Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  467 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szanowni Klubowicze. Informuję, że Sansui 907 KX  nadal szuka nowego właściciela.

To samo Sansui 607 MR - piękna - z drewnianymi boczkami ( oryginalnymi ) też szuka właściciela.

Info na priw lub tel. 696 496 507.

Pozdrawiam.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po wielu godzinach spędzonych na czytaniu klubu sam postanowiłem stać się właścicielem jakiegoś wyższego modelu Sansui.

 i tu mam pytanie czy na początek przygody model 907XR będzie dobrym wyborem?czy może szukać bardziej polecanej 907MR?

 

planuje zakup bezpośrednio z Japonii i obecnie upatrzyłem sobie taką sztukę:

 

https://buyee.jp/item/yahoo/auction/x600807483

dodatkowo chciałbym przewinąć transformator na 230V aby nie bawić się w dodatkowe transformatory, ktoś może polecić jakąś firmę która zajęła by się tematem profesjonalnie?

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 907XR czy 907MR , to dwa inne wzmacniacze.Słyszłem oba ,jeden nawet mam.Musisz sam ppsłuchać co ci bardziej odpowiada.Co do przewijania trafa,gdybyś uważniej czytał,to wyczytałbyś,że to jest złe rozwiązania.Może bardziej doświadczeni koledzy w tej materii się wypowiedzą.

Pozdrawiam

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to przewijanie trafa nie będzie prostą czynnością, trzeba go najpierw wykopać a to łatwe nie będzie. Ale pomijając samo przewijanie to będzie to według mnie profanacja wzmacniacza. Po prostu szkoda na takie zabawy marnować jednego z ocalałych egzemplarzy. W końcu ich ilość jest już na rynku ograniczona. Te trafa to skarb, serce wzmacniacza a Ty chcesz go przerabiać. Twoja sprawa, ale wiedz  że będziesz miał też problem z ewentualną odsprzedażą. Tak już sarkastycznie to możesz również wymienić tranzystory na inne nowsze. ;)

Trochę słabo czytałeś forum, ponieważ gdybyś czytał uważniej wiedziałbyś że XR i MR to dwa różnie wzmacniacze ale tej samej klasy. Nie ma czegoś takiego jak na początek XR, MR, DR czy NRA. Każdy jest bardzo dobry ale dla każdego coś innego czyli jaki kto lubi dźwięk. A tego na forum było dużo. Na początek to kup sobie coś z serii 607.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transformator jest sercem wzmacniacza, wymiana jego na inny lub przerobienie to najgorsza rzecz jaka mozna zrobic, trafo step-down nie jest ani drogie ani problematyczne w uzytkowaniu, musisz jedynie wygospodarowac kawalek dodatkowego miejsca na nie, a koszty? mozna czasem kupic juz cos za 400-500zl o mocy 1kVA

 

Co do wyboru konkretnego modelu, kazdy jest wysokiej klasy wzmacniaczem, o roznicach w brzmieniu zostalo napisane juz wszystko na forum wiec poczytaj dokladnie w szczegolnosci posty Pawła i skonfrontuj to z wlasnymi preferencjami, to pozwoli Ci mniej siecej okreslic ktorego modelu szukac, chociaz na dobra sprawe kazdy jest swietny jak juz wspomnialem a ewentualne dopasowanie brzmienia zawsze mozesz zrobic kolumnami, zrodlem.

Napisz jeszcze skad jestes, w calej polsce jest nas dosc sporo, najlepiej bylo by posluchac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMontana nt przewijania transformatora wypowiadać się nie będę jakoś specjalnie bo mam już i tak nadwyrężone serce ... ale myślę, że mniejszą szkodę byś zrobił zrzucając taki wzmacniacz z wieżowca i liczył czas spadania ...

