Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  469 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jansen,

 

Widziałem, że jest możliwość zakupu 907XR MOD. Jeżeli cie stać to tak w skrócie bo nie mam czasu się rozpisywać.

 

Masz wzmacniacz grający:

- bardziej zaawansowanym dźwiękiem nawet od 907 Limited (to również jest schemat XR, standardowe 907XR nie ma nawet podjazdu do modowanej).

- zdecydowanie silniejszy od modeli limitowanych, co pozwoli prawidłowo wysterować zdecydowanie większą ilość kolumn dostępnych na rynku.

 

Nawet jak zmienisz kiedyś kolumny na lepsze to docenisz klocek bardziej od 607XR.

 

907XR MOD to można (przy stworzeniu odpowiedniego otoczenia czyli kolumny, źródło i kable) zabrać na Audio Show jako wizytówkę możliwości integr Sansui i zawstydzi niejeden droższy zestaw.

 

pozdrawiam,

 

Tomek nie pisz tak bo się rozmyślę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sprzedawanie 907XR MOD, to najbardziej irracjonalna decyzja z jaką się spotkałem !!!

 

Dynamika, finezja, ilość detali i szybkość (jak dużo dźwięków słychać w ułamkach sekund na tym samym materiale, porównywane na 3 wzmacniaczach w tym samym systemie na tych samych kablach).

 

Piotrek zwariowałeś ?

 

Ten wzmacniacz to jest kwintesencja Sansui w najlepszym wydaniu.

Gdybym miał wolną kwotę, to już by u mnie stała :-).

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.S. Po odsłuchu kilkunastu różnych 907mek w moim systemie oraz kilku zestawów dzielonych tak na mosach jak i bipolarach, stwierdzam bezapelacyjnie, że na ich tle ta jedna 907ka jest bezkonkurencyjna.

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gorącą prośbą o klasyfikację w 1 poście te 5 - 10 modeli Sansui najbardziej wartch uwagi od.najlepszych do najgorszych (Z tych najlepszyc) w podziale na : bipolary i mosfety.

 

Bo z tego co czytałem to :

Bipolary to granie zkoperm na dole, z miękkości i ciepłem.na.gorze.

 

Mosfety to.szybkosc Na basie(co może być odbierane jak.odchudzenie) i lotnosci na górze.

 

Zgadza się?

 

Czyli np chciałbym taka.klasyfikache wg klucza :

 

1.907xx-bipolar-ceny rynkowe od xx do xx.

Krótki opis brzmienia.

 

2...

3...

Czy ktoś się podejmie takiej.klasyfikacji.

 

Ciężko przekonywać się przez 200 stron wątku mają te 30 minut dziennie na czytanie...

 

Dzięki

Edytowane przez Yasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie,znów pojawiło się bractwo wzajemnej adoracji,Jeden sprzedaje,koledzy zachwalają aż się sprzeda itd..Kolega sprzedał jakiś miesiąc czy dwa temu jedna integrę Sansui,teraz sprzedaje następną a jeszcze jedna integra i CD Sansui stoi na allegro. Taki super sprzęt a 3 integry do sprzedania w przeciągu 2 miesięcy(jak to takie dobre to czemu sprzedaje ?-może jeszcze kilka jest na sprzedaż?) .Koledzy zachwalą jakie to nie jest wspaniałe i może ktoś kupi .Kupują w japońskich komisach za pół ceny,sprowadzają i sprzedają z marżą 100%. 20-30 letnie wzmacniacze i cd. które pograją jeszcze 2-3 lata i padną . Może piszcie o dźwięku a nie promujcie sprzedaż tych rzeczy. To forum o muzyce a nie allegro.Zaraz się odezwą koledzy ,obrońcy z guru tego klubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yashica

 

W takiej klasyfikacji / porównaniu - jeżeli ktoś ją zrobi, w co wątpię - jest za dużo własnego odczucia i odbierania muzyki, własnych preferencji, żeby było chociaż trochę miarodajne.

CO więcej, koło miarodajności jakiejkolwiek takie porównanie nigdy nawet nie będzie stało.

Takie jest moje zdanie.

 

Ale z chęcią będę obserwował, czy któryś z Kolegów się podejmie.

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Cie nudzi i gubi to nie czytaj.Ja przed kupnem mojej alphy 907 przeczytałem wszystkie strony w tym klubie i to samo w Forum Audio. Nawiasem to bardzo pasjonująca lektóra, ale tylko dla tych którym zależy.Pozdrawiam .

