Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  467 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Yasica napisał:

PS. kroś jeszcze radził mi kilka stron wczesniej 607MOS, tylko nie wiem czy Limited to tez nie cena 907MR, a czy 607MOS Vintsage to znowu nie za "nisko" względem 607mr i 907kx którego mam ... 

tutaj z kolei nie powiedziałbym, że to dźwiękowo niżej od 907 (dla mnie). Inaczej po prostu. Ale dl obu 607 - zarówno premium jak i Limited to zapomnij i dużej średnicy basu.  Całą swoją klasę pokazują przy dobrze dobranych monitorach - w końcu to tylko 45 i 50W na stronę przy 8 OHm. Słyszałem 607 MOS Premium z wysokiej klasy monitorami - naprawdę nie ma się czego wstydzić.

Do 17m jak znalazł, do większego metrażu niekoniecznie :) 

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, janvideo24 napisał:

Szkoda, że Fedex nawalił, poznali byście opisywaną B 2103 oraz jak traktowane są przesyłki. Nie mam słów. Obite, zniszczone. To właśnie urok ciężkich paczek i spedytorów. Jak mają się wysilić  to ponosi ich by choć skopać tą masę co im powierzono do transportu. Uff, ręce opadają. Jak ktoś z tej firmy czyta, OK, numery i opis przez kuriera zrobiony na bieżąco jest do wzglądu. Nie szastam słowami na wiatr.

A może to jednak osoba nadajaca slabo zabezpiezyła sprzet - moze kazdy japoniec powinien lac do srodka taką piankę plus dodatkowy 2 karton ze styropianem ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Samcro napisał:

Napisz jak już zacznie grać KX u Ciebie...ciekawy jestem, co powiesz o basie, gdy podepniesz je chociażby do YB u Maćka.

Bo z trudniejszymi kolumnami też potrafią.

u mnie do momentu zmiany kolumn beda grac z

http://www.audiofilek.pl/de/baza-du/baza-vintage-audio-du/produkt/5-kolumny-glosnikowe/1861-pioneer-cs-811

niby kupione na chwile jako zapchaj dziura po Infinity Reference 60 za kwote około obecnej minmalnej krajowej a ... jak narazie niesomowicie zaskakuja, czy to z Triodami czy z Nakamichi TA3E.

Tu też można podejrzeć jak wyglada mój pokój

681488367_Pionercs81101.thumb.jpg.eebb60562ad02334c055fc958b650c36.jpg800408456_Pionercs811_nakamichiTA3emarantz.thumb.jpg.613592ab179b6fab2d49468bbc5ad69d.jpg

1923870525_Pionercs811_nakamichiTA3e.thumb.jpg.4f63714659f095be4e2cc1d7c7ccb5e2.jpg988216957_Pokojodsuchowy.thumb.jpeg.f674a2d5e61c2d0c1834895b5704df47.jpeg

 

Co do KX-a to słuchaliśmy u Maćka około 30 minut - obiektywnie biorąć ma cechy  referencyjnego ( pomiajac sam charakter SB Acoutics - myślę że z Revelatorem22, lub wyżej strojonym WO24 mogło by być tylko lepiej )  :

Potarfi zejsc bardzo nisko, przy tym grajac wielobarwnie i jaky pulsacyjnie, tzn powietrze wibrowało, kanapa trzesla sie , 

Potrafi zagrać szybko i mocno, z b dobrym atakiem i natarciem , impuls szybko narasta i szybko konczyl sie, jest wielobarwny

To wszystko sprawialo wrazenie ze jest go ilosciowo czy objetosciowo malo, ale  z rozlazlymi glosnikami czy w takim ustawieniu jak umnie ( w samych rogach pokoju  - efekt rom gain ) te cechy moga byc bardzo porządane...

Jak kupie trafo napewno napisze ... narazie musze czekać na "Matki Boski Pieniężny " ;) 

 

PS - jak Maciek zechce to niech słucha( jak mu małżonka i małe dzieci pozwolą ), ale ja tego pieca z poziomu -1 na 4 pietro bez windy nie wnosze, o nie ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Samcro napisał:

Uwierz mi, są cięższe, wiele cięższe niż KX.

B2105  ?? :) 37kg ...

5 godzin temu, Bumpalump napisał:

Wcześniej słyszałem tylko 907MR, 607 Mos Premium i AU-07 jeśli chodzi o integry

Ja w zasadzie szukałem jakiejkolwiek 907, szukałem hmm z 1.5 roku aż nagle trafiły mi się aż 2 egzemplarze 907MR do kupienia.

 

Zapytam z innej beczki - co to za DAC ten Victor ?? 

Na jakich kosciach, jak wyglada Analog ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasica

Porównanie 907 MR do 607 MR.