Co do rodzaju modelu to tak jak koledzy napisali - posłuchaj i wybierz a jeszcze co do aukcji w Japonii - fajnie, że ryzykujesz ale bądź świadom, że to iż ktoś podaje cenę w przeliczeniu 2800 to tak naprawdę marzenie ściętej głowy ... Upewnij się może najpierw czy koleś w ogóle zgodzi się wysłać 35-ciokilową paczkę !!!! Trzeba mieć naprawdę dużo szczęścia by Japończyk zgodził się to uczynić a jeśli już nawet trafisz na takiego śmiałka to upewnij się ile za tą wysyłkę zapłacisz bo cena typu 1000 USD dla detalisty Japończyka wcale nie jest z kosmosu ... ale co ja tam wiem ... Domyślam się, że znajdą się tacy co takie uwagi biorą za bajdurzenie ale ... - droga wolna może akurat uda Ci się np. zatrudnić silnego bociana co to go dwie zimy karmiłeś princepolo albo namówić "pana japońca" do wsadzenia wzmacniacza w kontener na miesięczną podróż po słonych odmętach ??? Aaaaa zapomniałbym ... potem jeszcze czeka Cię przemiła procedura celna ...

 

Pozdrawiam !

 

P.s.

Niech Cię moje uwagi nie zrażą !!! ale niech będą też jakąś tam przestrogą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMontana.

Ja od siebie napiszę tak.

Zawsze warto spróbować. ZAWSZE TO NOWE DOZNANIA. XR łatwiej upolować a MR będzie trudniej. Oczywiście piszę o normalnych cenach, bo jest sporo sztuk, jednak ceny wysokie, ale kto bogatemu zabroni. By pomóc, EMS Japan nie przyjmuje paczek powyżej 20 kg. DHL i Fedex zostają. No jest jeszcze kolega, który te 34 kg minimum a pewnie 38 kg, przywiezie. Reszta to już pikuś. A , zapomniałem, jest też HiFiDo. Tam można też czasem upolować. Morskiego tarnsportu nie polecam.

Trafo przewinie każdy warsztat przewijania silników, nawet jak będzie miał kłopoty z wydobyciem go z puszki, poradzi sobie. Po takim zabiegu to będzie już naprawdę wartościowa jednostka, jedyna jak do tej pory na świecie i w Polsce. Szkoda jednak takie trafo Tamury czy Hashimoto przewijać, ja podam Ci napięcia na wyjściu trafa , trafo jakiś rodzimy magik dobierze i nawinie a ja chętnie to zbędne trafo odkupię od Ciebie. To pozwoli zmniejszyć koszty tej operacji. Wpraszam się też na odsłuchy tego dzieła, bardzo jestem ciekaw tego wzmacniacza.

Pozdrawiam serdecznie.

Jan

Edytowane przez janvideo24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;-)) Już nie raz byłem świadkiem jak w ciągu, pierwotnie zaplanowanych, 5 ostatnich minut aukcji ceny windowały do kwot absurdalnych bo licytujący się nakręcili a ten serwis ma to do siebie, że po każdej zalicytowanej kwocie czas aukcji wydłuża sie o kolejne kilka minut.  Więc jak ktoś myśli że może sie wbić na ostatnią sekundę z dobrą kwotą to niestety tak się nie da. No chyba że nie będzie juz licytujących. 

Janie to prawda z tymi 23% . Miałem, co prawda, na myśli już całościowa procedurę celną wraz z opłata skarbową.  Czyli razem to 25% i wiecej wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario, ja znam zasady licytacji tam. Jak by nie było mam konto i kupuję. Kupujący mają całe naręcza trików jak licytować. Po zalicytowaniu w ostatnich 5 minutach, znowu dodawane są następne 5 minut. Tak do chwili aż nie będzie już nikogo, kto chce dać więcej. Raz chciałem wygrać i licytowałem 55 minut. Udało się. Aukcja zakończyła się po północy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam już jakieś doświadczenie. Zdaje sobie sprawę z kosztów dodatkowych kilka razy zamawiałem z Japonii w związku z moja pasją do anime ale nigdy nie były to przedmioty tak ciężkie.Koszt wysyłki statkiem to będzie ok 1200 zł za 1 m3 czyli można w tej cenie teoretycznie wysłać nawet więcej paczek, aby tylko łącznie nie przekroczyły tego 1 m3 plus koszt odprawy 250 zł, cło i 23% nieszczęsnego vatu od wszystkiego, no i długi okres oczekiwania na paczkę ok 5 tygodni.  Docelowo chce się zmieścić  w 6 tyś na gotowo plus przewiniecie lub zakup oddzielnego trafo, budżet mam przewidziany na maksymalnie 7 tyś. zobaczymy jak się sprawy potoczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam już jakieś doświadczenie. Zdaje sobie sprawę z kosztów dodatkowych kilka razy zamawiałem z Japonii w związku z moja pasją do anime ale nigdy nie były to przedmioty tak ciężkie.Koszt wysyłki statkiem to będzie ok 1200 zł za 1 m3 czyli można w tej cenie teoretycznie wysłać nawet więcej paczek, aby tylko łącznie nie przekroczyły tego 1 m3 plus koszt odprawy 250 zł, cło i 23% nieszczęsnego vatu od wszystkiego, no i długi okres oczekiwania na paczkę ok 5 tygodni.  Docelowo chce się zmieścić  w 6 tyś na gotowo plus przewiniecie lub zakup oddzielnego trafo, budżet mam przewidziany na maksymalnie 7 tyś. zobaczymy jak się sprawy potoczą