 

Jeżeli Cie nudzi i gubi to nie czytaj. Ja przed kupnem mojej alphy 907 przeczytałem wszystkie strony w tym klubie i to samo w Forum Audio. Nawiasem to bardzo pasjonująca lektura, ale tylko dla tych którym zależy . Pozdrawiam .

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Cie nudzi i gubi to nie czytaj.Ja przed kupnem mojej alphy 907 przeczytałem wszystkie strony w tym klubie i to samo w Forum Audio. Nawiasem to bardzo pasjonująca lektóra, ale tylko dla tych którym zależy.Pozdrawiam .

 

Jeżeli Cie nudzi i gubi to nie czytaj. Ja przed kupnem mojej alphy 907 przeczytałem wszystkie strony w tym klubie i to samo w Forum Audio. Nawiasem to bardzo pasjonująca lektura, ale tylko dla tych którym zależy . Pozdrawiam .

 

Dziękuję za ten merytoryczny wpis.

Bardzo miły i pomocny.

 

Fajnie że się pochwalikes że kupiłeś w teorii najlepsza i najdroższe wersje.

 

Zazdroszczę że przeczytałeś 200 stron(tego wolnego czasu na czytanie)

 

 

Uwierz mi, mnie to nie nudzi, ale zwyczajnie nie mam na to czasu(Na wolny czas dla Siebie na czytanie coś o hobby mam 15-30 minut dziennie.)

 

Także jeszcze raz dciekuje/podziękuj Ci za ten merytoryczny fajny wpis, gratuluję 907.

 

Jednak poczekam na wpis kogoś kto był/jest bardziej aktywnym i starszym stażem w tym wątku użytkownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego twierdzisz że w teorii ? No ale Twoje prawo.Kolega Czubsi wie że kupiłem 907dr i to po przeczytaniu między innymi jego wpisów ,skusiłem się na alphe. Pozdrawiam też Janka od którego kupiłem.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasica

 

Tobie się nie chce czytać, a nam ... pisać .

 

Jeszcze chcesz przedziały cenowe, może adresy, gdzie kto co ma i kto może coś do sprzedania ?

Adresy, telefony i czy żona pozwala wpuszczać obcych wieczorową porą ?

Mapa albo gps i szofer pod parą ?

 

Piszę to już enty raz ... ceny są różne.

Jak ktoś ma wychuchany i wypieszczony egzemplarz, to go nie sprzeda za półdarmo choćbyś na klęczkach śmigał do Częstochowy.

 

Chcesz kupić tanio, możemy się dogadać, po stosownej przedpłacie na konto mogę cisnąc cegłą we wzmacniacz i będzie tanio.

 

Egzemplarze z wystawki , na lekkim deszczu, z trawnika po porannej rosie lub z wilgotnej piwnicy można czasem kupić w "dobrej" cenie.

W lepszym stanie będzie trudniej.

 

Jak masz niewystarczająca kwotę, to lepiej odkładaj jeszcze 1-2 lata i jak uzbierasz, to wtedy kupuj.

 

Na cuda bym nie liczył.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s. Chcesz , żebyśmy zrobili tabelkę z cenami z ostatnich 5 lat w oparciu o wszystkie oferty dostępne w internecie ?

Tylko w Polsce, czy może być też w całej Europie ?

 

Przydałby się też zdjęcia, bo sama cena nic Ci nie powie, gdy nie widać za co ta cena.

Chodzi konkretnie o stan techniczny i wizualny.

Myślisz ile potrzeba czasu, żeby przygotować taką ilość informacji ?

15-30 minut dziennie ... może bym skończył za kilka tygodni .

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są w tym wątku bardziej doświadczeni miłośnicy marki i na nich liczę.

 

Skakanie od strony do strony gubi mnie już...

 

Tu chodzi tylko o zwrócenie uwagi na konkretne modele z konkretnym brzmieniem względem potencjalnej ceny.

 

To, że są bardziej doświadczeni użytkownicy / posiadacze to nie wątpię :)

Nie zmienia to faktu, że taki opis nic Ci nie da właśnie z uwagi na subiektywność oceny.

Co więcej.

Jakiś czas temu został popełniony / popełniliśmy na sąsiednim wątku "ranking", czy ktoś się do czegoś odniósł, nie pamiętam już....