Pierwsza ma bardziej sklejone pasmo - góra i dół są jakby elementem wieńczącym całość gdzie większość dzieje się na bardzo szerokiej barwnej i soczystej średnicy. Nie ma możliwości przy odsłuchu tego wzmacniacza odnieść wrażenia podziału na pasma - odbiera się całość i jako taka jest dla tego wzmacniacza ważna. Ktoś zadał sobie bardzo dużo trudu i setek prób by go tak zestroić , 707 MR gra już kompletnie inaczej - rzekłbym tak jak 607 MR ale ze zdecydowanie większą skalą wszystkich aspektów. Pasmo jest bardziej przejrzyste - z wyraźnym zaakcentowaniem każdego z nich. Nie mylić z podbijaniem czegokolwiek !!! Pasmo jest równe jak stół ale dźwięk jest nieco swobodniejszy - rzekłbym lżejszy . W wersji ekskluzywnej 707MR to .... AU-07 :-) Tam wszystko jest już posunięte do granic - wzmacniacz nadaje się na wszelkie prezentacje również na obecnych pokazach audio :-)

Zresztą każda alpha narobiłaby zamieszania ... Do dziś pamiętam łzy w oczach pewnego Duńczyka, który oddał  za bezcen rozstrojoną B2201L i kupił Goldmunda a potem usłyszał swojego dawnego Sansui po zestrojeniu i recapingu ...

 

A co do KX-a ... Nie chcę nic mówić ale to jest poprawiona DR i jak dla mnie idealny punkt odniesienia ! Świetny wzmacniacz za - nadal - świetnie pieniądze !!! Wszyscy rzucają się na najwyższe specjalne modele - OK ma to sens ale to nie oznacza, że 907DR czy KX to złe wzmacniacze - ja stawiam je naprawdę na tej samej półce jakościowej co najlepsze modele ! Jeśli bardziej klasyczny design Wam nie przeszkadza to przy mniej zasobnym portfelu będziecie mieli cudną maszynę (zarówno DR jak i KX)- rasową i pełnowartościową alphę Sansui - pamiętajcie o tym !!! 

Yasica - gratuluję Ci głównie KX ! -Nigdy nie miałem z nim po drodze ale znam jego wartość !!! ... a reszta niech żałuje, że nie czyta między wierszami .... :-)

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czubsi, dziękuję za ten obszerny wpis.

Wiem , że i tak mają KX-a jestem o lata świetlne od niektórych ludzi do przodu co mają niższe modele lub za cenę KX-a, albo o zgrozo za cenę o wiele wyższych klocków mają " fopiasty" dźwięk  ... 

Zdaję sobie sprawę, że jestem w tym momencie , nie mając nawet trafa, i pieca dobrze odsłuchanego u siebie, 

klasycznym przykładem powiedzenia

" jeszcze Maciuś w dupci a już mu kaszkę studzą" ( bez urazy matt79 ;) )  gdy wypytuje już o następne porównania i inne modele - nie linczujcie mnie za tę ciekawość, po prostu tak jestem nakręcony po odsłuchach że człowiek chce więcej i jeszcze lepiej ... 

Na dodatek wieloletnie przyzwyczajenie do A klasowego pieca Hybrydowego, a potem do A klasowej Triody lampowej odciska  pewne piętno w głowie i powoduje że podświadomie szuka się tego " typu " dźwięku ... 

 

Tak po przewertowaniu historii wpisów tego fora oraz sąsiedniego, to chyba pod mój gust już mam w głowie mini ranking wg jakości do preferencji i ceny co bym chciał mieć, odsłuchać lub porównać u siebie  jako rozwinięcie super lampowego grania z najlepszymi cechami tranzystora to  : 

 

1.  B2105 MOS Vintage z C2105 ( lub samą koncówkę B2105 + np Preamp Pasywny w postaci Drabinki KHOZMO / HATTOR  )

https://audio-database.com/SANSUI/amp/b-2105mosvintage-e.html

https://audio-database.com/SANSUI/amp/c-2105vintage-e.html

http://www.hattor.com/

 

2. 907 MR

https://audio-database.com/SANSUI/amp/au-alpha907mr-e.html

 

3. 607 MOS Limited

https://audio-database.com/SANSUI/amp/au-alpha607moslimited-e.html

 

4. 707 MR / 607 MR / 607 MOS Premium ( ale to najsłabszy piec, trzeba by dobierać dobrze kolumny ) 

- te 3 ww modele jako zbliżone poziomem i ceną 

https://audio-database.com/SANSUI/amp/au-alpha707mr-e.html

https://audio-database.com/SANSUI/amp/au-alpha607mr-e.html

https://audio-database.com/SANSUI/amp/au-alpha607mospremium-e.html

 

Teoretycznie  są jeszcze dwa modele czyli : 

5 . Sansui 907 Limited - ona też jest na MOS, ale cena i dostępność ... mogę zapomnieć

https://audio-database.com/SANSUI/amp/au-alpha907limited-e.html

 

6. AU - 07

https://audio-database.com/SANSUI/amp/au-07anniversary-e.html

Teoretycznie Magiczne granie ,ale czy do końca w mój gust ( lampowej naleciałosci ) ?? po odsłuchu u Jana raczej tak go nie odebrałem mimo że to Top of the Top .

