inspiracje marki Sansui i stałem się jej fanem. Było warto!;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolega czubsi nie świadczy usług przeglądu ani żadnych innych usług audio ...

 

Nie mniej jednak cieszę się, że dałeś sobie szansę ! Teraz sam sobie możesz podziękować ! To, ze po rca jest ciszej to "normalne" W zasadzie jak zrobisz gdzieś na godzinę 11 pokrętło volume to Ci się to raptem wyrówna :-) .... Kwestia krzywej wzmocnienia na bezpośrednim wejściu w końcówkę i przez przedwzmacniacz - ściśle wiążę się to też z charakterystyką samego potencjometru siły głosu. Nie jest to w każdym bądź razie żadna dewiacja czy usterka. Kabli RCA z XLR nie łącz (nie wiem skąd ten pomysł ?) Nie polepszaj na siłę ! Minie czas i zmienisz go na kolejny wyższy model ! A teraz ciesz się muzyką i zbieraj budżet !

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bkeram74

(Konto usunięte)

Dzień Dobry

Mam problem dotyczący Sansui 9090DB.

Nie pali się na zielono dioda protectora. Po włączeniu "mruga" kilka razy na czerwono, następnie gaśnie całkowicie. Na zdjęciach innych tego ampli widać, że powinna przejść na kolor zielony. Czy to wróży coś poważnego, kolumny grają?

MarekB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bkeram74

(Konto usunięte)

Przepraszam, miało być:

Dzień Dobry

Mam problem dotyczący Sansui 9090DB.

Nie pali się na zielono dioda protectora. Po włączeniu "mruga" kilka razy na czerwono, następnie gaśnie całkowicie. Na zdjęciach innych tego ampli widać, że powinna przejść na kolor zielony. Czy to wróży coś poważnego? Kolumny grają.

MarekB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolega czubsi nie świadczy usług przeglądu ani żadnych innych usług audio ...

 

Nie mniej jednak cieszę się, że dałeś sobie szansę ! Teraz sam sobie możesz podziękować ! To, ze po rca jest ciszej to "normalne" W zasadzie jak zrobisz gdzieś na godzinę 11 pokrętło volume to Ci się to raptem wyrówna :-) .... Kwestia krzywej wzmocnienia na bezpośrednim wejściu w końcówkę i przez przedwzmacniacz - ściśle wiążę się to też z charakterystyką samego potencjometru siły głosu. Nie jest to w każdym bądź razie żadna dewiacja czy usterka. Kabli RCA z XLR nie łącz (nie wiem skąd ten pomysł ?) Nie polepszaj na siłę ! Minie czas i zmienisz go na kolejny wyższy model ! A teraz ciesz się muzyką i zbieraj budżet !

 

A podpowiedz mi do czego służy przycisk Turnover?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że nie wiem do końca ... Znam dwie definicje :-) Pierwsza kojarzy się z przełączaniem w przeciwfazę (mało dla mnie logiczne) a druga - tak jest w niektórych luxmanach - ustawia próg częstotliwości na jakich dokonujesz regulacji tonów

np 200-400 HZ na 2-4 kHz ale nie wiem na pewno - nigdy mnie te przyciski nie interesowały tym bardziej, że są tylko w starych modelach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów, proszę o pomoc w takowej kwestii, otóż: czy wzmacniacz Sansui model 607XR jest w stanie prawidłowo (czyli tak, aby wycisnąć z nich max tego co potrafią zagrać) wysterować kolumny JBL TI 5000? Może ktoś z Was słuchał takiego zestawienia. Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje na temat takowego mariażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów, proszę o pomoc w takowej kwestii, otóż: czy wzmacniacz Sansui model 607XR jest w stanie prawidłowo (czyli tak, aby wycisnąć z nich max tego co potrafią zagrać) wysterować kolumny JBL TI 5000? Może ktoś z Was słuchał takiego zestawienia. Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje na temat takowego mariażu.

Co prawda nie mialem 607XR ale znam kolumny, one potrzebuja ladnej elektrowni wiec 607 napewno nie wycisnie z nich pełni brzmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mialem 607XR ale znam kolumny, one potrzebuja ladnej elektrowni wiec 607 napewno nie wycisnie z nich pełni brzmienia

 

 

BEz przesady z tą elektrownią do Ti5000.

607xr raczej nie pęknie przy nich

Nic nie pozostaje jak tylko podłączyć i sprawdzić.

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

607xr raczej nie pęknie przy nich

Nic nie pozostaje jak tylko podłączyć i sprawdzić.

Zgadzam się.

Jestem świeżo po testach 607 xr na samorobnych ważących 50 kg kolumnach być może trudniejszych do wysterowania niż TI 5000 i efekt jest powtarzalny jak na moich monitorach. W porównaniu z 907 niskie są mniej kontrolowane i ogólnie wszystkie różnice proporcjonalne do niższego modelu. Ale nie można powiedzieć, że sobie nie radził. Także przetestować warto.

Dźwięk robi wrażenie od pierwszego momentu.

Edytowane przez mario100007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jansen,

 

Widziałem, że jest możliwość zakupu 907XR MOD. Jeżeli cie stać to tak w skrócie bo nie mam czasu się rozpisywać.

 

Masz wzmacniacz grający:

- bardziej zaawansowanym dźwiękiem nawet od 907 Limited (to również jest schemat XR, standardowe 907XR nie ma nawet podjazdu do modowanej).

- zdecydowanie silniejszy od modeli limitowanych, co pozwoli prawidłowo wysterować zdecydowanie większą ilość kolumn dostępnych na rynku.

 

Nawet jak zmienisz kiedyś kolumny na lepsze to docenisz klocek bardziej od 607XR.

 

907XR MOD to można (przy stworzeniu odpowiedniego otoczenia czyli kolumny, źródło i kable) zabrać na Audio Show jako wizytówkę możliwości integr Sansui i zawstydzi niejeden droższy zestaw.

 

pozdrawiam,

Edytowane przez doktor_mun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.