 

 

WESZŁO!!! na koniec dużej walki nie było -uda się zmieścić w budżecie z zapasem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMontana

No i fajnie.

Jak już przyjedzie, to zanim przewiniesz lub założysz inne trafo pożycz gdzieś 230-100 i posłuchaj, jak gra na std. 

Będziesz miał porównanie do tego, co będzie po zamianie. Podobnie jak Jan chętnie posłuchałbym tego wynalazku po zmianie trafa.

Dziwny pomysł, moim zdaniem, ale , jak to mówią "nie mój cyrk..."  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze to nie dziwny pomysł tylko g...i ... Sto razy wszyscy powtarzają, że ten transformator to pół wartości wzmacniacza ! Kolega jedynie udowodni, że tzw polak potrafi ale zrobi potworka, który z 907XR nie będzie miał dźwiękowo nic wspólnego ! Musiałby kolega mieć zaplecze doświadczenia większe niż miało Sansui a w to raczej nie wierzę ... Szkoda 907XR nie ma ich u nas znów tak dużo by bezpowrotnie dewastować taki wzmacniacz ... Oczywiście później usłyszymy, że gra tak samo ... tyle tylko, że w ten sposób można powiedzieć o wszystkim tylko przychodzi na myśl - po co targać 35 kilo grzmota z kraju tak odległego zamiast kupić tu cokolwiek i dorabiać teorie ??? Sansui wykonało dosłownie kilkadziesiąt sztuk traf na 230 V i wszystkie były już bez wykończenia znanego z transformatorów na 100 V. Wszystkie te trafa to wersje transformatorów z japońskich modeli DR i AU-X 111MOS (nawet nie 1111 ...) oraz nieliczne do 2302 - modelu przygotowanego w Europie głównie na pokazy - stąd ich mała ilość ... Wiele razy zresztą pisałem nt porównania modeli na Europę i Japonię. Najlepszym przykładem jest składak 907MRX gdzie wsadzono transformator z DR dostosowany do napięcia na 230 V oraz filtrację główną również z modelu DR ... Oczywiście na tym nie koniec ... W filtracji głównej wartość filtracji jest większa niż w modelu japońskim w myśl zasady, że w Europie to wolą napierd...ę a nie prawdziwy urok muzyki ... To oczywiście wierzchołek góry lodowej jeśli chodzi o różnice z modelem MR ... To wszystko sprawia, że model MRX jest jeszcze bardziej "zdewastowany" niż kolegi XR po przewijaniu trafa ... A swoją drogą jestem ciekawy jak "ktoś" zmieści 5 sekcji i wsadzi z powrotem w tą puszkę no chyba, że planowana jest wersja z .... zewnętrznym transformatorem bo się w środku nie mieści ... :-) Cóż tam są Porsche 911 z silnikiem opla Omegi będzie i Sansui z przewijanym trafem ... Nie moje pieniądze nie moje decyzje ... ale ubolewać nad takim przypadkiem zawsze wolno ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam że od podstaw wstawiłbym swój twór w zasilanie nie rozbierając i przewijając oryginału gdyż będzie ciężko jakby co wrócić do początku.

