Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  467 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt trochę za mało info.

A więc tak pokój dość nietypowy czyli 3 na 6 i w bok kolejne 6 to tak jak byśmy z kwadratu 6 x 6 wycieli 3 x 3. Wszystko stoi na ścianie 3 metrowej więc do przodu mam 6 m.

Po między kolumnami około 2 m. od tyłu i boku około 30 cm.

Źródło to Akai cd-79 obecne kolumny to Technics sb-7

Co do dźwięku to tak trochę ogólnie na tym wzmaku to tak jak bym wszystko co znam odkrywał na nowo, więcej szczegółów smaczków detali ale też i błędów potyczek których wcześniej nie słyszałem. Kaska na dzień dzisiejszy to jakieś 5 tys.

post-65445-0-28962300-1543102343_thumb.jpg

post-65445-0-94248400-1543102466_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

907MR i monitory Technics .... - sądzę, że dopiero odkryjesz ten wzmacniacz po zmianie kolumn więc czeka Cię kolejny bardzo miły szok ! :-)

Ja poszedłbym bezwzględnie w monitory KEF Reference 201 - cudowne niedoceniane kolumny i mimo, że to niby "monitory" to potencjał mają większości podłogówek a często i większy ...

Klasa wzmacniacza pozwoli Ci naprawdę usłyszeć te kolumny i wywołać opad szczęki u Ciebie najbliższej rodziny , rodziny dojeżdżającej w okresie świąt i każdego przygodnego świadka, który w sposób przypadkowy będzie miał styczność z takim zestawieniem - warunek - musisz to im włączyć !

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fortepiano

 

Każdy ma inne preferencje, ale jak z Solid state 800 miałeś męczący dźwięk to raczej była kwestia kolumn, z którymi powinieneś pokombinować. Z doświadczenia wiem, że w "męczącym dźwięku" w 90% przyczyną są kolumny.

Może spróbuj się z serią G ?

Dzieki za odpowiedź. A ze wzmacniaczy sansui au do 1500 zł jest coś bardzo dobrego czy trzeba wydać jednak wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, czy może ktoś polecić dobrego serwisu/serwisanta na terenie G.Sląska ? Mam prosty model 441 podpięty do kolumn S23, gra super tylko szumi strasznie (słucham dosyć cicho i to przeszkadza) - pewnie lata zrobiły swoje i trzeba coś tam wymienić/wyczyścić. z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Trafa były i typu EI jak i toroidalne. Na dźwięk to nie wpływało. Mam nawet jeszcze jedno trafo do 911 właśnie typu EI.

Większy wpływ na granie mają te dwa kondy zasilania. W 607 XR są o 1/3 większe wymiarowo a więc wydajniejsze prądowo i

to daje duuuużą różnicę. Ogólnie zamiast kupna 911 rozważał bym bardziej kupno alphy 607 XR. Ten model naprawdę potrafi

zaskoczyć tym jak gra i to bardzo mocno zaskoczyć. Na małe pomieszczenia a więc i monitory a nie podłogówki, jest to świetne

rozwiązanie. Dla lubiących zaś finezję w graniu a nie moc 607 MOS Premium. Po pierwsze mos- więc ciepełko w graniu a na

dodatek czaruje grając. Mała moc 2x45W ale prawdziwego sinusa . Zaręczam , że potrafi oczarować, choć nie zagłuszy łomotem.

Świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć dobre granie a nie wydać majątku. Wiadomo, tanio nie będzie bo jak wszystko tej

marki, trzeba ciągnąć z Japonii więc drogi transport, cło i podatek. Jednak frajda gwarantowana. Zwykła 911 to pierwsza Alpha z

serii. Daleko jej do 607 XR. Są zaś jeszcze 607 MR czy NRA i one ciut inne w graniu a równie fajnie grające. Wciąż stoi u mnie

911 oddana do strojenia i nadal nie odebrana przez właściciela. Mam więc porównanie. Jak coś zciągnę to gra mi w domu, jak nie,

gra 911 i jednak zawsze zaczynam wtedy szukać czegoś dla siebie. Teraz chwilowo już nie bo od pewnego czasu mam 907 KX.