 

Czy szanowni , bardziej doświadczeni koledzy zgodzą sie ze mną i potwierdzą dobry kierunek myslenia i dązenia do odsłuchiwania i odkrywania innych Sansui, czy raczej coś byście skorygowali ?? 

 

 

 

 

Edytowane przez Yasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych użytkowników. Dużo dobrego słyszałe o wzm.sansui i teraz pytanko czy jest ktoś z okolic Gdańska kto posiada taki wzm.i chciałby mnie zaprosić na odsluchy lub ewentualnie przyjechać do mnie abym miał możliwość odsłuchać w swoim systemie oczywiście koszty paliwa itp.po mojej stronie :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasica 707MR - dobra rada,  nie wrzucaj razem z tymi pozostałymi a raczej do pary z 907MR ... Do B2105MOS dołącz jeszcze B2103MOS - są bardzo podobne i może się okazać, że bardziej Ci do gustu podejdzie ta druga (!) a nadal jest jeszcze trochę tańsza !

AU07 to przecież schemat 907 MR - różni się tylko poziomem aspektów dźwiękowych : otwarciem , precyzją , rytmiką itp - są po prostu lepsze (bliższe realnemu brzmieniu). Jest bardzo elastycznym wzmacniaczem - zagra tak jak źródło i na tyle na ile pozwolą kable i kolumny !

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czubsi napisał:

Yasica 707MR - dobra rada,  nie wrzucaj razem z tymi pozostałymi a raczej do pary z 907MR

Bedę miał to na uwadze.

2 godziny temu, czubsi napisał:

Do B2105MOS dołącz jeszcze B2103MOS - są bardzo podobne i może się okazać, że bardziej Ci do gustu podejdzie ta druga (!) a nadal jest jeszcze trochę tańsza !

Tylko zaletą B2105 jest ... rok produkcji :)

 

Dla mnie, tak mi się wydaje, patrząc po cenach kiedyś nowych, wyglądzie i podzespołach to by spróbować MOSa świetnym wyborem mógłby być ... 607 MOS Limited - tylko pytanie ile sztuk mogli wypuścić, jakie to ceny na naszym podwórku i czy wogóle w PL jest więcej jak 1 - 2 sztuki ?? 

, tak przy okazji zapytam jeszcze, jak na tle 607MOS Limited oraz 607MR i 707MR można scharakteryzować 607 MOS Premium, ten model z 1991 roku - przy dobraniu odpowiednich kolumn ?? ( albo inaczej - nie męczac tego pieca trudnymi kolumnami ) ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Yasica napisał:

Tylko zaletą B2105 jest ... rok produkcji :)

Pod wzgledem trwalosci to jest kompletnie bez znaczenia, w kazdym sansui alpha elementy pracuja z takimi zapasami ze mozesz spac spokojnie.

 

Wezmy np 907MR koncowka zasilana napieciem symetrycznym 36V a wszystkie kondensatory tam sa na 63, 85 i 100V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - a tam gdzie napięcia sięgały 5-7 V wszędzie są elementy na 50 v i więcej ...

W/g oceny dawnego serwisu Sansui IDK urządzenia były projektowane na ok. 30 % możliwości prądowych - projekty z założenia miały być długowieczne !

Yasica

607MOS premium nie ma tak wyraźnych lampowych naleciałości znanych ze schematu MR ! Gra tak jak jej schemat (DR) ale ze znacznie gładszymi krawędziami i większym wigorem (większa filtracja od modelu na którym została oparta czyli 607DR) to sprawia, że jest to zupełnie odbiegający od pierwowzoru wzmacniacz. DR często odbierana jest jako trochę bezemocjonalna - taka "zwykła" bez dodatków :-) o 607 MOS premium powiemy, że okraszono ją fajnymi przyprawami co sprawia, iż zdecydowanie lepiej smakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasica

Bierz Maćka (wie, gdzie mieszkam) ,  wsiadajcie w auto i zapraszam, posłuchamy  2105. I   innych też :) 

W 3 h się wyrobicie w jedną stronę.

Nawet z EVO.

Bo normalnie 2105 jest zapięte do Vienna Beethoven baby grand.