Zasilanie zewnętrzne mimo wszystko jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o jakość odsłuchu.

Edytowane przez war3z

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, janvideo24 napisał:

Witam.

907 KX i 607 MR już znalazły dom, jeszcze pozostała  B 2301i 607 NRA II .

Jan

Nowy i Szczęśliwy dom, a jeszcze bardziej są teraz szczęśliwi nowi właściciele ;)

Dziękujemy Panie Janie

Edytowane przez Yasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

743794515_000SansuiAlphaAU-607MR(9).thumb.jpg.cc23d94a02cd8c77b744b7d861cb7906.jpg

1347095513_011SansuiAlphaAU-607MR(01).thumb.jpg.3e5fb01651dd839c0b3db2bf759a1bfd.jpg344040733_021SansuiAUAlpha907KX(01).thumb.jpg.9ee1d96520823546b3db95b6c74710b4.jpg

854190534_012SansuiAlphaAU-607MR(8).thumb.jpg.dc7c3d5b8435cbca7b99ae91cad85beb.jpg1868836_022SansuiAUAlpha907KX(03).thumb.jpg.f4ca111260176db2b00430ca78c73497.jpg

Tak ładnie prezentują się, wraz z innymi klockami u kolegi Maćka.

Wnieść z poziomu -1 na 4 pietro w pudełku to bydle jakim jest 907kx , gdzie jej Waga to bezmaała połowa mojej wagi to nie lada wyczyn, w każdym razie dochodziłem do siebie jescze  z 15 minut, mroczki przed oczami, tetno jak po półmaratonie, w gardle sucho :)

Dobrze że we 2 znosilismy już... 

Oba piece na szybko odsłuchane, moim zdaniem dość róznią się od siebie, oba odebrałem tak samo u kolegi Maćka jak i u Pana, zobaczymy jak będzie u mnie - wpierw musze dokupić Trafo, potem jakoś przekazać info zonie o nowym klocku , ze to jakaś zamiana czy cuś ( mam nadzieję że w razie w gdybym kopnął w kalendarza znienacka nie sprzeda ich za te pieniądze za ile oficjalnie dowie się że kupiłem, bo bym chyba z grobu wstał :) ) 

Do braku pilota jakoś przywyknę, moze coś pomyślę ze żródłem, w każdym razie dla tego dźwięku warto żyć.

Teraz zmiana kolumn, potem odsłuchy u mnie.

w Lublinie są już 3 wybitne Sansuie : 907kx, 607mr, 607xr - jest co porównywać.

zobaczymy co będzie u mnie, bo o dziwo to co kolegom bardziej podoba się w 907kx ( wybitny bass, szybki kopiacy, zwarty i z super kontrolowanym zejsciem ) to mnie się " średnio " widzi, wolał bym bass z 607MR czyli wg mnie odbierany jako ciut zwolniony, zaokraglony, bardziej rozlazły, dajacy wrazenie wiekszej jego ilości. I tak samo góra, w 607MR lekko wycofana jakby z tyłu, ściszona, w 907kx na równi z resztą, nie wybijajaca sie i nie ostra, ale super precyzyjna - ja bardziej do tej pory preferowałem taką jak z 607MR - czas pokaże.

 

Przy okazji zapytam - czy jakiś inny model, z serii 907.. gra tak jak 607MR ?? 

Ewentualnie która końcówka ma taką barwę i balans tonalny jak 607MR ?? 

 

PS, Panie Janie, mamy nadzieję że mały prezent od nas w postaci fajnie zrealizowanej i muzycznie i technicznie płytki sprawi Panu wiele radości, oraz że będzie Panu przypominał nas, młode osoby ( chyba jeszcze ;) ) wkraczające na coraz wyższe poziomy Sansuniomani, i nie pozwoli zapomnieć że w razie czego do Lublina ma Pan ze swojego rancza "rzut beretem " gdzie jak już Pan osiądzie serdecznie zapraszamy, chodźby na wspólne ... odsłuchy czy wędkowanie ;)

225130780_MarekDyjak-MojeFado.jpg.dbd6aa84936a7f893835d95fa2d67bdb.jpg

Naprawdę bardzo miło było poznać, a Pana opowieści o swiatowych podróżach moglibyśmy słuchać godzinami, gdyby tylko czas nas nie ponaglał ... 