W każdym razie pojawiło się kilka opisów co, kto i jak pozycjonuje ...i się zaczęło.

 

Niestety nie pomnę nawet, koło której strony to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ranking, jak nie wiadomo o jakim budżecie rozmawiamy ?

Tamten ranking był robiony pod kątem "wartości" dźwiękowej a nie cenowej.

Gdy ktoś ma do dyspozycji np. 3000 PLN, to na co mu ranking 707, 907 a o dzielonych zestawach nie wspomnę.

Chyba dla orientacji ile jeszcze musi uskładać, żeby wystarczyło, a potem czekać kiedy ktoś będzie przechodził na wyższy model i pojawi się coś w sprzedaży.

 

Szukajcie a znajdziecie..., jak mawia Pismo.

 

Pozdrawiam

Pygar

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Nie było pytania.

 

Panowie, czytajcie proszę że zrozumieniem-nigdzie nie napisałem że NIE CHCE mi się czytać, tylko że naprawdę nie mam kiedy...

 

Liczyłem że może jest tu grupa osób która jednym tchem napiszę te kilka najbardziej udanych w historii tej marki modeli na ktore warto zwrócić uwagę.

 

Z opisów które zdazylem wyczytać, modele na bipolarach są bliższe temu czego szukam.

 

O ceny chodziło mi o orientacyjne, ale ok, rozumiem że z różnych powodów nie napiszcie tego(by nie powiedzieć że Wam się nie chce , czy np nie wypada ...) coś warte jest tyle ile ktoś jest wstanie zapłacić.

 

 

Z góry ktoś zakłada że już kupuje, a ja dopiero szukam modeli ktorych potencjalnie można by posłuchać...jak narazie to znalazłem w mojej okolicy 911 i 901 w zakresie na który mnie stać, z tym że w danym budżecie (2,5-3,0 tys) na który mnie stac na ten moment ich cechy brzmieniowe nie są w moim typie(mosfety)

 

Może źle zacząłem, może źle sformulowalem swój pierwszy wpis w tym wątku, i mam efekt, zupełnie odwrotny odbiór i efekt niz chciałem uzyskać.

 

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasica

 

W tym budżecie o którym mowa, to najlepsza jest AU-X911DG, tyle że w takim przedziale, to będzie jakaś podrapana, z zardzewiałą tylną ścianką na gniazda głośnikowe, porysowaną pokrywą itd.

 

Egzemplarze w bardzo dobrym stanie, po gruntownej renowacji (przeglądzie) , wyregulowane i dobrze zachowane to cena " x2 " .

Takie są prawa rynku rzeczy używanych.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s. W takim przedziale prędzej uda się kupić zadbaną AU-x701.

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasica

 

Każdy model serii Alpha jest wart, aby na niego zwrócić uwagę.

 

Każda seria (DR, XR, MR, NRA, Ltd) gra inaczej, natomiast wszystkie w tej samej "sansujowej" sygnaturze.

 

MOSfety: MOS limited ( 607 i 907), , końcówki 2103, 2105. Czasem na yahoo pojawia się końcówka 2102, ale co to to pojęcia nie mam.

tutaj są też AU-X111, AU-X1111, ale to znowu lata 80, więc wszystko wtedy grało inaczej. Mniej dokładnie, detalicznie, cieplej... Chociaż 1111 kusi mnie niezmiernie.

 

bi: AU-07, DR, MR, XR, NRA, końcówki 2301, 2302...

Trochę inaczej będą grały serie AU- xx00, głównie dlatego, że były produkowane w takich a nie innych latach (70's)

 

Następnie masz DG, np. 911DG, to jakoś tak będzie prawie jak Alpha 707 moim zdaniem, początek lat '90. I mają jako jedyne Sansui (DG) pilota i DAC wbudowany.

Prawie w Twoim budżecie.

Co ciekawe, 911DG na Europę to japońska 777DG, a u nich najwyższa DG to 999DG. Jak się nie boisz z Japonii to ja bym takiej szukał...ale to już cena serii 707 Alpha (lub czasem wyżej nawet), a moim zdaniem pilot i jednak starawy DAC nie rekompensują różnicy w jakości dźwięku.

911 i 901 - chyba wolałbym (po odsłuchach 607XR) jednak Alpha 607.

 

Dzisiaj ze trzy godziny temu Alpha 607XR poszedł ode mnie do nowego właściciela. Był w Twoim budżecie.