Nie ma napisów bo wytarły się w czasie, ale gra całkiem dobrze i nie muszę się ratować 911. Teraz mam 607 XR dla kolegi i mam

dobre porównanie, wiem więc co i jak.

Pozdrawiam.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Właśnie. Na Yahoo. Masz konto na Japan Yahoo? Nawet jak masz, przeczytaj opisy aukcji. Nie wysyłają poza Japonię. Czy dojdzie cały ? To  już różnie bywa. Jest szansa. Ja sporo sprzętów sprowadziłem sobie od nich,  Nawet na sprzedawcy, który już dużo mi sprzedał się naciołem.

Miał być sprawny a przyszedł spalony. Tak to już jest. Raz jest dobrze, raz nie. Jak na naszym

Allegro. Też oszukują, choć nie jest to regułą.   Chcesz go mieć, napisz do mnie na priv.

Pozdrawiam.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ŚWIĄTECZNIE  Kolegów.

Siedzę sobie u siebie na wsi i do tej chwili cieszyłem się bielą śniegu i słonkiem, już go chmurzyska zasłoniły. Nura więc pod dach i czytam sobie różne fora o Sansui. Inne polskie forum żyje o wiele więcej. Ostatnio poruszono temat niższych modeli Alph Sansui. Jeden z Kolegów czuje się dyskredytowany bo ma niską Alphę, bodaj 607 XR. Zupełnie nie rozumiem. Są przypadki, kiedy 607 jest absolutnie wystarczająca. Małe pomieszczenia chociażby. Alphy z serii 607 grają równie dobrze. Owszem, w wyższych modelach jest większy ,,wykop,, i przy większych podłogówkach te wzmacniacze czują się jak ryba w wodzie. 607 - ki są słabsze, co nie znaczy , że 110W przy 4 ohm to wało. To moc elektryczna a nie muzyczna, ta jest jeszcze większa. Co więc narzekać. Jedynie 607 MOS Premium ma 2 x 45 W co jest relatywnie małą mocą. Jednak jak gra. To wzmacniacz do małych składów, jazu, bluesa. Jak dobrze zgrać z kolumnami, super granie.

Drugim tematem jest wymiana kondensatorów, zamienniki przy naprawie. Kiedy w naszym kraju były nieliczne 911 DG czy AU- 701, 901 każdy posiadacz chciał by grały jak ,,legendarne,, wysokie modele Alpha 907. wspomniane europejskie Sansui były na niskiej jakości kondensatorach. Ciut lepsze były w pierwszych Alphah 907 i 907i czy L i L extra. Później weszły już kondensatory Silmic i to dało inny wymiar brzmienia. Były manewry mieszania Elny gold i AWG gold, modele końcówek 2102 i 2103.  Kondensatory w Sansui nie są w torze audio,, w linii,, - czyli tylko zastosowano je jako filtrujące i w zasilaniu jako magazyn energii. Wszystkie są bardzo dobrej jakości i nawet po 20 i więcej latach nie uległy degradacji. Miałem właściwie wszystkie modele Sansui . Jedynym wyjątkiem jest B 2302 i C 2302, po prostu mnie nie stać  . Mam nawet jedną Alphę 907 KX, której niewiele osób w Polsce słuchało czy miało.  Nigdzie nie spotkałem się z wyschniętym kondensatorem. Kilka razy opisywano, że na płytce wokół kondensatora jest brązowa obwódka- niby wyciek. Nic bardziej mylnego - to stary klej, bo Sansui kleiło kondensatory do płytek. Miało to eliminować drgania. Z eliminacją drgań, mieli chyba swoje przemyślenia, bo wysokich modelach wszędzie są teflonowe taśmy , nawet na radiatorach. Czy to coś dało ? Nie wiem, ,,  gołym uchem,, nie da się tego rozpoznać. Musiało jednak coś dawać, bo stosowano to do końca produkjcji Sansui.