PS 2. Elektrostaty - świetna scena i przestrzeń oraz plany, pierwszy raz słyszałem i też jestem pod wrazeniem - szkoda ze tylko w 1 centralnym punkcie ... 

 

Serdecznie pozdrawiamy i dołączamy do tego zacnego klubu 

Jacek ( yasica ) i Maciek( matt79)

Edytowane przez Yasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Samcro napisał:

Yasica

To gratuluję.

A Sansui lubi się z YB, wiem to po sobie.

No yb robia swietna robote.

Osobiscie jestem na rozdrozu, bo mi wybitnie nie pasuje od nich bass, czy to z sb23 czy z 2x18 rewelatora(sluchalem u Tomka w Pulawach modelu Huracane, On ma 18rev 2x na strone, 8ohm wersje spieta szeregowo,bo wiem.ze sa rozne warjacie i modele )

Zdecydowanie wole bass z duzej membrany a jeszcze do rocka i metallu to bardziej sklanial bym sie do infinity kappy 8.

Narazie mam 17m2, za jakis czas zmiana mieszkania na wieksze takze pokoj odsluchowy czyli umownie mowiac salon(aczkolwiek to troche smiesznie brzmi, bo salon to tak naprawde 50m2 w gore a nie ...)no wlasnie nie 20-30m2 ktore planujemy z Zona miec wiec 8 ki w jakiej kolwiek wersji moga robic balagan jak zajdzie potrzeba.. a i nie zpowoduja znowu zapizyczenia sie u znajomych na zakup kolejnego klocka, chociaz kto wie ;)

 

Natomiast srwdnica z MR16 czy MR13 i gora z Beryla od Satorii potrafi oczarowac na swoj sposob rownie fantastycznie co Elektrostaty... imho wstega w infinity ktore kiefys mialem (reference 60 ) nie zagraly tak ani w glab, ani w szerz,anie tak wieloplanowo czy z tak zawieszonym powietrzem... no ale wtefy nie bylo zadnego Sansuja w Lublinie... :)

Ps.

Czy to 607 ki czy 907 ka to z ww  kolumnami o skutecznosci 86-88db potrafia wytworzyc takie cisnienie i poziom dzwieku ze jak czytam ze sa malo wydajne pradowo czy brakuje im mocy to sie zastanawialem jak glosno ktos by chcial sluchac.

 

A mialem do tej pory myslenie ze to ja lubie sciane dźwięku...

Edytowane przez Yasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ... ale zauważ, że w przypadku Sansui przy większych poziomach głośności nie ma mowy o "wykładaniu" się dźwięku ! Wręcz przeciwnie a to coś nowego dla właścicieli innych znanych marek ...

Co do podobnie grających wzmacniaczy - cała seria MR gra podobnie ... choć nie do końca - 707MR jest najlepiej zbalansowanym z całej trójki , 907 MR jest wzmacniaczem zestrojonym pod lampowe gusta i trzeba po prostu się z nim skonfrontować . Jak chcesz podobny dźwięk ale zdecydowanie bardziej rozwinięty pod każdym względem (niestety tez cenowo ....) to kiedyś mierz w 07. Możesz być również bardzo zadowolony z końcówek na MOS-fetach : B2103 MOS oraz B2105 MOS . Pierwsza jest nieco bardziej precyzyjna druga bardziej "dostojna" - obie rewelacyjne !!! Mam takie wrażenie, że i stare końcówki by Ci się podobały (B2301 oraz B2201) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, czubsi napisał:

No właśnie ... ale zauważ, że w przypadku Sansui przy większych poziomach głośności nie ma mowy o "wykładaniu" się dźwięku ! Wręcz przeciwnie a to coś nowego dla właścicieli innych znanych marek ...