Ale możemy przepiąć też na KEF Reference 203, jakbyś chciał. 

No i zabierz KX wtedy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Samcro napisał:

Yasica

Bierz Maćka (wie, gdzie mieszkam) ,  wsiadajcie w auto i zapraszam, posłuchamy  2105. I   innych też :) 

W 3 h się wyrobicie w jedną stronę.

Nawet z EVO.

Bo normalnie 2105 jest zapięte do Vienna Beethoven baby grand.

Ale możemy przepiąć też na KEF Reference 203, jakbyś chciał. 

No i zabierz KX wtedy. 

Dziękuję za propozycję, 

Intratna propozycja - przedyskutuje z nim, może wspólnie uda się dopasować wolny termin ( raczej sobota lub niedziele - w tygodniu musiał bym brać wolne, a że branża handlowa, a plany wysokie do realizacji to każdy dzień jest na wagę złotówek ) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, bkeram napisał:

Dajcie znać o terminie spotkania u Piotrka to może podrzucę Wam do porównania α607 Mos Premium, α607 Mos Limited i jeszcze α607 MR (907 MR nie będę dźwigał :).

Łoł, to bym miał obraz wszystkich Sansui.

907MR szczególnie by mi tez zalezało, bo 607MR moge odsłuchać u Maćka w Lublinie.

Kurde, muszę go docisnąć co do terminu :)

 

PS. Wszystkich o których myślę ;)

No może jeszcze 707MR jak by ktoś miał .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno, co jest pewne to to, że braknie nam czasu :) 

MOsy zaczynają grać w miarę prawdziwie po około godzinie...

Cały dzień będzie nam potrzebny, ale spoko, rodzinę się gdzieś wyśle i można słuchać, testować, przełączać itp. itd. :)

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś rzucę hasło żonie by może wyjechała z dziecmi do teściów ??  ... 23 Lutego wstępnie ??  

PS.

Panowie, jak przeliczać te Voltoampery , Waty i moc ?? 

Znalazłem Trafo, co ma parametry :

240 na 100v

600V

15A

Rozumiem że jego moc to : 15A x 100V = ok 1500W

1500W ( wspołczynik PF / Power Factor / od 0 do 1, srednio , no własnie ile ?? 0.8 przyjąć ??  ) da

1500W / 0,8 = 1875 VA ?? 

Tak to się liczy ?? 

https://www.rapidtables.com/electric/watt.html

https://www.rapidtables.com/convert/electric/watt-to-va.html

https://www.rapidtables.com/electric/Power_Factor.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Szymon napisał:

Mam do Was pytanie czy wszystkie egzemplarze mają tak skorodowane tyły jak ten na zdjęciach?

sa1.png

sa2.png

Nie, nie wszystkie. Ten egzemplarz jest już na portalach aukcyjnych jakiś czas. Pewnie ze względu na wygląd brak kupujących.

Swoją drogą jak tak wygląda na zewnątrz, to ciekawe co w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Yasica napisał:

ja dziś rzucę hasło żonie by może wyjechała z dziecmi do teściów ??  ... 23 Lutego wstępnie ??  

PS.

Panowie, jak przeliczać te Voltoampery , Waty i moc ?? 

Znalazłem Trafo, co ma parametry :

240 na 100v

600V

15A

Rozumiem że jego moc to : 15A x 100V = ok 1500W

1500W ( wspołczynik PF / Power Factor / od 0 do 1, srednio , no własnie ile ?? 0.8 przyjąć ??  ) da

1500W / 0,8 = 1875 VA ?? 

Tak to się liczy ?? 

https://www.rapidtables.com/electric/watt.html

https://www.rapidtables.com/convert/electric/watt-to-va.html

https://www.rapidtables.com/electric/Power_Factor.html

Ad. 1 Datę głównie musi zatwierdzić gospodarz.

Ad. 2 Na trafie przecież powinno być napisane ile ma W (VA). To chyba najlepsza ściągawka.

Napisałeś 600V, a to chyba chodzi o 600W (VA)? Pamiętaj, że α907 KX pobiera nominalnie do 400W (VA).

 

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD  1 - no jasne :)

Ad 2: 

To jest Samo Trafo, do zabudowy.

Japonskie z 1995 roku , 12KG wagi.

100V napiecia x 15A = 1500VA - tak można przyjąć

 

Dla porównania takie samo z Airlinktransformes wazy 7kg z obudową  

https://airlinktransformers.com/product/japan-europe-voltage-converter-eu-ja1500

 

te 120 Funtów x 5zł = 600zł 

Te ceny to chyba netto? Bo nie moge doczytać nigdzie ... 

Pytanie ile transport kosztuje do Polandi ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   3 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.