 

Jak grają (znaczną część z nich miałem u siebie w domu dość długo) to Ci nie napiszę. Bo nie umiem opisywać, jak gra sprzęt. Po prostu. Naprawdę - ci, którzy mnie znają potwierdzą :)

 

To tak w wielkim skrócie. WIELKIM.

Nie pozostaje Ci nic innego, jak czytać aż przeczytasz, nie tylko to forum.

Różne modele są opisywane przez różnych ludzi.

Później umów się z kimś, kto ma Sansui Alpha na jakieś wspólne słuchanie muzyki.

Będziesz wiedział jak gra.

I będzie o wiele łatwiej... albo wręcz przeciwnie.

 

Ale przecież o ciągłe gonienie króliczka chodzi w tej zabawie w audio, czyż nie?

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AU X911DG

Taki model bede mógł dłużej posłuchać od kolegi.

 

901(Nie znam dokladnego oznaczenia) ma inny znajomy, ale tu raczej tylko w jego systemie.

 

Dzięki serdeczne za fajny wpis, o coś takiego mi chodziło.

 

A jak ogólna sygnatura brzmienia podpasuje mi to wiadomo...im dalej w las tym więcej drzew :)

 

Generalnie szukam ewentualnie zastępstwa dla 15W Triody w A klasie(diabelki 6c33c) w budżecie 3-5 tysięcy, by nic nie stracic a zyskać na ...no wlasnie sam nie wiem.

 

Z tego co się zorientowalem to ciężko będzie pobić taka lampę i tu raczej Accuphase byl by lepszy ale ceny to raczej od 7-10 w górę by tranzystor miał cechy i charakter lamy A to już za dużo.

 

Dlatego kolejnym typem jest Sansui.

Edytowane przez Yasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasica

 

Takiej lampki 15W nie da się porównać do Sansui w przedziale do 4000 PLN. To są zupełnie dwa różne światy i jeden daje co innego, a drugi będzie lepszy w innych aspektach, to tak jakby porównywać ze sobą ogień i wodę. Stoisz przed trudnym wyborem. Jeszcze na koniec Cię ostro załamię .

Każdy egzemplarz Sansui gra inaczej, a składa się na to jego kondycja techniczna (czy jest w perfekcyjnym stanie) czy od nowości nie miał prawdziwego przeglądu i dokładnej regulacji robionej przez kogoś kto się na tym naprawdę zna i jeszcze ma anielską cierpliwość i pewną rękę jak Doktor Wilczur . Wystarczy, że modele u kolegów będą rozregulowane i lekko lub bardziej niedomagające a nie usłyszysz co tak naprawdę potrafią.

Mało tego każdy wzmacniacz Sansui ma tę wadę-zaletę, że bardzo długo przyzwyczaja się do nowego otoczenia (sprzętu) , który przy dobrym egzemplarzu trwa 2-3 tygodnie. Natomiast przy takim mało granym, który czekał na swoją szansę kilka miesięcy na półce lub kartonie w szafie, będzie potrzebował 2-3 miesiące codziennego grania nim wejdzie na pełne obroty swoich możliwości. Ktoś kto bardzo dobrze zna te wzmacniacze i słuchał ich latami rozpozna wlot czy dany egzemplarz jest zestrojony czy rozregulowany. Dlatego w Twoim przypadku to będzie jakaś loteria.

Nie podejmuj pochopnych decyzji i odwiedź kilku właścicieli Sansui, bo dopiero słuchając kilku takich samych modeli będziesz miał obraz bliższy prawdzie i wtedy podejmiesz trafniejszą decyzję. Kluczowe jest dobranie odpowiednich kolumn, okablowania i źródła dla wzmacniacza, tymi elementami da się zrobić z niego "lampę" ale to długa droga i sztuka dla ludzi aktywnych, poszukujących z dostępem do gotówki i wieloma znajomymi. By móc dobrze i szybko szukać, trzeba mieć spore grono przyjaciół i wymieniać się kablami lub kasę na co miesięczne zakupy i odsprzedaż tego co nie będzie pasowało do Twojej wizji. Lepiej kupić w naprawdę dobrym stanie niż taki wzmacniacz do "roboty" , bo będziesz słyszał od razu co kupiłeś i łatwiej dopasujesz resztę toru.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kilka dni temu zadałem podobne pytanie na "sąsiednim" forum.