Co do podobnie grających wzmacniaczy - cała seria MR gra podobnie ... choć nie do końca - 707MR jest najlepiej zbalansowanym z całej trójki , 907 MR jest wzmacniaczem zestrojonym pod lampowe gusta i trzeba po prostu się z nim skonfrontować . Jak chcesz podobny dźwięk ale zdecydowanie bardziej rozwinięty pod każdym względem (niestety tez cenowo ....) to kiedyś mierz w 07. Możesz być również bardzo zadowolony z końcówek na MOS-fetach : B2103 MOS oraz B2105 MOS . Pierwsza jest nieco bardziej precyzyjna druga bardziej "dostojna" - obie rewelacyjne !!! Mam takie wrażenie, że i stare końcówki by Ci się podobały (B2301 oraz B2201) ...

No coś w tym jest, ale.. mam w domu amplituner z ich złotej seri Nakamichi TA3E ( nelson Pass ) i powiem że Ona też daje radę.

póki nie mam trafa do Sansui to nie mam jak porównać, po drugie grałem do tej pory na Vintageowych kolumnach Pionier 96db / 1w/1m, same papierowe głosniki, i tego typu kolumny to w sumie żadne obciążenie dla piecy, a wręcz im słabsza moc tym piękniejsze granie ( 6s4s czyli ruska wersja 2A3 urzekła mnie, moje lampowe diabałeki też pięknie z tego typu głosnikami spiewają, nie ma jedynej słusznej drogi, są tylko niedopasowane albo spasowane elementy, z roku na rok coraz bardziej utwierdzam się w tym ) 

8 minut temu, czubsi napisał:

to kiedyś mierz w 07

Słuchałem u Pana Jana - piec IMHO kompletny dla mnie.. 

Cena, niestety sfera absolutnych marzeń przez najbliższe 10 lat ( zakładajac że nagle nie wpadnie mi jakiś spadek czy wygrana w grach losowych ;) ) 

9 minut temu, czubsi napisał:

907 MR jest wzmacniaczem zestrojonym pod lampowe gusta i trzeba po prostu się z nim skonfrontować

Czyli jak Ty go odbierasz względem 607MR którą miałem okazję słuchać u Jana, którą słuchałem u Maćka i kiedyś u mnie posłucham i będe miał obraz sytuacji ?? 

Tak jakbyś porozbijał na poszczególne pasma , ilościowo, barwowo i od strony technicznej... 

Przepraszam że tak męcze, wiem ze pewnie było opisywane x razy, ale skoro już piszemy tylko o tych 2 modelach to jak byś opisał te 2 róznice i skalę to będę miał wyraźny obraz grania 907mr, a wtedy bede myślał co dalej... 

 

PS. kroś jeszcze radził mi kilka stron wczesniej 607MOS, tylko nie wiem czy Limited to tez nie cena 907MR, a czy 607MOS Vintsage to znowu nie za "nisko" względem 607mr i 907kx którego mam ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupów i witamy w gronie pasjonatów marki, każdy wzmacniacz serii alpha jest swietny i poza osobistymi preferencjami gra oczywiscie cały zestaw i na podstawie kazdego modelu mozna zbudowac swietnie grajacy zestaw.

Jak mi wczesniej z 907MR było duzo basu tak teraz przy nowych kolumnach wszystko jest idealnie wywazone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bumpalump napisał:

Gratuluje zakupów i witamy w gronie pasjonatów marki, każdy wzmacniacz serii alpha jest swietny i poza osobistymi preferencjami gra oczywiscie cały zestaw i na podstawie kazdego modelu mozna zbudowac swietnie grajacy zestaw.

Jak mi wczesniej z 907MR było duzo basu tak teraz przy nowych kolumnach wszystko jest idealnie wywazone

Siedzę Twoje wpisy na FB takze jestem na bieżąco z Twoim systemem ;)

Ty chyba dosc dlugo szukales swojej 907?

Wybor MRki byl poprzedziny odsluchami innych modeli czy niejako nadtawiles sie na Niego po woisach starszych uzytkownikow Sansui?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom za znalezienie przytulnego lokum dla 607 - ki i 907 -ki. Płyta osłuchana już na maxa. Dyjaka nie znałem więc to duże zaskoczenie na +, Realizacja też świetna. Szkoda, że Fedex nawalił, poznali byście opisywaną B 2103 oraz jak traktowane są przesyłki. Nie mam słów. Obite, zniszczone. To właśnie urok ciężkich paczek i spedytorów. Jak mają się wysilić  to ponosi ich by choć skopać tą masę co im powierzono do transportu. Uff, ręce opadają. Jak ktoś z tej firmy czyta, OK, numery i opis przez kuriera zrobiony na bieżąco jest do wzglądu. Nie szastam słowami na wiatr. 