Tak sobie napisałem wolną chwilą - to tylko moja własna opinia. Każdemu wolno zaś robić w swoim sprzęcie co chce. Na necie jest taka stronka Amp8 - gość wymienia w czambuł wszystkie  elektrolity. Inne kondy też. Opisuje co i dlaczego robi. Kiedyś dla ciekawości w jakimś modelu Sansui wymieniłem kondensatory na jego ,, modę,, . Co tu pisać, zmianiło się mocno brzmienie. Mnie się nie podobało, ale to moje zdanie...

Wzmacniacz poszedł na dawcę części, tyle.

 

Pozdrawiam.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wcale się nie dziwię. Temat jest mi dobrze znany, doradzałem w/g  tak jak można najlepiej. Jeżeli ktoś chce mieć sprzęt Sansui za dobre pieniądze, powinien rozważyć taką właśnie maszynę. Równie dobrze gra 607 MR , choć ciut z inną naleciałością, bardziej miękko. Co do trafa, nie napiszę za wiele, ja mam trafo z firmy Eurotrafo ze Skierniewic. Do modelu 607 750 VA to wystarczające trafo. Jest zwykle ciche, choć niestety trzeba dokupić gniazdko 100V  od strony wtórnej. Jak mi się zdaje, mają w Toroidy. 

Również pozdrawiam i z okazji NOWEGO ROKU najlepszego Wszystkim.

Jan  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Z góry bardzo przepraszam za pytanie ale nie znam się na elektronice, a potrzebuję odpowiedzialnego Serwisu/Serwisanta do swojego CD α717. Najlepiej z Warszawy lub okolic (ale mogę przejechać się i dalej).  

Jeżeli możecie kogoś polecić to proszę o informacje na prv.

pozdrawiam Wszystkich

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Zapraszam do zobaczenia, dzięki komu w Japonii Sansui nadal może cieszyć ucho melomanów. Mniemam, że film może być już znany w gronie miłośników Sansui, choć zapewne nie wszystkim.

 

~~~~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~~~~

Wszystkim melomanom w oktawie Bożego Narodzenia życzę Błogosławieństwa Bożego i dobrego Nowego 2019 Roku.

Smoothtone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bumpalump napisał:

Po bardzo długich poszukiwaniach w końcu udało się kupić Sansui AU-Alpha 907MR

7dac2d557d21.jpg
1ea8685a2f94.jpg

    

Piękny :)

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Nowym Roku

Janie Ciebie szczególnie gorąco. 

Mam nadzieję, że zalegający sprzet uda mi się szybko odebrać. Pozostaniemy w kontakcie.

U mnie ciągle gra alpha 607 mos  ltd. Tak jak Jan napisał czaruje i to mocno!!

Pomimo szerokiej już gamy wzmacniaczy ta stanowi główny pkt podstawowego zestawu.

Pozdrowienia

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Taka krótka historyjka, kilkanaście lat temu, tata przywiózł z Holandii taki zestaw jaki widać na zdjęciach. Nie był używany przez tatę, ponieważ został przywieziony bez kolumn. W 2006r przeprowadziliśmy się do nowego domu, gdzie  zestaw ten postawiliśmy w pokoju gościnnym na regale i tak stał tam 12 jako "mebel". Dzisiaj się nim zainteresowałem po tych kilkunastu latach :) Wszystko jest sprawne, i bym powiedział że niemal w idealnym stanie. Mogę liczyć na Państwa pomoc, w określeniu czy to jest dobry sprzęt, oraz ewentualnie gdybym się zdecydował na sprzedaż, jaka jest realna cena za komplet lub osobne segmenty. Sprzet troche zakurzony, na szybko przetarty wilgotną szmatką. Niestety jest ograniczenie 2mb na zdjęcia. Pozdrawiam

20190118_175933.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.