Od wczoraj stoi u mnie 911 od jednego z forumowiczów (co ciekawe w dość ładnym stanie wizualnym, po dużym przeglądzie (również u formownicza) i ponoć jeszcze w oryginalnym stanie).

Miała by u mnie również "zastąpić" diabełki w SE na trafach Audio Note (identyczna konstrukcja jak u Yasicy). I pomimo tego, że słuchałem bardzo krótko to już wiem ze słowo "zastąpić" jest niewłaściwe.

Podpisuję się pod tym co napisał Pygar - dwa światy - jeden oferuję zupełnie odmienne atrybuty od drugiego i na odwrót.

Na chwilę obecną zostają obydwa piece (zresztą prawdę mówić taki miałem zamiar od początku).

Jeżeli choroba postąpi (a zapewne tak będzie) to naturalnym krokiem będzie wymiana Sansui na wyższy model. I tu podpieram się pytaniem Yasicy - Panowie proszę tylko o wskazówkę które modele są na bi-polarach ?.

Kolejna prośba jeżeli ktoś zna namiary na nieszczęsnego pilota RS1130 to będę baaaaardzo wdzięczny (tylko nie takiego za 1000 pln:).

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że im więcej wypowiedzi tym większy zamęt ... nawet doświadczeni koledzy wiele mylą ....

 

AU-X911DG to europejski ubogi odpowiednik AU alpha 777DG / (schemat ten sam co AU alpha 607extra)

Z kolei AU-alpha 999DG jest oparta na schemacie AU-alpha 707 L extra tyle, ze ma DAC-a i pilota .

 

a teraz bipolarne alfy

 

AU alpha 607 , AU alpha 707 , AU alpha 907

AU alpha 907i

AU alpha 607 extra , AU alpha 707 extra , AU alpha 907extra (w zasadzie ta seria jest mało spotykana bo jeszcze w trakcie jej wejścia na rynek pojawiła się seria kolejna czyl z "L"

AU alpha 607 L extra , AU alpha 707 L extra , AU alpha 907 L extra

AU alpha 607 DR , AU alpha 707 DR , AU alpha 907 DR

AU alpha 607 XR , AU alpha 707 XR , AU alpha 907 XR

AU alpha 607 MR , AU alpha 707 MR , AU alpha 907 MR

AU alpha 607 NRA , AU alpha 707NRA , AU alpha 907 NRA

AU alpha 607 NRA II

AU 07 (oparta na schemacie 907 MR)

 

a teraz Mos fety :

 

AU alpha 607 MOS premium (oparta na schemacie 607 DR)

AU alpha 607 MOS limited (oparta na schemacie 607 MR)

AU alpha 907 i MOS limited (oparta na schemacie 907i)

AU X 1111 (oraz 111) MOS Vintage (oparta na schemacie 907i oraz 907 L extra)

B2102 MOS Vintage (oparte również na schemacie 907i oraz 907 L extra ale bez pre)

B2103 MOS Vintage (oparta na 907 DR)

AU alpha 907 limited (oparta na 907XR)

B2105 MOS Vintage (oparta na 907MR)

 

Nie tykam bipolarnych zestawów dzielonych bo to nie jest całkowicie generacja alf !)

 

i to na tyle

 

Górne są w kolejności pojawiania się na przestrzeni czasu a dolne .... bo mi tak pasowało :-)

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yashica

 

Jeżeli naprawdę chcesz to co opisałeś w sensie brzmienia to poszukaj MOS:

607 MOS premium, 607 MOS limited,

907 MOS limited

 

Masz lampę , czyli masz (?) raczej łatwe kolumny, więc obie 607 dadzą radę.

Będziesz miał dużo z lampy w brzmieniu + "to coś".

Czy nie stracisz a zyskasz - ciężko powiedzieć :), to raczej kwestia własnych preferencji, czego tak naprawdę potrzebujesz. Ale na pewno będziesz miał coś BARDZO dobrego i trochę innego od lampy.

 

607 można znaleźć i możesz mieć, jak do budżetu który masz dozbierasz jakieś 2k. U nas w Polsce, zrobione i pewne. I jest u kogo posłuchać PRZED zakupem.

 

607 MOS obie wersje oraz 907 ltd moim zdaniem (miałem i słuchałem u siebie 607 Ltd i 907 Ltd, 607 premium u jednego z Kolegów, w bardzo dobrze dobranym systemie) brzmieniowo są znacznie bliżej lampy niż np. seria MR, o której się mówi że brzmienie było wzorowane na lampie.