Pozdrawiam

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Yasica napisał:

No yb robia swietna robote.

Osobiscie jestem na rozdrozu, bo mi wybitnie nie pasuje od nich bass, czy to z sb23 czy z 2x18 rewelatora(sluchalem u Tomka w Pulawach modelu Huracane, On ma 18rev 2x na strone, 8ohm wersje spieta szeregowo,bo wiem.ze sa rozne warjacie i modele )

 

Zdecydowanie wole bass z duzej membrany a jeszcze do rocka i metallu to bardziej sklanial bym sie do infinity kappy 8.

Narazie mam 17m2, za jakis czas zmiana mieszkania na wieksze takze pokoj odsluchowy czyli umownie mowiac salon(aczkolwiek to troche smiesznie brzmi, bo salon to tak naprawde 50m2 w gore a nie ...)no wlasnie nie 20-30m2 ktore planujemy z Zona miec wiec 8 ki w jakiej kolwiek wersji moga robic balagan jak zajdzie potrzeba.. a i nie zpowoduja znowu zapizyczenia sie u znajomych na zakup kolejnego klocka, chociaz kto wie ;)

 

Natomiast srwdnica z MR16 czy MR13 i gora z Beryla od Satorii potrafi oczarowac na swoj sposob rownie fantastycznie co Elektrostaty... imho wstega w infinity ktore kiefys mialem (reference 60 ) nie zagraly tak ani w glab, ani w szerz,anie tak wieloplanowo czy z tak zawieszonym powietrzem... no ale wtefy nie bylo zadnego Sansuja w Lublinie... :)

Ps.

Czy to 607 ki czy 907 ka to z ww  kolumnami o skutecznosci 86-88db potrafia wytworzyc takie cisnienie i poziom dzwieku ze jak czytam ze sa malo wydajne pradowo czy brakuje im mocy to sie zastanawialem jak glosno ktos by chcial sluchac.

 

A mialem do tej pory myslenie ze to ja lubie sciane dźwięku...

Ja mam EVO, do których Huracan jest dość blisko.

Ale tutaj nie ma rady - jak lubisz bas z dużej membrany to nie ma rady, takiej trzeba szukać. Albo słuchać, szukać i przekonać się do czegoś innego. 

Długo miałem JBL Studio Monitor, tam był kawałek średnicy na basie. 

Miałem też infinity Kappa8, ale jak chcesz je wstawić do 17m2, to będą tam się męczyły moim zdaniem, i to  bardzo. Poza elektrownią, jak niektórzy mówią, warto a nawet trzeba dać im trochę (dużo ? )  miejsca z każdej strony i przestrzeni do "oddychania".  30m jest  już fajne, tylko napędzić je będziesz dobrze musiał. Dla mnie połączenie Infinity z Sansui (wtedy jeszcze 707XR, później przez chwilę z 907XR ) to nie było najlepsze możliwe połączenie. Nie to, żeby jakoś źle, ale na pewno można lepiej. Pamiętam że bardzo fajnie mi to grało z Kenwood KA-9100. Naprawdę fajnie.

Napisz jak już zacznie grać KX u Ciebie...ciekawy jestem, co powiesz o basie, gdy podepniesz je chociażby do YB u Maćka.

Bo z trudniejszymi kolumnami też potrafią.

 

27 minut temu, janvideo24 napisał:

Szkoda, że Fedex nawalił, poznali byście opisywaną B 2103 oraz jak traktowane są przesyłki. Nie mam słów. Obite, zniszczone. To właśnie urok ciężkich paczek i spedytorów. J 

Pozdrawiam

Jan

To szkoda, jeżeli tak źle jest jak piszesz.  To  zawsze boli.

Ale, że FedEx?

Jeżeli dobrze pamiętam, to do mnie przyjechał FedExem właśnie B-2105 i było OK. Ale jak widać kurier to kurier. 

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.