Mi MR nie podchodzi w żadnym aspekcie i wg mnie bardzo mało przypomina lampę,ale dla wielu jest to najlepsza integra Sansui Alpha. Tak działają osobiste preferencje co do dźwięku.

 

p.s. specjalnie pogrubiłem "mi", "moim zdaniem" i podobne, bo jest to moje zdanie o tym, jak co brzmi, a wielu kolegów się z tym nie zgadza - ale tak właśnie powinno być.

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki taki

 

Jak ja się cieszę z takich wpisów jak Twój. Jak zwykle widać geniusz trola. Jak tak lubisz to proponuję wejść po kolei na każdy klub i to samo uczynić. Na Allegro prawie każdy sprzęt ma po dwa trzy sprzęty na miesiąc czy dwa.

Bardzo to miłe, że odwioedziłeś właśnie Klub Sansui. Na błyskotliwe twierdzenie : jak to taki wspaniały sprzęt to czemu sprzedają odpowiem równie błyskotliwie. A choćby dla kasy. Ale jest inna możliwość. może znaleźli jeszcze

lepszy sprzęt. Jest jeszcze inna możliwość, może sprzedają bo chcą szanownemu koledze zrobić frajdę by miał co pisać. Odnośnie zaś Japońskich komisów i temu podobnych, jak potrafisz, możesz sam tak robić. kto Cię powstrzymuje. Nie widzę problemu. Jak tylko uda Ci się kupić i sprowadzić to już tylko z górki. My rzucamy się i kupujemy, hurtem, jak leci, przecież jest to kupujemy. Obyś tylko wiedział co za ile i jak... Ale lepiej strzępić jęzor

po próżnicy.

 

Odnośnie pytań o rankingi czy popularności, czy cen czy upodobań.

Każdy ma swoje preferencje i Samcro dobrze napisał. Co osoba to inne upodobania. Nie da się więc napisać co i jak oraz za ile.

Jak błyskotliwie podpowiedział kolega taki taki , na Allegro jest wybór sprzętu Sansui i nie tylko.

Jest tam taka firma co 907MOS Limited ceni wyżej jak AU 07. Ja mam inne preferencje , ale, no właśnie ale. Każdy ma swoje upodobania i nimi się kieruje więc i można mieć również upodobani co do cen.

Dla kolegi taki taki - jest demokracja i każdy teoretycznie może wszystko. Gdzie więc problem, czemu kolega upatruje jakieś spiski i temu podobne. Jak widać obrońcy kolegi nie zlinczowali i nikt się nie rzucił na kolegę.

Widać nie do końca jest tak jak imaginujesz waść.

 

Pozdrawiam

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma po kilka wzmacniaczy do sprzedania i nie chwalą ich koledzy z forum.To jest nie etyczne.Od tego jest allegro i podobne portale.Zachwalane są akurat te modele które sa do sprzedania i to przez grono tych samych osób.Oj jaki to nie jest wspaniały wzmacniacz x lub xx, nie sprzedawaj bo będziesz płakał jak nuemiec przy sprzedży 20 letniego golfa,którym jeździł tylko do kościoła.A golf tak jak te starocie się za 2-3 lata rozpadnie.Skoro takie cacy,to nie sprzedawajcie hurtowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki taki

 

Może nie każdy ma kilka Sansui.

Może też nie każdy ma Kolegów.

Takich, którzy słyszeli dany model i chcą napisać o tym jak gra i porównać do innych, nie tylko Sansui.

Więc skoro nie ma to o czym pisać?

 

Może więc zamiast wypisywać bzdury i tracić na to czas pojedź gdzieś do kogoś i posłuchaj.

Może przeglądnij internety i zobacz, co i jak i gdzie.

 

Który to przypadek sprzedaży ( model, użytkownik) jest tak zachwalany...bo jakoś nie zauważyłem. Raczej chyba jest tak, że coś się pojawia, ktoś pyta, ktoś odpowiada. Albo ktoś szuka, pyta, ktoś odpowiada...

 

Z jednej strony zainteresowani szukają /chcą sprzętu ze sprawdzonego źródła, chcą się dowiedzieć coś o sprzęcie, brzmieniu itp. zadają więc pytania na forum i tutaj pojawiają się odpowiedzi. Tutaj też pojawiają się informacje że ktoś coś ma do sprzedania, bo teoretycznie trafiają do potencjalnie zainteresowanych i w jakiś sposób jest to "sprawdzone "źródło, bo oferta nie jest tak anonimowa jak na portalach.

Z drugiej strony jak takie źródło się pojawia nazywasz i piszesz o tym "nieetyczne" , ale widziałeś tutaj cenę?

 

Poza tym, gdyby coś było nieetyczne lub niezgodne z regulaminem, to Admin na pewno by zareagował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma po kilka wzmacniaczy do sprzedania i nie chwalą ich koledzy z forum.To jest nie etyczne.Od tego jest allegro i podobne portale.Zachwalane są akurat te modele które sa do sprzedania i to przez grono tych samych osób.Oj jaki to nie jest wspaniały wzmacniacz x lub xx, nie sprzedawaj bo będziesz płakał jak nuemiec przy sprzedży 20 letniego golfa,którym jeździł tylko do kościoła.A golf tak jak te starocie się za 2-3 lata rozpadnie.Skoro takie cacy,to nie sprzedawajcie hurtowo.

 

Nie znają ekonomii i podbijają sprzedającemu cenę.

 

Ja myślę o przejście na wyższą półkę i sprzedaży mojej aux701 tylko będzie to grało z focalami temptation a to już trudna sztuka bo krzykliwosc ostrość na górze odpada. Nie wiem jeszcze czy będzie to sansui czy coś innego. Chociaż sansui gra dobrze tylko że do focali za słaby gora daje znać szczególnie.

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samcro,przypadek jest Twój i twojego 907xr modowanego i zachwalanego przez kolegę ( 2 inne Sansui sprzedałeś w przeciągu miesiąca ,o CD które jest na allegro nie pomnę).

Może piszmy o tym jak grają i jakie to sa cacy ,ale nie w kontekście sprzedaży.Sprzedajesz 3 czy czwarty model tego producenta a kolega zachwala. To jest nie w porządku i nieetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki taki

 

1. Rozważam sprzedaż,nie sprzedaję. A to że tych dwóch kolegów napisało bo napisało, to tylko dlatego że słyszeli TEN Xr a nie jakikolwiek.

2. Może sprzedaję więcej, ale z innego konta, nie przyszło Ci to do głowy? Ale nie,nie mam innego konta.

3. Sprzedaję też JBL studio monitor, na forum JBL też robisz dym?

4. Tak, 717DR kompakt jest mój. I co z tego? Może nam dwa albo siedem a potrzebny mi tylko jeden przecież?

5. Naprawdę, gdy coś będę chciał sprzedać niepotrzebna mi jest taka pomoc c, o jakiej piszesz. Jest naprawdę wiele miejsc, w których mogę dać ogłoszenie a nie daję.

 

Każdy kto przeczytał / śledzi fora wie, co to jest za sprzęt. Jak ktoś jest zdecydowany i wie, czego chce, to nie potrzebuje zachęt w rodzaju, które wg Ciebie koledzy robią. A tym bardziej ja.

 

Kiedyś było tak że mógł do mnie przyjechać każdy (nawet ci, z którymi nie mam wspólnych znajomych) i posłuchać tego i owego. Teraz już tak nie jest, bo ludzka głupota i zawiść (albo nie wiem co,ja tego nie rozumiem ) spowodowała, że teraz tylko DOBRZY znajomi.

 

Gdybyś miał jak dotrzeć do kogoś, kto coś ode mnie kupil, to byś usłyszał, jaki że mnie handlarz. Po prostu król świata.

 

Kiedyś zakręciłem się na Sansui. Później wymyśliłem sobie, że jak życie pozwoli, to będę miał u siebie na chwilę najwyższe modele Sansui. Żeby samemu ocenić i mieć swoje zdanie na podstawie odsłuchu w tym samym miejscu i warunkach. I miałem wszystkie poza NRA. Zostało u mnie to, co mi najbardziej pasuje.

 

Piszę to nie po to, żeby się przed Tobą tłumaczyć, udowadniac czy coś, ale żebyś miał jasność.

Uwierzysz lub nie, w ogóle mnie to nie interesuje.

 

Niniejszym dyskusję z Tobą uważam za zamknietą i korzystając z pogody idę popracować w ogrodzie.

 

Niemniej pozdrawiam serdecznie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.